Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ βύρωνα καισαριανή παγκράτι


Recommended Posts

για τα πειραχτήρια (οδός πανόρμου;;;) δεν έχω ακούσει καλά λόγια, αλλά δεν έχω προσωπική άποψη. για το σεραφίνο δεν ξέρω τίποτα. θα σου πρότεινα, εφ' όσον δεν έχεις πολλές επιλογές, να ξεκινήσεις σε εναν από τους δύο, να δεις τι παίζει και παράλληλα να κοιτάς κι αλλού.

κοίταξε και υμηττό (έκφραση) και ηλιούπολη (μαγια-μπίλυ, φιλαράκια κλπ). στο ρόουζ μαρί στο παγκράτι, όχι στον βύρωνα, έχεις ρωτήσει;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν υπάρχει θέση σε κανέναν από αυτούς δυστυχώς.Θέση υπάρχει μόνο στα πειραχτήρια και στο Σεραφίνο και δεν ξέρω τι να κάνω. Αν ξέρεις κάτι παραπάνω θα βοηθούσε πολύ. Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ και φοβάμαι μήπως δεν περνάει καλά. Δυστυχώς τώρα του χρόνου θα την στείλω εκεί που θέλω, θα το φροντίσω πολύ νωρίτερα. Τέλος πάντων θα δω τι θα κάνω και ελπίζω ότι δεν θα είναι τόσο χάλια.

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

εχεις κοιτάξει και στην ηλιούπολη; και στον υμηττό και δεν έχεις βρει ΤΙΠΟΤΑ. τόσοι σταθμοί υπάρχουν. βρες παλαιότερες αναφορές στο forum, υπάρχουν παρα πολύ σταθμοί...

ρώτησε στη μαίρη γιαννακοπούλου πίσω από το άλσος παγκρατίου οδός αθανασίας 19

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΓΚΡΑΤΙ- ΜΕΤΣ

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=6000

 

Παγκράτι Δάφνη Υμμητός Ηλιούπολη

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=5236

 

Παιδικός σταθμός ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=7179

 

Αναζήτηση παιδικού σταθμού στη Νέα Σμύρνη

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=6140

 

Παιδικός σταθμός φωλίτσα Ν. Σμύρνη

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?p=64465#64465

 

ΤΟ ΠΕΡΙΒΟΛΑΚΙ Νέα Σμύρνη

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4959

 

ΠΑΙΔΙΚΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ (περιβολάκι london kindergarten)

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=4763

 

Παιδικός σταθμός στον ΝΕΟ ΚΟΣΜΟ

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=5026

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To θέμα είναι ότι ή έχουν κλείσει οι θέσεις ή όπως στην Μαρία Γιαννακοπούλου που μου είπες παίρνουν παιδάκια από 2 ετών και πάνω. Η μπέμπα μου είναι τώρα 8 μηνών. Είχα ραντεβού στο πρώτο σκαλί και με πήραν τηλέφωνο ότι έγινε κάποιο μπέρδεμα και είχαν ήδη κλείσει το τμήμα και έμεινα άφωνη. Τέλος πάντων δυστυχώς φέτος θα συμβιβαστώ και από του χρόνου θα το ψάξω από το Πάσχα γιατί από ότι κατάλαβα μόνο έτσι θα την στείλω εκεί που θέλω.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Θα ήθελα γνώμες για βρεφονηπιακούς σταθμούς στις περιοχές Παγκράτι, Βύρωνας, Καισαριανή. Δυστυχώς αυτοί που ήθελα έχουν κλείσει ήδη τα τμήματα.

 

Ευχαριστώ,

 

τελικά; τι έκανες με παιδικο; ΣΕΡΑΦΙΝΟ;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
πρώτο σκαλί οδός Σωκίων Βύρωνας από 18 μηνών

ροουζ μαρί οδός Αιγιαλείας Βύρωνας και Πασιτέλους στο Παγκράτι από 18 μηνών

ηλιοχαμόγελο οδός έρμου Βύρωνα από 6 μηνών

δελφινάκια όδος τελαμώνος Παγκρατι

μικρή κιβωτος οδός Ανδριανουπόλεως Καισαριανή

κουνιάκης καρέας (νομίζω οδός Αν. Πολέμου)

αλφαμπετ λ. καρέα (μόλις στρίψεις από τιον περιφερειακό προς Καρέα από μόλις βγάλουν την πάνα

σνούπυ, οδό Φιλεταίρου στο Παγκράτι

σεραφίνο, Παγκράτι

νατάσσα, βύρωνας- παγκράτι

λίλιαν λύκου, αγ. παρασκευής 11-13 βύρωνας από 8 μηνών

το σπίτι των νάνων, Πρατίνου 28 Παγκράτι (δεν ξέρω αν λειτουργεί ακόμη)

φωτεινοί ορίζοντες, Παν. Τσαλδάρη 48α βύρωνας

μπιλάλη ειρήνη, αναλήψεως 29 βύρωνας

 

εδώ είναι!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

πρώτο σκαλί οδός Σωκίων Βύρωνας από 18 μηνών

ροουζ μαρί οδός Αιγιαλείας Βύρωνας και Πασιτέλους στο Παγκράτιαπό 18 μηνών

ηλιοχαμόγελο οδός έρμου Βύρωνα από 6 μηνών

δελφινάκια όδος τελαμώνος Παγκρατι

μικρή κιβωτος οδός Ανδριανουπόλεως Καισαριανή

κουνιάκης καρέας (νομίζω οδός Αν. Πολέμου)

αλφαμπετ λ. καρέα (μόλις στρίψεις από τιον περιφερειακό προς Καρέα) από μόλις βγάλουν την πάνα

σνούπυ, οδό Φιλεταίρου στο Παγκράτι

σεραφίνο, Παγκράτι

νατάσσα, βύρωνας- παγκράτι

γλυκά πειραχτήρια, πανόρμου- βύρωνας

λίλιαν λύκου, αγ. βαρβάρας βύρωνας

 

το βρήκα!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα Ισμήνη έστω και αργά,

 

τελικά ναι την έστειλα στο Σεραφίνο και έως τώρα είμαι ευχαριστημένη. Δεν ξέρω βέβαια κάθε μέρα πως περνάει αλλά τουλάχιστον το πρωί που την δίνω στην δασκάλα της στο σχολικό δεν κλαίει ούτε δυσανασχετεί ούτε κάτι που να μου δείξει ότι δεν θέλει. Τέλος πάντων ελπίζω ότι περνάει καλά. Ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες που μου έδωσες.

 

Ευχαριστώ πολύ,

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ισμήνη έστω και αργά,

 

τελικά ναι την έστειλα στο Σεραφίνο και έως τώρα είμαι ευχαριστημένη. Δεν ξέρω βέβαια κάθε μέρα πως περνάει αλλά τουλάχιστον το πρωί που την δίνω στην δασκάλα της στο σχολικό δεν κλαίει ούτε δυσανασχετεί ούτε κάτι που να μου δείξει ότι δεν θέλει. Τέλος πάντων ελπίζω ότι περνάει καλά. Ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες που μου έδωσες.

 

Ευχαριστώ πολύ,

 

κλαημέρα και σε σένα

αυό είανι η επιτυχία του σταθμού. να πηγαίνουν τα παιδιά χωρίς να κλαίνε.

μπράβο! πόσο είναι η μικρή σου;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΟ PARENTS ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ ΝΑ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΠΛΗΡΩΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΑ. ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ, ΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΟΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΑΔΙΚΟΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά δε δημοσίευσα τίπουα.

 

οσο για το parents... δεν το απαγορέυει. κι εγώ και άλλες μαμάδες και άλλοι μπαμάδες εχουμε γράψει για διάφορους παιδικούς στθμούς.

 

πιο πολύ μετράει η γνώμη κάποιου που πήγαινε εκεί τα παιδιά του παρα ενός που επισκέφτηκε απλώς το σταθμό.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα,

 

η μικρή μου είναι τώρα 11 μηνών και κάτι. Στις 4 Νοεμβρίου έχουμε τα πρώτα μας γενέθλια. Όχι απλά δεν κλαίει, αλλά πλέον απλώνει χέρια στην δασκάλα της. Και μια φορά που πήγαμε μαζί, τραβιόταν για να την αφήσω κάτω και γέλαγε. Δεν φαντάζεσε τι άγχος είχα τις πρώτες ημέρες που πήγε στο σταθμό. Αλλά πλέον είμαι ήσυχη, και βλέπω το παιδί ότι είναι φροντισμένο.

 

Φιλιά και ευχαριστώ για όλα

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

εχω τη μικρή μου σχεδόν 3,5 χρονών και από Σεπτέμβρη θα πάει προνήπια. Μάλλον θα κινηθούμε σε δημόσιο. λέμε για τον β' δημόσιο π.φαλήρου στην Πλειάδων, εξωτερικά είναι ωραίος χώρος.εχει κάποιος κάποια πληροφορία για τον συγκεκριμένο?ή κάποια πρόταση για ιδιωτικό στην περιοχή αλλά σε λογικά οικονομικά πλαίσια?

Link to comment
Share on other sites

εχω τη μικρή μου σχεδόν 3,5 χρονών και από Σεπτέμβρη θα πάει προνήπια. Μάλλον θα κινηθούμε σε δημόσιο. λέμε για τον β' δημόσιο π.φαλήρου στην Πλειάδων, εξωτερικά είναι ωραίος χώρος.εχει κάποιος κάποια πληροφορία για τον συγκεκριμένο?ή κάποια πρόταση για ιδιωτικό στην περιοχή αλλά σε λογικά οικονομικά πλαίσια?

 

ξεκίνησε καινούριο ποστ για το παλαιο φαληρο.

σε αυτό μιλάμε για το σεραφινο και τις γυρω περιοχες βυρωνα, παγκράτι, κλπ

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...