Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πληροφορίες για ιδιωτικά σχολεία


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!

 

Είμαστε σε αναζήτηση ιδιωτικού Γυμνασίου στα νότια προάστια. Ενδιαφερόμαστε για ένα σχολείο όπου οι καθηγητές δεν δίνουν βαρύτητα μόνο στους πολύ καλούς μαθητές.

Παρακαλώ πολύ, υπάρχει κάποια σύσταση-πρόταση;

 

Ευχαριστώ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα,

 

Μετά από ενδελεχή έρευνα σκεφτόμαστε να γράψουμε την κόρη μας στο Αρσάκειο Ψυχικού καθώς μας φάνηκε το μόνο απο τα ιδιωτικά που είδαμε με ουσία και όχι τόσο έμφαση στο marketing και σίγουρα επηρεασμένοι απο φίλους που έχουν φοιτήσει εκεί. Υπάρχει περίπτωση όμως να μετακομίσουμε στα νότια προάστια και σκέφτομαι αν αξίζει η απόσταση.. τα σχολεία των νοτίων (Γείτονας κλπ) δεν μας άρεσαν για πολλούς λόγους, κυρίως λόγω υπερφίαλης αντιμετώπισης. Υπάρχουν γονείς που στέλνουν τα παιδιά τους στο Αρσάκειο ενώ μένουν νότια; Η γενικά που κάνουν αποστάσεις με σχολικό; Πως το αντιμετωπίζουν; Είναι όντως πρόβλημα;

 

Σας ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2020 at 5:23 ΜΜ, irin είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!

Το οτι θα είναι πιο σύγχρονο σε νοοτροπία κλπ το φανταζόμουν... Έχω κλείσει ραντεβού για ενημέρωση στο Δελασάλ... για να δούμε!

Καλησπέρα!

 

εμείς πήγαμε σε συνάντηση μαζί με το παιδί για να το αξιολογήσουν . Η μικρή ξετρελάθηκε αλλά δεν μας πήραν ποτέ τηλέφωνο. Αναγκάστηκα να τους καλέσω εγώ και μου είπαν πως ποτέ δεν μας είπαν πως υπάρχουν θέσεις πράγμα που μου έκανε εντύπωση γιατί στη συνάντηση υπήρχαν πολλά παιδιά και αν είχαν λίγες θέσεις θα έπρεπε να καλέσουν τόσα παιδιά όσα και οι θέσεις που έχουν και όχι να καλούν και μετά να διαλέγουν ουσιαστικά . Με ενόχλησε πολύ διότι δεν μπορούν να εκθέτουν το παιδί σε τέτοια διαδικασία και μετά να μην καλούν καν. Εδώ να πω πως δεν τίθεται θέμα συμπεριφοράς του παιδιού, ίσα ίσα που η δασκάλα μας ρωτούσε σε ποιο νηπιαγωγείο πάει και έχει τέτοιο επίπεδο σχολικής ετοιμότητας. Επειδή είχα ακουσει κι  εγώ πολύ καλά λόγια μου έκανε εντύπωση η στάση τους και νομίζω πως έπρεπε να το μοιραστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα σε ολους. Η κορη μου θα παει φετος προνηπιο και ψαχνω καποιο ιδιωτικο σχολειο που να εχει νηπιαγωγειο και δημοτικο να συνεχισει στο ιδιο. Μενω βορεια προαστεια, θα προτιμουσα να εχει βαση μια γλωσσα και οχι τιποτα τρελα διδακτρα γιατι σε 2 χρονια θα ακολουθησει ο μικρος οποτε για 2 παιδια θα ειναι πιο δυσκολο. Εχουμε ως επιλογη τις ουρσουλινες που μας φαινεται πολυ καλο και οικονομικο, ομως εχω μια επιφυλαξη για τα γαλλικα ως κυρια γλωσσα, με την εννοια του ποσο τελικα θα χρησιμευσουν στη ζωη τους. Οποιαδηποτε γνωμη/εμπειρια ευπροσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Just now, CMES είπε:

