Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα για την μαμά από το Internet


Κάτια Ντ.

Recommended Posts

παντως τωρα που εχει εκπτώσεις πραγματικά αξίζει να ριξεςι μια ματια

 

να στο πω αλλιώς αν δώσεις φασμα και ραφτικά πάνω απο 200 ευρω μάλλον την πατησες.

 

την προηγουμενη βδομαδα καναμε μια καλη γυρα με την νονα της κορης που θα ξαναγίνει νονα και εχω εικονα της αγοράς.

 

για να μην θεωρηθει διαφημιση σου στελων πμ απο ενα μαγαζι με επώνυμα πανακριβα φορεματα που τωρα ειδα στην βιτρινα του 150 τουαλέτα μεχρι το γονατο στο στυλ του 2ου φορεματος και κανενα δυο καταστηματα ακομα πιο οικονομικα

 

ετσι κι αλλιως στα υφάσματα και σητν μοδιστρα δεν θα βρεις εκτπωσεις οποτε ριξε μια ματια πρωτα εκει

 

 

ααααααα η νονα ειναι του λιτου και απεριτου αλλα μαζί μου φυσικα εγινε του "κυριλε βιζιτου" οπου βλεπει ο νονος το φορεμα που την εψεισα και του ...τρεχανε τα σαλια! "σε ευχαριστώ βρε κουμπαρα" και "σε ευχαριστώ βρε κουμπαρα" ο νονος. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Θα μου στείλεις πμ με το όνομα του μαγαζιού?

GUryp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ φόρεσα αυτό :

http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=796

Τους είχα βρει από το ebay αλλά μου στείλαν e-mail ότι δουλεύουν ανεξάρτητα τώρα.

Δεν ήμουν σίγουρη για το αποτέλεσμα και το ρίσκαρα. Επειδή βαριέμαι τρελά να ψάχνω στα μαγαζιά το παρήγγειλα από εκεί. Τους έστειλα τις διαστάσεις μου και επέλεξαν αυτοί το μέγεθος. Επίσης μου ήταν λίγο μακρύ το φόρεμα και χρειάστηκε κόντεμα.

 

Αυτό είναι που λες από Κίνα? Πως πλήρωσες? Αντικαταβολή?

GUryp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ 4 ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ.

Συμφωνώ! και πιστεύω ότι η αέρινη φούστα του, θα κρύβει και τυχόν ατέλειες!!;)

 

(Αν διάλεγα για μένα, θα έπαιρνα σίγουρα το 5, ή και το 6. :mrgreen:)

 

Πάντως, η καλύτερη επιλογή είναι το φόρεμα που έχουμε "προβάρει" επάνω μας και μας κολακεύει. Πολλές φορές βλέπω ένα υπέροχο φόρεμα και όταν το φοράω είναι χάλια στο σώμα μου. Και μου έχει τύχει, να μου δώσει πωλήτρια να δοκιμάσω ένα φόρεμα που δεν με ενθουσίαζε και ήταν καταπληκτικό επάνω μου!!!!

 

Το βεραμάν πάντως (προσωπικά δεν μου αρέσει το χρώμα), νομίζω ότι αν τυχόν το φορέσει κοπέλα με λίγη κοιλίτσα, θα φαίνεται σαν έγκυος.....

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

το μωβ με διαφορά :P το 2 ωραίο αλλά πρέπει να έχεις τέλειο σώμα είναι δύσκολο. Επίσης τα αμπρίρ αυτά που δεν κόβουν την μέση αλλά ψηλά στο στήθος μπορεί να φαίνονται εύκολα επειδή είναι φαρδουλά αλλά αν υπάρχουν παραπάνω κιλά φαίνονται. στείλτε μου και μένα διευθύνσεις σε πμ έχ βάπτιση το καλοκαίρι :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια

Λεω να το ραψω το φορεμα

Πειτε πιο προτιματε.Δεν ειμαι και αδυνατουλα!Υψος 1,70/οποτε τα φορεματα ειναι με βαση τι θα μου παει οχι τι θα διαλεγα αν ειχα σωμα!!!Εχω και μια φωτο του τι θα διαλεγα μου αρεσε παρα μα παρα πολυ αλλα δυστυχως...θα φαινομουν σαν ζυμαρακι.ΕΙναι το τελευταιο με τα σχεδια...

Τελος παντων τωρα μην στεναχωριεμαι!

Τα χρωματα δεν ειναι αυτα στις φωτο θα διαλεξω οταν αποφασισω.Περιμενω!!!

 

Tα 2 τελευταία φορεματα από ποιο site είναι?

