Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΑΝΕΡΓΗΣ ΕΓΚΥΟΥ (με 200+ ενσημα)


Recommended Posts

ΓΕΝΝΑΩ ΑΡΧΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ,ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ.ΜΕΤΑ ΔΕ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΩ,ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΠΕΡΝΩ ΤΙΠΟΤΑ;ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟΛΥΣΗ;ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΝΑ 'ΑΠΟΛΥΟΥΝ ΕΓΚΥΟ;;;'

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 131
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΓΕΝΝΑΩ ΑΡΧΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ,ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ.ΜΕΤΑ ΔΕ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΩ,ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΠΕΡΝΩ ΤΙΠΟΤΑ;ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟΛΥΣΗ;ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΝΑ 'ΑΠΟΛΥΟΥΝ ΕΓΚΥΟ;;;'

 

 

ΑΣΗΜΙΝΑ καλησπερα. Κατάρχην ευχομαι με το καλο να αγκαλιασεις το

μωρακι σου!! Σχετικα με την ερωτηση σου ισχυουν τα εξης:

Η επιθεωρηση εργασιας θεωρει παρανομη την απολυση εγκυου.

Εαν ομως φυγεις με Οικοιοθελης Αποχωρηση δεν μπορεις να παρεις

Επιδομα ανεργιας , χρειαζεσαι οποσδηποτε απολυση.

Σε περιπτωση τωρα που παρεις απολυση (και επομενως δεν θα υπαρχει

εργοδοτης-απαραιτητη προυποθεση να υπαρχει) δεν δικαιουσαι απο τον ΟΑΕΔ το Επιδομα Μητροτητας ,ουτε την Εξαμηνη αδεια.

Το μονο που θα δικαιουσαι σε περιπτωση απολυσης(εκτος απο ταμειο

ανεργιας) ειναι το Επιδομα παιδιου.

Ελπιζω να βοηθησα....φιλακια :wink:

matina

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΝΝΑΩ ΑΡΧΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ,ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ.ΜΕΤΑ ΔΕ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΩ,ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΠΕΡΝΩ ΤΙΠΟΤΑ;ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟΛΥΣΗ;ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΝΑ 'ΑΠΟΛΥΟΥΝ ΕΓΚΥΟ;;;'

 

Καλησπερα Ασημινα, ευχομαι με το καλο να υποδεχτεις το αγγελουδι σου και καλη δύναμη για μετα την γέννα :D

Ασφάλεια - ενσημα του ΙΚΑ παιρνεις κανονικα απο τον εργοδοτη? εφοσον ναι τοτε ο γυναικολογος του ΙΚΑ σου εχει γραψει ποτε εισαι υποχρεωμενη να σταματησεις. Το ΙΚΑ σε καλυπτει 63 μερες πριν την γέννα και 58 μέρες μετα την γέννα. Μετα πρεπει να πας στον ΟΑΕΔ και να κανεις την αιτηση για το εξάμηνο. Αν γινει αποδεκτη τοτε με το καλο θα εχεις 6 μήνες που θα πληρώνεσε. Εγω αυτο που εχω κανει διοτι ουτε εγω θα συνεχισω να δουλεύω ειναι: εχω ενημερωσει τον εργοδοτη οτι μετα το 6μηνο δεν θα επιστρεψω στην εργασια μου αλλα θα δηλωσω παραιτηση. (οσο εισαι στο 6μηνο δεν εχεις δικαιωμα να το κανεις διοτι σου κοβουν την επιδοτηση). Ο εργοδοτης δεν εχει δικαιωμα να σε απολυσει ουτε τωρα που εισαι εγκυος, ουτε (περιπου) 1 χρονο μετα την γεννα. Ευχομαι να βοηθησα λιγο :oops:

Σου ευχομαι ολα να πανε καλα

Αγγελουδια μου σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατι καθε μερα μαζι σας ειναι ενα μεγαλο πανεπιστημιο χωρις ημερομηνια αποφοιτησης

Link to comment
Share on other sites

εγω που θα παρω το τελευταιο επιδομα τον Μαιο -δηλ. οταν θα γενναω με το καλο- θα μπορω να παρω και τα επιδοματα μητροτητας-λοχιας απο το ΙΚΑ? ο ΟΑΕΔ ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα. ετσι ειναι? να τα υπολογιζω?

