Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε η πληρωμή 6μήνου?


ggeny

Recommended Posts

Τα κατέθεσα όταν έληξε η άδεια λοχείας και η κανονική άδεια του 2008 (μου είχαν μείνει υπόλοιπο 15 ημέρες). Αν δεις την εγκύκλιο του ΟΑΕΔ, είσαι υποχρεωμένη να τα καταθέσεις εντός 60 ημερών από την λήξη των παραπάνω αδειών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα κατέθεσα όταν έληξε η άδεια λοχείας και η κανονική άδεια του 2008 (μου είχαν μείνει υπόλοιπο 15 ημέρες). Αν δεις την εγκύκλιο του ΟΑΕΔ, είσαι υποχρεωμένη να τα καταθέσεις εντός 60 ημερών από την λήξη των παραπάνω αδειών

ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ?ΠΡΙΝ ΛΗΞΕΙ Η ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ.ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΕ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ Κ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πήγα σήμερα αλλά τζίφοςςςςςς

 

κατέθεσα τα χαρτιά μου 1 ημέρα αφού έληξε η άδεια λοχείας

 

σήμερα πήγα όμορφα και καλά και λέω στην υπέυθυνη ότι έκανα τα χαρτιά μου 4 ιανουαρίου και είναι 12 φεβρουαρίου, της είπα οτι ξέρω οτι το νομοσχέδιο λέει η έγκριση γίνεται σε 7 ημέρες και μου λέει με υφάκι οτι, ξέρω κυρία μου τη λέει το νομοσχέδιο αλλά δεν προλαβαίνω για τί έχω πολύ δουλειά, όταν είναι έτοιμα θα σας ειδοποιησουμε!!!!!!!!!!!της είπα ότι έχω πρόβλημα με τη δουλειά και δεν μου έδωσε σημασία!!!!!

 

 

τα νευρα μου, σηλαδή τώρα αν με πάρουν τηλ, θα πληρωθώ μαζί του ιανουαρίου και φεβρουαρίου ? ή θα χάσω μήνα?

έχω τρελλαθεί!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις μηνα ,παντως μου φαινεται οτι μαλλον το κωλοβαρανε στον ΟΑΕΔ που ανηκεις. Εγω στον ΟΑΕΔ του Περιστεριου ειχα ξεμπερδεψει σε 2 εβδομαδες. Δεν ξερω σε ποιον μπορεις να απευθυνθεις και αν υπαρχει καποιος ανωτερος απο αυτη που μιλησες. Η απαντηση της παντως ηταν εξοργιστικη!! :evil: Δεν επρεπε να φυγεις πριν συμπληρωσει τα χαρτια μπροστα σου!! Εγω αυτο θα την εβαζα να κανει!!

Link to comment
Share on other sites

αχ δεν ξέρω αφού σκέφτομαι αύριο το πρωί να στείλω εμαιλ στον αυτιά που ασχολείται με αυτά να δώ τι θα πούν!!!!!!!

 

 

δεν κολοβαράνε μόνο αλλά το ξύνουν!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω για κατι τετοια εχω τον αντρα μου που "ψοφαει" να "τα χωνει" στις δημοσιες υπηρεσιες (και οχι μονο). Παντως να ξερεις οτι γενικα τους αντρες τους αντιμετωπιζουν αλλιως, δεν ξερω γιατι... Δεν πας μια βολτα με τον αντρα σου απο εκει αυριο να κανετε καμια φασαρια?? Και απειλησε τους οτι θα παρεις και το alpha :lol::lol: Λες και σου κανουν και χαρη ρε γμτ, αυτο ειναι που μου την δινει!!! Αφου ξερει τι λεει ο νομος να το εφαρμοσει!! Καλα ξεμπερδεματα, παντως μην ανησυχεις, τα λεφτα δεν προκειτε να τα χασεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω στον ΟΑΕΔ του Περιστεριου ειχα ξεμπερδεψει σε 2 εβδομαδες.

 

Άσχετο, αλλά κι εγώ εκεί πήγα. Ο κύριος που φτιάχνει αυτά τα χαρτιά είναι ευγενικότατος και εξυπηρετικότατος. Μπράβο του. Τέτοιοι λείπουν από τις δημόσιες υπηρεσίες.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω για κατι τετοια εχω τον αντρα μου που "ψοφαει" να "τα χωνει" στις δημοσιες υπηρεσιες (και οχι μονο). Παντως να ξερεις οτι γενικα τους αντρες τους αντιμετωπιζουν αλλιως, δεν ξερω γιατι... Δεν πας μια βολτα με τον αντρα σου απο εκει αυριο να κανετε καμια φασαρια?? Και απειλησε τους οτι θα παρεις και το alpha :lol::lol: Λες και σου κανουν και χαρη ρε γμτ, αυτο ειναι που μου την δινει!!! Αφου ξερει τι λεει ο νομος να το εφαρμοσει!! Καλα ξεμπερδεματα, παντως μην ανησυχεις, τα λεφτα δεν προκειτε να τα χασεις.

