Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πληροφορίες για ιδιωτικά σχολεία


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, HopeA είπε:

Κοριτσια καλησπερα

Θα ηθελα αν εχετε εικονα για ιδιωτικα δημοτικα σχολεια στον Πειραια. Πολυ δυσκολο μου φαινεται να αποφασισω, απτο καλοκαιρι θα αρχισω την ερευνα.

International school of piraeus

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 ώρα πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Γενικά εσύ τι έχεις ακούσει γι αυτο το σχολείο?τι σου τράβηξε την προσοχή?

Εγω ψαχνω ενα σχολειο με οχι τοσο αυστηρη δομη, εχω στα συν οτι ειναι αγγλοφωνο, κ επισης εχω και δυο γνωστους που πηγαινουν ηδη τα παιδια τους(αυτο βεβαια δε λεει παντα κατι,γιατι ο καθενας εχει αλλα κριτηρια) και μου εχουν πει οτι ειναι ευχαριστημενοι σε επιπεδο μαθησης και παιχνιδιου ταυτοχρονα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HopeA είπε:

Εγω ψαχνω ενα σχολειο με οχι τοσο αυστηρη δομη, εχω στα συν οτι ειναι αγγλοφωνο, κ επισης εχω και δυο γνωστους που πηγαινουν ηδη τα παιδια τους(αυτο βεβαια δε λεει παντα κατι,γιατι ο καθενας εχει αλλα κριτηρια) και μου εχουν πει οτι ειναι ευχαριστημενοι σε επιπεδο μαθησης και παιχνιδιου ταυτοχρονα.

Φιλη που πηγαίνει τα παιδιά της ειβαι αρκετά ευχαριστημένοι.επισης σαν σχολείο το επιλέγουν κ γονείς του σχολείου που πηγαίνει ει τωρα η κόρη μου που είναι αρκετά ψαγμένοι.

Το κτιριακο είναι στα μειον

 

1 hour ago, HopeA είπε:

Εγω ψαχνω ενα σχολειο με οχι τοσο αυστηρη δομη, εχω στα συν οτι ειναι αγγλοφωνο, κ επισης εχω και δυο γνωστους που πηγαινουν ηδη τα παιδια τους(αυτο βεβαια δε λεει παντα κατι,γιατι ο καθενας εχει αλλα κριτηρια) και μου εχουν πει οτι ειναι ευχαριστημενοι σε επιπεδο μαθησης και παιχνιδιου ταυτοχρονα.

Γιατί έχει αυστηρή δομή?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Φιλη που πηγαίνει τα παιδιά της ειβαι αρκετά ευχαριστημένοι.επισης σαν σχολείο το επιλέγουν κ γονείς του σχολείου που πηγαίνει ει τωρα η κόρη μου που είναι αρκετά ψαγμένοι.

Το κτιριακο είναι στα μειον

 

Γιατί έχει αυστηρή δομή?

Νταξει στον Πειραια δε νομιζω να υπαρχει κτιριακο σε τελεια κατασταση, μονο καποια προαυλια δημοσιων στην Πειραϊκη.

Θεωρω οτι δν εχει την αυστηρη δομη του Jeanne d’Arc ας πουμε.

Γενικα δε μου αρεσει η νοοτροπια που επικρατουσε παλια, το παιδι οφειλει εξ αρχης να σεβεται τα παντα χωρις καμια συζητηση. Θελω να το κατακτησουν κ αυτο προσπαθω κ με τη μικρη.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, HopeA είπε:

Νταξει στον Πειραια δε νομιζω να υπαρχει κτιριακο σε τελεια κατασταση, μονο καποια προαυλια δημοσιων στην Πειραϊκη.

Θεωρω οτι δν εχει την αυστηρη δομη του Jeanne d’Arc ας πουμε.

Γενικα δε μου αρεσει η νοοτροπια που επικρατουσε παλια, το παιδι οφειλει εξ αρχης να σεβεται τα παντα χωρις καμια συζητηση. Θελω να το κατακτησουν κ αυτο προσπαθω κ με τη μικρη.

Συμφωνώ.αυτο το σχολείο ομως δεν μου έχει δώσει αυτή την εντύπωση 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Α.τωρα κατάλαβα δεν διάβασα καλά.

Καμία σχέση με την Jeanne  d arc.αλλη φιλοσοφια

Ναι ετσι εχω καταλαβει. 
Βεβαια αν τους δω απο κοντα θα σχηματισω κ πιο ολοκληρωμενη αποψη. Λεω απο το νεο ετος να το ψαξω γιατι σε δυο χρονια θα παει δημοτικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , HopeA είπε:

Ναι ετσι εχω καταλαβει. 
Βεβαια αν τους δω απο κοντα θα σχηματισω κ πιο ολοκληρωμενη αποψη. Λεω απο το νεο ετος να το ψαξω γιατι σε δυο χρονια θα παει δημοτικο

Ωραια.γραψε αν θες εντυπωσεις.ισως υπάρχουμε κ συμμαθητες

Link to comment
Share on other sites

Εμάς, από την ελληνοαγγλική αγωγή, μας καψουρεύουν ακόμα.. Καμία επικοινωνία. Τη Δευτέρα έχω ραντεβού στην Ιόνιο. Πηγαίνει ο μεγάλος αδερφός ενός συμμαθητή του μικρού, και είναι πολύ ευχαριστημένοι. Έκλεισα και στις Ουρσουλίνες. ΄Μίλησα με μια παλιά μου συμμαθήτρια, η οποία είναι διευθύντρια στο δημοτικό και μου είπε ότι μου το συστήνει 100% και να πάω να με ξεναγήσουν . Στο μεταξύ, από τις φώτο και από σχόλια, έχω φάει κόλλημα με την εκπαιδευτική αναγέννηση, αλλά θα πρέπει να τρώω τουλάχιστον μισή ώρα στο δρόμο κάθε πρωί και άλλο τόσο για να πηγαίνω στη δουλειά..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

Εμάς, από την ελληνοαγγλική αγωγή, μας καψουρεύουν ακόμα.. Καμία επικοινωνία. Τη Δευτέρα έχω ραντεβού στην Ιόνιο. Πηγαίνει ο μεγάλος αδερφός ενός συμμαθητή του μικρού, και είναι πολύ ευχαριστημένοι. Έκλεισα και στις Ουρσουλίνες. ΄Μίλησα με μια παλιά μου συμμαθήτρια, η οποία είναι διευθύντρια στο δημοτικό και μου είπε ότι μου το συστήνει 100% και να πάω να με ξεναγήσουν . Στο μεταξύ, από τις φώτο και από σχόλια, έχω φάει κόλλημα με την εκπαιδευτική αναγέννηση, αλλά θα πρέπει να τρώω τουλάχιστον μισή ώρα στο δρόμο κάθε πρωί και άλλο τόσο για να πηγαίνω στη δουλειά..

Ιονιος ειναι κορυφη. Αυτο στο υπογραφω. Πολλα παιδακια απο το περιβαλλον μου κ ολα κυλουν με μεγαλη οργανωση και ασφαλεια.

Οι Ουρσουλινες στα Μελισσια;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, HopeA said:

Ιονιος ειναι κορυφη. Αυτο στο υπογραφω. Πολλα παιδακια απο το περιβαλλον μου κ ολα κυλουν με μεγαλη οργανωση και ασφαλεια.

Οι Ουρσουλινες στα Μελισσια;

Ναι ναι! Στα Μελίσσια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

Σήμερα το πρωί επισκέφτηκα την Ιόνιο. Όποιος θέλει πληροφορίες ας ρωτήσει!

Καλησπέρα! Εμένα θα με ενδιέφερε να μάθω πληροφορίες! Ενδιαφερόμαστε για πρώτη δημοτικού του χρόνου. Πως σας φάνηκαν οι άνθρωποι; Ο χώρος; 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Maimouditsa16 said:

Καλησπέρα! Εμένα θα με ενδιέφερε να μάθω πληροφορίες! Ενδιαφερόμαστε για πρώτη δημοτικού του χρόνου. Πως σας φάνηκαν οι άνθρωποι; Ο χώρος; 

Καλησπέρα. Μιλάω για την Ιόνιο στο Μαρούσι. Για αυτήν ενδιαφέρεστε?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Επανέρχομαι μετά τα ραντεβού που κάναμε σε Πλάτωνα, Ερασμειο, Ιονιο, Μανεση, Saint Joseph, Εκπαιδευτικη Αναγεννηση & Τριανεμι (Η Ελληνοαγγλικη αγωγη μας που ενδιαφέρε πολύ δεν θα κάνει καθόλου ραντεβού για του χρόνου).

Ερασμειος,Πλάτωνας & Εκπαιδευτικη αναγεννηση είναι πολύ εντατικά σχολεία.Απο αυτά την καλύτερη εντύπωση ως προς τον επαγγελματισμο τους μας έκανε η Ερασμειος. Η Ιόνιος μου φάνηκε ότι έχει πολύ στριμωγμενες τάξεις, δεν έχει σπουδαίες εγκαταστασεις και δεν είναι value for money.

