Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι δώρο σας έκανε ο σύζυγος όταν γεννήσατε;


Recommended Posts

εγω κορίτσια γενναωωωωωω την Δευτερα το πρωί. το θεμα του δώρου εχει συζητηθει μεταξυ μας . εγω δεν θελω δακτυλιδια , κοσμηματα κτλ. ειμαι λιγο ποιο πρακτικός ανθρωπος. αποφάσισα λοιπον να μου κανει δώρο ενα ολοκληρομένο προγραμμα αδυνατισμοτος συνολικης αξίας 300 ευρω. πως σας φαινεται αυτο?

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωραια ερώτηση!!

Να γελάσω τώρα ή να το αφήσω για μετά:lol::lol::lol:??

Χωρις πλάκα τώρα, άσχετα αν πότε πότε παραπονιέμαι που δεν μου πήρε τίποτα, μιλάω έστω για ένα λουλούδι, το δώρο του είναι καθημερινα αυτό το βλέμμα που έχει όταν κοιτάει το γιο μας!! Αυτή η απέραντη αγάπη αξίζει όσο όλα τα δώρα του κόσμου!!!

 

(Αλλά ελπιζω στο επόμενο μωρό κατι να έχει μάθει;);))

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου πήρε ένα ρολόι που δεν είχα και το σκεφτόμουνα από καιρό να πάρω και το οποίο ταίριαζε και με το δακτυλίδι που μου πήρε 1 μέρα πριν τη γέννα , που είχαμε επέτειο γάμου!!! Βέβαια επειδή μετά από 2 μήνες είχα γιορτή και γενέθλια του "απαγόρευσα" να μου πάρει κάτι, λόγω οικονομικών. Ετσι και αλλιώς πάντα μου έπαιρνε κάτι αξίας, οπότε δεν είχα κανένα παράπονο! Η αλήθεια είναι ότι το περίμενα κιόλας, γιατί είδε τι τράβηξα(λόγω προβλημάτων στη γέννα) για να του χαρίσω το γιόκα του - κλώνο του!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου πήρε ένα ρολόι που δεν είχα και το σκεφτόμουνα από καιρό να πάρω και το οποίο ταίριαζε και με το δακτυλίδι που μου πήρε 1 μέρα πριν τη γέννα , που είχαμε επέτειο γάμου!!! Βέβαια επειδή μετά από 2 μήνες είχα γιορτή και γενέθλια του "απαγόρευσα" να μου πάρει κάτι, λόγω οικονομικών. Ετσι και αλλιώς πάντα μου έπαιρνε κάτι αξίας, οπότε δεν είχα κανένα παράπονο! Η αλήθεια είναι ότι το περίμενα κιόλας, γιατί είδε τι τράβηξα(λόγω προβλημάτων στη γέννα) για να του χαρίσω το γιόκα του - κλώνο του!!!

 

Και εμένα μου πήρε ένα όμορφο δαχτυλίδη που μου είχε αρέσει κάποια στιγμή!!! Έγινε ασωρτή με τα σκουλαρίκια που μου δώρησαν οι γονείς μου!!! Ήταν μια στιγμή ευγνωμοσύνης γι΄αυτα που τράβηξα κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα μου εφερε μια πολυ μεγαλη ορχιδεα που ειναι η αγαπημενη μου και εχω πολλες και κανω συλλογη.

δεν ειναι καιρος για περιττα εξοδα, η κορη μας ειναι το μεγαλυτερο δωρο!

 

Και εμένα μια τεράστια ανθοδέσμη ! Συμφωνώ περί εξόδων... άλλωστε είχαμε τόσα πολλά ξοδέψει για τον εξοπλισμό του μωρού που με το ζόρι πληρώσαμε το μαιευτήριο... Το δωράκι μας ήταν το κοριτσάκι μας και το ότι πήγαν καλά !!! :D:D:D

Sk6Gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. εμένα μου πήρε έναν τεράστιο αρκούδο που ήταν δεμένος σε ένα μπαλόνι-αερόστατο. Μετά κάθε μερα στο μαιευτήριο μου έφερνε αυτές τις τεράστιες Lacta και τις τσακιζα το βράδυ που είχα αυπνίες και στο τέλος μου πλήρωσε και τη διαιτολόγο για να χάσω τα 14 κιλάκια που έβαλα στην εγκυμοσύνη :oops:

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι κορίτσια γενναω το πολυ σε δεκα μερες..:-P....ο αντρας μου το ηξερε και εγω το ξερω οτι κανουνε ενα καλο δωρακι στην γυναικα οταν γεννησει.αναλογα το οικονομικα βεβαια του καθενος...συνηθως κατι σε κοσμημα ομως.εμεις ειμαστε μαζι 8 χρονια σχεση-γαμος δεν περιμενω τωρα να δω τι θα σκεφτει,και επειδη αυτο που θα μου κανει ειναι καποιας αξιας,τον βοηθησα να του πω εγω τι θελω(μην δωσει τα λεφτα τσαμπα...),αρκει που το σκεφτηκε και που θα διαθεσει τα λεφτα.ειναι ενα δαχτυλιδι με 5 μικρα διαμαντακια να το φοραω μαζι με την βερα.δεν εχω δει λεπτομεριες πως ειναι,μονος του το πειρε,αλλα εγω του ειπα τι θελω.:-P...

