Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι δώρο σας έκανε ο σύζυγος όταν γεννήσατε;


Recommended Posts

Στον πρωτο γιο μου εφερε το δακτυλιδι των αρραβωνων (διακριτικο μονοπετρο). Στον δευτερο εδωσα το κουτακι και ζητησα να το ξαναγεμισει! Και μου εβαλε ενα καπακι απο πορτοκαλαδα :-D.

Οταν γυρισα στο σπιτι πατερας κια εγαλος γιος μου εδωσαν ενα δακτυλιδι ακομη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όταν γεννήθηκε η Νίνα το μεγάλο μου μωρό(ο άντρας μου)μου πήρε μια χρυση απλή χειροπέδα που ήταν σε ένα μεγάλο φούξια κουτι με ροζ κορδέλα και ήταν στο σπίτι όταν πήραμε τη Νίνα από το μαιευτήριο-μια εβδομάδα μετά την γέννησή της.-μέσα στο κρεβατάκι της και έγραφε ΣΥΦΦΝΩΜΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΜΟΥΝ ΜΑΚΚΡΙΑ ΣΑΣ-Η ΜΠΕΜΠΟΥ ΣΟΥ!!Στο μαιευτήριο μου έφερε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ και το λέω ΤΕΡΑΣΤΙΑ ανθοδέσμη με την εξής κάρτα:ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ...Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΑΣ...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα να σας πω...Δεν μου πολυ αρεσουν τα χρυσαφικα και γενικα δεν φοραω τιποτα απο κολιεδακια η οτι αλλο...Οποτε οταν γεννησα το διαμαντακι μας μου εκανε δωρο τα πανακριβα γυαλακια VERSCAGE ηλιου που πολυ πολυ τα λαχταρουσα...και μεχρι τωρα δεν τα εχω αποχωρηστη αλλα και δεν εχουν παθει τιποτα...ουτε γρατζουνιτσα ειναι σαν καινουρια!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Στη γέννηση του γιου μου μου έκανε δώρο ένα ρολόι που το διαλέξαμε μαζί λίγο πριν και στη γέννηση της κόρης μου ένα αυτοκίνητο. (Θα το πέρναμε έτσι κι αλλιώς γιατί στο παλιό δεν χωρούσαν δύο καρότσια, καρεκλάκια κλπ. και το ονομάσαμε δώρο γέννας. Ούτως ή άλλως έχουμε κοινό προτοφόλι).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα ο αντρας μου ειναι μαλλον ο πιο ξενερωτος.μου πηρε ενα laptop γιατι υποτιθεται το χρειαζομαι για την δουλεια μου, αλλα αυτος το εχει συνεχεια και παιζει με τις ωρες.βεβαια το κοριτσακι μου δεν συγκρινεται με κανενα δωρο

Link to comment
Share on other sites

Στη γέννηση του γιόυ κ τελείς απροσδόκητα μου αγόρασε ένα σετ βραχιόλι-σκουλαρίκια από λευκόχρυσο ενώ στη γέννηση της κόρης σκουλαρίκια swarowski σε σχήμα καρδιάς.

Link to comment
Share on other sites

Πριν πετυχω αυτό το post δεν ηξερα καν οτι υπάρχει αυτή η συνήθεια να κανει ο μπαμπάς δώρο! και ειμαι σίγουρη οτι ουτε κι ο μπαμπας την ξέρει!

Οπότε -αν εξαιρεσουμε την αγαπη και την φροντιδα που μας δειχνει κάθε μέρα και φυσικά τη μικρή μας- δεν μου εκανε κάποιο δώρο.

Οφείλω να πω βέβαια ότι οταν η μικρή μας έγινε 4 μηνών και είχα αρχίσει να πιέζομαι κλεισμένη στο σπίτι, κανόνισε να πάμε οικογενειακώς μια εβδομάδα στη Φλωρεντία. Το πρώτο μας ταξίδι όλοι μαζί! Κάτι τέτοια δώρα απλά δεν τα αλλάζω με τίποτα!

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][img]http://global.thebump.com/tickers/ttc0e67.aspx[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το πρώτο δώρο - και το σημαντικότερο! - το είδα στις 05:05 το πρωί!

Δυο πανεμορφα γκριζογάλανα ματάκια που με κοιτούσαν όλο απορία!

 

Το δευτερο δώρο μου το είδα στις 05:40 το πρωί!

