Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΟΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ


Παλλάδα

Recommended Posts

Κι εγω δεν εχω παραπονο απο την εξεταση του, αλλα βρε παιδι μου, πρεπει να ρωταω τα παντα εγω! Μου εδωσε τη θεραπεια για τον γιο μου, και δε μου ειπε οτι επρεπε να σταματησουμε μια απο τις αλοιφες που χρησιμοποιουσαμε. Το θυμηθηκα οταν φευγαμε και γυρισα και τον ρωτησα...

 

ειμαι κι εγω πολυ ευχαριστημενη απο αυτον μεχρι τωρα...αλλα να ρωτησω κατι??

 

 

ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ, ΑΥΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΛΕΙ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ??

 

αυτη την εβδομαδα τον χρειαστηκα διοτι εχουμε σοβαρη ιωση και τα 2 παιδια, λεω στη γραμματεα το προβλημα, με καλει πισω με την αγωγη, δεν πιανει μετα απο μερες τον ξαναπερνω, μιλαω παλι μονο με τη γραμματεα...αλλη αγωγη, καμια βελτιωση..Παντως με τον ιδιο δεν εχω μιλησει ακομα..

 

Παλιοτερα τον επαιρνα και αν δεν μπορουσε να μιλησει με καλουσε σε λιγη ωρα... Πανε αυτα δηλαδη??

 

δεν ειμαι να αλλαζω ιατρο εν μεσω τετοιας ιωσης αλλα οταν καθαρισουμε θα το σκεφτω πολυ σοβαρα..:evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 408
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ειμαι κι εγω πολυ ευχαριστημενη απο αυτον μεχρι τωρα...αλλα να ρωτησω κατι??

 

 

ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ, ΑΥΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΛΕΙ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ??

 

αυτη την εβδομαδα τον χρειαστηκα διοτι εχουμε σοβαρη ιωση και τα 2 παιδια, λεω στη γραμματεα το προβλημα, με καλει πισω με την αγωγη, δεν πιανει μετα απο μερες τον ξαναπερνω, μιλαω παλι μονο με τη γραμματεα...αλλη αγωγη, καμια βελτιωση..Παντως με τον ιδιο δεν εχω μιλησει ακομα..

 

Παλιοτερα τον επαιρνα και αν δεν μπορουσε να μιλησει με καλουσε σε λιγη ωρα... Πανε αυτα δηλαδη??

 

δεν ειμαι να αλλαζω ιατρο εν μεσω τετοιας ιωσης αλλα οταν καθαρισουμε θα το σκεφτω πολυ σοβαρα..:evil:

 

Εγω μιλαω με τη γραμματεα μονο εαν θελω να κανω μια απλη ερωτηση. Αν προκειται για κατι σοβαρο, αφηνω τηλεφωνο και με παιρνει πισω ο γιατρος.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ομοιοπαθητικός στα νότια προάστια??????

 

αχ κοριτσακι κατι εχει αναφερθει για νοτια...δυστυχως δε θυμαμαι ακριβως...μονο τη σκεψη μου οτι παραηταν μακρια για εμας-βορειοανατολικα.....καποια κοπελια ειναι που ευχαριστημενη, ελπιζω να δει το μην. σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ααα ισως και ο Κυβελλος στον Πειραια??η ακομη πιο νοτια???αυτος βεβαια που γραφω πιο πανω ηταν νομιζω κατα Γλυφαδα μερια!!

 

για Γλυφαδα ναι! γιατί εγώ μένω στη Βάρη....

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Παιδίατροι Ομοιοπαθητικοί

ΖΩΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ

ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ 210-9234439

 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΑΘΗΝΑ 210-8675992

 

ΜΕΓΡΕΜΗ ΑΜΑΛΙΑ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 210-5769620

 

ΣΠΗΛΙΩΤΗ ΑΘΗΝΑ

ΙΛΙΟΝ 6937.047308

 

ΣΥΚΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

Ν.ΣΜΥΡΝΗ 210-9317230

 

ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ

ΧΑΛΑΝΔΡΙ 210-6717082

 

 

 

 

αυτοι ειναι οι ομοιπαθητικοι παιδιατροι στην Αττικη οποτε βρες καποιον που ειναι κοντα σου αν και ειναι δυσκολο να σε αναλαβουν εχων πολυ κοσμο και πολλα ραντεβου!

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ, ΑΥΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΛΕΙ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ??