 

στην περίπτωση την δική μας, εγώ είμαι αυτή που τα χώνει, ο άντρας μου θεωρεί πως όπως θα τους φερθείς έτσι σου φέρονται!!!! αλλά εγώ δεν έχω υπομονή, όταν εγώ δεν κάνω κάτι σωστά στην δουλειά μου , μου τα χώνουν και σε αυτήν την περίπτωση στον όαεδ όλοι έγιναν διευθυντές απο μονοι τους γιατι τα αφεντικά δεν μιλάνε(εμείς δηλ.)

Link to comment
Share on other sites

Εγω στον ΟΑΕΔ του Περιστεριου ειχα ξεμπερδεψει σε 2 εβδομαδες.

 

Άσχετο, αλλά κι εγώ εκεί πήγα. Ο κύριος που φτιάχνει αυτά τα χαρτιά είναι ευγενικότατος και εξυπηρετικότατος. Μπράβο του. Τέτοιοι λείπουν από τις δημόσιες υπηρεσίες.

 

Ναι!! Τι καλος κυριος!! Ο κυριος Μακης (εμαθα και το ονομα του)!! Ολο κυρια και κυρια με ελεγε!! Και ενιωθα και ασχημα γιατι ειμαι 26 κι αυτος με περναει καμια 20αρια χρονια και παρολα αυτα πολυ τυπικος και εξυπηρετικος! Μπραβο του!! Οντως μακαρι να του εμοιαζαν εστω και στο μισο οι δημοσιοι υπαλληλοι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευτυχώς είδα ότι είσαι στη Θεσσαλονίκη, γιατί αυτό το Ιωνίας που έγραψες με κατατρόμαξε. Είπα, αμαν, απο τώρα θα έχω να τσακωθώ ΚΑΙ στον ΟΑΕΔ. Γενικά ψοφάω να τσακώνομαι :D

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ου μπλέξεις με το δημόσιο!

Κατέθεσα τα χαρτιά μου για το εξάμηνο στις 20/12, και μετά από επανειλημμένα τηλεφωνήματα με ενημέρωσαν ότι από τη στιγμή που θα πληρωθώ για πρώτη φορά μετά θα είναι συνεπής :shock::shock::shock:

Τελικά, πληρώθηκα εχθές Δώρο Χριστουγέννων και Ιανουάριο.

Άντε να δούμε τι θα γίνει στη συνέχεια. Είμαι πολύ περίεργη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα τα χαρτιά μου 20/12 και πληρώθηκα 13/02 Δώρο Χριστουγέννων & Ιανουάριο.

Από τα γραφεία του ΟΑΕΔ μου είπαν ότι από' δω και πέρα η πληρωμή θα γίνεται κανονικά.

Ήταν να γίνει η αρχή! :wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω από την στιγμή που μπήκατε στην 6 μήνη άδεια του ΟΑΕΔ ποτέ πληρωθήκατε πρώτη φορά? και ήταν συνεπείς στις πληρωμές τους κάθε μηνά ή περνούσαν 2 με 3 μήνες για να πληρωθείτε?

Έχω καταθέσει τα χαρτιά μου από μέσα Ιανουαρίου και εχτές που μίλησα με ΟΑΕΔ μου είπαν να πάω τέλος Μαρτίου να πάρω το χαρτί για τον εργοδότη μου και από 5 Απριλίου θα πληρωθώ.

Δεν ξερώ πολύ καθυστέρηση μου φαίνεται. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Kmatina εγώ πληρώθηκα πολύ άμεσα 22 Σεπτεμβρίου ξεκίνησε το 6μηνο μου, 1 Οκτωβρίου είχαν μπεί κάποια λεφτά και από τότε κάθε 1 του μηνός είναι στον λογαριασμό μου.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου φαίνεται ο χρόνος που σου είπαν για να πληρωθείς, πήγαινε ρίξε καμιά ματιά καλού κακού στον λογαριασμό σου. Τραβηγμένο το βρίσκω να σε πληρώσουν μετά από 3 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

άσε καλή μου , υπομονή να έχεις

εγώ έκανα τα χαρτιά μου 4 ιανουαρίου και ακόμη να με ειδοποιήσουν

προχ8ες πήρα τηλ και μου είπε οτι έχει πολύ δουλειά και της απάντησα ότι αν αυτή έχει πολύ δουλειά εγώ έχω πολύ ανάγκη !!!!! επίσης μου είπε να κάνω υπομονή γιατί τώρα κάνει ακόμη του δεκεμβρίου άρα σε κάνα μήνα θα με ειδοποιήσουν και μένα :idea::idea::idea::idea::?:!:

Link to comment
Share on other sites

Τι ποσό δίνει δεν γνωρίζω να σου πω, άλλωστε δεν είναι στάνταρ αλλά σε συνάρτηση με τον μισθό σου αλλά πρέπει οπωσδήποτε να έχεις λογαριασμό στην Εθνική τράπεζα. Το γράφει και στο site του ΟΑΕΔ άλλωστε

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...