Καλησπερα σε ολους. Η κορη μου θα παει φετος προνηπιο και ψαχνω καποιο ιδιωτικο σχολειο που να εχει νηπιαγωγειο και δημοτικο να συνεχισει στο ιδιο. Μενω βορεια προαστεια, θα προτιμουσα να εχει βαση μια γλωσσα και οχι τιποτα τρελα διδακτρα γιατι σε 2 χρονια θα ακολουθησει ο μικρος οποτε για 2 παιδια θα ειναι πιο δυσκολο. Εχουμε ως επιλογη τις ουρσουλινες που μας φαινεται πολυ καλο και οικονομικο, ομως εχω μια επιφυλαξη για τα γαλλικα ως κυρια γλωσσα, με την εννοια του ποσο τελικα θα χρησιμευσουν στη ζωη τους. Οποιαδηποτε γνωμη/εμπειρια ευπροσδεκτη!

 

Καλά σχολεία με σχετικά λογικά δίδακτρα είναι η Ελληνοαγγλική Αγωγή στο Μαρούσι (περιοχή Mall) και η Σχολή Μάνου στην Εκάλη (τα συγκεκριμένα αμφιβάλλω αν έχουν θέσεις τώρα για Σεπτέμβριο). Περαιτέρω υπάρχει η Ιόνιος Σχολής στο Μαρούσι, το Τριανέμι στο Μαρούσι επίσης (παιδαγωγικό σύστημα Waldorf) και φυσικά το Τοσίτσειο της Εκάλης. Επίσης, υπάρχει η Σχολή Μαντά στην Κηφισιά και το Athener Schule στα Βριλήσσια αλλά είναι σχολεία με έμφαση στα Γερμανικά. Αρκετά πιο πάνω στα δίδακτρα (και αρκετά πιο βόρεια) είναι η Εκπαιδευτική Αναγέννηση στις Αφίδνες.

Παράλειψή μου επίσης να αναφέρω την Ελληνική Παιδεία (Μαρούσι και Μελίσσια).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας, 

 

Μήπως μπορεί να μοιραστεί την εμπειρία του από εκπαιδευτήρια Καντά ή Β. Καλάνδρου. Αναζητώ οικονομική λύση στα Βόρεια Προάστια.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρας σας,

 

Είμαι σε αναζήτηση οικονομικού ιδιωτικού δημοτικού σχολείου και έχουμε επισκεφτεί τα εκπαιδευτήρια Μάνεση και Καντά, θα επισκεφτούμε και τον Ζαγοριανάκη. 

Υπάρχουν εμπειρίες για τα τρια αυτά σχολεία;

Έχω διαβάσει και τις προηγούμενες σελίδες και δεν βρήκα κάτι πολύ συγκεκριμένο (πλην της αρνητικής αναφοράς ότι το σχολείου του καντά είχε παλιά τη φήμη σχολείου με χαμηλό επίπεδο μαθητών μαθησιακά).

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει θεωρώ την Ελληνική παιδεία μια πολύ καλή επιλογή value for money για οποίον δεν έχει πρόβλημα και με το θρησκευτικό στοιχείο του σχολείου. 

Ξέρω και γονείς που δεν έχουν σχέση με εκκλησία κλπ και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένοι.

Επεξεργάστηκαν by xrigio
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
7 ώρες πρίν, xrigio είπε:

Κλείνει του Ζηριδη. Αναμενόμενο για οσους ξερουν

 

https://www.inewsgr.com/0/vazoun-louketo-ta-ekpaideftiria-nea-genia-ziridi-apo-ta-megalytera-kai-pio-istorika-idiotika-scholeia.htm

 

Όχι απλά αναμενόμενο, στην πραγματικότητα προδιαγεγραμμένο έδω και έναν χρόνο. Ντροπή για το σχολείο να μην έχει ενημερώσει ότι ήταν η τελευταία του χρόνια λειτουργίας και να έχει πάρει προκαταβολές. Ντροπή και για το δημοσίευμα που το παρουσιάζει σαν να δόθηκε δήθεν η χαριστική βολή με την αναστολή λειτουργίας λόγω covid.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι απλά αναμενόμενο, στην πραγματικότητα προδιαγεγραμμένο έδω και έναν χρόνο. Ντροπή για το σχολείο να μην έχει ενημερώσει ότι ήταν η τελευταία του χρόνια λειτουργίας και να έχει πάρει προκαταβολές. Ντροπή και για το δημοσίευμα που το παρουσιάζει σαν να δόθηκε δήθεν η χαριστική βολή με την αναστολή λειτουργίας λόγω covid.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kαλησπερα.