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

εγω που θα παρω το τελευταιο επιδομα τον Μαιο -δηλ. οταν θα γενναω με το καλο- θα μπορω να παρω και τα επιδοματα μητροτητας-λοχιας απο το ΙΚΑ? ο ΟΑΕΔ ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα. ετσι ειναι? να τα υπολογιζω?

 

 

εφοσον εχεις τα απαραιτητα ενσημα θα τα παεις απο το ικα....δε μπορεις να παρεις τα εξτρα που δινει ο οεαδ οταν γεννας και το εξαμηνο......

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι εννοεις εξτρα και 6μηνο γιατι εχω καιρο να ασχοληθω με αυτα? δεν εχω σκοπο να δουλεψω μετα και εχω τα 200 ενσημα που απαιτουνται απο τα προηγουμενα 2 χρονια για τις παροχες μητροτητας...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις εξτρα και 6μηνο γιατι εχω καιρο να ασχοληθω με αυτα? δεν εχω σκοπο να δουλεψω μετα και εχω τα 200 ενσημα που απαιτουνται απο τα προηγουμενα 2 χρονια για τις παροχες μητροτητας...

 

 

Καλημερα MargaritaM. Με τα 200 ενσημα που εχεις δικαιουσαι να

παρεις απο το ΙΚΑ το επιδομα Κυοφοριας-Λοχειας. Απο τον ΟΑΕΔ ομως

εφοσων δεν υπαρχει εργοδοτης δεν μπορεις να παρεις το συμπληρωματικο

Επιδομα Μητροτητας ουτε την Εξαμηνη Αδεια. Αυτο που μπορεις να

παρεις απο τον ΟΑΕΔ με βαση τα ενσημα σου ειναι το Επιδομα παιδιου

και εαν παιρνεις ταμειο ανεργιας και γεννησεις πριν το τελος του ταμειου

μπορεις προσκομιζοντας Ληξειαρχικη πραξη γεννησης να παρεις 10%

αυξηση στο μηνιαιο ποσο (οχι αναδρομικα αλλα στους υπολοιπους μηνες

που υπολοιπονται). :wink:

matina

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις εξτρα και 6μηνο γιατι εχω καιρο να ασχοληθω με αυτα? δεν εχω σκοπο να δουλεψω μετα και εχω τα 200 ενσημα που απαιτουνται απο τα προηγουμενα 2 χρονια για τις παροχες μητροτητας...
Κι εμενα το μαιο τελειωνει η ανεργια μου και τα πηρα τα επιδοματα του ικα. Πηγαινε ομως να δεις αν σε καλυπτουν τα ενσημα διοτι νομιζω οτι θελουν απο 2 τελευταιες χρονιες. Δηλαδη εμενα μου ζητησαν και απο το 2008.

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολες..

γενναω ως τις 15/05... ληξη του ταμειου θεωρειται η ημερομηνια πληρωμης (που παω πχ καθε 7 του μηνα) ή το μεχρι ποτε μπορω να κανω την εισπραξη (οπου εχει στην επιταγη ενα περιθωριο σχεδον 2 μηνων)? η τελευταια απιταγη μου ειναι Μαιο...

για τα ενσημα ειχα προνοησει να ειναι ετσι ωστε να με καλυπταν στην 2η εγκυμοσυνη τωρα... εχω δηλ. και απο το 2007 και απο το 2008....

αρα δεν εχω προβλημα σωστα?

