Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΟΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ


Παλλάδα

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 408
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και εγω που πάω σε κανονικό ομοιο και όχι παιδίατρο πληρώνω 60 την επίσκεψη. Κάτι πρέπει να γινει με τις αμοιβές τους πάντως....

 

Εχεις καμιά ιδέα....??? Πώς την έχουν δει δηλαδή?:cool: Τώρα τι να κάνω εγώ που πηγαίνουμε 3 άτομα και δίνω κάθε μήνα 300€??????:!:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καμιά ιδέα....??? Πώς την έχουν δει δηλαδή?:cool: Τώρα τι να κάνω εγώ που πηγαίνουμε 3 άτομα και δίνω κάθε μήνα 300???????:!:

 

τι λες τώρα ρε κοριτσάκι; 300 ευρώ το μήνα;;; καλά δεν έχει πει τίποτα στον/στην γιατρό; έχω ακούσει πάντως και ποσά 160 ευρώ την επίσκεψη! ρε πάνε καλά κι αυτοί;

Link to comment
Share on other sites

τι λες τώρα ρε κοριτσάκι; 300 ευρώ το μήνα;;; καλά δεν έχει πει τίποτα στον/στην γιατρό; έχω ακούσει πάντως και ποσά 160 ευρώ την επίσκεψη! ρε πάνε καλά κι αυτοί;

 

Σαν να της δίνω ένα νοίκι το μήνα!!! Δεν ξέρω τι να κάνω... ειλικρινά. Και αλλού να πάω, δεν ξέρω τι σόι θα μου βγει... Και δεν είναι εύκολο, οπως ξέρεις, να δίνεις πάλι όλο το ιστορικό και άντε πάλι από την αρχή......

Πώς να της το πώ?? για λίγη μείωση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε τι πως θα της το πεις; συγνώμη γιατρέ αλλά πλέον δεν έχουμε την δυνατότητα να δίνουμε τόσα χρήματα για επίσκεψη, μπορείτε να μας κάνετε κάποια καλύτερη τιμη προκειμένου να συνεχίσουμε την θεραπεία;...ξέρετε ειναι δύσκολες εποχές για όλους μας....

Link to comment
Share on other sites

Πώς να της το πώ?? για λίγη μείωση?

Ευθέως. Τρία άτομα παρακολουθεί ολόκληρη την οικογένεια αν είναι δυνατόν. Και το ένα κάθε μα κάθε μήνα. Θα έπρεπε από μόνη της να το κάνει και αυτό για εμένα μετράει πάρα πολύ στα μείον της. Τουλάχιστον απόδειξη κόβει;

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σαν να της δίνω ένα νοίκι το μήνα!!! Δεν ξέρω τι να κάνω... ειλικρινά. Και αλλού να πάω, δεν ξέρω τι σόι θα μου βγει... Και δεν είναι εύκολο, οπως ξέρεις, να δίνεις πάλι όλο το ιστορικό και άντε πάλι από την αρχή......

Πώς να της το πώ?? για λίγη μείωση?

 

Οτι και να της πεις λίγο ειναι. Μα ειναι δυνατον? Ειναι παρα, μα παρα πολλα λεφτα. Μια χαρα νομιζω οτι μπορεις να πας αλλου. Εγω δεν θα εμπιστευομουν καποιον παντως που απο οτι φαίνεται προσπαθει να με εκμεταλευτει οσο μπορει.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον απόδειξη κόβει;

 

Εγω δεν θα εμπιστευομουν καποιον παντως που απο οτι φαίνεται προσπαθει να με εκμεταλευτει οσο μπορει.

 

 

Kόβει απόδειξη, ίσως χωρίς απόδειξη να ζητουσε λιγότερα.

Είναι πολύ καλή ομοιο και δυσκολεύομαι να την αλλάξω.

Ωστόσο την εκμετάλλευση τη νοιώθω!!!!! :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, μπορείτε να μου πειτε όσες πηγαίνετε συστηματικά σε ομοιοπαθητικό παιδίατρο ή απλό ομοιοπαθητικό (σχετικά με το παιδί πάντα), πώς τον πληρώνετε? Κάθε μήνα π.χ. που είναι το ραντεβού δίνετε 80-100 ? ή όποτε αρρωστήσει πηγαίνετε και τότε μόνο πληρώνετε?