Εάν δεν με ενδιέφερε το ολοήμερο μάλλον θα τον πήγαινα στο τριανεμι.Ειναι ένας μικρός παράδεισος μακρυά απ όλη τον βομβαρδισμό των περισσότερων ιδιωτικων, δίνουν πολυ σημασία στην ψυχολογία των παίδων και στα soft skills.Παρολα αυτά επειδή αναγκαστικά θα τον αφήνουμε ολοήμερο, το απογευματινό τους προγράμματα είναι πολύ φτωχό σε σχέση με την τιμή και δεν θα μπορούσαμε να υποστηρίξουμε ούτε χρόνικα ούτε οικονομικά γλώσσες και άθληση μετά τις 17:00 εκτός σχολείου.

Θεωρώ πως η Εκπαίδευτικη Αναγεννηση έχει το πιο αποδοτικό πρόγραμμα σπουδών γιατι όλα τα παιδιά μένουν ως τις 4 και κάνουν την εμπέδωση της γλώσσας και των μαθηματικών το πρωί με τον πρωινό δασκάλό.Επισης έχουν 7ωρες την βδομάδα άθληση.Παρολα αυτά λόγω μεγάλης απόστασης από το σπίτι μας και οικονομικών καταλήγουμε μάλλον σε ένα πιο παραδοσιακό σχολείο το Saint Joseph που όμως φαίνεται να προσφέρει ένα ικανοποιητικό πακέτο και στο ολοημερο.Επισης η κυρία που μίλησα από τη διοίκηση κου έκανε εξαιρετική εντύπωση και μου αρεσε που η προτεραιότητα τους όπως μου είπε είναι να έχουν ισσοροπημενα και ευτυχισμένα παιδιά. Το θρησκευτικό στοιχείο δεν μου φάνηκε έντονο, τα θρησκευτικά μου είπε ότι είναι προαιρετικα. Άλλωστε προερχομαστε από το νήπιο της Ελληνικης Παιδείας οποτε όλα τα σχολεία φαντάζουν λιγοτερο αυστηρά σε σχέση με το σχολείο που είμαστε τώρα. Το επομενο Σάββατο έχουμε ραντεβού για να γνωρίσουν τον μικρο.Εχετε καθόλου εμπειρίες από αυτό το σχολείο?

 

Επεξεργάστηκαν by ellie87
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ellie87 said:

Γειά σας!

Επανέρχομαι μετά τα ραντεβού που κάναμε σε Πλάτωνα, Ερασμειο, Ιονιο, Μανεση, Saint Joseph, Εκπαιδευτικη Αναγεννηση & Τριανεμι (Η Ελληνοαγγλικη αγωγη μας που ενδιαφέρε πολύ δεν θα κάνει καθόλου ραντεβού για του χρόνου).

Ερασμειος,Πλάτωνας & Εκπαιδευτικη αναγεννηση είναι πολύ εντατικά σχολεία.Απο αυτά την καλύτερη εντύπωση ως προς τον επαγγελματισμο τους μας έκανε η Ερασμειος. Η Ιόνιος μου φάνηκε ότι έχει πολύ στριμωγμενες τάξεις, δεν έχει σπουδαίες εγκαταστασεις και δεν είναι value for money.

Εάν δεν με ενδιέφερε το ολοήμερο μάλλον θα τον πήγαινα στο τριανεμι.Ειναι ένας μικρός παράδεισος μακρυά απ όλη τον βομβαρδισμό των περισσότερων ιδιωτικων, δίνουν πολυ σημασία στην ψυχολογία των παίδων και στα soft skills.Παρολα αυτά επειδή αναγκαστικά θα τον αφήνουμε ολοήμερο, το απογευματινό τους προγράμματα είναι πολύ φτωχό σε σχέση με την τιμή και δεν θα μπορούσαμε να υποστηρίξουμε ούτε χρόνικα ούτε οικονομικά γλώσσες και άθληση μετά τις 17:00 εκτός σχολείου.