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΑΠΟ 4/11/2008 - 4/10/2009. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΤΙ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΑΠΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΟΑΕΔ. ΕΧΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ 200 ΕΝΣΗΜΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΣΤΟ ΙΚΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ Η ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :)

marikaki

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΑΠΟ 4/11/2008 - 4/10/2009. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΤΙ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΑΠΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΟΑΕΔ. ΕΧΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΑ 200 ΕΝΣΗΜΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΣΤΟ ΙΚΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ Η ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΑΦΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ :)

 

 

marikaki γεια σου,ευχομαι με το καλο να γεννησεις..με ενα πονο!!

Απο το ικα θα παρεις το επιδομα κυοφοριας με τα 200 ενσημα που εχεις

συμπληρωσει.Απο ΟΑΕΔ εφοσων δεν υπαρχει πλεον εργοδοτης δεν

δικαιουσαι καποιο βοηθημα συμπληρωματικο.Το μονο που μπορεις να

παρεις ειναι καποιο επιπλεον ποσο στο επιδομα ανεργιας για τους

μηνες απο την γεννα και μετα μεχρι το τελος του ταμειου.

Οταν με το καλο γεννησεις ρωτα στον ΟΑΕΔ και για το επιδομα παιδιου.

Βοηθησα καθολου? :roll:

matina

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Επειδή ίσως χρειαστεί να παραιτηθώ (ή να ζητήσω απόλυση) θέλω την βοήθειά σας. Ξέρετε αν μπορεί μια μέλλουσα μαμά να διεκδικήσει την άδεια λοχείας και την 6μηνη άδεια αν δεν είναι εργαζόμενη? Αν ναι πόσο ένσημα χρειάζεται να συμπληρωθούν για το τρέχον έτος?

Ευχαριστώ, οποιαδήποτε απάντησή σας θα είναι πολύτιμη!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άδεια κυοφορίας-λοχείας μπορείς να πάρεις αν έχεις 200 ένσημα στα τελευταία 2 έτη. Το 6μηνο για να το πάρεις πρέπει να έχεις ενεργή εργασιακή σχέση με τον εργοδότη σου, να δουλεύεις δηλαδή.

PhC7p3.pngXCt8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Pipi. Τα 200 ένσημα τα έχω για το 4μηνο. Όσο για το 6μηνο πολύ απλά θα δηλώσω παραίτηση αφού τελιώσει.

Γνωρίζεις πότε μπορεί να κάνει απόλυση ο εργοδότης? Νομίζω 1 χρόνο μετά την γέννηση του παιδιού, αληθεύει αυτό? Ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει.

Η μητέρα δεν μπορεί να απολυθεί σύμφωνα με το νόμο για ένα χρόνο μετά τη γέννηση του παιδιού της. :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το συζήτησα με την λογίστρια που είναι με το μέρος μου και μου είπε ότι αυτή θα της πει τι λέει ο νόμος και ό,τι δεν μπορεί να με υποχρεώσει να κάνω ό,τι θέλει αυτή και από εκεί και πέρα θα της πω και εγώ ό,τι θα το κάνουμε όπως λέει ο νόμος και αν μετά που τελιώνει η άδεια θέλει να με απολύσει κανένα πρόβλημα. Και η ίδια η λογίστρια πήρε όλα τα νόμιμα που προέβλεπε τότε ο νόμος (πλην του 6μηνου που δεν ίσχυει πριν 6 χρόνια) καθώς και το μειωμένο ωράριο.

