Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ο μυθος της τελειας μαμας


elena32

Recommended Posts

την πλενω ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που θα κανει κακα... ακομα και αν τυχει να τα κανει μεσα στη νυχτα... ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ..

 

εστω και με κρυο νερο... ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ....

 

τα κοριτσακια παθαινουν ουρολοιμωξεις για πλακα, δεν το συζηταω!!!!!!!

 

 

απο την αλλη ομως.....

 

 

ειμαι ψιλοαισχρη, το ταλαιπωρω το καημενο,μερικες φορες οταν νυσταζει!!!! χεχεεχεχεχεεχεχεχεεχε

http://www.youtube.com/watch?v=9CkmU-NibRE

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 213
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

την πλενω ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που θα κανει κακα... ακομα και αν τυχει να τα κανει μεσα στη νυχτα... ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ..

 

εστω και με κρυο νερο... ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ....

 

τα κοριτσακια παθαινουν ουρολοιμωξεις για πλακα, δεν το συζηταω!!!!!!!

 

 

απο την αλλη ομως.....

 

 

ειμαι ψιλοαισχρη, το ταλαιπωρω το καημενο,μερικες φορες οταν νυσταζει!!!! χεχεεχεχεχεεχεχεχεεχε

http://www.youtube.com/watch?v=9CkmU-NibRE

 

 

να πω την αληθεια με την κορη μου ειχα την καλη τυχη απο 7 μηνων να κανει κακα στην τουλετα ΑΛΗΘΕΙΑ μαθενα τον μεγαλο και εμαθε και η μικρη για πολυ πλακα και απο τοτε στατησε και τα κακα την νυχτα δεν εκανε ποτε περιμενε την ημερα. τωρα 18 μηνων και λεω να κοψω και το μπεμπιλινο τελειος.

Link to comment
Share on other sites

Νύχτα έχει να κάνει κακά περίπου....10 μήνες!!!χεχε...(έχω ξεχάσει από πότε έχω να την αλλάξω νύχτα)...Ή πρωί μόλις ξυπνήσει ή αργά το απόγευμα...Τέλειο το βιντεάκι με τη Μαρία fistikaki...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα κανει κακα τη νυχτα... (καλα, η δικια μου κανει κακα σπανια, ουτως η αλλως, λολ!)

 

 

αλλα, γενικα, δεν την αφηνω ετσι οταν τα κανει.... ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ... νερο, μπανιο, κατ ευθειαν..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σαι καλα βρε φυστικι που μοιραστηκες μαζι μας αυτες τις στιγμουλες, φτου σας, βαλτε χαντρα θαλασσια!! απαιχτη η μικρη.. να φανταστω το σλογκαν σας ειναι " τι κανεις εκει περα παιδι μου?"

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, αλλά μου ήρθε και άλλο..

 

Έχει τύχει να πλένω πιάτα, να έρθει από κάτω για αγκαλιά και να την αφήσω για λίγα λεπτά (όχι πάνω από 5) να μυξοκλαίει μέχρι να τελειώσω και να πλύνω τα χέρια μου, για να μπορέσω να τη σηκώσω...

 

Αυτό σίγουρα ΔΕΝ το κάνετε, οπότε είμαι σίγουρα η χειρότερη από όλες σας..

 

καλησπέρα κοριτσια. ειμαι καινουργια σχετικα με ολες εσας , αλλα σχεδόν όλα αυτα που εχετε πει παραπανω και απειρες φορές αυτο με τα πιάτα το έχω κανει κι εγω και με τις δυο μου κορες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πέρα από τη πλάκα, αυτό που με κάνει να αισθάνομαι πραγματικά ανεπαρκής είναι όταν, ενώ έχω ελεύθερο χρόνο και διάθεση, δεν μπορώ να απασχολήσω και τις δύο ταυτόχρονα. Είναι ακόμη τέτοιες οι ηλικίες τους (3,5 ετών και 20 μηνών) που δεν υπάρχουν πολλές κοινές ασχολίες. Και έτσι καταλήγουμε να κρέμεται η μικρή από πάνω μου ενώ προσπαθώ να παίξω με τη μεγάλη και να χάνουμε τη μπάλα. Δεν ξέρω, μάλλον είμαι λίγο μπουμπούνας σε αυτό και δεν μπορώ να κατεβάσω καμιά καλή ιδέα. Θα το εκτιμούσα πολύ αν μου λέγατε πώς το αντιμετωπίσετε εσείς.[/QUOT

 

Το ίδιο & εγώ, δεν ξέρω πως να μοιράσω το χρόνο μου ώστε να είναι & τα δύο ικανοποιημένα, να μην αισθανονται παραμελημένα κλπ. Μου έχει τύχει να κάθονται & τα δυο πάνω μου με διαφορετικό βιβλίο το καθένα για να τους διαβάσω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλό άρια!