Θεωρώ πως η Εκπαίδευτικη Αναγεννηση έχει το πιο αποδοτικό πρόγραμμα σπουδών γιατι όλα τα παιδιά μένουν ως τις 4 και κάνουν την εμπέδωση της γλώσσας και των μαθηματικών το πρωί με τον πρωινό δασκάλό.Επισης έχουν 7ωρες την βδομάδα άθληση.Παρολα αυτά λόγω μεγάλης απόστασης από το σπίτι μας και οικονομικών καταλήγουμε μάλλον σε ένα πιο παραδοσιακό σχολείο το Saint Joseph που όμως φαίνεται να προσφέρει ένα ικανοποιητικό πακέτο και στο ολοημερο.Επισης η κυρία που μίλησα από τη διοίκηση κου έκανε εξαιρετική εντύπωση και μου αρεσε που η προτεραιότητα τους όπως μου είπε είναι να έχουν ισσοροπημενα και ευτυχισμένα παιδιά. Το θρησκευτικό στοιχείο δεν μου φάνηκε έντονο, τα θρησκευτικά μου είπε ότι είναι προαιρετικα. Άλλωστε προερχομαστε από το νήπιο της Ελληνικης Παιδείας οποτε όλα τα σχολεία φαντάζουν λιγοτερο αυστηρά σε σχέση με το σχολείο που είμαστε τώρα. Το επομενο Σάββατο έχουμε ραντεβού για να γνωρίσουν τον μικρο.Εχετε καθόλου εμπειρίες από αυτό το σχολείο?

 

Καλησπέρα! Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση! Ουρσουλίνες δεν σας ενδιαφέρουν? Στο Saint Joseph είχα πάει για τις εξετάσεις Sorbonne, χρόνια πριν και θυμάμαι έβλεπα παντού καλόγριες. Είχα κάποιους γνωστούς που ήταν απόφοιτοι, και πραγματικά τόσο το μορφωτικό τους επίπεδο όσο και η επαγγελματική τους σταδιοδρομία, ήταν κάτω του μετρίου, με αποτέλεσμα να μην αποτελούν σίγουρα καλή διαφήμιση για το σχολείο. Βέβαια αυτά υπάρχουν παντού. Είχα μαθητές "εφιάλτες" από πολύ ακριβά σχολεία!

Η Εκπαιδευτική Αναγέννηση με ενδιαφέρει και εμένα πολύ, αλλά μου πέφτει μακριά. 

Ιόνιο ούτε εσείς εντυπωσιαστήκατε ε? Βέβαια γονείς που πηγαίνουν τα παιδιά τους εκεί, είναι πολύ ευχαριστημένοι! Ο Πλάτωνας πώς σας φάνηκε? Οι εγκαταστάσεις? Τα δίδακτρα?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ellie87 είπε:

Γειά σας!

Επανέρχομαι μετά τα ραντεβού που κάναμε σε Πλάτωνα, Ερασμειο, Ιονιο, Μανεση, Saint Joseph, Εκπαιδευτικη Αναγεννηση & Τριανεμι (Η Ελληνοαγγλικη αγωγη μας που ενδιαφέρε πολύ δεν θα κάνει καθόλου ραντεβού για του χρόνου).

Ερασμειος,Πλάτωνας & Εκπαιδευτικη αναγεννηση είναι πολύ εντατικά σχολεία.Απο αυτά την καλύτερη εντύπωση ως προς τον επαγγελματισμο τους μας έκανε η Ερασμειος. Η Ιόνιος μου φάνηκε ότι έχει πολύ στριμωγμενες τάξεις, δεν έχει σπουδαίες εγκαταστασεις και δεν είναι value for money.

Εάν δεν με ενδιέφερε το ολοήμερο μάλλον θα τον πήγαινα στο τριανεμι.Ειναι ένας μικρός παράδεισος μακρυά απ όλη τον βομβαρδισμό των περισσότερων ιδιωτικων, δίνουν πολυ σημασία στην ψυχολογία των παίδων και στα soft skills.Παρολα αυτά επειδή αναγκαστικά θα τον αφήνουμε ολοήμερο, το απογευματινό τους προγράμματα είναι πολύ φτωχό σε σχέση με την τιμή και δεν θα μπορούσαμε να υποστηρίξουμε ούτε χρόνικα ούτε οικονομικά γλώσσες και άθληση μετά τις 17:00 εκτός σχολείου.

Θεωρώ πως η Εκπαίδευτικη Αναγεννηση έχει το πιο αποδοτικό πρόγραμμα σπουδών γιατι όλα τα παιδιά μένουν ως τις 4 και κάνουν την εμπέδωση της γλώσσας και των μαθηματικών το πρωί με τον πρωινό δασκάλό.Επισης έχουν 7ωρες την βδομάδα άθληση.Παρολα αυτά λόγω μεγάλης απόστασης από το σπίτι μας και οικονομικών καταλήγουμε μάλλον σε ένα πιο παραδοσιακό σχολείο το Saint Joseph που όμως φαίνεται να προσφέρει ένα ικανοποιητικό πακέτο και στο ολοημερο.Επισης η κυρία που μίλησα από τη διοίκηση κου έκανε εξαιρετική εντύπωση και μου αρεσε που η προτεραιότητα τους όπως μου είπε είναι να έχουν ισσοροπημενα και ευτυχισμένα παιδιά. Το θρησκευτικό στοιχείο δεν μου φάνηκε έντονο, τα θρησκευτικά μου είπε ότι είναι προαιρετικα. Άλλωστε προερχομαστε από το νήπιο της Ελληνικης Παιδείας οποτε όλα τα σχολεία φαντάζουν λιγοτερο αυστηρά σε σχέση με το σχολείο που είμαστε τώρα. Το επομενο Σάββατο έχουμε ραντεβού για να γνωρίσουν τον μικρο.Εχετε καθόλου εμπειρίες από αυτό το σχολείο?