Δύο τεράστια μελλιά μάτια που με κοιτούσαν με πάρα πολύ αγάπη και άφηναν τα δάκρυά τους να τρέξουν πάνω στα μαγουλα μου, την ώρα που πλησίασε να μου δώσει το πιο τρυφερό φιλί που έχω ποτέ δεχτεί!

 

Το τρίτο δώρο το είδα αργότερα στο δωματιο του ΙΑΣΩ!

Δύο μικρούλικα χεράκια που κρατούσαν - προσπαθούσαν να κρατήσουν δηλαδή :lol: - ένα μικρό κουτάκι με ένα μονόπετρο!

 

Συγκλονιστικό!

Συγκινήθηκα πολύ!

 

Φιλάκια.

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω γυρισα στο σπιτι μονη μου χωρις το μωρο Μ. ΣΑΒΒΑΤΟ, ο μπεμπης ηταν προωρος και ηταν στην εντατικη νεογνων. Ημουν βαθυτατα θλιμενη και σοκαρισμενη απο αυτα που ειχα περασει. Μπαινοντας στον οροφο του σπιτιου ειδα τεραστιες ανθοδεσμες και καλαθια που ειχαν στειλει φιλοι μας, ολα μπλε στο χρωμα του αγοριου μας. Βουρκωσα γιατι ειχα μιση χαρα απο την αγωνια να γεννησω και να μην εχω το μωρο. Βαζοντας το κλειδι στην πορτα και μπαινοντας στο σπιτι μου μετα απο ενα μηνα που ελειπα και νοσηλευομουν βλεπω μπροστα μου την πιο ομορφη ανθοδεσμη σαν νυφικη ηταν που εχω δει στη ζωη μου. Αλλα αυτη δεν ηταν μπλε, ηταν ροζ και την ειχε παρει ο αντρας μου για μενα. Μου ειπε << δεν θα εχει μονο ο μπεμπης ωραιες ανθοδεσμες αλλα θα εχεις και εσυ την πιο ωραια>>. Η καρτουλα εγραφε < μαμα δεν θα αργησω να ερθω σπιτι μην στενοχωριεσαι>

 

Πλανταξα στο κλαμμα και το επομενο σοκ ηταν ενα μονοπετρο δαχτυλιδι που μου εδωσε εκεινη τη στιγμη ο αντρας μου!!!!!!!!!!!

Συγκινηθηκα παρα πολυ και το εκτιμησα οχι τοσο για την αξια αλλα για το οτι μπηκε στην διαδικασια ο αντρας μου να μου απαλυνει τον πονο που ειχα γυρνωντας σπιτι μετα απο τοσο καιρο χωρις το παιδι. Οταν εμαθα βεβαια ποσο κοστισε το δαχτυλιδι του εβαλα τις φωνες που χαλασε τοσα χρηματα για μενα. Και μονο την ανθοδεσμη να ειχε παρει παλι κομματια θα γινομουνα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω γυρισα στο σπιτι μονη μου χωρις το μωρο Μ. ΣΑΒΒΑΤΟ, ο μπεμπης ηταν προωρος και ηταν στην εντατικη νεογνων. Ημουν βαθυτατα θλιμενη και σοκαρισμενη απο αυτα που ειχα περασει. Μπαινοντας στον οροφο του σπιτιου ειδα τεραστιες ανθοδεσμες και καλαθια που ειχαν στειλει φιλοι μας, ολα μπλε στο χρωμα του αγοριου μας. Βουρκωσα γιατι ειχα μιση χαρα απο την αγωνια να γεννησω και να μην εχω το μωρο. Βαζοντας το κλειδι στην πορτα και μπαινοντας στο σπιτι μου μετα απο ενα μηνα που ελειπα και νοσηλευομουν βλεπω μπροστα μου την πιο ομορφη ανθοδεσμη σαν νυφικη ηταν που εχω δει στη ζωη μου. Αλλα αυτη δεν ηταν μπλε, ηταν ροζ και την ειχε παρει ο αντρας μου για μενα. Μου ειπε << δεν θα εχει μονο ο μπεμπης ωραιες ανθοδεσμες αλλα θα εχεις και εσυ την πιο ωραια>>. Η καρτουλα εγραφε < μαμα δεν θα αργησω να ερθω σπιτι μην στενοχωριεσαι>

 

Πλανταξα στο κλαμμα και το επομενο σοκ ηταν ενα μονοπετρο δαχτυλιδι που μου εδωσε εκεινη τη στιγμη ο αντρας μου!!!!!!!!!!!