Άσχετο, αλλά να προσθέσω το εξής: οκ, συγχαρητήρια στις τέλειες μαμάδες εκεί έξω, τι έχετε να πείτε για τα τέλεια παιδιά που έχουν αυτές οι τέλειες μαμάδες? που μίλησαν 4 μηνών, που περπάτησαν 8 μηνών, που γράφουν & διαβάζουν πριιν κλείσουν τα 2, που είναι πανέξυπνα & ήσυχα & σουπερ κοινωνικά κλπ κλπ πάντα φυσικά σε σύγκριση με τα άλλα παιδιά...

Μου έχει τύχει πολλές φορές αυτό. Πόσο είναι ο δικός σας? 15 μηνών? Και δεν μιλάει ακόμα? Αααα, η Μαρία μας, μιλά απο 9 μηνών!

Μπράβο, συγχαρητήρια, να το βγάλουμε στις ειδήσεις.

ειλικρινά μου τη δίνει αυτό, δεν το κάνω ποτέ να συγκρίνω τα παιδιά μου με παιδιά άλλων ή το αντίστροφο!

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑαααααα καλάαααα, κλασικό αυτό που λες Νόβη!

Το βαριεμάι και μου τη σπάει φοβερά!

Τώρα έχουμε κόντρα με τα δόντια, ο΄μικρός έβγαλε πριν 2 εβδομάδες το πρώτο (7μιση μηνών) και μου είχαν ήδη πει ότι άργησε.......αν μέσα σε όλα πρέπει να αγχώνομαι ΚΑΙ για τα δόντια, άστα να πάνε.....

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω και το οτι τα παιρνω παμε παιδικη χαρα και γινομαστε μεσα στο χωμα σε οσα λετε?

Μιλαμε μας κοιτανε οι αλλες μαμαδες και φρικαρουν.

Χωμα ειναι καλε δεν δαγκανει. Κανεις μπανιο και φευγει :mrgreen::mrgreen:

Απαπα βρωμιλα μανα ειμαι + της κακιας :lol::lol:

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

:):)

sory να ανχωθείς για τα δόντια?????? γιατι?????

μπορείς να του φυτρωσεις σαν μανα, τα δόντια του παιδιού σου , για να αποδείξεις την τελειωτητα σου ????

χαααααααααααααααχαχαχαχχαχαχαχα

σορι αλλα γενικά με το θεμα εχω πεθανει στο γελιο !!!!!

όχι μόνο γι ατα ΄δοντια

αλλα γενικα.... :):):)

Link to comment
Share on other sites

Εγω τι να πω που χρονιζουμε σημερα και πουθενα δοντι στον οριζοντα????? Δεν σκαω κιολλας.

 

Με ρωτανε δοντακια εχει και εγω λεω νωρις ειναι ακομα μεχρι να παει φανταρος θα τα βγαλει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρουσα κι εγω στο κλαμπ.Διαβασα οοολες τις απαντησεις. Να πω οτι θηλασα οσο μπορουσαμε(6 μηνων), βιολογικα αγοραζω οταν βρω και οχι παντα,σαμπουαν προδερμ και ιδιο απορρυπαντικο(μ αρεσει η μυρωδια!).

Με τις αρρωστιες φρικαρα στο γιο μου, τωρα ειμαι πιο χαλαρη...

Αντηλιακο εχουμε παντα στην τσαντα γιατι ειναι ασπρουλης και καιγεται ευκολα.

Γυαλια ηλιου τα ζηταει μονος γιατι βλεπει εμας.

Προσπαθω να τελειωνω μια δουλεια εστω κι αν ακουω κλαψουρισματα,αλλιως θα μεναμε νηστικοι,ασιδερωτοι και απλητοι και οι 4.

Εχουν περασει και 10 μερες χωρις να βαλω σκουπα!

Θερμομετρο παντα ηλεκτρονικο(απλα εχω 2-3 για σιγουρια-ναι ειμαι τρελη)

Με το ντυσιμο εχω ενα θεμα...παντα μπουφαν και σκουφακι στα κρυα και φορμουλες στο σπιτι.Καλτσουλες εστω και το καλοκαιρι για να μην μαυριζουν απο το πρωι τα ποδαρακια.

Μωρομαντηλα καθημερινα.

Για τα ντι βι ντι και τα γαριδακια, ολοι μαζι πλην του μωρου!