GUryp2.png
Link to comment
Share on other sites

το ενα το ασπρο με σχεδια απο εδω

http://www.edressme.com/eveningdresses.html#

το αλλο δεν το βρισκω θα ξαναψαξω.

 

ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ?ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ?

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

oxi den exo.einai se dollaria opote kane mia metatropi se evro einai arketa pio ftina.Tora ta metaforika den ta gnorizo.

Sto GOOGLE an kaneis anazitisi

Evening dresses tha soy bgalei arketa site me vradina.Merika einai apaisia alla merika alla einai poly kala.Borei na parei kaneis apla idea gia na rapsei i an paraggeilei .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το δεύτερο είναι απλά καταπληκτικό!!! Έχω ξετρελαθεί...το μόνο που δεν ξέρω βέβαια είναι αν κολακεύει το μπούστο σε περίπτωση που είναι λίγο μικρό και τί σουτιέν μπορείς να βάλεις...κατα τα άλλα είναι ΤΕΛΕΙΟ!!!! Τα υπλολοιπα ντραπέ από τη μέση και κάτω είναι πολυφορεμένα βρε κορίτσια και οι υπόλοιπες τέτοια θα φοράνε!!!

Link to comment
Share on other sites

 

μου φαινονται λιγακι για πιο μεγαλες γυναικες.Καπως σοβαρα...

Το πρωτο ειδικα περισσοτερο.

ΤΟ δευτερο ειναι λιγο καλυτερο αλλα αυτο το υφασμα δεν μου αρεσει ακθολου μα καθολου.

Προτιμω πιο αερινα.

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο είναι απλά καταπληκτικό!!! Έχω ξετρελαθεί...το μόνο που δεν ξέρω βέβαια είναι αν κολακεύει το μπούστο σε περίπτωση που είναι λίγο μικρό και τί σουτιέν μπορείς να βάλεις...κατα τα άλλα είναι ΤΕΛΕΙΟ!!!! Τα υπλολοιπα ντραπέ από τη μέση και κάτω είναι πολυφορεμένα βρε κορίτσια και οι υπόλοιπες τέτοια θα φοράνε!!!

 

Ενα στραπλες νομιζω κ ενα που μπορουν οι τιραντες να κανουν θαυματα.που γινοντε χιαστι κ γυρω απο το λαιμο

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ το μωβ σκεπτόμενη όμως τον εαυτό μου και το σώμα μου. Το τι πάει σε εσένα φαντάζομαι μόνο εσύ μπορείς να το κρίνεις και η μοδίστρα σου ίσως...

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φόρεσα αυτό :

http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=796

Τους είχα βρει από το ebay αλλά μου στείλαν e-mail ότι δουλεύουν ανεξάρτητα τώρα.

Δεν ήμουν σίγουρη για το αποτέλεσμα και το ρίσκαρα. Επειδή βαριέμαι τρελά να ψάχνω στα μαγαζιά το παρήγγειλα από εκεί. Τους έστειλα τις διαστάσεις μου και επέλεξαν αυτοί το μέγεθος. Επίσης μου ήταν λίγο μακρύ το φόρεμα και χρειάστηκε κόντεμα.

καλημερα και απο μενα πολυ ωραιο αυτο το siteμε τα φορεματα και αφου ψαχνω και εγω φορεμα για τη βαφτιση του μπουμπουκου μου και δεν ειμαι και μοντελο βεβαια ψαχνω κατι που να μου ταιριαζει θα ηθελα λοιπον να ρωτησω κατι σε χρεωσαν κατι παραπανω απο αυτο που εγραφε .ποσο καιρο εκανε να ερθει στο ταχυδρομειο?εχει ολα τα νουμερα ?ελπιζω να μη σε κουρασα..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα πολυ ωραιο αυτο το siteμε τα φορεματα και αφου ψαχνω και εγω φορεμα για τη βαφτιση του μπουμπουκου μου και δεν ειμαι και μοντελο βεβαια ψαχνω κατι που να μου ταιριαζει θα ηθελα λοιπον να ρωτησω κατι σε χρεωσαν κατι παραπανω απο αυτο που εγραφε .ποσο καιρο εκανε να ερθει στο ταχυδρομειο?εχει ολα τα νουμερα ?ελπιζω να μη σε κουρασα..