Link to comment
Share on other sites

Οκ το αποφάσισα...θα στείλω στο συζυγο ε-μαιλ με το λινκ αυτου του θέματος.

Για να μην τη πατήσω και γεννησω χωρίς δώρο θέλω

- να παμε 3ημερο ταξιδι (με το που θα μπορω να ξεμυτησω εννοειτε) με όλες τις λεπτομέρειες οργανωμένες

- 1 μερα σε κάποιο spa (με την επιλογη να φερω κάποια φίλη μου)

- και κάποιο δώρο έκπληξη έτσι για να δουμε και το γουστο

 

ΥΓ. Αν αποκτήσω ραγάδες ή πεσει το στήθος extra bonus δωρο πλαστική.

 

:cool: Κορίτσια δεν νομιζω να ζητάω πολλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 πιτες με γυρο φουλ εχτρα...χιχιχι...ειχα κανει τοσο εμμετο στην εγκυμοσυνη και πεινασα τοσο πολυ που ηταν το καλυτερο δωρο....βεβαια μετα μου εφερε ενα ωραιο δαχτυλι για την κορη και ενα βραχιολι για τον γιο...αλλα δεν συγκρινονται με τις πιτες σας λεω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

διαβαζω η δολια και μου ερχεται να βαλω τα κλαματα.

ο μοναδικος ανθρωπος που μου εφερε κατι και αυτο οχι γιατι το ηθελε αλλα επειδη ειναι παραδοση της οικογεννειας ηταν η μαμα μου που μου εδωσε το διαμαντι της προ προ γιαγιας που παει στην πρωτη κορη που παντρευεται.εγω επειδη παντρευτηκα με πολιτικο το πηρα στην πρωτη γεννα.

ο αντρας μου χαλασε 300 ευρω (!!!!!) στο μαιευτηριο να κερναει οποιον ερχοταν αλλα να μου παρει εστω κι ενα λουλουδι δεν το σκεφτηκε και μετα οταν του ειπα οτι ολοι εκαναν δωρο στη γυναικα τους ειχε και το θρασσος να μου πει οτι "αγαπη μου αφου ειμαστε στενεμενοι τωρα".η δε πεθερα μου μου πηρε ενα ακομα πιο ξυνο υφος απο το συνηθες αφου δεν φτανει που η αχρηστη δεν τους εκανα γιο δεν εβγαλα και το ονομα της.βεβαια μολις ηρθα στο σπιτι εφερε μια καρδουλα με μπριγιαν στη μικρη που θα μπορεσει να την φορεσει αφου απολυθει απο φανταρος τοσο φορτωμενη που ειναι.

βεβαια δεν το αφησα να περασει ετσι μιας και κοντα κοντα ειχαμε και αλλες γεννες και οποτε εβρισκα ευκαιρια πεταγα ταβανοπροκες!!τωρα στο δευτερο να δουμε αν εβαλε κανενας τους μυαλο.τον ιουνιο θα σας ξαναπω!!χιχιχιχι:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εμενα και τις δυο φορες που γεννησα μου εκανε τα πιο υπεροχα δωρα: μια κορη κι εναν γιο.... Δεν ηξερα καν οτι ειθισται κατι αλλο...

Πολλά like από εμένα...

Οντως το πιο ξεχωριστό δώρο.

Εμένα μου τα έφερε και τα 2 μαζί και ξεμπέρδεψε!!...:lol:

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο σύζυγος μου πήρε 100 κόκκινα τριαντάφυλλα (!) και η πεθερούλα μου ένα υπέροχο ολόχρυσο βραχιόλι!Η χαρά της ήταν απερίγραπτη γιατί περίμενε πως και πως μια εγγονούλα και της είχα τάξει το όνομά της!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα και τις δυο φορες που γεννησα μου εκανε τα πιο υπεροχα δωρα: μια κορη κι εναν γιο.... Δεν ηξερα καν οτι ειθισται κατι αλλο...

 

Πολύ μου αρέσει αυτή η απάντηση..όχι ότι είναι κακό να σου φέρει και δώρο ο άντρας σου αλλά να μην στεναχωριόμαστε κιόλας!Εμένα λοιπόν πέρα από τα αγόρια μας, μου "χάρισε" την φροντιδα! Επειδή και τις δύο φορές γέννησα βράδυ αργά και δεν τον άφησαν να μείνει, το επόμενο πρωί που ήρθε και εγώ πονούσα από την καισαρική με βοήθησε απίστευτα σε όλα!Με το μωρό, το θηλασμό, να βολευτώ, με ένα χάδι, ένα φιλί και μια αγκαλίτσα!Και αυτά τα έκανε όλες τις μέρες!