 

Κ εγω εχω αρκετες φιλες αποφοιτες απο το saint joseph, πριν χρονια βεβαια, πολυ παραδοσιακο σχολειο και γενικα εβγαζαν τα παιδια μια πνιγμενη καταπιεση. Ειναι οικογενειακο σχολειο, δλδ πηγαινουν αδερφια ξαδερφια κλπ.

Βεβαια παιζει ρολο κ τι ζητας.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό υξ στιγμη σε ένα τμήμα της αγοράς δημοτικού σε αυτό το σχολειο υπάρχει μια δασκάλα που φωνάζει συνέχεια στα" ατακτα"

 Παιδιά.περυσι η ίδια δασκάλα είχαν πει κάποιοι γονείς ότι είχε πετάξει και είχε σκίσει β7βλια παιδιών.Αυτα δεν τα έχω δει η ακούσει εδώ.Μου τα έχει πει φιλη που πηγαίνει εκεί το παιδί της.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπαίνοντας στο site της Ελληνοαγγλικής Αγωγής βλέπω ότι τα παιδιά πρέπει να ξεκινήσουν από το νήπιο. Αυτό είναι προαπαιτούμενο?Ή αν κάποιος δεν πάει νήπιο απλά θα έχει λιγότερες πιθανότητες να βρει θέση στην Α' Δημοτικού?Επίσης μπορεί κάποιος να με ενημερώσει (σε πμ αν δεν επιτρέπεται) για τα δίδακτρα χωρίς/με σχολικό, τις δόσεις που μπορούν να γίνουν, αν υπάρχει εφάπαξ κόστος εγγραφής καθώς και το ποσό της προκαταβολής για να κατοχυρωθεί θέση?

Link to comment
Share on other sites

On 20/11/2021 at 9:54 ΜΜ, faidra25 είπε:

Καλησπέρα, μπαίνοντας στο site της Ελληνοαγγλικής Αγωγής βλέπω ότι τα παιδιά πρέπει να ξεκινήσουν από το νήπιο. Αυτό είναι προαπαιτούμενο?Ή αν κάποιος δεν πάει νήπιο απλά θα έχει λιγότερες πιθανότητες να βρει θέση στην Α' Δημοτικού?Επίσης μπορεί κάποιος να με ενημερώσει (σε πμ αν δεν επιτρέπεται) για τα δίδακτρα χωρίς/με σχολικό, τις δόσεις που μπορούν να γίνουν, αν υπάρχει εφάπαξ κόστος εγγραφής καθώς και το ποσό της προκαταβολής για να κατοχυρωθεί θέση?

Καλημέρα! & εμείς ενδιαφερόμασταν για την Ελληνοαγγλική Αγωγή. Δεν είναι τυπικό προαπαιτούμενο αλλά, πρακτικά, αν δεν γραφτείς από το νήπιο, δε θα υπάρχουν θέσεις στη α' δημοτικού, γιατί είναι μικρό & περιζήτητο σχολείο. Εμείς ήδη από πέρσι που πήγαινε προνήπιο είχαμε εκδηλώσει ενδιαφέρον για εγγραφή στη α' δημοτικού & μπήκαμε σε λίστα αναμονής. Αλλά ήδη τον Οκτώβρη μας έστειλαν ότι καλύφθηκαν οι θέσεις για την α' δημοτικού του έτους 2022-23. Οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ ενδιαφέρομαι για τις Ουρσουλίνες (δημοτικό), αλλά δεν έχω καθόλου εικόνα (πέρα απ ότι διάβασα στο site τους) για το Γυμνάσειο-Λύκειο τους, που είναι στο Ψυχικό. Γνωρίζει κάνεις οποιαδήποτε πληροφορία;

 

(Ελληνοαγγλική Αγωγή, κάλεσα πολύ νωρίς φέτος για ραντεβού, αλλά με ενημέρωσαν ότι δεν έχουν θέσεις. (Γιατί παίρνουν τα παιδιά που φοιτούν ήδη στο νηπιαγωγείο εκεί, και σπάνια αδειάζει θέση).

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...