Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δερματολογος - Πλαστικος


Diana Dee

Recommended Posts

Κοριτσια χρειαζομαι τα φωτα σας!! Μηπως εχετε κανενα δερματολογο ή πλαστικο χειρουργο να μου προτεινετε για μια αφαιρεση σπιλου (ελιας) που θελω να κανω?? Εχω ηδη κανει μια με laser, αλλα αυτη που θελω να κανω τωρα δεν γινεται με laser,μονο με νυστερι και ειπα να βρω κανενα δοκιμασμενο επιστημονα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ κοριτσια ευχαριστω!! Μηπως μπορειτε να μου στειλετε με pm κανενα τηλεφωνο αμα εχετε??? Θα σας ημουν υποχρεη!! Εχετε προσωπικη πειρα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανδρέας Κατσάμπας

Σκουφά 35 & Βουκουρεστίου

Τηλέφωνο : 2103619542

 

Εχω προσωπική εμπειρία και έχω τις καλλίτερες εντυπώσεις απο την πρακτική του. Τα ραντεβού είναι αργά, άν δεν πρόκειται για επείγον.

 

Αλλά, άν είχα να αφαιρέσω σπίλο, μάλλον σε χειρουργικής ειδικότητας γιατρό θα πήγαινα και όχι σε δερματολόγο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Ursa! Εχεις δικιο το εχω ψαξει και οι αποψεις διιστανται...Αλλοι προτιμουν πλαστικο χειρουργο και αλλοι εξειδικευμενο δερματολογο. Ακομα το ψαχνω, ελπιζω να βρω ακρη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τελικα την εκανα την επεμβαση σε ενα πλαστικο χειρουργο που μου ειχε συστησει μια φιλη μου. Οποιος θελει στοιχεια μπορει να μου στειλει πμ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επαναφέρω το θέμα για να δηλώσω κι εγώ με καμάρι ότι επιτέλους το πήρα απόφαση και το έκανα!!!!Πήγα την Παρασκευή σε πλαστικό - επανορθωτικό στον Αγ. Σάββα και μπορώ να πω ότι είναι πολύ εύκολη διαδικασία. Τώρα βέβαια κυκλοφορώ με τα ράμματα στη μούρη για 10 μέρες αλλά αισιοδοξώ για το τελικό αποτέλεσμα. Ελπίζω οι 3 ελιές να μην αντικατασταθούν με 3 σημάδια:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Πολύ καλός δερματολόγος από προσωπική εμπειρία είναι ο Δρ. *******ς στην Κηφισιά (τηλ. 210*******), το ιατρείο του είναι **********. Ήταν 15 χρόνια σε κλινικές στην Αγγλία και έχει έρθει Ελλάδα τα τελευταία 2 χρόνια. Μου τον είχε συστήσει μια φίλη που ήταν και εκείνη πολύ χαρούμενη από τα αποτελέσματα που είχε και έτσι πήγα. Σας τον συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 2 months later...

Πρόκειται να κάνω ρινοπλαστική (και διάφραγμα). Μου συνέστησαν ως πολύ καλό γιατρό τον πλαστικό χειρούργο Κο Κουτσόγιωργα Σωτήρη με ιατρείο σε Κολωνάκι και Μαρούσι.

 

Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος από εσάς έχει κάνει ρινοπλαστικη στον κύριο Κουτσόγιωργα και να μου πει την εμπειρία του ...κυρίως βέβαια με ενδιαφέρει το αποτέλεσμα της επέμβασης...αν όντως είναι τόσο κορυφαίος στην δουλειά του όλα τα άλλα λεπτομέρειες

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να κάνω ρινοπλαστική (και διάφραγμα). Μου συνέστησαν ως πολύ καλό γιατρό τον πλαστικό χειρούργο Κο Κουτσόγιωργα Σωτήρη με ιατρείο σε Κολωνάκι και Μαρούσι.

 

Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος από εσάς έχει κάνει ρινοπλαστικη στον κύριο Κουτσόγιωργα και να μου πει την εμπειρία του ...κυρίως βέβαια με ενδιαφέρει το αποτέλεσμα της επέμβασης...αν όντως είναι τόσο κορυφαίος στην δουλειά του όλα τα άλλα λεπτομέρειες

 

γεια χαρα!εχω ακουσει για το συγκεκριμενο γιατρο οτι ειναι καλος σε μποτοξ,πλαστικη στηθους...για ρινοπλαστικη δν εχω ακουσει κατι.σου τον συστησε ατομο που εχει κανει ρινοπλαστικη σε αυτον? επειδη κ εγω θα κανω ρινοπλαστικη εχω προσανατολιστει περισσοτερο σε χειρουργους ωρλ με εκπαιδευση στην πλαστικη,λογο του οτι εχω γνωστους που εχουν χειρουργηθει κ τα αποτελεσματα ειναι εντυπωσιακα!τωρα στο γιατρο που λες δεν εχει χειρουργηθει καποιος γνωστος μ κ δεν ξερω.πριν κανεις οτιδηποτε ψαξε το καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιβι σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου.

 

Προσωπικά δεν γνωρίζω κάποιον που να εχει κάνει ρινοπλαστική στον Κουτσογιώργα μέσω όμως μίας γνωστής είδα μία περίπτωση "πριν και μετά" σε φωτογραφία και πραγματικά το αποτέλεσμα ειναι εντυπωσιακό. Βεβαία η μύτη πριν ήταν πάρα πολύ γαμψή αρα θεωρώ ότι η βελτίωση μετα, ήταν εν μέρη αναμενόμενη. Η δικια μου περίπτωση είναι στραβό διάφραγμα και μικρή αλλαγή της εμφάνισης της ...αλλά όπως και να το κάνεις ανησυχώ για το αποτέλεσμα.

 

Γενικά έχω ακούσει από φίλες και γνωστές ότι ο Κουστογιωργάς ειναι κορυφή στις ρινοπλαστικές αλλά ούτε και αυτές γνωρίζουν κάποιον που να έχει κάνει επέμβαση σε αυτόν.....

 

Τις επόμενες μέρες θα πραγματοποίησω την πρώτη μου επίσκεψη και θα σε ενημερώσω για τις εξελίξεις

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα το ιδιο πανω κατω, το διαφραγμα μ ειναι λιγο στραβο κ θα τη μικρινω λιγο με την ευκαιρια.το θεμα περι ρινοπλαστικης το ψαχνω αρκετα χρονια αλλα δεν εχω συναντησει πουθενα το ονομα του γιατρου αυτου σε θεματα ρινοπλαστικης ουτε καν σε φορουμ που εχουν ανοιξει σχετικα με την επεμβαση στο ιντερνετ,που αυτο φυσικα δεν σημαινει τιποτα για τις ικανοτητες του γιατρου κ τα αποτελεσματα των εγχειρησεων που πραγματοποιει!απλα ειναι λιγο δυσκολο να μαθουμε εμπειριες απο αλλους που εχουν χειρουργηθει σε αυτον..ωραια,αφου θα τον επισκευτεις λογικα θα σου δειξει φωτογραφιες προχειρουργικα κ μεταχειρουργικα και θα καταλαβεις.ειναι ο πρωτος γιατρος που θα συναντησεις η εχεις παει και σε αλλους? περιμενω εντυπωσεις σου!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
ΚΑΤΣΑΜΠΑΣ !!! ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΣΤΟ Α.ΣΥΓΓΡΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΙΑΤΡΕΙΟ ΣΤΟ ΚΟΛΩΝΑΚΙ. ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΛΙΓΟ ΤΣΟΥΧΤΕΡΟΣ

 

Είναι ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ τσουχτερός (200? για χαρτογράφηση + καυτηριασμός μυρμηγκιάς :?)

 

Και όπως κάθε γιατρός που σέβεται τον εαυτό.. έχει μεγάλη αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα την επέμβαση στον Κο Κουτσόγιωργα.....αποτελεσματα ειναι παρα πολυ νωρις ακομα να πω. Η μεγαλυτερη ταλαιπωρια διαρκει τα πρώτα 2 εικοσιτετραωρα απο την επεμβαση ...και όντως δεν πονας....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

xairetai kai geia sas :)

 

prosfata ekana rinoplastiki kai diafragma me giatro ton ko koutsogiorga.

 

to xeirourgio mou egine sto iatriko kentro amarousiou kai h epemvash stoixise 5000 euro (sumperilamvanomenon ton eksodon pou aforousan sto nosokomeio kai ston anais8hsiologo)

 

Meta thn epemvash den viwsa kanena epipedo ponou - viwsa mono talaiporia apo oidimata. Se oti afora to ais8htiko apotelesma, eimai merikws euxaristhmenh. Einai poli noris gia na krinw, ka8ws exoun perasei molis 30 meres apo tote pou xeirourgi8ika kai touto shmainei pws to sxhma ths muths mou akomi psaxnei na brei to dromo tou.