Η κορη μου παει τελευταια χρονια παιδικο κι εχω αρχισει να κανω ερευνα αγορας για προνηπιο για την επομενη σχολικη χρονια

Μενουμε στη Νεα Ιωνια 

Θα ηθελα εν δυναμει να παει σε καποιο σχολειο οπου θα μπορει να συνεχισει σε ολες τις βαθμιδες εφοσον βεβαια ειμαστε ευχαριστημενοι

Ψαχνω για σχολειο χωρις εντονο θρησκευτικο χαρακτηρα και ει δυνατον χωρις υπερφιαλες συμπεριφορες κι επιδειξη πλουτου

Να ειναι ενας χωρος που θα μπορει να αναπτυξει τα τυχον ταλεντα της σε συνδυασμο με καλες βασεις γνωσεων.

Μετα απο απειρες ωρες διαβασματος στο φορουμ και χαζευοντας σχολεια μεσα απο τις σελιδες τους εχω καταληξει στα παρακατω

Αυγουλεα-Λιναρδατου...Εχω ακουσει στα πολυ καλα σχολεια την πολυ καλη και προσγειωμενη δουλεια που γινεται..στα αρνητικα απο καποιους οτι θεωρειται αρκετα πιεστικο σχολειο.λ..Ειναι στα σχολεια που θα δω οπωσδηποτε αν και δεν ξερω καν αν καλυπτουν την περιοχη μας.

Εκπαιδευτηρια Δουκα..Δεν εχω καποιο γνωστο που να εχει εμπειρια...Απο γνωστη μου εχω ακουσει να εκθειαζει τους χωρους του τους οποιους τελικα δεν διαλεξε γιατι οπως μου μετεφερε η ιδια στην επισκεψη που εκανε υπηρχε ενα κλιμα μεγαλομανιας και φοβηθηκε για περιθωριοποιηση του παιδιου της.

Εκπαιδευτικη αναγεννηση.. Δεν εχω ακουσει τιποτα απο γνωστο ουτε θετικο ουτε αρνητικο ειναι σχετικα κοντα μας ομως

Εκπαιδευτηρια Μανεση.. Εχω φοιτησει η ιδια στο δημοτικο.Εχω 3 γνωστους μου που μου λενε τα καλυτερα παρολα αυτα στο δικο μου το μυαλο το εχω σαν ενα καλο δημοσιο και τιποτα παραπανω..

Και τελος τα Εκπαιδευτηρια Κωστεα-Γειτονα και Πλατων στην Παλληνη και Γλυκα Νερα...τα οποια με εχουν ενθουσιασει σαν χωροι απο τις φωτογραφιες που βλεπω, φοβαμαι ομως την αποσταση κι ακομα παραπανω μηπως υπαρχει τρομερη διαφορα στον τροπο ζωης μας και συμπεριφορας απο τα παιδια που φοιτουν εκει..

Σκεφτομαι σιγα σιγα να αρχισω να βλεπω καποια σχολεια αλλα ισως θα επρεπε να μειωσω λιγο τη λιστα μου..Αν εχετε ιδια πειρα η εχετε ακουσει απο γνωστους σας θα ημουν υποχρεη να μοιραστειτε την αποψη σας..

Link to comment
Share on other sites

Για την εκπαιδευτική Αναγέννηση,γονεις μου εχουν πει ότι είναι σχολειο αρκετά πιεστικά κ ισως οχι προσαρμοσμενο σε πιο σύγχρονες μορφές διδασκαλίας.Επισης ξερω οτι δεν δεχτηκαν στο γυμνασιο μαθητηω του δημοτικου με πολυ καλες επιδοσεις μεν,άτακτος αρκετά δε .

