Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γιαουρτι απο πότε


Μαράκι

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, little lamb είπε:

Ο τραχανάς για απόγευμα μου φαίνεται περίεργο. Για βράδυ οκ, αλλά απόγευμα; Τον έχω στο νου μου σαν κανονικό φαγητό.

Μιλαμε για μωρο κατω του ετους, κ ειναι το τριτο γευμα. Οποτε ειναι απογευματο-βραδινο

Οπως ειπα εμενα ηταν 9μ οποτε ειχαμε ποικιλια

Επειδη δ ετρωγαν, εδινα παλι λαχανικα, η πιο ιδιαιτερους πουρεδες πχ γλυκοπατατα με τυρι κρεμα

Επισης χυλοπιτες με κοτοπουλο, τραχανα σε ζωμο απο κρεας, με ντοματα κ τυρι

Γιαουρτι με βρωμη, κανελα, φρουτα κ αποξηραμενα

Τα φρουτα σε κομποστα η ψητη κολοκυθα

Κρεμα με βρωμη κ φρουτα. Η με σιμιγδαλι. Σε αλμυρο με κινοα κ λαχανικα

Για εξω κριτσινια, μπισκοτα, μαφιν

Τοτε τρωγανε κ αυγο

Κ ψωμι με τυρι ζητουσαν απο εμας

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω ότι δίνεται, απλά μου φαίνεται περίεργο. Επειδή σε εκείνη την ηλικία το απογευματινό το τρώνε νωρίς, γύρω στις 6. Και βραδινό έχουν το γάλα υποτίθεται. Γι'αυτό δεν μου κολλάνε τα κανονικά φαγητά 6 η ώρα το απόγευμα. Σιγά σιγά μεγαλώνοντας η δικιά μου το απογευματινό κυλισε κι έχει φτάσει 8 η ώρα πολλές φορές, οπότε σε τέτοια ώρα δεν θα μου έκανε εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

Ναι το ξέρω ότι δίνεται, απλά μου φαίνεται περίεργο. Επειδή σε εκείνη την ηλικία το απογευματινό το τρώνε νωρίς, γύρω στις 6. Και βραδινό έχουν το γάλα υποτίθεται. Γι'αυτό δεν μου κολλάνε τα κανονικά φαγητά 6 η ώρα το απόγευμα. Σιγά σιγά μεγαλώνοντας η δικιά μου το απογευματινό κυλισε κι έχει φτάσει 8 η ώρα πολλές φορές, οπότε σε τέτοια ώρα δεν θα μου έκανε εντύπωση.

Αν ομως κοιμαται κ νωρις ειναι μια πολυ καλη επιλογη να κοιμηθει χορτατο

Οι παππουδες μου τον τρωνε για πρωινο:confused::razz:

Link to comment
Share on other sites

 Ό,τι μπορεί και τρώει ένα μωρό καλό είναι...

πρίν από 6 λεπτά , little lamb είπε:

Ναι το ξέρω ότι δίνεται, απλά μου φαίνεται περίεργο. Επειδή σε εκείνη την ηλικία το απογευματινό το τρώνε νωρίς, γύρω στις 6. Και βραδινό έχουν το γάλα υποτίθεται. Γι'αυτό δεν μου κολλάνε τα κανονικά φαγητά 6 η ώρα το απόγευμα. Σιγά σιγά μεγαλώνοντας η δικιά μου το απογευματινό κυλισε κι έχει φτάσει 8 η ώρα πολλές φορές, οπότε σε τέτοια ώρα δεν θα μου έκανε εντύπωση.

Ρώτά κ μας που είναι κακοφαγα:P κ εγώ το γιαούρτι σαν απογευματινό το έχω, αλλά σε φάσεις που δεν τρώει τα πάντα δοκιμάζω. Βρώμη με φρούτα, ρυζαλευρο με φρούτα, λαχανικά, τραχανά, μακαρόνια κοφτά. ό,τι θες...

Σήμερα είχα φακή τρεις κουταλιές με το ζόρι. Παράλληλα είχα σε ένα πιάτο μπιφτέκι με βρώμη ( να είναι καλά η @vicky86που μας έχει δώσει τόσες συνταγές στο φόρουμ) , ευτυχώς έφαγε λίγο μπιφτέκι ( το ένα τέταρτο , αλλά από το τίποτα , καλό κι αυτό). 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...