Συγκινηθηκα παρα πολυ και το εκτιμησα οχι τοσο για την αξια αλλα για το οτι μπηκε στην διαδικασια ο αντρας μου να μου απαλυνει τον πονο που ειχα γυρνωντας σπιτι μετα απο τοσο καιρο χωρις το παιδι. Οταν εμαθα βεβαια ποσο κοστισε το δαχτυλιδι του εβαλα τις φωνες που χαλασε τοσα χρηματα για μενα. Και μονο την ανθοδεσμη να ειχε παρει παλι κομματια θα γινομουνα!!!!!!!!!!

 

Εδώ πλάνταξα στο κλάμμα εγώ που ακόμα είμαι έξω από το χορό μ'αυτά που γράφεις (31η εβδομάδα ακόμα).

Να χαίρεσαι και τους 2 υπέροχους άντρες της ζωή σου!!!

Φιλάκια.

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα δεν ηξερα οτι αντρες,μαναδες,πεθερες κανουν δωρα στη γεννα.στον γιο μου δεν πηρα κανενα δωρο αλλα μονο την ηθικη και οικονομικη στηριξη που ειχαμε και εγω και ο αντρας μου απο τους γονεις μας φτανει και ας μην ειδα χρυσαφικα.οσο για τον αντρα μου το βλεμμα του και το ευχαριστω που μου ειπε μολις ειδε τον γιο μας ηταν οτι καλυτερο θα μπορουσα να παρω.βεβαιως αυτη τη φορα οταν του ανακοινωσα οτι περιμενουμε και αλλο αγγελουδι επειδη το θελαμε σαν τρελοι μου πηρε ενα ρολοι και ενα μονομετρο....δεν το περιμενα γιατι δεν τον λες και ρομαντικο αλλα κακα τα ψεματα δεν με χαλασε καθολου....

Link to comment
Share on other sites

εμενα τη δευτερη μερα στο μαιευτηριο μου εφερε ενα ρολοι Nina Ricci - εξαιρετικο, με μπεζ κροκο λουρακι και μεγαλο καντραν.

ειναι ο αντρας μου σε κατι τετοια....με σκλαβωνει.

με κανει καθε φορα να τον ερωτευομαι και περισσοτερο :-P:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα κορίτσια απο τότε που έμεινα έγκυος και πηγαίναμε στο γιατρό και βλέπαμε οτι ολα πηγαίνουν καλά, μου έκανε κι ενα δώρο. Ετσι οταν ήρθε η ωρα να γεννήσω του ζήτησα εγώ το επόμενο δώρο. Να ειναι μαζί μου την ωρα του τοκετού, και μου το έκανε.

Αυτό ηταν το ωραιότερο δώρο που μου έχει κάνει στα 9 χρόνια που είμαστε μαζί. Να έχουμε αγκαλιά το μωράκι μας.

line_m121_beg_40_time_1237608000_text_cf20c1c3c3c5cbcfd320cccfd520c5c9cdc1c9.gif
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο δώρο που θα μπορούσε να μου κάνει...

 

Ενώ ξέρω πόσο δεν αντέχει να βλέπει καταστάσεις με αίματα και πόνο, ήταν δίπλα μου κάθε λεπτό του τοκετού. Το βλέμμα του την ώρα εκείνη μου έδινε δύναμη. Όταν το μωράκι μας ήρθε στον κόσμο, το πλύναν και το εξέτασαν μέσα στο ίδιο δωμάτιο που ήμουν και εγώ, δίπλα μου, με τον άντρα μου να παρακολουθεί τα πάντα. Όταν την εξέτασε και η παιδίατρος και μας ανακοίνωσε ότι είναι ένα υγιέστατο μωράκι, μας την τύλιξαν σε μια κουβέρτα, την πήρε ο άντρας μου αγκαλιά....και την έδωσε σε μένα. Εκείνη η στιγμή δεν αξίζει όσο κανένα υλικό δώρο, όσο κλισέ και αν ακούγεται αυτό. Ο τοκετός μου ήταν όπως ακριβώς τον ονειρεύτηκα και αυτό το οφείλω στον άντρα μου....μαγικός, γεμάτος νεραϊδόσκονη, σαν τα παραμύθια!

