ζιζελ

ΠΡΟΤΥΠΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ-ΜΑΡΑΣΛΕΙΟΣ

Recommended Posts

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες.Ειλικρινά είναι πολύ χρήσιμες.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Διαφημίσεις

Άλλη μια ερώτηση φαντάζομαι ότι το αδελφάκι δε χρειάζεται να μπει στην διαδικασία της κλήρωσης?

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Καλησπέρα, τώρα μόλις είδα την ερώτησή σου. Από ότι ξέρω τα αδελφάκια μπαίνουν και αυτά στην κλήρωση και άν δεν κληρωθούν ξαναμπαίνουν σε μία δεύτερη κλήρωση για 10 νομίζω αδελφάκια. Τώρα άν δεν κληρωθούν φαντάζομαι πως ίσως μπορεί να γίνει κάτι από την διεύθυνση. Όταν κληρώθηκε η κόρη μου ήταν ο άντρας μου εκεί και μου είχε πει πως 2 αδελφάκια που δεν μπήκαν έκλαιγαν και κάποιος τους είπε ότι μπορεί να γίνουν ακυρώσεις άν όχι κάτι θα γίνει. Αυτά ξέρω, φαντάζομαι πως δεν αφήνουν απ'έξω τα αδελφάκια όμως δεν ξέρω σε περίπτωση που είναι πολλά τί γίνεται.

Ποιές μαμάδες ξέρετε το ΜΑΡΑΣΛΕΙΟ;

Θα ήθελα να μάθω κάθε πληροφορία που σχετίζεται με το Μαράσλειο αρνητική ή θετική.

Δυστυχώς δεν ξέρω κανέναν που να ξέρει :(

Ευχαριστώ πολύυυυυυ

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

το μαράσλειο δημοτικό γυμνάσιο ή λύκειο;;;;γιατί αν πρόκειται για γυμνάσιο και λύκειο οι εντυπώσεις είναι οι χειρότερες.Εκτός του ότι το κτίριο είναι αρχαίο. οι συνθήκες εκεί είναι απαίσιες και επίσης υπάρχει πολύ ''αλητεία'' σε σχέση με άλλα συνοικιακά σχολεία.Για το δημοτικό δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη αν και πριν μερικά χρόνια είχα ακούσει καλά λόγια-ίσως το δημοτικό να είναι και πρότυπο ή πειραματικό.Δεν είμαι σίγουρη όμως.

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες . Ενδιαφέρομαι για το δημοτικο:D

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Και εγώ για το δημοτικό ενδιαφέρομαι, αν και δεν ξέρω τελικά τι θα κάνω.

Το Μαράσλειο δημοτικό είναι πειραματικό. Το γυμνάσιο και το λύκειο, όπως και το άλλο δημοτικό που βρίσκεται δίπλα, όχι.

Συγκεκριμένες πληροφορίες δεν έχω και εγώ, μόνο κάποια "σκόρπια" θετικά σχόλια, από γνωστούς, που έχουν ακουστά από άλλους γνωστούς που στέλνουν τα παιδιά τους εκεί κλπ.

Ξέρω ότι κάπου μέσα στον Μάιο θα γίνουν οι αιτήσεις για εγγραφές στην πρώτη δημοτικού και μέχρι αρχές Ιούνη η κλήρωση. Σκέφτομαι μήπως κάνω αίτηση, αλλά το "πρόβλημά" μου είναι το δεύτερο μου παιδί, που ακολουθεί δυο χρόνια μετά.

Πες ότι το πρώτο κληρώνεται, εντάξει. Υποτίθεται ότι για το δεύτερο παιδί δεν είναι "αυτονόητο" ότι θα πάει στο ίδιο σχολείο, αλλά πρέπει να μπει σε διαδικασία κλήρωσης. Και λέω εγώ, αν δεν κληρωθεί, τι θα γίνει; Είναι αδύνατο να έχω δύο παιδιά δημοτικού, σε δύο διαφορετικά σχολεία, που δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους. Εκτός αν "διακτινιζόμαστε" για να τα καταφέρουμε...

Γι' αυτό προβληματίζομαι και δεν ξέρω τελικά αν θα κάνω αίτηση ή όχι...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα