Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

PUREGON... ΟΤΙ ΞΕΡΕΤΕ ΓΥΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.


michel

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή επιτυχία κορίτσι!! Εύχομαι πολλά κ καλα ωάρια!! Μια χαρά είναι τα ωοθηλάκια σου. Εγώ έκανα puregon με daronda.

 

Σ΄ευχαριστω πολυ Νικη Αντωνια. Εσυ δηλαδη σε τι φαση εισαι?

Link to comment
Share on other sites

5η μέρα από την έμβρυο μεταφορά

Πολύ ψυχοφθόρο......

Αχ, ναι βρε Νικη Αντωνια μου, οντος πολυ ψυχοφθορο. Ευχομαι ολα να πανε καλα. Πρωτη φορα? Εγω σημερα εκανα ωοληψια. Εσενα ποσα σου μεταφεραν και σε τι σταδιο διαιρεση? ποιας μερας ηταν?

Link to comment
Share on other sites

Αχ, ναι βρε Νικη Αντωνια μου, οντος πολυ ψυχοφθορο. Ευχομαι ολα να πανε καλα. Πρωτη φορα? Εγω σημερα εκανα ωοληψια. Εσενα ποσα σου μεταφεραν και σε τι σταδιο διαιρεση? ποιας μερας ηταν?

 

Μπεμπα τι έγινε ποσά σου πήρανε και ποσά ηταν ώριμα;

Ειςαι καλα μετα την ωολυψια;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ, ναι βρε Νικη Αντωνια μου, οντος πολυ ψυχοφθορο. Ευχομαι ολα να πανε καλα. Πρωτη φορα? Εγω σημερα εκανα ωοληψια. Εσενα ποσα σου μεταφεραν και σε τι σταδιο διαιρεση? ποιας μερας ηταν?

 

Πες μου πώς πήγε; Πόσα ωαριάκια σου πήραν;

Ναι, η πρώτη ήταν κ μεταφέραμε 3 έμβρυα. 3ης μέρας ήταν τώρα για διαίρεση δεν γνωρίζω.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Nικη Αντωνια και Babycute μου πηραν 6 ωαρια τελικα γονιμοποιησαν τα 5 διοτι το ενα δεν ηταν καλο και σημερα με πηραν και μου ειπαν πως προχωρησαν τα 4. Το Σαββατο θα με παρουν να μου πουν ποσα συνεχισαν και αν θα κανω εμβρυομεταφορα το Σαββατο η την Δευτερα. Μετα την ωοληψια βασικα ειχα δυσκολια στο να ξυπνησω οπως παντα και στο να συνελθω. Ετσι αντιδρα ο οργανισμος μου. Απο η ωρα 715 που με εβαλε μεσα σταθηκα στα ποδια μου η ωρα 12.00. Βασικα νιωθεις πονο και βαρος χαμηλα. Μου εδωσαν να παρω σπιτι παυσιπονα αλλα ουτε που τα χρειαστηκα διοτι δεν μου αρεσει να παιρνω χαπια. Σημερα ειμαι καλυτερα ομως ακομα εχω πονο χαμηλα και την περισσοτερη ωρα ξαπλωνω. Αιμα δεν ειχα καθολου αν και μου ειπε ο γιατρος μπορει να εχω λιγα καφε. Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Nικη Αντωνια και Babycute μου πηραν 6 ωαρια τελικα γονιμοποιησαν τα 5 διοτι το ενα δεν ηταν καλο και σημερα με πηραν και μου ειπαν πως προχωρησαν τα 4. Το Σαββατο θα με παρουν να μου πουν ποσα συνεχισαν και αν θα κανω εμβρυομεταφορα το Σαββατο η την Δευτερα. Μετα την ωοληψια βασικα ειχα δυσκολια στο να ξυπνησω οπως παντα και στο να συνελθω. Ετσι αντιδρα ο οργανισμος μου. Απο η ωρα 715 που με εβαλε μεσα σταθηκα στα ποδια μου η ωρα 12.00. Βασικα νιωθεις πονο και βαρος χαμηλα. Μου εδωσαν να παρω σπιτι παυσιπονα αλλα ουτε που τα χρειαστηκα διοτι δεν μου αρεσει να παιρνω χαπια. Σημερα ειμαι καλυτερα ομως ακομα εχω πονο χαμηλα και την περισσοτερη ωρα ξαπλωνω. Αιμα δεν ειχα καθολου αν και μου ειπε ο γιατρος μπορει να εχω λιγα καφε. Αυτα.