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο δώρο που θα μπορούσε να μου κάνει...

 

Ενώ ξέρω πόσο δεν αντέχει να βλέπει καταστάσεις με αίματα και πόνο, ήταν δίπλα μου κάθε λεπτό του τοκετού. Το βλέμμα του την ώρα εκείνη μου έδινε δύναμη. Όταν το μωράκι μας ήρθε στον κόσμο, το πλύναν και το εξέτασαν μέσα στο ίδιο δωμάτιο που ήμουν και εγώ, δίπλα μου, με τον άντρα μου να παρακολουθεί τα πάντα. Όταν την εξέτασε και η παιδίατρος και μας ανακοίνωσε ότι είναι ένα υγιέστατο μωράκι, μας την τύλιξαν σε μια κουβέρτα, την πήρε ο άντρας μου αγκαλιά....και την έδωσε σε μένα. Εκείνη η στιγμή δεν αξίζει όσο κανένα υλικό δώρο, όσο κλισέ και αν ακούγεται αυτό. Ο τοκετός μου ήταν όπως ακριβώς τον ονειρεύτηκα και αυτό το οφείλω στον άντρα μου....μαγικός, γεμάτος νεραϊδόσκονη, σαν τα παραμύθια!

Βαbystar να σας ζησει το αγγελουδι σας.Συμφωνω μαζι σου και επ'αυξανω.Και μενα ο αντρας μου ειναι μια απο τα ιδια.Δεν αντεχει και ομως ειχε αποφασισει οτι θα ηταν διπλα μου την ωρα του τοκετου.Εχει 4 μηνες που γεννησα.Δυστυχως ομως ενω πηγα για φυσιολογ.τοκετο το πρωι γεννησα αργα το απογευμα με καισαρικη μετα απο πολυ πονο.Ηταν διπλα μου ολη την ωρα στις οδυνες και μου κρατουσε το χερι και μου εδινε κουραγιο.Σιγουρα δεν ξεχνιετε το βλεμμα του.Οταν βγηκα απο το χειρουργειο η αγωνια του ηταν ζωγραφισμενη στο προσωπο του.Ομως εγω ειχα ηδη παραλαβει το πολυτιμοτερο δωρο.Και μου το χαρισε ΕΚΕΙΝΟΣ .

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μου έκανε τον παίδαρο μου, τον οποίο κοντέψαμε να χάσουμε στον τοκετό...οπότε όλα τα άλλα απλά είναι δεύτερα!

Δεύτερον ένα συγκινητικότατο μήνυμα το ίδιο βράδυ, που με ευχαριστούσε για το δώρο που του έκανα (τον γιο)

και τελευταίο μετά απο καιρό και αφού το έριξε ως ιδέα, μου άρεσε,

ένα αρκετά καλό laptop για το σπίτι..είχαμε κάτι πολύ παλιά desktop μόνο..

y9qxp2.pngGgOLp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εμένα μου έφερε στο μαιευτήριο ένα μονόπετρο απο λευκόχρυσο την επόμενη μέρα που γέννησα...ήξερα από πριν γεννήσω ότι κάτι μου πήρε αλλά δεν το είχα δεί.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εκτός απο τον γιόκα μας δεν μου έκανε δώρο. Αλλά πριν απο 6 μήνες στο τελείως άσχετο μου έκανε δώρο ένα μεταγιον (ελπίζω να λέγεται έτσι) απο λευκόχρυσο που μπροστά έχει την παναγία και πίσω έχει χαράξει Μαμά σε αγαπάμε ο Κων/νος και ο μπαμπάς. Καλά περιττό να σας πω οτι με πήραν τα ζουμιά. Απο τότε δεν το έχω βγάλει και ούτε και πρόκειται.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ουτε κι εμενα μου πηρε κατι αν εξαιρεσουμε την ανθοδεσμη που μου εφερε αμεσως μολις γεννησα με το αγαπημενο μου λουλουδι, το ανθουριο...... Αν και νομιζω πως το καλυτερο δωρο ειναι που ειναι διπλα μου και απολαμβανουμε μαζι καθε στιγμη της μπου-μπουκιτσας μας.....!!!!!