3-4 φορες το μηνα παιρνουμε ντιλιβερι(και για τον γιο μου)

ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΕΝΩ ΘΕΛΕΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΜΕΤΑ(αλλα παντα του το διαβαζω)

Για το φαι δεν το διαπραγματευομαι ναι τα πιεζω η κακουργα,να μην λιμοκτονησουν(ο γιος κυριως)

Λοιπον και γω στην πυρα!!!!!!!

Μ αρεσει παντως το θεματακι γιατι αισθανομαι οτι διαβαζω ειλικρινεις μαμαδες που κατα βαθος μετανιωνουν, αλλα ξερουν τα ελαττωματα τους και προσπαθουν! Φιλια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρωί υστεριάστηκα τόσο πολύ που είχε τις στραβές της η μικρή που της έβαλα κάτι υστερικές φωνές.........άλλο πράγμα.

Στην στιγμή το μετάνιωσα, αλλά μέχρι να την πάω σχολείο, είχα βουρκώσει και προσπάθησα να πω στην δασκάλα της όταν αν της ψήσει το ψάρι στα χείλη σήμερα φταίω εγώ....... κι εκεί με πιάσαν τα ζουμιά.

Και μου λέει κι εκείνη μη κάνεις έτσι βρε παιδί μου, συμβαίνουν αυτά........ και άρχισε να μου λέει τι "τραβάει" κι εκείνη με τις κόρες της.

Ήρθε κι ή άλλη δασκάλα σε λίγο και με παρηγορούσανε και οι 2 (δημόσιο το σχολείο).

Τι να πω είναι άγιες αυτές οι κοπέλες.

 

Πάντως εγώ ένιωσα τελείως άχρηστη εκείνη τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Ε, δεν είναι η μόνη φορά! Ότι και να κάνουμε πάντα ατελείς θα αισθανόμαστε, γιατί είμαστε και γιατί έτσι πρέπει!

ΔΕΝ υπάρχει το τέλειο στη φύση βρε κορίτσια, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ :D !

 

Στο πάρκο (ποια το είπε, δεν θυμάμαι) εννοείται ότι τον αφήνω να παίζει μέσα στα χώματα και την άμμο! Αυτός είναι κι ο λόγος που τον πάω στο πάρκο άλλωστε, να ευχαριστηθεί το παιχνίδι στο χώμα και την άμμο!

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, μήπως το χώμα είναι τελικά νόστιμο? Ο μικρός το έχει τσακίσει χαχα!

 

 

εμενα ο σπυρος παει στα χωματα και μου φωναζει μαμα!!! κανω μπανιο φερε πετσετα :roll:. το χωμα ειναι το αφρολουτρο :confused:

Link to comment
Share on other sites

εγω που του βαζα μασκα αερολιν με την ταπα και φυσικα δεν εκανε τιποτα μπαινω στοο κλαμπ???

 

Υ.Γ.παντως αυτο με την tv τι κανω και εγω και νιωθω τυψεις

 

αχ μη μου λέτε τέτοια, μόλις τελειώσαμε θεραπεία, του πέρασε ότι είχε, και τώρα ψάχνομαι να θυμηθώ αν είχα βρει καμία τάπα που δεν την έβγαλα, εννοείς του φαρμάκου? αυτό το έκανα την πρώτη φορά γιατί είδα ότι ψέκαζε κι έτσι αλλά μετά χωρίς,

πάω να κοιτάξω τη μάσκα

 

όσο για τα βιολογικά, τους πρώτους 7 μήνες μας έφυγαν τόσα λεφτά που αποφάσισα να το γυρίσω σε proderm, fissan και μωρομάντηλα του σούπερ μάρκετ γιατί τόσες φορές που τα κάνει θέλαμε μια περιούσια, παρόλο που τον πλένω πάντα μετά, δεν μπορώ να μην τον έχω σκουπίσει καλά πριν

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ααα, να σας πω & κάτι που με κάνει πραγματικά να ντρέπομαι? Καμιά φορά αν με ρωτήσουν την ηλικία τους, σκαλώνω. Οκ, με τον μεγάλο λέω 3 & είμαι οκ, με τον μικρό μπερδεύω τους μήνες. Άντε να γίνει 18 μηνών να λέω ενάμισι να τελειώνω!

Καλά, αν πιάσουμε συζήτηση για βάρος, ύψος κλπ, έχω τελειώσει. Δεν είναι οτι δεν τα ξέρω, μπορείτε να με εξετάσετε χαχα, αλλά με τους αριθμούς φαίνεται πως έχω ένα θέμα. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...