 

Πολύ καλά, μπράβο. Άντε με το καλό κ τα έμβρυα. Ξεκουράσου τώρα.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον κοριτσια,

 

6 ωαρια εκανα 5 γονιμοποιηθηκαν 4 προχωρησαν και τωρα μονο 2 ειναι τα καλα. Τα αλλα δυο δεν προχωρουν καλα μου ειπε η εμβρυολογος. Περιμενω τηλεφωνημα την Δευτερα το πρωι αν αυτα τα δυο προχωρουν και ειναι καλα για να παω για την εμβρυομεταφορα που θα ειναι η 6 μερα τους δηλαδη βλαστοκυστες. Αγχος μεγαλο αγχος και ο Θεος βοηθος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια,

 

6 ωαρια εκανα 5 γονιμοποιηθηκαν 4 προχωρησαν και τωρα μονο 2 ειναι τα καλα. Τα αλλα δυο δεν προχωρουν καλα μου ειπε η εμβρυολογος. Περιμενω τηλεφωνημα την Δευτερα το πρωι αν αυτα τα δυο προχωρουν και ειναι καλα για να παω για την εμβρυομεταφορα που θα ειναι η 6 μερα τους δηλαδη βλαστοκυστες. Αγχος μεγαλο αγχος και ο Θεος βοηθος

 

Δευτέρα θα ειναι η 5η μερα οχι 6η. Μέτρα μια μερα μετα την ωολυψια

Που ειναι και το καλύτερο δηλαδή!

 

Άντε τέλεια μπράβο! Με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται και απο μενα. Η puregon 900 απο οτι καταλαβα εχει λιγο περισσότερο μεσα σωστα;

Ναι εχει και για να μην το χασεις εφοσον ειναι πολυ ακριβες ενεσεις μπορει μια μερα να χρειαστει να βαλεις δυο φορες. Σαν εμενα αν πχ εμενε λιγο μεσα το εβαζα, εβλεπα ποσο ηταν και μετα εβαζα καινουρια ενεση στο πενακι και αναλογα εβαζα το υπολοιπο μεχρι να φθασει την δοση που πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει και για να μην το χασεις εφοσον ειναι πολυ ακριβες ενεσεις μπορει μια μερα να χρειαστει να βαλεις δυο φορες. Σαν εμενα αν πχ εμενε λιγο μεσα το εβαζα, εβλεπα ποσο ηταν και μετα εβαζα καινουρια ενεση στο πενακι και αναλογα εβαζα το υπολοιπο μεχρι να φθασει την δοση που πρεπει.

 

Βασικα αυτο εκανα και εγω. 150 εβαζα... αρα λογικα θα με κραταγε το κουτι 6 μερες. Αλλα ειχε μεσα περισσοτερο. Εβαλα 125 δεν πηγαινε αλλο και ανοιξα τ καινουργιο κ εβαλα το υπόλοιπο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον κοριτσια,

 

6 ωαρια εκανα 5 γονιμοποιηθηκαν 4 προχωρησαν και τωρα μονο 2 ειναι τα καλα. Τα αλλα δυο δεν προχωρουν καλα μου ειπε η εμβρυολογος. Περιμενω τηλεφωνημα την Δευτερα το πρωι αν αυτα τα δυο προχωρουν και ειναι καλα για να παω για την εμβρυομεταφορα που θα ειναι η 6 μερα τους δηλαδη βλαστοκυστες. Αγχος μεγαλο αγχος και ο Θεος βοηθος

 

Την πιο θετική ενέργεια αγαπη μου. Αν και φυσαμε μαζί τον ίδιο καημό. Θετικά για να μην τρελλαθουν κι αλλο οι ορμόνες μας ;)

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα θα ειναι η 5η μερα οχι 6η. Μέτρα μια μερα μετα την ωολυψια

Που ειναι και το καλύτερο δηλαδή!

 

Άντε τέλεια μπράβο! Με το καλο!

Ναι εχεις δικιο. Βρε Babycute αγχωνουμε πολυ μηπως και μου πουν δεν προχωρησαν την Δευτερα.

Link to comment
Share on other sites

Την πιο θετική ενέργεια αγαπη μου. Αν και φυσαμε μαζί τον ίδιο καημό. Θετικά για να μην τρελλαθουν κι αλλο οι ορμόνες μας ;)

 

Ευχαριστω Γεωργιανα μου. Μεγαλο αγχος και αγωνια, δεν φανταζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Nικη Αντωνια και Babycute μου πηραν 6 ωαρια τελικα γονιμοποιησαν τα 5 διοτι το ενα δεν ηταν καλο και σημερα με πηραν και μου ειπαν πως προχωρησαν τα 4. Το Σαββατο θα με παρουν να μου πουν ποσα συνεχισαν και αν θα κανω εμβρυομεταφορα το Σαββατο η την Δευτερα. Μετα την ωοληψια βασικα ειχα δυσκολια στο να ξυπνησω οπως παντα και στο να συνελθω. Ετσι αντιδρα ο οργανισμος μου. Απο η ωρα 715 που με εβαλε μεσα σταθηκα στα ποδια μου η ωρα 12.00. Βασικα νιωθεις πονο και βαρος χαμηλα. Μου εδωσαν να παρω σπιτι παυσιπονα αλλα ουτε που τα χρειαστηκα διοτι δεν μου αρεσει να παιρνω χαπια. Σημερα ειμαι καλυτερα ομως ακομα εχω πονο χαμηλα και την περισσοτερη ωρα ξαπλωνω. Αιμα δεν ειχα καθολου αν και μου ειπε ο γιατρος μπορει να εχω λιγα καφε. Αυτα.

 

Καλες επιτυχίες σημερα κουκλίτσα :*

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν προχωρησαν τα εμβρυα κ δεν προχωρησαμε σε εμβρυομεταφορα. Ειμαι πολυ στεναχωρημενη.

 

Οχι ρε γμτ! Λυπάμαι πολυ!

 

Μην σε πάρει απο κατω καλύτερα που έγινε στο εργαστήριο παρα να περνούσες ολο το γολγοθά!

 

Φιλενάδα δεν ξερω πόσο χρόνων ειςαι αλλα βάλε στόχο να καλυτερεψεις την ποιότητα των ωαριων σου και σιγουρα στην επόμενη προσπάθεια θα έχεις επιτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν προχωρησαν τα εμβρυα κ δεν προχωρησαμε σε εμβρυομεταφορα. Ειμαι πολυ στεναχωρημενη.

 

Υπομονή αγαπουλα μου. Σου ειπε το λογο που δεν προχωρησαν; Μιλησες καθολου με το γιατρο για καποια επόμενη κινηση;

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή αγαπουλα μου. Σου ειπε το λογο που δεν προχωρησαν; Μιλησες καθολου με το γιατρο για καποια επόμενη κινηση;

 

Δεν μιλησα με τον γιατρο ακομα, μιλησα με την εμβρυολογο. Μου ειπε πως την 3η μερα ηταν διαιρεσης 7 κυτταρων που ειναι πολυ καλο και σημερα 5η μερα 10 κυτταρα αντι 60-120. Μου ειπε συμβαινουν αυτα συνεχως και ισως ηταν ενας κακος κυκλος επειδη δεν εκανα πολλα ωαρια. Ισως δετο ηξερε πως δεν ανταποκρινομαι καλα στα φαρμακα. Οπως και να εχει θα μιλησω με τον γιατρο, ομως η εμβρυολογος μου ειπε οτι της ειπε ο γιατρος αν θελω μπορουμε να ξαναδοκιμασουμε σε δυο μηνες. Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...