fmpG.jpgaurPp2.png?UGOrssO8
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια στην πρώτη μας κόρη, μου έφτασε που ήταν συνεχώς δίπλα μου και με κοίταζε στα μάτια, που με ρωτούσε συνεχώς πανικοβλημένος τι έπρεπε να κάνει για να μην πονάω (λες και μπορούσε να κάνει κάτι), που όταν γεννούσα μου χάιδευε συνεχώς τα μαλλιά, ο τρόπος που μου είπε ότι μ αγαπάει, που ήταν μοναδικός (ποτέ ξανά δεν μου το είπε με τέτοιο τρόπο, έβγαινε από μέσα του) και ενα μήνυμα που μου έστειλε το βράδυ και μου έλεγε πόσο άδειο ήταν το σπίτι μας χωρίς τα κορίτσια του. Όταν φεύγαμε από το σπίτι για να πάμε στο μαιευτήριο με αγκάλιαζε και δεν με άφηνε, ήταν τόσο συγκινημένος γι αυτό που επρόκειτο να γίνει..... Αυτά ήταν η ανταμοιβή μου.... συμφωνώ με τη γραφίστρια ότι δώρα μπορούμε να κάνουμε κάθε μέρα και να εκφράζουμε την αγάπη μας, δεν χρειάζεται να το κάνουμε συγκεκριμένες στιγμές επειδή απλά ΠΡΕΠΕΙ.

Στην δεύτερη κόρη μας, δεν ήταν καν μαζί μου στη γέννα, διότι γέννησα ξαφνικά και ο άντρας μου δουλεύει σε άλλη πόλη 2 ώρες μακριά (εγώ από τη στιγμή που με πιάσανε οι πόνοι μέχρι να γεννήσω περάσανε περίπου 2 ώρες), έφτασε μόλις γέννησα.... και μου είπε η γιατρός αλλά και οι συγγενείς μας που ήταν έξω και περιμένανε, πως πήρε 100 φορές τηλέφωνο και ρωτούσε για εμένα και μάλιστ6α η γιατρός μου του είπε πως όσο και να τρέχει δεν πρόκειται να προλάβει, πως ήρθε κλαίγοντας από συγκίνηση γιατί τον πήρανε τηλ και του το είπανε και όταν έφτασε με αγκάλιασε με φίλησε και μου είπε "εγώ σας άφησα 2 και γίνατε 3 οι γυναίκες της ζωής μου.... με έκανες για άλλη μια φορά περήφανο", δεν θα ξεχάσω αυτά του τα λόγια ποτέ.....

ΚΑΙ ΝΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΔΩΡΑ, ΥΓΕΙΑ, ΑΓΑΠΗ, ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΘΕΛΩ (ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΜΕ ΜΕΤΑΘΕΣΗΗΗΗΗ)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΑΜΑΔΕΣ, Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΗ ΑΝΘΟΔΕΣΜΗ ΔΙΟΤΙ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΟΥΤΕ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΚΑΦΕ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΠΑΛΙ ΤΗΣ ΜΙΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΔΙΠΛΑΝΕΣ ΜΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ( ΜΕΣΗΛΙΚΟΣ ΒΛΑΧΟΣ ΒΛΕΠΕ ΡΟΖΑ ΜΟΣΧΟΥ ΜΠΑΜΠΑΓΙΟΥΡΗ ΚΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟ) ΤΗΣ ΠΗΡΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΟ ΣΕΤ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΙ ΒΡΑΧΙΟΛΙ ΚΑΙ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙ ΣΒΑΡΟΒΣΚΙ ΠΟΛΥ ΠΛΟΥΜΙΣΤΟ ΚΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ. ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΗΤΑΝ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΤΗΣ ΤΟ ΔΩΡΗΣΕ- ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 12 ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ(ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ ) ΤΗΝ ΞΥΠΝΗΣΕ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΗΝ ΚΑΣΕΤΙΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΙΝΕΙ ΣΤΗ ΚΟΠΕΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΜΑΡΙ ΛΕΕΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΥΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ < ΠΕΝΤΕ ΧΙΛΑΡΙΚΑ ΜΟΥ ΚΟΣΤΙΣΕ ΜΑ ΧΑΛΑΛΤΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΤΟ ΓΙΟ 4 ΚΙΛΑ ΛΕΒΕΝΤΗ ΤΣΑΞΙΖΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΓΕΝΝΑΓΕ !!!!ΛΥΘΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΛΙΟ . . . ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΔΩΡΟ ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΥΡΙΩΣ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΠΕΝΤΑΜΟΡΦΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ. . .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...