Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

vera τί υπέροχα χρώματα και καλούδια είναι αυτά; τρελάθηκαν τα μάτια μου δεν ήξερα που να πρωτοκοιτάξω.

 

Για περάστε κούκλες και μια βόλτα από το ποστ της βάφτισης της μπουμπουδένιας μου να πάρετε μάτι εεεε συγγνώμη να μας πείτε την γνώμη σας ήθελα να πω.

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=16514&highlight=

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θελω τη γνωμη σας και να δω και τησ δικεσ ιδεες για στολισμο βαπτησησ σε ταβερνα

σκευπτωμε να παρω γλιφιτζουρια και να τα βαλω σε γιαλεσ η κουβαδακια

αλη σκεψη ειναιο να στολισω μπαλονια στα τραπεζια ροζ-φουξια-λευκο

μετα σκεπτωμε αρκουδακια πανω στο τραπεζι με κορδελεσ και τρεσεσ να κρεμοντε

πητε μου και εσεισ τη γνωμη σασ

κιταω σηναιχεια εδω στο φορουμ να παρω ιδεεσ

σασ ευχαριστω πολυ

 

Εγώ είχα δει κάτι πάρα πολύ απλό, αλλά φανταστικό σαν σύνθεση... είχαν κάνει μπάλες από τούλι σε διάφορα χρώματα (ροζ-φούξια-εκρού) και τα είχαν κρεμάσει με μεγάλες σατέν κορδέλες - άνισα- από το ταβάνι πάνω από κάθε τραπέζι καλεσμένων. Ήταν τέλειο έτσι. Σαν ήσουν μέσα σε ένα ροζ συννεφάκι ήταν.

At the touch of love, everyone becomes a poet

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κάτι τέτοια βλέπουμε Φιλιώ μου και θέλουμε να γίνουμε και πάλι παιδάκια!!! πραγματικά ονειρεμένο και το δωμάτιό σας και η ιδέες σου για το πάρτυ...ονειρο, οτι και να πω είναι λίγο..τις κοιτάζω μαγεμένη πραγματικά!!!!συγχαρητήρια...να είσαι γερή να κάνεις πάντα τέτοια στο κοριτσάκι σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια.. σας στέλνω 2 blogs από 2 οικογένειες... μου άρεσαν πολύ αυτά που είδα... πείτε μου τη γνώμη σας

http://andbailimakes3.blogspot.com/2008_08_01_archive.html

http://ajourneytoourdaughter.blogspot.com/search/label/Birthdays

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Φιλιω μου!! :D Καταρχην θελω πολυ να σ ευχαριστησω που με θεωρεις φιλη σου και ημουν απο τις πρωτες που διαβασα το blog σου..Τιμη μου :D !!Καθε μερα μπαινω στο blog σου και μου φτιαχνει την μερα μου!! :D Επισης,η μικρη σου ειναι ενα πανεμορφο,γλυκητατο,καλοκαρδο και πανεξυπνο πλασμα!!Να την χαιρεστε και να της δωσεις ενα φιλι απο μενα!! :D Οσον αφορα τα συγκεκριμενα blogς..Με το πρωτο δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα,το δευτερο ομως μου αρεσε!! :D Ειδικα αυτα τα δυο αγορακια που πρωταγωνιστουσαν ηταν σκετα κουκλακια,ειδικα ο μικρος! :D Αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν φτανουν το δικο σου blog ουτε στο μικρο σου δαχτυλακι σε ολα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Σώπα καλέ μη τα λες αυτά και τρέπομαι... λοιπόν είχα πολλούς ενδοιασμούς πριν σας στείλω αυτά τα 2 μπλογκς.. Αρχικά ενθουσιάστηκα με τη μικρή κινεζούλα.. πολύ γλυκό μουτράκι και η μαμά που τηv υιοθέτησε πρέπει να τη λατρεύει αν κρίνω απ΄τις χιλιάδες φωτογραφίες της μικρής μέσα... Ξετρελάθηκα με τα δεκάδες ρομαντικά φορεματάκια και τα απίστευτα φιογκάκια για τα μαλλιά..