Για τον Πλάτωνα στο δημοτικό εχω να πω οτι εκαναν πολυ καλή εκκίνηση κ για το νηπιαγωγειο οτι ηταν πολυ καλα.Και τα παιδια ειχαν κ πρόοδο στα αγγλικά.Επισης είναι  Reggio Emilio

*EmiliaΓια την εκπαιδευτική Αναγέννηση,γονεις μου εχουν πει ότι είναι σχολειο αρκετά πιεστικά κ ισως οχι προσαρμοσμενο σε πιο σύγχρονες μορφές διδασκαλίας.Επισης ξερω οτι δεν δεχτηκαν στο γυμνασιο μαθητηω του δημοτικου με πολυ καλες επιδοσεις μεν,άτακτος αρκετά δε .

Για τον Πλάτωνα στο δημοτικό εχω να πω οτι εκαναν πολυ καλή εκκίνηση κ για το νηπιαγωγειο οτι ηταν πολυ καλα.Και τα παιδια ειχαν κ πρόοδο στα αγγλικά.Επισης είναι  Reggio Emilia

Link to comment
Share on other sites

Το Κωστέα-Γείτονα ειναι πολύ καλό σχολείο overall, αλλά η αλήθεια ειναι οτι το δημογραφικό προφίλ των μαθητών καθώς και η γενικότερη κουλτούρα του ίσως δεν απευθύνονται σε όλους. Οπότε ίσως με την παράμετρο που θέτεις, να υπάρχει θέμα ως προς αυτό.

 

Το Αυγουλέα-Λιναρδάτου, μέχρι πριν 10 χρόνια τουλάχιστον, απευθυνόταν κυρίως σε οικογένειες με οικονομική άνεση από τα Δυτικά Προάστια, που ωστόσω δεν είχαν τόση άνεση για να πάνε σε top-tier ιδιωτικό....επίσης υπάρχει πολύ ανακάτεμα της διευθυνσης στην εκπαιδευτική διαδικασία, ως αποτέλεσμα της νοοτροπίας γονείς-πελάτες που πρέπει να νιώθουν πάντα ευχαριστημένοι....

Link to comment
Share on other sites

On 17/9/2020 at 5:00 ΜΜ, marianna888 είπε:

Kαλησπερα.

Η κορη μου παει τελευταια χρονια παιδικο κι εχω αρχισει να κανω ερευνα αγορας για προνηπιο για την επομενη σχολικη χρονια

Μενουμε στη Νεα Ιωνια 

Θα ηθελα εν δυναμει να παει σε καποιο σχολειο οπου θα μπορει να συνεχισει σε ολες τις βαθμιδες εφοσον βεβαια ειμαστε ευχαριστημενοι

Ψαχνω για σχολειο χωρις εντονο θρησκευτικο χαρακτηρα και ει δυνατον χωρις υπερφιαλες συμπεριφορες κι επιδειξη πλουτου

Να ειναι ενας χωρος που θα μπορει να αναπτυξει τα τυχον ταλεντα της σε συνδυασμο με καλες βασεις γνωσεων.

Μετα απο απειρες ωρες διαβασματος στο φορουμ και χαζευοντας σχολεια μεσα απο τις σελιδες τους εχω καταληξει στα παρακατω

Αυγουλεα-Λιναρδατου...Εχω ακουσει στα πολυ καλα σχολεια την πολυ καλη και προσγειωμενη δουλεια που γινεται..στα αρνητικα απο καποιους οτι θεωρειται αρκετα πιεστικο σχολειο.λ..Ειναι στα σχολεια που θα δω οπωσδηποτε αν και δεν ξερω καν αν καλυπτουν την περιοχη μας.

Εκπαιδευτηρια Δουκα..Δεν εχω καποιο γνωστο που να εχει εμπειρια...Απο γνωστη μου εχω ακουσει να εκθειαζει τους χωρους του τους οποιους τελικα δεν διαλεξε γιατι οπως μου μετεφερε η ιδια στην επισκεψη που εκανε υπηρχε ενα κλιμα μεγαλομανιας και φοβηθηκε για περιθωριοποιηση του παιδιου της.