 

Se oti afora to leitourgiko apotelesma (diafragma) kai pali den mporw na pw dioti akomi den anapnew kanonika - o giatros mou eipe meta to 6mhno 8a epanel8ei h anapnoh apo th muth.

 

Exwntas zhsei thn empeiria, den 8a epelega na kano thn auth epemvash en meso kalokairiou dioti: a) meta thn epemvash akomi ki an exeis lavei odhgies pws mporeis na foreseis gualia hliou, de ta foras dioti fovasai, B) apo th zesth prizesai kai kseprizesai se anupoptous xronous, c) toulaxiston gia ena mhna ksexnas ta mpania, to gumnasthrio kai tis eksodous genika

 

Ti allo na anaferw..e hm...2 meres meta to xeirourgio afairounte oi gazes apo th muth - san diadikasia den ponaei alla mia anatrixilia th viw8eis - 7 meres meta afaireitai o nar8ikas (den ponaei) kai topo8etounte autokollites tainies. 3 meres meta, o xeirourgimenos afairei monos tou tis tainies kai liges meres argotera sunantaei ton ko koutsogiorga!

 

H epemvash endiknite akomi kai gia tous pio fovitsiarides.

 

Auta :)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχω ηδη γραψει εδω http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=61533 αλλα το ξαναλεω ευχαριστως! Για μενα ο γενικος χειρουργος Παυλος Μπλιθικιωτης ειναι κορυφη σαν επιστημονας & σαν ανθρωπος(ηθος, συνεπεια, αγαπη για την επιστημη του και τον ανθρωπο). Οποιος ενδιαφερεται, με πμ τα υπολοιπα:wink:

4usdp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!!εγω εχω προβλημα ακμης παρολο που ειμαι 26 χρονων..οχι μεγαλο,αλλα υπαρχει!!εχω παει σε αρκετους δερματολογους αλλα δεν εμεινα ικανοποιημενη!ακουσα μετα για τον Κατσαμπα,και ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει προσωπικη εμπειρια και που κυμαινεται χρηματικα μια επισκεψη...

Δάσκαλος δεν είναι αυτός που διδάσκει, αλλά αυτός που συμπάσχει. Τότε μόνο είναι δάσκαλος και όχι απλά πληροφοριοδότης.

Ως δάσκαλος δεν μπορείς να συνοδεύεις αν δεν είσαι αληθινός, ενδιαφέρεσαι για τον άλλο, έτσι όπως είναι και όχι όπως θα ήθελες να είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Να ρωτήσω κάτι (η άσχετη)? για laser (αποτριχωση) σε δερματολόγο απευθυνόμαστε,σωστά?

Ξέρετε κανέναν? Ενδιαφέρομαι για μπικίνι αν και λένε πως είναι πολύ ακριβά...αλλά ξερω γω? δεν αξίζει τον κόπο?

Έχει κάνει καμία?

Link to comment
Share on other sites

barbie2000 θα σου προτεινα το δερματολογο αποστολη καραλεξη.εχω αλλαξει πανω απο 10 δερματολογους λογο ακμης,δερματολογικων προβληματων που μου δημιουργουνται απο αλλεργια στον ηλιο,τριχωπτωση που ειχα παλιοτερα λογο διαταραχων στις ορμονες... ειναι ο μονος γιατρος που ενδιαφερθηκε ουσιαστικα να βοηθησει κ να μαθουμε την αιτια αυτων των προβληματων.ειναι επιμελητης στο ναυτικο νοσοκομειο κ εχει ιατρειο κοντα στο μεγαρο μουσικης.παλιοτερα ηταν στου συγγρου,κ εχει κανει ειδικευση στη δερματολογια κ μικροχειρουργικη στην αμερικη.η ξαδερφη μου εκανε λειζερ σε αυτον κ ειναι πολυ ευχαριστημενη.οι τιμες απ οτι μου ειπε πολυ λογικες.θα κανω κ εγω αποτριχωση σ αυτον οταν ρυθμισω καποιες ορμονες πρωτα!:Pειναι οχι μονο καλος γιατρος αλλα και πολυ καλος ως ανθρωπος.βλεπει τον ασθενη σαν ανθρωπο κ οχι σαν χρημα!(εγω πηγαινω στο ναυτικο νοσοκομειο οποτε δεν πληρωνω κ θα μπορουσε καλλιστα να μου πει 2 πραγματα σε ενα 5λεπτο οπως κανουν ολοι στα δημοσια νοσοκομεια).ελπιζω να βοηθησα!αν θελεις κατι αλλο μπορεις να μου στειλεις π.μ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...