Στο δεύτερο μπλογκ μου άρεσε το γεγονός ότι η γυναίκα έχει γούστο... τα υπέροχα πράγματα που είδα και απο ρούχα και από διακόσμηση μου άρεσαν πολύ... τρελάθηκα με την όρεξη και την απίστευτη σημασία που δίνει σε γενέθλια και γιορτές.. Γενικά μου αρέσει που είδα τόση σημασία στη λεπτομέρεια.. Αλλά απ΄την άλλη η ζωή τους μοιάζει να είναι σε γυάλα.. πως είναι δυνατόν να είναι όλα τέλεια;;; Η οικονομική άνεση τα κάνει όλα απολύτως αψεγάδιαστα;... Mε άλλα λόγια η ζωή που παρουσιάζει δεν έχει καμία ατέλεια.. απο τα τέλεια τυλιγμένα δώρα κάτω απ΄το δέντρο ..ως τα τέλεια μπισκότα που φτιάχνει η οικοδέσποινα... Όλο αυτό βέβαια απέχει χιλιάδες χιλιόμετρα με την δική μας νοοτροπία.. που είμαστε σε όλα άρπα κόλα... μήπως όμως και για αυτό ζούμε και περισσότερο; Γιατί δεν σκάμε για τέτοια; :cool:

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φιλιω σε διαβαζω καιρο γιατι ολο κ καπου σε πετυχαινω κ ειλικρινα εχω εντυπωσιαστει!!!

η 1η φορα θυμαμαι πρεπει να ηταν οταν εδειξες το δωματιο της μικρης σας...!! ειναι απλα παραμυθενιο :D

μετα ειδα αυτο κ παλι εντυπωσιαστηκα...να σας ζησει κ να της δινετε παντα τοση αγαπη κ χαρα!!!!!

 

οσον αφορα τα blogs απο το κοριτσακι δεν μου αρεσε που της φορανε "κοσμηματα" αλλα ειδικα οι τελευταιες photo με το υπεροχο φορεμα κ το τελειο καπελο ηταν απιστευτες...φοβερη φατσα η μικρη κ οντως πρεπει να την λατρευουν!!!!!!

για το αγορακι εχεις δικιο...ειναι σαν σε ταινια...φοβερο γουστο κ ο μικρος ειναι γλυκας κ εχει τρομερη φωτογενεια...!!! τα παρτυ που του κανουν ειναι πολυ προσεγμενα μεχρι την παραμικρη λεπτομερεια...βασικα πρεπει αρχικα να εχεις γουστο σαν ανθρωπος για να τα κανεις αυτα αλλα...θελει κ λεφτα νομιζω.... :roll:

ας ειναι ολα τα παιδακια καλα, γεματα αγαπη κ καλοσυνη απο τους γονεις τους!!!!!!!!!!!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σώπα καλέ μη τα λες αυτά και τρέπομαι... λοιπόν είχα πολλούς ενδοιασμούς πριν σας στείλω αυτά τα 2 μπλογκς.. Αρχικά ενθουσιάστηκα με τη μικρή κινεζούλα.. πολύ γλυκό μουτράκι και η μαμά που τηv υιοθέτησε πρέπει να τη λατρεύει αν κρίνω απ΄τις χιλιάδες φωτογραφίες της μικρής μέσα... Ξετρελάθηκα με τα δεκάδες ρομαντικά φορεματάκια και τα απίστευτα φιογκάκια για τα μαλλιά..

Στο δεύτερο μπλογκ μου άρεσε το γεγονός ότι η γυναίκα έχει γούστο... τα υπέροχα πράγματα που είδα και απο ρούχα και από διακόσμηση μου άρεσαν πολύ... τρελάθηκα με την όρεξη και την απίστευτη σημασία που δίνει σε γενέθλια και γιορτές.. Γενικά μου αρέσει που είδα τόση σημασία στη λεπτομέρεια.. Αλλά απ΄την άλλη η ζωή τους μοιάζει να είναι σε γυάλα.. πως είναι δυνατόν να είναι όλα τέλεια;;; Η οικονομική άνεση τα κάνει όλα απολύτως αψεγάδιαστα;... Mε άλλα λόγια η ζωή που παρουσιάζει δεν έχει καμία ατέλεια.. απο τα τέλεια τυλιγμένα δώρα κάτω απ΄το δέντρο ..ως τα τέλεια μπισκότα που φτιάχνει η οικοδέσποινα... Όλο αυτό βέβαια απέχει χιλιάδες χιλιόμετρα με την δική μας νοοτροπία.. που είμαστε σε όλα άρπα κόλα... μήπως όμως και για αυτό ζούμε και περισσότερο; Γιατί δεν σκάμε για τέτοια; :cool:

