Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΟΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ


Παλλάδα

Recommended Posts

Υπάρχει νομίζω στη Σάμο η Διεθνής Ακαδημία Κλασσικής Ομοιοπαθητικής.

 

Είναι μια ακαδημία που δίνει κάτι σαν μεταπτυχιακό τίτλο σε ιατρούς στην ομοιοπαθητική.

 

Τους πήρα τηλέφωνο και μου έδωσαν ονόματα και τηλέφωνα παιδιάτρων κοντά στην περιοχή που μένω που έχουν παρακολουθήσει τα μαθήματα τους.

 

Διεθνής Ακαδημία Κλασσικής Ομοιοπαθητικής

κα. Γεωργία Διάκου

24240-65142

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 408
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πήρα τηλ και ζήτησα να μου δώσουν ονόματα και τηλέφωνα ομοιοπαθητικών παιδιάτρων κοντά στην περιοχή που μένω. Έχουν λίστα με τους αποφοίτους τους. Έιναι πολύ εξυπηρετικοί και απαντούν σε ότι ερωτήματα έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμάς η παιδίατρός μας είναι μια κανονική παιδίατρος... δεν έχει την "ταμπέλα" "ομοιοπαθητική παιδίατρος" απλά όταν αρρωσταίνει ο μικρός πρώτα θα σε περάσει από τα ομοιοπαθητικά σκευάσματα και μετά αν χρειαστεί από κάτι άλλο. Είναι σίγουρα κατά των αντιβιώσεων... πρόσφατα ο μικρός πέρασε βρογχίτιδα την οποία και αντιμετωπίσαμε με ομοιοπαθητικά και μόνο (είχε ακροαστικά το παιδί). Κατά τα άλλα το παιδί κάνει κανονικά τα εμβόλιά του στη συγκεκριμένη γιατρό. Μου δίνει σιγουριά γιατί ξέρω ότι θα μου προτείνει ένα φάρμακο μόνο αν υπάρχει πραγματική ανάγκη... και αφού έχουμε δοκιμάσει κάθε άλλη εναλλακτική θεραπεία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γειά σας

κι εγώ τις ίδιες ανησυχίες έχω...αρρώστησε η βασιλική μας 2 φορές μέχρι τώρα, αλλά δεν έδωσα αντιβίωση. γενικά πιστεύω στις εναλλακτικές μεθόδους, οι οποίες με έχουν βοηθήσει την ίδια μια χαρά, αμεσότερα και σωστότερα από την κλασσική ιατρική.

για την ώρα, ψάχνω κάποιον/α ομοιπαθητικό κοντά μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας κορίτσια,

 

Μπαίνω και εγώ στην συζήτησή σας γιατί με ενδιαφέρει τόσο για την μικρή μου που παρουσιάζει αίμα στα κακά της όσο και θεωρούν οι παιδίατροι ότι είναι αλλεργία στο αγελαδινό γάλα, όσο και για μένα η οποία πάσχω χρόνια τώρα από αλλεργικό άσθμα. Η αλήθεια είναι ότι έχω δοκιμάσει απίστευτα πολλούς γιατρούς και έχω πάρει τα άπειρα φάρμακα για το άσθμα.

 

Μένω στο Ελληνικό και θα με ενδιέφερε να μου συστήσετε έναν ομοιοπαθητικό τόσο για εμένα αλλά και εάν ξέρετε κάποιον που ασχολείται με παιδάκια.

 

Eliza εσύ σε ποιον πήγαινες;

 

ευχαριστώ πολύ

 

Μαίρη

Link to comment
Share on other sites

dOLPHIN

Αν δεις και στην προηγούμενη σελίδα αυτού του post τον Κωστή τον πηγαίνουμε σε παιδίατρο συμβατικό που όμως σε τυχόν ιώσεις μας δίνει ομοιοπαθητικά σκευάσματα και έτσι τις αντιμετωπίζουμε (αν χρειαστεί δίνει και τα συμβατικά φάρμακα αλλά σε πολύ light μορφή τους).

Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένη αλλά θα σου έπεφτε λιγάκι μακριά και δεν ξέρω αν θα σε βόλευε (είναι στην Πεύκη :? ). Επίσης μπορώ να σου προτείνω ομοιοπαθητικό γιατρό για εσένα αλλά και πάλι είναι μακριά (Χαλάνδρι).

Αν χρειαστείς πάντως οτιδήποτε, πες μου!

:D

Link to comment
Share on other sites

 

 

Eliza εσύ σε ποιον πήγαινες;

 

ευχαριστώ πολύ

 

Μαίρη

 

Γειά σου Μαίρη :D

Η δική μου ομοιοπαθητικός είναι στο Παγκράτι...δεν ασχολείται ειδικά με παιδάκια αλλά για τον Κωστή μας αυτήν συμβουλευόμαστε, παράλληλα με τον παιδίατρο.

Αν σε ενδιαφέρει να σου στείλω πμ

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια.

 

Η μαμά μου μένει Χολαργό οπότε μπορώ να πεταχτώ από εκεί για χαλάνδρι ή Παγκράτι. Στείλτε μου αν μπορείτε στοιχεία

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Μαίρη

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Αναζήτω παιδίατρο ή ιατρό που να βλέπει πολλά βρεφάκια, που να κάνει ομοιοπαθητική αλλά να μην είναι φανατικός κατά των εμβολίων. Νομίζω ότι ο μικρός μου ετοιμάζει βρογχιολίτιδα και δεν ξέρω τι να κάνω :( ... Ακόμα δεν έχουμε εμβολιαστεί αφού δεν είμαστε ούτε 2 μηνών αλλά στο μέλλον κάποια εμβόλια θα τα κάνουμε σίγουρα. Μένω προς τα βόρεια προάστια... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ ΣΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ. ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΠΜ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ

 

Συστήνω ανεπιφύλακτα κι εγώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Αρβανίτη Μαρία, Αμπελόκηποι Αττικής...

 

Είναι πολύ γλυκιά και με πολλές γνώσεις...

Ο μικρός μου θεραπεύτηκε απο ωτίτιδα οξεία και ωτόρροια μόνο με την ομοιοπαθητική.

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα ansou μήπως θα μπορούσα να έχώ το τηλέφωνο αυτού του ομοιοπαθητικου παιδιάτρου στο Χαλάνδρι? ψάχνω απεγνωσμένα έναν ομοιοπαθητικό παιδίατρο κοντα στα Μελισσια Χαλάνδρι Βριλησσια έστω και Μαρούσι!!οποιος γνωρίζει κατι ειναι ευπροσδεκτο

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να πάω τη μικρή μου και σε ομοιοπαθητικό παιδίατρο επειδή αρρωσταίνει πολύ συχνά. έχετε κάποια εμπειρία στο θέμα? Βοηθάει όντως η ομοιοπαθητική στην ενίσχυση του ανοσοποιητικού σε τόσο μικρό παιδί?

 

Από το κέντρο ομοιοπαθητικής στην Παπαδιαμαντοπούλου/ Αθήνα μου σύστησαν έναν παιδίατρο Χριστόπουλο στο Χαλάνδρι. Ξέρει καμία/ κανείς για αυτόν??

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σου Βέρα,

εγώ πηγαίνω την κόρη μου σε μια ομοιοπαθητικό παιδίατρο στο Νέο Κόσμο και είμαι πολύ ευχαριστημένη από την αγωγή γιατί και η δική μου αρρώσταινε συνέχεια χειμώνα και καλοκαίρι. Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι ότι τόσο αυτή η παιδίατρος όσο και η προηγούμενη ομοιοπαθητικός, δεν είναι τόσο "ανεκτικές" με τα κλάμματα και τα πείσματα των παιδιών, όπως για παράδειγμα ο κλασικός μας παιδιάτρος ο οποίος παρόλο που έχει τρέλη πελατία είναι πάντα ευδιαθέτος και προσιτός τόσο στο παιδί όσο και στους γονείς για να τους λύσει τις όποιες απορείες έχουν.

Αν σε ενδιφέρει πάντως γράψτο μου για να σου δώσω την διευθυνση της και το τηλέφωνο της !!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...