Εμείς που έχουμε ξεκινήσει γενικά συστηματική θεραπεία, πληρώνουμε κάθε μήνα 100?. Αν αρρωστήσει φαντάζομαι ότι τηλεφωνικώς θα μπορεί να μας καθοδηγήσει χωρίς να πάμε. Εσείς πώς πληρώνετε? Δεν είναι πολλά τα 100 κάθε μήνα?:rolleyes:

 

Μήπως 100 είναι για την 1η μόνο επίσκεψη που είναι λογικό να κρατήσει και περισσότερο από τις επόμενες;

Εγώ έχω ακούσει, για αυτούς που ξέρω, πως οι τιμές έχουν πέσει από τα 80 στα 70 πλέον. Συζήτησέ το.

πᾶν μέτρον ἄριστον

Link to comment
Share on other sites

Μήπως 100 είναι για την 1η μόνο επίσκεψη που είναι λογικό να κρατήσει και περισσότερο από τις επόμενες;

Εγώ έχω ακούσει, για αυτούς που ξέρω, πως οι τιμές έχουν πέσει από τα 80 στα 70 πλέον. Συζήτησέ το.

 

Η τιμή για κάθε επίσκεψη είναι 100€, διότι εγώ κάνω από πέρυσι και πάντα αυτή ήταν η τιμή. Πριν 10 μήνες ξεκίνησε και ο σύζυγος, το ίδιο και σ'αυτόν. Και τώρα και το παιδί τα ίδια!!

Αν μου πει ότι αυτή είναι η τιμή και δεν κάνω τίποτα? Ή αν πει άντε... στο παιδί να πάρω 80?? Πάλι 280 μου βγαίνει η επίσκεψη, αφού κλείνουμε πλέον ένα ραντεβού και οι τρεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάμε τα παιδιά σε παθολόγο-ομοιοπαθητικό. Η πρώτη επίσκεψη (αν έχεις ξανακάνει είναι 80 ευρώ με απόδειξη) και συνεχίζει έτσι σε κάθε επίσκεψη. Όμως σε επανεξέταση μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα δεν παίρνει χρήματα.

 

Τους πάμε μόνο αν παραστεί ανάγκη (π.χ. αν έχουν πυρετό 3-4 μέρες, ή αν υπάρχει κάποιο ανησυχητικό σύμπτωμα όπως βήχας ή αφτί) δηλ. αν αρρωστήσουν εξαντλεί τα περιθώρια της τηλεφωνική επικοινωνίας και μετά τους βλέπει. Για παράδειγμα ο μικρός έχει έξαρση ατοπικής δερματίτιδας, την πήρα τηλ. και μου είπε τι να του δώσω. Τώρα ο μεγάλος έχει πυρετό, την πήρα τηλ. μου είπε τι να πάρει και βλέπουμε...

 

bombonela να της το πεις κανονικά... Μήπως μπορείτε να μας κάνετε κάτι καλύτερο? Χρειάζεται να ερχόμαστε κάθε μήνα? (αν δεν υπάρχει κάτι χρόνιο στο παιδί γιατί τον πάτε ΚΑΘΕ μήνα)?

tZh5p3.png

G0KVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οι γονεις μου κανουν ομοιοπαθητικη χρονια και πρωτη φορα ακουω να θελει επισκεψη καθε μηνα, με τετοιες τιμες μαλιστα. Ενας συμβατικος γιατρος δεν θα σου ζητησει να πηγαινεις καθε μηνα, τοτε αυτη γιατι??? Συνηθως πανε για το προβλημα και πληρωνουν τοτε και μετα τηλεφωνικώς εαν χρειαστεί κατι διαφορετικο.

 

Υπαρχει καποιος λογος για να θελει ολη η οικογενεια μαλιστα παρακολουθηση καθε μηνα ? Εκτος εαν δεν κανει καλα την δουλεια του. Απο οτι γνωρίζω, εαν ο ομοιοπαθητικος κανει καλα και την δουλεια του, σου δινει την θεραπεια για το εκαστοτε προβλημα και μετα σε στελνει σπιτακι σου. Εαν δεν δουλευει η θεραπεια, τοτε οφειλει να κανει αλλαγες απο το τηλεφωνο μαλιστα, μεχρι να εχει το σωστο αποτελεσμα. Αφησε που το ποσο των 100 σε καθε εναν μαλιστα ειναι αστρονομικο.

