Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΟΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ


Παλλάδα

Recommended Posts

Κοπέλες πήγαμε ξανά στο Χριστόπουλο πριν από λίγες μέρες και πάλι μόνο τα καλύτερα έχω να σας πω!

Πολύ υπομονετικός, καθόλου βιαστικός δεν μου φάνηκε παρόλο που είχε πολύ κόσμο να περιμένει απ' έξω.

Kάτσαμε αρκετή ώρα και συζητήσαμε για διάφορα θέματα που αφορούνε τα παιδιά.

Και σίγουρα δεν είναι του χρήματος, αφού μας χρέωσε μόνο 70 Ευρώ και για τα δυο τα παιδιά.

Η προηγούμενη που είχαμε μας χρέωνε 70-100 Ευρώ για το μικρό μόνο για απλή τυπική επίσκεψη :roll:

 

Κι εγω δεν εχω παραπονο απο την εξεταση του, αλλα βρε παιδι μου, πρεπει να ρωταω τα παντα εγω! Μου εδωσε τη θεραπεια για τον γιο μου, και δε μου ειπε οτι επρεπε να σταματησουμε μια απο τις αλοιφες που χρησιμοποιουσαμε. Το θυμηθηκα οταν φευγαμε και γυρισα και τον ρωτησα...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 408
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια αυτη η λίστα είναι οι μόνοι ομοιοπαθητικοι παιδίατροι που υπάρχουν στην Αθήνα??? τόσο λίγοι?

 

Εμείς εχουμε θέμα με αλλεργίες, δεν εχουμε βγάλει ακρη, εχει χαμηλό βάρος και ειναι λίγο ανήσυχος νευρικός, δεν είναι εύκολος στον υπνο. δεν έχουμε πια αντοχές εγώ και ο αντρας μου. δεν ξέρω μήπως η ομοιοπαθητική θα βοηθούσε σε κατι απο αυτά τον μικρό, ώστε να ηρεμήσουμε όλοι μας.

 

Η μαμά μου κανει ομ εδώ και λίγους μήνες και είναι καλύτερα σχετικά με το προβλημά της (ρευματοειδής πολυμυαλγία). Ο ομ/κός της είναι ομως στο Φάληρο και δεν μας βολεύει.

Ξέρετε κανέναν εδώ γύρω δλδ στο΄Ηράκλειο -μαρούσι -νεα ιωνία γενικα΄στα βόρεια? Εκτός χριστόπουλου που διαβαζω οτι δεν προλαβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο - όπως έχουμε ξαναγράψει παλαιότερα - να είναι ομοιοπαθητικός παιδίατρός, αρκεί και σκέτο ομοιοπαθητικός.

Μπορείτε να ζητήσετε από τον ομοιοπαθητικό της μητέρας σου να σας προτείνει κάποιον, εφόσον του έχετε εμπιστοσύνη.

Φυσικά υπάρχει και το κέντρο στο Μαρούσι http://www.classicalhomeopathy.gr/gr/docs.htm όπου πηγαίνω εγώ 10 χρόνια τώρα όταν κάτι προκύπτει (στον τελευταίο στην λίστα)

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια αυτη η λίστα είναι οι μόνοι ομοιοπαθητικοι παιδίατροι που υπάρχουν στην Αθήνα??? τόσο λίγοι?

 

Εμείς εχουμε θέμα με αλλεργίες, δεν εχουμε βγάλει ακρη, εχει χαμηλό βάρος και ειναι λίγο ανήσυχος νευρικός, δεν είναι εύκολος στον υπνο. δεν έχουμε πια αντοχές εγώ και ο αντρας μου. δεν ξέρω μήπως η ομοιοπαθητική θα βοηθούσε σε κατι απο αυτά τον μικρό, ώστε να ηρεμήσουμε όλοι μας.

 

Η μαμά μου κανει ομ εδώ και λίγους μήνες και είναι καλύτερα σχετικά με το προβλημά της (ρευματοειδής πολυμυαλγία). Ο ομ/κός της είναι ομως στο Φάληρο και δεν μας βολεύει.