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι ομως και στην πρώτη γέννα,ετσι και τωρα στην δευτερη μου εφερε το τρίτο το μακρύτερο..... Δεν λέω γεννησα την μπεμπουλα μου και ειναι γερή και αυτο είναι το μεγαλύτερο δωρο,αλλα να ρε παιδί μου ετσι ενα λουλουδι για το γ@@@το δεν θα πείραζε :(

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι ομως και στην πρώτη γέννα,ετσι και τωρα στην δευτερη μου εφερε το τρίτο το μακρύτερο..... Δεν λέω γεννησα την μπεμπουλα μου και ειναι γερή και αυτο είναι το μεγαλύτερο δωρο,αλλα να ρε παιδί μου ετσι ενα λουλουδι για το γ@@@το δεν θα πείραζε :(

 

Και εγω σημφωνω σ'αυτο...δεν γεννησα ακομα μεν! αλλα γενικα δεν τα κανει αυτα ο δικος μου :? ουτε καν στα γενεθλια μου δεν μου εφερε λουλουδι η εστω να εκανε κατι ξεχωριστο εκεινη την μερα.Και ξερω οτι οταν θα γεννησω θα εχω το μωρακι μου αλλα ξερω οτι παλι θα βρισκει δικαιολογιες να μην ερχεται στο νοσοκομειο και θα εχω χαλια ψυχολογια και το ξερω απο τωρα...

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

εμένα βρε κορίτσια μέσα στην αναμπουμπούλα και στον χαμό, γιατί γέννησα πρόωρο μωράκι και δεν την χάρηκα την γέννα μου πήρε ένα μπονσάι αν έχετε τον Θεό σας!

Βέβαια το έχω ακόμα, έχουν περάσει 3.5 χρόνια από τότε, ο γιός μου είναι τώρα που σας γράφω δίπλα μου και παίζει και το δώρο του άντρα μου στο μπαλκόνι.

as1cCr20g411220MDAwMjU1cHwwMDA2MzEyanxteSBsb3ZlIGlzIG15IGxpZmU.gif
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου πηρε γλαστρα με λουλουδια το προτιμω απ τις ανθοδεσμες.φτουρανε και δεν ειναι πεταμενα λεφτα.αλλα το καλυτερο για μενα (εκτος απο τους 2 γιοκαρους που εχουμε ειναι οτι πηρε αδεια να ειναι μαζι μου απο τη μερα που μπηκα στο μηνα μου και τη νυχτα που ειχα γεννησει εμεινε μαζι μου διπλα μου ανελαβε τα παντα για να ξεκουραστω και μου κραταγε το χερι.:-P:-P:-Pετσι κι αλλιως ολα εκεινος τα πληρωνει και τα δικα μου και των παιδιων και του σπιτιου.

ggHRp3.png fkuPp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι κοριτσια στην πρωτη γεννα μου εφερε του κοσμου τα λελουδα και το σημαντικοτερο δωρο με πηγε σε τρικλινο αντι για τετρακλινο που ειχαμε πει,και ημουνα πολυ σουπερ. τωρα στο δευτερο που θα ερθει τελη Ιανουαριου δεν ξερω...

url=http://lilypie.com]d9cfp2.png[/url]

[u4Ft1p2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα κοριτσια δεν μου εφερε λουλουδια ,αλλα μου πηρε μια αλυσιδιτσα για το λαιμο με μια πολυ ομορφη κοκκινη καρδουλα και την φοραω συνεχεια...και βεβαια το καλυτερο δωρο ειναι η πολυ μεγαλη βοηθεια και οσο ημουν στο μαιευτηριο αλλα και στο σπιτι...ααα ξεχασα και τα απειρα γλυκα που μου εφερνε μετα την γεννα γιατι με τους εμετους τα ειχα στερηθει 9 μηνες...αλλα και μεις τοσα τραβηξαμε για να φερουμε στον κοσμο το πιο ομορφο δωρο και για τους δυο μας...ενα μικρο δωρακι το αξιζουμε

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σημφωνω σ'αυτο...δεν γεννησα ακομα μεν! αλλα γενικα δεν τα κανει αυτα ο δικος μου :? ουτε καν στα γενεθλια μου δεν μου εφερε λουλουδι η εστω να εκανε κατι ξεχωριστο εκεινη την μερα.Και ξερω οτι οταν θα γεννησω θα εχω το μωρακι μου αλλα ξερω οτι παλι θα βρισκει δικαιολογιες να μην ερχεται στο νοσοκομειο και θα εχω χαλια ψυχολογια και το ξερω απο τωρα...

Δεν πειράζει βρε angel ας ειμαστε καλα εμεις και τα μωρά μας και ας την εκφραζουνε την αγάπη τους και με αλλους τροπους εκτος των δώρων.Μην εχεις χάλια ψυχολογία,σκεψου οτι θα εχεις αγκαλια το αγγελουδι σου και αυτο θα ειναι το ομορφοτερο δωρο του κοσμου ;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...