 

Εμενα προσωπικα μου μυριζει απιστευτη εκμεταλευση και θα σκεφτομουν οτι αυτος ο γιατπος οχι μονο δεν με βλεπει "ολιστικά" αλλα μαλλον βλεπει μονο το πορτοφολι μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα προσωπικα μου μυριζει απιστευτη εκμεταλευση και θα σκεφτομουν οτι αυτος ο γιατπος οχι μονο δεν με βλεπει "ολιστικά" αλλα μαλλον βλεπει μονο το πορτοφολι μου.[/QUOTE]

 

 

Αυτό μου αρέσει που λες:-D. Εχεις δίκιο. Και παρεπιπτόντως, υπάρχουν ολιστικοί ιατροί που δεν δίνουν οπωσδήποτε ομοιο φάρμακα, απλά συμπληρώματα για διάφορες παθήσεις π.χ. στρες, κνιδώσεις. Ξέρεις κάτι σχετικά?

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις την πρωτη επίσκεψη πληρωσαμε ακριβοτερα και τωρα πληρωνουμε 50ε καθε φορα με αποδειξη και οχι καθε μηνα.Να φανταστεις τωρα μας ειπε το επομενο ραντεβου μας ειπε να το κλεισουμε οταν χρονισει ο μικρος εκτος απροοπτου.Παντως μεχρι στιγμης σε μπουκωματάκια και μικροιωσούλες μας καθοδήγησε απο το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

να σας θεσω κι εγω μια ερωτησουλα που μου προέκυψε...

Θα το παιρνατε θετικά αν ο ομοιοπαθητικός που σας συστησαν ειναι κτηνιατρος?

Χμμμμμ, για ποιόν λόγο τον χρειάζεστε ?:confused:

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

να σας θεσω κι εγω μια ερωτησουλα που μου προέκυψε...

Θα το παιρνατε θετικά αν ο ομοιοπαθητικός που σας συστησαν ειναι κτηνιατρος?

 

 

εσυ, θα νιωθεις ανετα να περιμενεις στο σαλονι αναμονης , διπλα σ ενα μπουλ τερριε και ενα κουνελι?

 

οχι, ΔΕΝ θα πηγαινα σε ομοιοπαθητικο-κτηνιατρο... παρα μονο για το σκυλι και το γατι μου

Link to comment
Share on other sites

εσυ, θα νιωθεις ανετα να περιμενεις στο σαλονι αναμονης , διπλα σ ενα μπουλ τερριε και ενα κουνελι?/QUOTE]

 

χαχαχα, ωραιο αυτο :)

(αν και πολλές φορές εχω σκεφτει ότι ο γιος μου ειναι κατι μεταξυ αυτων των δυο, ισως και τα δυο μαζι,)

Σοβαρα τωρα, υποτιθεται ότι ο ομοιοπαθητικός δεν εχει να κανει με την ειδικότητα που ειχε ή εχει ως γιατρός, ετσι δεν ειναι? Δηλαδη, π.χ, θα μπορούσα εγω να παω ανετα σε εναν ομοιοπαθητικό ουρολόγο ας πούμε, ε?

Link to comment
Share on other sites

Θα το παιρνατε θετικά αν ο ομοιοπαθητικός που σας συστησαν ειναι κτηνιατρος?

 

Μα ο κτηνίατρος δεν έχει σπουδάσει ιατρική αλλά κτηνιατρική!

Οπότε σ' αυτόν θα πήγαινα μόνο το γάτο μου.

 

Το ίδιο και μ' ένα οδοντίατρο-ομοιοπαθητικό, θα πήγαινα σ' αυτόν μόνο αν είχα πρόβλημα με τα δόντια μου.

 

Οι υπόλοιπες ειδικότητες ανήκουνε στην ιατρική.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

να σας θεσω κι εγω μια ερωτησουλα που μου προέκυψε...

Θα το παιρνατε θετικά αν ο ομοιοπαθητικός που σας συστησαν ειναι κτηνιατρος?

 

Όχι ομολογώ...με κάλυψε το φυστίκι. Στον κτηνίατρο πάω μόνο το σκυλί μου...χεχεχεχεχε

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

να σας θεσω κι εγω μια ερωτησουλα που μου προέκυψε...

Θα το παιρνατε θετικά αν ο ομοιοπαθητικός που σας συστησαν ειναι κτηνιατρος?

 

Αγαπητή Layla προς τι η ερώτηση;

τώρα που το λες έχουμε τόσα ζώα σε αυτή τη χώρα...μανι μανι όλους τους ψηφοφόρους του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ που σίγουρα χρειάζεται και μια τέτοια ειδικότητα.

 

Οσοι εκ των υπολοίπων αισθάνονται άνθρωποι μπορούν να απευθυνθούν για τους ίδιους στους ΙΑΤΡΟΥΣ ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΟΥΣ και για τα συμπαθή κατοικίδια τους αν υπάρχει κτηνιατρος ομοιοπαθητικος καλως.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...