 

αυτη την εβδομαδα τον χρειαστηκα διοτι εχουμε σοβαρη ιωση και τα 2 παιδια, λεω στη γραμματεα το προβλημα, με καλει πισω με την αγωγη, δεν πιανει μετα απο μερες τον ξαναπερνω, μιλαω παλι μονο με τη γραμματεα...αλλη αγωγη, καμια βελτιωση..Παντως με τον ιδιο δεν εχω μιλησει ακομα..

 

Εμένα πάντα με παίρνει πίσω.

 

Και τον χρειάστηκα το περασμένο Σάββατο το βράδυ γιατί ανέβασε ψηλό πυρετό ο μικρός και το σήκωσε.

Επίσης κατόπιν δικής του προτροπής τον κάλεσα και Κυριακή όταν είχε αρρωστήσει το μωρό.

 

Γι' αυτό και μου κάνει εντύπωση αυτά που γράφονται περί αδιαφορίας, η εμπειρία μου μέχρι τώρα ήτανε η καλύτερη.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντα με παίρνει πίσω.

 

Και τον χρειάστηκα το περασμένο Σάββατο το βράδυ γιατί ανέβασε ψηλό πυρετό ο μικρός και το σήκωσε.

Επίσης κατόπιν δικής του προτροπής τον κάλεσα και Κυριακή όταν είχε αρρωστήσει το μωρό.

 

Γι' αυτό και μου κάνει εντύπωση αυτά που γράφονται περί αδιαφορίας, η εμπειρία μου μέχρι τώρα ήτανε η καλύτερη.

 

Kι εγω τον πηρα στο κινητο και το σηκωσε.

Δεν τον θεωρω αδιαφορο και ειμαι κι εγω ευχαριστημενη απο εκεινον. Πηγαινουμε 3 χρονια σε αυτον και δεν εχω ποτε αποπειραθει να τον αλλαξω.

 

Ομως.

 

Δεν τον χρειαζομαι συχνα και για σοβαρα θεματα (δεν εχω κανενα παιδι στον παιδικο και δεν αρρωσταινουν συχνα ευτυχως) και τωρα που τον χρειαστηκα παλι μετα απο καιρο (ειχαν μεσολαβησει τακτικες επισκεψεις μονο για τσεκ απ των παιδιων) μιλησα μονο με τη γραμματεα, η οποια με καλουσε πισω για την εκαστοτε αγωγη.

 

Οταν του μιλησα στο κινητο μου εκανε 1-2 κρισιμες ερωτησεις που διαφοροποιησαν την αγωγη του και που προφανως δεν μπορουσε να μου κανει η γραμματεας! Δεν ειναι το ιδιο η αμεση επικοινωνια εστω τηλεφωνικη (ποσο μαλλον δια ζωσης μετα απο εξεταση) με αυτην που γινεται μεσω της γραμματεως!

 

Εν πασει περιπτωσει επειδη μ,ας γονατισε η ιωση αυτη τη φορα αυριο εκλεισα να παμε να τα δει, ειδικα τον μεγαλο που εχει λιωσει το καημενουλι...:cry:

Link to comment
Share on other sites

...

Οταν του μιλησα στο κινητο μου εκανε 1-2 κρισιμες ερωτησεις που διαφοροποιησαν την αγωγη του και που προφανως δεν μπορουσε να μου κανει η γραμματεας! Δεν ειναι το ιδιο η αμεση επικοινωνια εστω τηλεφωνικη (ποσο μαλλον δια ζωσης μετα απο εξεταση) με αυτην που γινεται μεσω της γραμματεως!

Μα ακριβώς αυτό ! Εκτός αν, ίσως σε λίγα χρόνια, η γραμματέας έχει κάποιο software που την "οδηγεί" κάπως σε ερωτήσεις. (ναι, υπάρχουν τέτοια προγράμματα - expert systems)

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για Γλυφαδα ναι! γιατί εγώ μένω στη Βάρη....

 

Έχω ακούσει καλά λόγια για το νούμερο 8 στην λίστα εδώ http://www.classicalhomeopathy.gr/gr/docs.htm

Είναι τα ομοιοπαθητικά συστεγαζόμενα ιατρεία στο Μαρούσι που πάω 10 χρόνια πλέον (αν και έχω αραιώσει τελευταία).

 

Έχω στείλει συνάδελφο με διάφορα προβλήματα ο οποίος έμμεινε πολύ ικανοποιημένος.