Ξέρετε κανέναν εδώ γύρω δλδ στο΄Ηράκλειο -μαρούσι -νεα ιωνία γενικα΄στα βόρεια? Εκτός χριστόπουλου που διαβαζω οτι δεν προλαβαίνει.

 

εγω τελικα εκλεισα ραντεβου με τον Οικονομακο που ειναι στη Νεα Ιωνια, μου ειπε κανα δεκαλεπτο απο το σταθμο του τρενου, μου τον συστησε η γυναικολογος μου, ραντεβου εχουμε την επομενη εβδομαδα...θα σου γραψω εντυπωσεις αν θες...απο το τηλ. παντως μου ακουστηκε πολυ συζητησιμος και ακρως φιλικος..

Link to comment
Share on other sites

@spyni

http://www.homeopathy.gr/homeopathy/doctors_homeopaths_practitioners.html

Εδώ αναφέρει

ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 210-2517989

 

Μάλλον θέλει ενημέρωση η λίστα

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@spyni

http://www.homeopathy.gr/homeopathy/doctors_homeopaths_practitioners.html

Εδώ αναφέρει

ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 210-2517989

 

Μάλλον θέλει ενημέρωση η λίστα

 

σε ευχαριστω για την επισημανση, και εγω μπερδευτηκα στην αρχη αλλα ειναι οντως στη Νεα Ιωνια, ισως να ειναι η παλια του διευθυνση δεν ξερω...οταν παω θα τον ρωτησω...

Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα εκλεισα ραντεβου με τον Οικονομακο που ειναι στη Νεα Ιωνια, μου ειπε κανα δεκαλεπτο απο το σταθμο του τρενου, μου τον συστησε η γυναικολογος μου, ραντεβου εχουμε την επομενη εβδομαδα...θα σου γραψω εντυπωσεις αν θες...απο το τηλ. παντως μου ακουστηκε πολυ συζητησιμος και ακρως φιλικος..

 

ναι γράψε τις εντυπώσεις σου.

Της μαμάς μου λεγεται Χαριτάκης, είναι καρδιολόγος. Αλλά στο Φάληρο δεν βολεύει δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά με υγεία και χαρές....Εάν κάποιος από εσάς ξέρει καλό ομοιοπαθητικό για παιδιά στα νότια προάστια, θα μπορούσε να μου πει ή να μου στέιλει π.μ?ευχαριστώ πολύ

Nt7kp3.png
Link to comment
Share on other sites

ο Οικονομάκος είναι ο ομοιοπαθητικός των παιδιών μιας ξαδέρφης αλλά δεν τον έχει πια στους παιδιάτρους γιατί δεν ήθελε ο ίδιος....ίσως έπηξε ο άνθρωπος και είπε να τον βάλουν στους κανονικούς για να δέχεται πιο πολύ μεγάλους. Είναι κατά των εμβολίων σίγουρα. Σκέφτομουν μήπως πήγαινα τον μικρό κάποια στιγμή για να γράψει στο βιβλιάριο του μικρού "αλλεργία" ή κάτι άλλο για να δικαιολογήσουμε την έλλειψη των εμβολίων αλλά μου είπε η ξαδέρφη με τίποτα δεν το κάνει άμα δεν σε ξέρει πολύ καλά...ότι γενικά είναι πολύ περίεργος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πηγαμε στον Οικονομακο λιγο πριν τα Χριστουγεννα και μαλιστα επειδη ακριβως ηταν πιεστικος ΥΠΕΡ των εμβολιων, για αυτο το λογο -στο αλλο τοπικ- ρωτουσα συμφορουμιτισσα για το γιατρο της...τελοσπαντων και εμεναμου φανηκε οπωςλες και εσυ γιογκινακι περιεργος...μαλιστα ειχε ενα στιλακι...καπως....σχετικα με τα εμβολια για να επανελθω επεμενε να γινουν, μαλιστα οπωσδηποτε στον τριτο μηνα για να ενεργοποιηθει με τον καλυτερο τροπο το ανοσοποιητικο...τι να πεις...πηγμενος ειναι σιγουρα...ειχαμε αναμονη στο διωρο και....χαλια....