Οι τιμές που γράφει είναι νομίζω σε λίρες Αγγλίας. Το φόρεμα που πήρα είχε 50 ευρώ και χρεώθηκα και τα μεταφορικά από Κίνα 25 ευρώ. Επειδή το φόρεμα το έραψαν μετά την παραγγελία πήρε περίπου 20 μέρες το ράψιμο και 10 μέρες η μεταφορά. Καλό είναι βέβαια να έχεις αρκετά παραπάνω περιθώριο γιατί μπορεί να καθυστερήσει λίγο παραπάνω. Έγραφε στο site τους ότι τα φορέματα ράβονται όταν γίνει η παραγγελία και δεν υπάρχουν σε στοκ, οπότε ό,τι νούμερο παραγγείλεις το ράβουν και δεν χρειάζεται να το έχουν σε στοκ. Τουλάχιστον έτσι έκαναν το καλοκαίρι που το παρήγγειλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα βλεπω οτι καποιες ενδοιαφερονται.

Πολλα τελικα τα πμ και αφου δεν προκειται να αναφερω ενα μονο μαγαζι λεω να σας τα γραψω μαζεμενα εδω με την ελπιδα οτι δεν θεωρηθει διαφημιση διοτι αν θεωρηθει ειμαι απλα κοροϊδο: δεν προκειται να παρω μια :lol::lol::lol:

 

 

λοιπον εγραφα και εγραφα στο κασπερακι και μου ερχόταν ενα ενα τα μαγαζιά. Οποτε κανω αντιγραφη και επικοληση το μυνημα διοτι οπως θα διαπιστωσετε είναι κατεβατο (σαν τις εκθεσεις στο σχολειο που στην αρχη δεν ηξερεςτι να γραψεις και μετα γεμιζες 4 σελιδες.)

:lol::lol::lol:

λοιπον εγω ειδα στην βιτρινα του boom (το πιο κλασατο μαγαζι στον Πειραια οι δημαρχεσες και οι πλουσιου απο εκει ψωνιζονται) http://www.boom.gr/ την προηγουμενη εβδομαδα ενα πολυ αερινο μιντι με μεσαια ραντα και ντεκολτε καπως σαν το μωβ 150 ευρω.

Δυστυχώς δεν εντριφήσαμε διοτι η κουμπαρα μου τα ειδε και αλληθορησε (για να καταλαβεται ηθελε ενα απλο ισιο μαυρο φορεμα μεχρι το γονατο απλα να ειναι εφαρμοστο).

Πάτνως περισυ ειχα παρει στην αδελφή μου με τις εκπτωσεις ενα miou miou 100 ευρω.

ΑΑΑΑΑΑ και νουμερα εχει!!!! εχω ντυθει και εγω με 97 κιλα :shock::oops: στην βαφτιση της λουλους μου!

Επίσης είναι το strass στην Σωτήρος Διος 30??? φάτσα πορτα με τον Ζαρα της Σωτήρος. Εκει τελικα ψωνισε η κουμπαρα ενα στραπλες με μηκος πανω απο το γονατο που μεχρι την μεση ηταν εφαρμοστο και η φουστα εκανε απο εδω και απο εκει πιασιματα οπως εχουν καποια νυφικα. Μαζί με το μπολερο του με μακρυ μανικι της πηγε 180 ευρω αν θυμαμαι καλα.

Μωρε υπάρχει κι αλλη μια μπουτικ που την ανακαλυψα τελειως τυχαια και εντυνε την Μενεγάκη οταν ηταν στον αντένα (εχει και φωτο μεσα) και φερνει καποιες απο τις μαρκες του boom και του φαρμακη (και αυτο στο Πειραια)

το λενε princec's και βρισκεται στην λεοφωρο δημοκρατιας στο Κερατσινι.

Εκει ειχα παρει τις πεθερας μου 80 ευρω πιο φθηνα απο τον Φαρμακη στον Πειραια.

Αααααααα και το charly στον πειραια στην Τσαμαδου 30 λιγο κατω απο τον Ζαρα φέρνει αποκλειστικα τουαλετες για γαμους και βαφτίσεις. Εκει τωρα με τις εκπτωσεις εχει τουαλετες απο 30 ευρώ 50 ευρω, 80 ευρω. Καλα με το λεγε λεγε μου ηρθανε ενα ενα!!!!! Πω πω αξιζει πολυ να πας και σε αυτο! Μεχρι νυφικα εχει με 300-400 ευρώ. Αυτο που μου αρεσει σε αυτο το καταστημα ειναι που τις τουαλέτες τις εχει ανα χρώμα! Ξεκίνηστε απο αυτο!!!!!!!

Νομίζω charly εχει και στους Αγιους Ανργυρους

 

Αντε καλη βολτα και προσεξτε .....να αναστωτωθει ο αντρουλης σας και να θυμηθει γιατι σας παντρευτηκε!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...