Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμβόλιο BCG (αντιφυματικό)


sophimama

Recommended Posts

Αγγελίνα μου δεν ξερω αν αφορά μόνο την περιοχή της Αθήνας.

 

Πιθανόν, γιατί ρώτησα χθες μαμά που έχει το παιδάκι της στο νηπιαγωγείο και δεν τους έχουν πει τίποτα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το υποθετει δλδ?Κοιτα εγω σα μαμα ειμαι λιγο καμμενη από εμβολιο.Ωστοσο στα παιδια μου εχω κανει εμβολια.Εγω θα σου προτινα γενικα να εισαι λιγο υποψιασμενη με τα εμβολια.Ναι κανουμε εμβολια...αλλα με φειδω.Δεν τρεχουμε να κανουμε ότι εμβολιο κυκλοφορει γιατι μη φανταστείς ότι και τα εμβολια είναι αθωα.

 

Συμφωνω εντελώς σε ολα - απο περιέργεια τι εννοείς εισαι καμμένη απο εμβολιο; Και για ποιο ακριβώς μιλάς;

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει στοιχεια σχετικα με την επιδημιολογια της φυματιωσης ή αλλων νοσων στην χωρα μας μπορει να παρει πληροφοριες απο το keelpno.gr αν καποιος νομιζει πως εχει τις καταλληλες γνωσεις για να αξιολογησει τις εκθεσεις του ας τις διαβασει. Λιγο προσοχη στο τι λεμε και στο τι μεταφερουμε δεν βλαπτει. Ειδικα για τοσο ευαισθητα θεματα οπως η δημοσια υγεια. Υποθεσεις και παραφιλολογια περι επιδημιων μπορει να σπειρουν τον πανικο χωρις κανενα οφελος. Εκτος λοιπον αν καποιος ειναι ιατρος - οποτε γνωριζει πολυ καλα οτι ειναι αντιδεοντολογικο να διασπειρει τον πανικο ανωνυμα στο διαδικτυο - καλο θα ειναι οι υπολοιποι να ειμαστε λιγο φειδωλοι στις δηλωσεις μας για το τι μας ειπε καποιος, πως μας το ειπε, τι εννοουσε κλπ. Αν φυσικα υπαρχει ιατρος αναμεσα μας ειναι πολυ ενδιαφερον να ακουσουμε τις αποψεις του σχετικα.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ενημερώσω για τα νεότερα.

Ήρθαν οι γιατροι κάνανε το μαντου στα πιτσιρίκια που δεν το είχαν κανει τα τελευταία 2 χρόνια και μας εξήγησαν οτι είτε θετική είτε αρνητική αντίδραση να είχαν οτι εμβόλιο της φυματίωσης εχει πλέον καταργηθεί!!!

Τσάμπα το συζητούσαμε το θεμα.

Ελέγχονται οι πληθυσμοι και δίνονται ειδική αγωγή και οδηγίες σε αυτούς που πάσχουν....

Επομένως δεν τίθεται θεμα κόστους για το κράτος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...