 

Κάνει ιατρείο και στο σπίτι του στην ΑΝΩ ΒΟΥΛΑ 210-8056810. Δεν είναι παιδίατρος αλλά δεν πρέπει να σε προβληματίζει ιδιαίτερα αυτός καθώς είναι παλαιός και έμπειρος.

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όποιον έχει διαθέσιμο ραντεβού ελεύθερο σύντομα, ίσως από κάποια ακύρωση.

 

 

Όχι δεν υπάρχει παιδίατρος. Υπάρχει ψυχίατρος, γιατρός, γενικός ιατρός, παθολόγος.

 

 

 

Μέχρι πριν κανένα 6μηνο που έχω να πάω ήταν 120 η πρώτη επίσκεψη και 80 μετά.

Ξέρω πως αλλού παίρνουν και αρκετά λιγότερα.

 

Θεωρώ όμως ότι πληρώνω και τα τηλέφωνα που τυχόν χρειαστεί να κάνω.

 

 

ευχαριστώ πολύ, να σαι καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έκανα αναζήτηση στο θέμα με τη λέξη Θεσσαλονίκη και δε βρήκα τπτ.

 

Και στη σελίδα http://www.homeopathy.gr δεν αναφέρει ειδικότητες.

 

Έχετε υπόψη σας κάποιον ομοιοπαθητικό παιδίατρο στη Θεσσαλονίκη?

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μονο την Πατσουρου ξερω...παντως εμας εδω ενω πηγαμε στο Κυβελλο και μας εξετασε ο ομοιοπ. του παιδιατρος, τις λυσεις και τα φαρμακα σε κατι που χρειαστηκε για το μικρακι μας-5 μηνων-τα εδωσε ο ιδιος ο Κυβελλος...δεν ξερω αν σου λεει κατι αυτο....παντως αν δε βρεις καποιον που να σου ταιριαζει, δοκιμασε και με ενα ν ομοιοπ.γενικης ιατρικης...

Link to comment
Share on other sites

μονο την Πατσουρου ξερω...παντως εμας εδω ενω πηγαμε στο Κυβελλο και μας εξετασε ο ομοιοπ. του παιδιατρος, τις λυσεις και τα φαρμακα σε κατι που χρειαστηκε για το μικρακι μας-5 μηνων-τα εδωσε ο ιδιος ο Κυβελλος...δεν ξερω αν σου λεει κατι αυτο....παντως αν δε βρεις καποιον που να σου ταιριαζει, δοκιμασε και με ενα ν ομοιοπ.γενικης ιατρικης...

 

Η Πατσούρου από ότι είδα δεν είναι στη λίστα των γιατρών της ομοιοπαθητικής.

 

Σε πιστεύω, αλλά εγώ είμαι πρωτάκι της ομοιοπαθητικής και ξεκινάω λίγο φοβισμένα. Γι αυτό θα προτιμούσα παιδίατρο ομοιοπαθητικό, τουλάχιστον γι αρχή.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η Πατσούρου από ότι είδα δεν είναι στη λίστα των γιατρών της ομοιοπαθητικής.

 

Σε πιστεύω, αλλά εγώ είμαι πρωτάκι της ομοιοπαθητικής και ξεκινάω λίγο φοβισμένα. Γι αυτό θα προτιμούσα παιδίατρο ομοιοπαθητικό, τουλάχιστον γι αρχή.

 

Κικη μου, ομοιοπαθουσα και εγω..εννοω πρωτακι και μαλιστα με ωτιτιδα για δοκιμαστικη εξεταση...τι να σου πω...ειχα διαβασει και το τοπικ με τους ομοιοπαθητικους στη Θεσ/νικη, φανταζομαι και εσυ, αλλα καμια δεν ηταν ικανοποιοημενη με καποιον συγκεκριμενα...για την Πατσουρου παντως μου κανει εντυπωση αυτο που λες..στα βιβλια της παντως υποστηριζει πολυ την ομοιοπαθητικη....περισσοτερα δυστυχως δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Κικη μου, ομοιοπαθουσα και εγω..εννοω πρωτακι και μαλιστα με ωτιτιδα για δοκιμαστικη εξεταση...τι να σου πω...ειχα διαβασει και το τοπικ με τους ομοιοπαθητικους στη Θεσ/νικη, φανταζομαι και εσυ, αλλα καμια δεν ηταν ικανοποιοημενη με καποιον συγκεκριμενα...για την Πατσουρου παντως μου κανει εντυπωση αυτο που λες..στα βιβλια της παντως υποστηριζει πολυ την ομοιοπαθητικη....περισσοτερα δυστυχως δεν ξερω...