Οντως η μικρουλα ειναι πολυ γλυκια αλλα επειδη τ αγγλικα μου ειναι αθλια και κοιταξα το blog ΄λιγο βιαστικα δεν ημουν σιγουρη για τα υπολοιπα προσωπα και μαλιστα παραξενευτηκα λιγο γιατι ειδα την κινεζουλα και οι υπολοιποι δεν ηταν κινεζοι :roll: αλλα τωρα καταλαβα και ειναι πραγματικα πολυ συγκινητικες τετοιες ιστοριες..Θαυμαζω ιδιαιτερα τους ανθρωπους που ειναι γεματοι απο αγαπη και την δινουν απλοχερα..Που ειναι αξιοι γονεις,και μεγαλωνουν τα παιδια τους(δεν εχει σημασια κι αν δεν ειναι αιμα τους)με ολη τους την αγαπη,την αφοσιωση..Μονο που τα σκεφτομαι συγκινουμαι.. :cry: Οσο για το δευτερο blog πραγματι δινει σημασια στην λεπτομερεια σε ολα και μ αρεσει κι εμενα πολυ αυτο!! :D Ολα αψεγαδιαστα και νομιζω πως αυτο εχει να κανει και με τον ανθρωπο αλλα ισως και με το πως εχουμε μεγαλωσει..Στην Ελλαδα ειμαστε λιγο της νοοτροπιας "οπως να ναι"οχι ολοι αλλα νομιζω ενα μεγαλο ποσοστο..Δεν ξερω αν ζουμε περισσοτερο γι αυτο το λογο αλλα οπως λεει και η παροιμια"μακαριοι οι πτωχοι το πνευματι"... :roll:

Link to comment
Share on other sites

korinaki,pasxalitsa v ευχαριστώ πολύ που μοιραστήκατε τα σχόλια...

 

 

εδώ στέλνω μία στολή νεραιδας με οδηγίες...

http://www.flowerfairies.com/activities/ff_dress_daisy_download.pdf

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

εδώ προσκλήσεις για εκτυπωση...

 

http://www.flowerfairies.com/activities_invitations.html

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

ζωγραφική για κοριτσακια...

 

http://www.dimplesanddandelions.com/girl_art.asp

 

 

για αγορακια

http://www.dimplesanddandelions.com/boy_art.asp

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

vera...είσαι θεά!!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ... ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΡΙΤΣΟΜΑΜΑΔΕΣ!!!!!

 

Και οι 2 είστε θεες και εμένα με έχετε ξεσηκώσει!!!!!!!!!

Φιλιώ να έρθω να παίξουμε???????????????????

Link to comment
Share on other sites

Μου εξάπταιτε τη περιέργεια! :D Θελω και εγω να δω το blog!!!!!!!!!!!!!Φιλιω εχεις και φωτο απο τις δημιουργίες σου????????Θέλω να το δω :):)

 

Αχ Φιλιώ θέλω κι εγώ, στείλτω μου σε παρακαλώ με π.μ. είσαι όλο υπέροχες ιδέες και μου φτιάχνεις τη διάθεση. Θυμάσαι που σε ρώταγα για τους πίνακές σου; Εχω αρχίζει και ζωγραφίζω και εγώ τώρα. Εχω φτιάξει 1,5 πίνακες (40χ50) για το σαλόνι και ο επόμενος θα είναι για το δωμάτιο της μικρής μου!

Link to comment
Share on other sites

korinaki,pasxalitsa v ευχαριστώ πολύ που μοιραστήκατε τα σχόλια...

 

 

εδώ στέλνω μία στολή νεραιδας με οδηγίες...

http://www.flowerfairies.com/activities/ff_dress_daisy_download.pdf

Φιλιω μου πολυ ωραια η στολη της νεραιδας,αλλα μου αρεσε παρα πολυ και το νεραιδενιο φορεμα που φοραει η Ασημενια στην μεγαλη φωτο του blog σου!!Πως το εφτιαξες?Ειναι τελειο!!Μπορεις να μας δωσεις οδηγιες? :D
Link to comment
Share on other sites

Φιλιω...εδω και καιρο χαζευω τις νεραιδοκατασταση που εχεις φτιαξει.....

Εισαι θεα....

Ειμαι κι'εγω μια νεραιδομανα που δεν μπορει να πιστεψει τι ομορφα πραγματα δημιουργεις και τι τρελο μερακι εχεις......

Μπραβο σου!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλιώ να έρθω να παίξουμε???????????????????

αμεεεεεεε!!!!

 

αχχχ αστα εγώ έχω φτάσει σε προσχολική ηλικία...

 

irene_555... ευχαριστώ πολύ πολύ.. αλλά δεν με βλέπω καλά θα την ψωνίσω σε λίγο με αυτά που μου λέτε... :lol::lol:

 

korinaki... αυτό ... το έκανα απλά σουρώνοντας ΠΟΛΎ τούλι αναλογία 1 προς 4, και το έραβα σε ενα φαρδύ λάστιχο... είχα μετρήσει το ύψος της μικρής βέβαια .

 

DSC06094.jpg

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...