Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κέρασμα στον παιδικό σταθμό για γιορτή ή γενέθλια


Marilena

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 504
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα...

εφτασε η μεγαλη μερα.... μολις βαλαμε την πρωτη παρτιδα απο κεκακια στον φουρνο... Ελπιζω να γινουν ωραία, θα σας βλαω φωτο μετα...

 

Ωραία!Άντε καλοφάγωτα! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Αν και σημερα θα κερναγε το κοριτσακι μου στο σχολειο τα κεκακια που με τοση λαχταρα και χαρα φτιαξαμε... ξυπνησε αρρωστουλα κι ετσι δεν πηγε σχολειο... Τα κεκακια ομως τα πηγε ο μπαμπας μας, αφου ηταν κριμα να μπαγιατεψουν...

 

Δειτε εδω τα σταδια της ετοιμασιας, αλλα και το αποτελεσμα...

 

CIMG1148.jpg

CIMG1149.jpg

CIMG1152.jpg

CIMG1153.jpg

CIMG1154.jpg

CIMG1155.jpg

CIMG1158.jpg

 

Τελικα νομιζω οτι ηταν ωραια ιδεα.... Κριμα που μας τα χαλασε ο παλιοπυρετος... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία Μαριλένα! Μπράβο! Ευχομαι η Αγγελιάνα σου να είναι περδίκι μέχρι το βράδυ και γω έτσι ειχα τον Βασίλη από την Πέμπτη έως και το Σαββατο....χειμώνας είναι θα περάσει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Καταρχας σας ευχαριστω πολυ όλους.... Και για τα καλα σας λόγια και για τις ευχές... Η μικρή μας είναι σχεδον καλα...

 

Γενικα στην ζωη μου ημουν πολυ ταπεινος ανθρωπος.... τελευταια ομως εχω γίνει πολυ ψωναρα... χαχα :wink:

 

Γι αυτο θα σας πω ότι χθες το απογευμα με πηρε τηλέφωνο η διευθύντρια του σχολείου και μας έδωσε συγχαρητηρια... Εγώ ψήλωσα 3 πόντους !!! Είναι πολύ όμορφο να αρέσει η δουλειά σου και να αναγνωρίζεται, ειδικα όταν έχεις κάνει κάτι με τόση αγάπη για το παιδάκι σου !!!

 

Ελπίζω να το τολμήσετε κι άλλες μανούλες, γιατι νομίζω είναι ότι καλύτερο... για τα παιδάκια μας... και ότι θα φάνε κάτι σπιτικό αλλά και ότι η μικρή μας χάρηκε που οι γονείς της ασχολήθηκαν τόσο ιδιαίτερα για την γιορτή της... :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

..θελω να κερασουμε τα παιδακια στον παιδικο κατι διαφορετικο για τη γιορτη της μαρινας μου στις 17 του μηνα.οχι δηλαδη κωκακια,εκλερακια κλπ.για πειτε καμια ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει θέμα αν δεν κάνω λαθος.

σου βαζω εγω τι εκανα για την κορη μου

DSC02057.jpg

χωνάκια με διαφορα ζαχαρωτα και σοκολάτες και ενα στικ διακοσμητικό

 

giorti3.jpg

giorti2.jpg

τσουρεκακι με σοκολατες μινι και ενα γλυφιτζουρι

.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα βρει κιντερ αυγουλακια τετοια εποχη.. και να βρει μαλλον θα ειναι ψιλομπαγιατικα. εχω ακουσει πως η συγκεκριμενη εταιρια σταματα την παραγωγη των συγκεκριμενων προιοντων το καλοκαιρι επειδη η σοκολατα τους ειναι πολυ μαλακη και λιωνει αμεσως (οντως οτι κιντερ ειχα στα ντουλαπια μου ελιωσε σε αντιθεση με αλλες σοκολατες)

 

Η μαμα μου επειδη εγω εχω καλοκαιρι γενεθλια εφτιαχνε για τους φιλους μου μικρα ποτηρακια με ζελε..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

την άλλη Δευτέρα στις 29/09 γιορτάζει ο Κυριάκος μας και από τώρα σκέφτομαι τι να κεράσω στον σταθμό...είναι όλα στην ηλικία του (2 ετών περίπου), τι να πάρω?? σκέφτομαι να πάρω την δασκάλα να ρωτήσω αλλά ήθελα και από εσας καμιά ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι να κανεις ενα κεικ η κατι να που ν αμην φερει σε δυσκολη θεση τη δασκαλα αν καποιοι γονεις της εχουν ζητησει τα παιδια τους να μην τρωνε σοκολατοειδη κλπ..

και μετα μπορεις να φτιαξεις ενα δωρακι να το παρουν τα παιδακια στο σπιτι. (ετσι οποιος ο γονιος επιλεγει τι θελει να δωσει στο παιδι του και τι οχι)

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...