Link to comment
Share on other sites

μου κάνει εντύπωση τώρα αυτό που λες για τα εμβόλια!!! Η ξαδέρφη είναι κάθετη και μάλιστα την ξέχεθε που στην κόρη της τα είχε κάνει όλα ακόμα και τα προαιρετικά στον μικρό ο Οικονομάκος δεν έχει κάνει κανένα....τι να σου πω...πάντως επιμένω πως οι γιατροί σε αντιμετωπίζουν διαφορετικά ανάλογα με το πόσο σε ξέρουν, τι θάρρος σου έχουν κτλ

Link to comment
Share on other sites

ναι...τουλαχιστον σε μενα αυτο ειπε!!!οτι πρεπει να γινουν ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!ενταξει νομιζω το επιασα το σκεπτικο...καντε εσεις εμβολια για να προστατευθει η public health και εγω δεν τα εμβολιαζω-και φυσικα αποτρεπω και τους δικους μου....αυτο πντως μου το ειπε ,οτι δηλ. με τον εμβολιασμο προστατευουμε τη δημοσια και οχι την ατομικη υγεια....νομιζω δε θα ξαναπαω...

Link to comment
Share on other sites

ναι...τουλαχιστον σε μενα αυτο ειπε!!!οτι πρεπει να γινουν ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!ενταξει νομιζω το επιασα το σκεπτικο...καντε εσεις εμβολια για να προστατευθει η public health και εγω δεν τα εμβολιαζω-και φυσικα αποτρεπω και τους δικους μου....αυτο πντως μου το ειπε ,οτι δηλ. με τον εμβολιασμο προστατευουμε τη δημοσια και οχι την ατομικη υγεια....νομιζω δε θα ξαναπαω...

 

Απαράδεκτος, αλλά δυστυχώς πολλοί ομοιοπαθητικοί έχουνε αυτή τη στάση!

Δηλαδή δεν εμβολιάζουνε τα δικά τους παιδιά και παραδέχονται στους ψαγμένους γονείς τους κινδύνους των εμβολίων αλλά στους πιο πολλούς κάνουνε κανονικότατα τα εμβόλια... :?

 

Γιατί δεν πας στο Χριστόπουλο Σπυνάκι, εγώ μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένη ανεξάρτητα με τα όσα γράφονται.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις ακουσει για την κυρια Μεγρεμη?μενουμε κοντα στο περιστερι γι αυτο ρωταω.ας μου απαντησει καποιος.ειτε με προσωπικο μην,ειτε εδω.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απαράδεκτος, αλλά δυστυχώς πολλοί ομοιοπαθητικοί έχουνε αυτή τη στάση!

Δηλαδή δεν εμβολιάζουνε τα δικά τους παιδιά και παραδέχονται στους ψαγμένους γονείς τους κινδύνους των εμβολίων αλλά στους πιο πολλούς κάνουνε κανονικότατα τα εμβόλια... :?

 

Γιατί δεν πας στο Χριστόπουλο Σπυνάκι, εγώ μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένη ανεξάρτητα με τα όσα γράφονται.

 

Rosie μου, σε ευχαριστω!!!εγω παντως επεσα απο τα συννεφα, αφου στιγμες σκεφτομουν οτι πηγαμε σε λαθος ατομο...τελοσπαντων...λεω να δοκιμασω και το γραφειο του Κυβελλου στη Ν. Ερυθραια και αν δε βρω και εκει καλη χημεια και ειλικρινεια ισως δοκιμασω και εγω το Χριστοπουλο...η αληθεια ειναι εχω επηρρεαστει απο οσα γραφονται εδω....φιλακια κοριτσι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις ακουσει για την κυρια Μεγρεμη?μενουμε κοντα στο περιστερι γι αυτο ρωταω.ας μου απαντησει καποιος.ειτε με προσωπικο μην,ειτε εδω.Ευχαριστω.

 

υπαρχει αν δεν κανω λαθος για τη συγκεκριμενη γιατρο ποστ στην υποενοτητα αναζητηση γιατρω διαφορων ειδικοτητων...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας στο Χριστόπουλο Σπυνάκι, εγώ μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένη ανεξάρτητα με τα όσα γράφονται.