 

Τα έχω διαβάσει κι εγώ. Δεν είναι όμως μέσα στο http://www.homeopathy.gr

 

Γιατο τόπικ που λες δεν το ξέρω, ομοιοπαθητικός στη Θεσσαλονίκη λέγεται? Για να το ψάξω.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω διαβάσει κι εγώ. Δεν είναι όμως μέσα στο http://www.homeopathy.gr

 

Γιατο τόπικ που λες δεν το ξέρω, ομοιοπαθητικός στη Θεσσαλονίκη λέγεται? Για να το ψάξω.

 

ναι, λεγεται ομοιοπαθ.παιδιατρος στη θεσ/νικη....ελπιζω να το εχεις βρει..

Link to comment
Share on other sites

ναι, λεγεται ομοιοπαθ.παιδιατρος στη θεσ/νικη....ελπιζω να το εχεις βρει..

 

Το βρήκα, σ'ευχαριστώ:D

 

Οι απόψεις διίστανται, αλλά αυτό δε με ενοχλεί, για όλους συμβαίνει. Αν δε δοκιμάσεις δεν ξέρεις;)

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω διαβάσει κι εγώ. Δεν είναι όμως μέσα στο www.homeopathy.gr

 

Γιατο τόπικ που λες δεν το ξέρω, ομοιοπαθητικός στη Θεσσαλονίκη λέγεται? Για να το ψάξω.

 

Κική δες εδω

στην παράγραφο που λέει: "Κυριακή 25 Απριλίου 2010 Α-ΜΕΡΟΣ"

(έχει το όνομά της Πατσούρου)

http://www.homeopathy.gr/homeopathy/meetings-april-2010.html

Link to comment
Share on other sites

Κική δες εδω

στην παράγραφο που λέει: "Κυριακή 25 Απριλίου 2010 Α-ΜΕΡΟΣ"

(έχει το όνομά της Πατσούρου)

http://www.homeopathy.gr/homeopathy/meetings-april-2010.html

 

Μου κάνει εντύπωση, γιατί στο ίδιο site στη λίστα των ομοιοπαθητικών, δεν αναφέρεται. Δες:http://www.homeopathy.gr/homeopathy/doctors_homeopaths_practitioners.html#thessaloniki

 

Παρόλαυτα, Rosie σε αυτό που παρέθεσε η soevan την αναφέρει ως Dr Πατσούρου ʼννα, Ομοιοπαθητικός Παιδίατρος, Πιστοποιημένη Σύμβουλος μητρικού θηλασμού.:roll::roll:

 

Μου κάνει εντύπωση. Με προβληματίζει:roll: Με τι κριτήρια ονομάζεται ένας γιατρός ομοιοπαθητικός? Δε θα πρέπει να έχει τελειώσει την ιατρική αρχικά και έπειτα το μεταπτυχιακό της ομοιοπαθητικής?

 

Με ποιον τρόπο αναγνωρίζεται ένας γιατρός ως ομοιοπαθητικός από την ομοιοπαθητική εταιρία ώστε να προστατεύεται ο πελάτης-αθσενής?

 

Και αν, όπως υποθέτω αναγνωρίζεται με τον παραπάνω τρόπο (εφόσον έχει τελειώσει την ομοιοπαθητική) πως αναφέρεται ως ομοιοπαθητικός ένας γιατρός που δεν το έχει κάνει?

 

Και πως είναι δυνατόν στην επίσημη ιστιοσελίδα σε 2 διαφορετικά μέρη να λέει 2 διαφορετικά πράγματα:από τη μια ομοιοπαθητικός παιδίατρος αλλά να μην είναι στη λίστα των ομοιοπαθητικών:roll::roll:

 

Πλήθος τα ερωτήματα μου, αλλά έχω καραμπερδευτεί, και δίκαια νομίζω

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρω στα σίγουρα Κίκι μου να σου πω είναι ότι δεν είναι ομοιοπαθητικός, οπότε δεν υπάρχει λόγος να το ψάξεις, επέλεξε ένα γιατρό από την επίσημη λίστα.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

    Nobody has received reputation this week.

×
×
  • Δημιουργία νέου...