Εκπαιδευτικη αναγεννηση.. Δεν εχω ακουσει τιποτα απο γνωστο ουτε θετικο ουτε αρνητικο ειναι σχετικα κοντα μας ομως

Εκπαιδευτηρια Μανεση.. Εχω φοιτησει η ιδια στο δημοτικο.Εχω 3 γνωστους μου που μου λενε τα καλυτερα παρολα αυτα στο δικο μου το μυαλο το εχω σαν ενα καλο δημοσιο και τιποτα παραπανω..

Και τελος τα Εκπαιδευτηρια Κωστεα-Γειτονα και Πλατων στην Παλληνη και Γλυκα Νερα...τα οποια με εχουν ενθουσιασει σαν χωροι απο τις φωτογραφιες που βλεπω, φοβαμαι ομως την αποσταση κι ακομα παραπανω μηπως υπαρχει τρομερη διαφορα στον τροπο ζωης μας και συμπεριφορας απο τα παιδια που φοιτουν εκει..

Σκεφτομαι σιγα σιγα να αρχισω να βλεπω καποια σχολεια αλλα ισως θα επρεπε να μειωσω λιγο τη λιστα μου..Αν εχετε ιδια πειρα η εχετε ακουσει απο γνωστους σας θα ημουν υποχρεη να μοιραστειτε την αποψη σας..

 

Χωρίς να έχω προσωπική άποψη, για τα Εκπαιδευτήρια Δούκα δεν έχω ακούσει καλά λόγια, έχω φίλη που πήρε τα παιδιά της από εκεί θεωρώντας ότι δεν μπόρεσαν να ενταχθούν, ότι δεν είχε καλό κλίμα, και γνωστή εργαζόμενη στο σχολείο που θεωρεί ότι ναι μεν οι χώροι είναι εξαίρετοι, αλλά είναι σχολείο με έντονες "κλίκες" και ανταγωνισμό με βάση οικονομική κατάσταση. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 2/7/2020 at 1:03 ΜΜ, Deena είπε:

Όχι απλά αναμενόμενο, στην πραγματικότητα προδιαγεγραμμένο έδω και έναν χρόνο. Ντροπή για το σχολείο να μην έχει ενημερώσει ότι ήταν η τελευταία του χρόνια λειτουργίας και να έχει πάρει προκαταβολές. Ντροπή και για το δημοσίευμα που το παρουσιάζει σαν να δόθηκε δήθεν η χαριστική βολή με την αναστολή λειτουργίας λόγω covid.

Τι εγινε με αυτο το σχολείο? Υπηρξαν παραπονα γονεων? Τι εννοεις θα ηθελα να μαθω αν μπορείς 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, diane2020 είπε:

Τι εγινε με αυτο το σχολείο? Υπηρξαν παραπονα γονεων? Τι εννοεις θα ηθελα να μαθω αν μπορείς 

Χρεοκώπησε. Ηταν στις ειδήσεις τον Ιούλιο, αν το γκουγκλάρεις θα δεις πολλά για το πώς χειρίστηκε το προσωπικό του αλλά τους πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

Χρεοκώπησε. Ηταν στις ειδήσεις τον Ιούλιο, αν το γκουγκλάρεις θα δεις πολλά για το πώς χειρίστηκε το προσωπικό του αλλά τους πελάτες.

Κατάλαβα... σε ευχαριστω για την πληροφορία!

Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2020 at 7:04 ΜΜ, μαγιοπουλας είπε:

Για την εκπαιδευτική Αναγέννηση,γονεις μου εχουν πει ότι είναι σχολειο αρκετά πιεστικά κ ισως οχι προσαρμοσμενο σε πιο σύγχρονες μορφές διδασκαλίας.Επισης ξερω οτι δεν δεχτηκαν στο γυμνασιο μαθητηω του δημοτικου με πολυ καλες επιδοσεις μεν,άτακτος αρκετά δε .

Πιεστικο ως προς τις συμπεριφορες η ως προς τα μαθηματα? Τον συγκεκριμενο μαθητη τον ξερατε? εννοω ηταν απλα ενα ατακτο παιδι η υπηρχε υπερβολη η παραβατικοτητα?

Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2020 at 7:04 ΜΜ, μαγιοπουλας είπε:

Για τον Πλάτωνα στο δημοτικό εχω να πω οτι εκαναν πολυ καλή εκκίνηση κ για το νηπιαγωγειο οτι ηταν πολυ καλα.Και τα παιδια ειχαν κ πρόοδο στα αγγλικά.Επισης είναι  Reggio Emilio

*Emilia

δυστυχως κι εγω ενω εχω ακουσει καλα λογια για το νηπιο και το δημοτικο δεν εχω βρει καμια γνωμη για το γυμνασιο και το λυκειο..

Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2020 at 9:23 ΜΜ, chocolate_eater είπε:

Το Αυγουλέα-Λιναρδάτου, μέχρι πριν 10 χρόνια τουλάχιστον, απευθυνόταν κυρίως σε οικογένειες με οικονομική άνεση από τα Δυτικά Προάστια, που ωστόσω δεν είχαν τόση άνεση για να πάνε σε top-tier ιδιωτικό....επίσης υπάρχει πολύ ανακάτεμα της διευθυνσης στην εκπαιδευτική διαδικασία, ως αποτέλεσμα της νοοτροπίας γονείς-πελάτες που πρέπει να νιώθουν πάντα ευχαριστημένοι....

Ισχυοιυν και τα 2 αυτα στοιχεια...οπως οτι οι εγκαταστασεις ειναι πολυ μετριες...αλλα παρολα αυτα οφειλω να αναγνωρισω οτι εχω ακουσει πολυ καλα σχολια και απο γονεις, κι απο πρωην μαθητες και απο γνωστη μου που κανει ιδιεταιρα...σε βαθμο που δεν μπορω να αδιαφορησω...σιγουρα θα το επισκεφτω

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

 

Χωρίς να έχω προσωπική άποψη, για τα Εκπαιδευτήρια Δούκα δεν έχω ακούσει καλά λόγια, έχω φίλη που πήρε τα παιδιά της από εκεί θεωρώντας ότι δεν μπόρεσαν να ενταχθούν, ότι δεν είχε καλό κλίμα, και γνωστή εργαζόμενη στο σχολείο που θεωρεί ότι ναι μεν οι χώροι είναι εξαίρετοι, αλλά είναι σχολείο με έντονες "κλίκες" και ανταγωνισμό με βάση οικονομική κατάσταση. 

 

δυστυχως τα ιδια εχω ακουσει κι εγω...δεν ξερω αν εχει νοημα να παω αν οντως ειναι ετσι..

Link to comment
Share on other sites

Επισης ταλαντευομαι αν θα επρεπε να επισκεφτω τη Χατζηβεη ..Ειναι πολυ κοντα μας, εχω ακουσει πολυ καλα σχολια, αλλα δεν εχει τις βαθμιδες γυμνασιου και λυκειου κι αυτο με προβληματιζει

Το ιδιο σκεφτομουνα και για το Τριανεμι που εκτος των παραπανω με προβληματιζει και η μικρη του παρουσια στο χωρο...

Αν εχετε ακουσει και γι αυτα κατι..

Link to comment
Share on other sites

On 21/9/2020 at 12:22 ΠΜ, marianna888 είπε:

Πιεστικο ως προς τις συμπεριφορες η ως προς τα μαθηματα? Τον συγκεκριμενο μαθητη τον ξερατε? εννοω ηταν απλα ενα ατακτο παιδι η υπηρχε υπερβολη η παραβατικοτητα?

Είναι μαθητης μου.Τον ξερω .Ατακτος αρκετά αλλαψοχι παραβατικος.Πιεστικο κ ως προς τα δυο θα έλεγα. Τώρα έχει να κανει κ με καθε παιδι το του τσιριαζει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα και παλι. Ακομα στην αναζητηση για ιδιωτικο σχολειο σε βορεια προαστεια (σε λογικες τιμες) ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος τη Μεταμορφωση Σωτηρος στα Βριλησσια. Ακουσα καλα λογια και οι εγκαταστασεις στις φωτογραφιες φαινονται πολυ ωραιες, ομως ειμαι λιγο επιφυλακτικη ποσο εντονο ειναι το θρησκευτικο στοιχειο. Επισης ακουσα πως και η Ιονιος παει για κλεισιμο! Γνωριζετε αν ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...