 

Καλησπέρα! Έχω διαβάσει καλά λόγια για τον Χριστόπουλο και σκεφτόμουν να τον δω κι από κοντά... τι κακό γράφεται?

Επίσης ήθελα να ρωτήσω τις μανούλες που τον ξέρουν κατά πόσο είναι διαθέσιμος, αν απαντάει στο τηλέφωνο - γενικά αν είναι εύκολο να τον βρεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω διαβάσει καλά λόγια για τον Χριστόπουλο και σκεφτόμουν να τον δω κι από κοντά... τι κακό γράφεται?

Επίσης ήθελα να ρωτήσω τις μανούλες που τον ξέρουν κατά πόσο είναι διαθέσιμος, αν απαντάει στο τηλέφωνο - γενικά αν είναι εύκολο να τον βρεις...

το κακό που έχει γραφτεί είναι ακριβώς η ερώτησή σου. Ότι δεν είναι εύκολο να το βρεις. Αν ψάξεις θα βρεις περισσότερες λεπτομέρειες.

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

mesastoura σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

Είναι βασικό να μπορείς να βρεις τον γιατρό αν προκύψει κάτι. Ειδικά αν είσαι καινούρια μαμά όπως εγώ.

Από την άλλη είναι σημαντικό να είναι και καλός γιατρός.

Οποιαδήποτε εντύπωση απ' όσες τον ξέρετε προσωπικά δεκτή!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα!

Εχει κανεις πληροφοριες για τον παιδιατρο Οικονομακο Δημητρη στην Νεα Ιωνια?

Γενναω τελος φεβρουαριου και θα ηθελα να βρω εναν καλο γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχει κανεις πληροφοριες για τον παιδιατρο Οικονομακο Δημητρη στην Νεα Ιωνια?

Γενναω τελος φεβρουαριου και θα ηθελα να βρω εναν καλο γιατρο.

 

Είναι ομοιοπαθητικός και απ' οτι ξέρω δεν αναγράφεται πλέον στους παιδιάτρους στην λίστα των ομοιοπαθητικών...ισως έχει πήξει δεν ξέρω. Είναι ο παιδιατρος μιας ξαδέρφης. Εκείνη είναι ευχαριστημένη αν και μου έχει πει ότι είναι λίγο περίεργος. Εάν πας και σε δεχτεί καλώς γιατί είναι πολύ δύσκολο να βρεις ομοιοπαθητικο-παιδιατρο.

Link to comment
Share on other sites

Τον έχει η κουμπάρου 10 χρόνια τώρα. Είναι ευχαριστημένη και δεν δίνει καθόλου σχεδόν φάρμακα.

Εγώ έχω πάει μια φορά τον γιο μου για δεύτερη γνώμη, επειδή έκανε πολλές βροχίτιδες ήταν σε συνεχή θεραπεία από Σεπτέμβρη μέχρι Μάη με εισπνοές και ένα σκεύασμα σε σκόνη, και έτσι πήγα να δω τι θα μου πει. Καταρχάς δεν ήξερα ότι είναι ομοιοπαθητικός ιατρός (:confused:) και αν όντως είναι γιατί και εκείνος μου πρότεινε να συνεχίσω την ίδια μακροχρόνια αγωγή με τα ίδια φάρμακα ;;;;;;;;;;;;;;;;;; και όχι με κάποιο ομοιοπαθητικό;

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

μου κάνει εντύπωση τώρα αυτό που λες για τα εμβόλια!!! Η ξαδέρφη είναι κάθετη και μάλιστα την ξέχεθε που στην κόρη της τα είχε κάνει όλα ακόμα και τα προαιρετικά στον μικρό ο Οικονομάκος δεν έχει κάνει κανένα....τι να σου πω...πάντως επιμένω πως οι γιατροί σε αντιμετωπίζουν διαφορετικά ανάλογα με το πόσο σε ξέρουν, τι θάρρος σου έχουν κτλ

Για τον κ. ΟΙκονομακο υπαρχει και αυτο το ποστ

Οικονομακος στην Νεα Ιωνια (ομοιοπαθητικος)

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...