Οπότε δεν νομίζω να έχει και πολλά περιθώρια! ΚΑι για να σας εξηγήσω η κυρία ήθελε να φύγω 1-2 μέρες πριν γεννήσω και να επιστρέψω 1 βδομάδα μετά την γέννα και το 4μηνο να το πάρω αργότερα τον χειμώνα που δεν θα έχει δουλειά. Πρώτα ο Θεός γεννάω Αύγουστο!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

ξερω απο την πρωτη γεννα οτι δικαιουμαι τα επιδοματα μητροτητας και λοχιας απο το ΙΚΑ... και εχω για αυτη την εγκυμοσυνη μαζεψει τα 200 ενσημα που απαιτουνται... τωρα ειμαι απο τον Νοεμβρη ανεργη... ψαχνοντας στο site του ΙΚΑ διαβασα κατι για και για επιδομα τοκετου 600+ ευρω γνωριζει καμια αν ισχυει κατι τετοιο? στην 1η γεννα δεν θυμαμαι να ειχα παρει καποιο τετοιο επιδομα, ειχα γεννησει στο Μητερα...τωρα θα γεννησω στο Ελενα

γνωριζει καποια/ος τι δικαιουμαι συνολικα? τι ποσο σε ευρω?

τα link που βρηκα χρησιμα ειναι τα εξης...

http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/benefits/money/home.cfm

http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/benefits/kind/birth.cfm

http://www.ika.gr/gr/infopages/faq/ans.cfm?catid=7&ansid=10

http://www.ika.gr/gr/infopages/faq/ans.cfm?catid=7&ansid=7

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει ένα επίδομα τοκετού νομίζω γύρω στα 700 ευρώ άσχετα με το πού γεννάς. Και εγώ το πήρα και γέννησα σε ιδιωτικό. Τώρα που είσαι όμως άνεργη δεν ξέρω ποιά δικαιούσαι. Αν επιτρέπεται, πώς και έμεινες άνεργη ενώ ήσουν έγκυος; Παραιτήθηκες;

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν παραιτηθηκα... απλα δουλεψα εποχιακα ωστε να καλυψω το υπολοιπο των 200 ενσημων και τελος Οκτωβρη απολυθηκα.... τωρα κανω καποια ιδιαιτερα που μου βγαζουν ενα χαρτζιλικι συν το ταμειο ανεργιας...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από ένα από τα link του ΙΚΑ...

 

Το ποσό που χορηγείται για το 2003 είναι 698,70 Ευρώ και αναπροσαρμόζεται κάθε χρόνο.

 

Πλέον το βοήθημα τοκετού ανέρχεται στα 940 ευρώ και από 1η Μαϊου φτάνει τα 991 ευρώ. Το λαμβάνουν όσες ασφαλισμένες έχουν λάβει επίδομα μητρότητας. Το παίρνουμε μαζί με το επίδομα λοχείας.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος απαγορεύεται η απόλυση εγκύου. Αν βέβαια πρόκειται για σύμβαση ορισμένου χρόνου δεν μιλάμε για απόλυση, σωστά; Κρίμα βρε παιδί μου! Θα μπορούσες να πάρεις και το επίδομα μητρότητας του ΟΑΕΔ!

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

τελικα πηγα απο το ΙΚΑ σημερα... τα δικαιουμαι ολα... :D:D:D

τελεια! μια χαρα!!!

επαναλαμβανω οτι δεν παραιτηθηκα, απλα τελειωσε ο χρονος που θα δουλευα -Μαιο εως Οκτωβριο δηλ.-... εγω δεν ηθελα να δουλεψω αλλο για να ειμαι ξεκουραστη στην εγκυμοσυνη... επιλογη για δουλεια ειχα αλλα την απερριψα...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΚΑΙΟΥΣΕ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΑΚΡΙΒΩΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΗΤ.

ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ

1. ΛΗΞΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ

2. ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΟΤΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕ (ΖΗΤΑΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΠΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΙΚΑ)

3.ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ

4. 200 ΕΝΣΗΜΑ

5. ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΜΕ ΠΗΤ

 

ΤΟ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΜΑΙ ΠΗΤ 9/6/2009 ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ 15/4/2009.

 

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ. :lol:

marikaki

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια, να ρωτησω και γω κάτι..

Ειμαι ανεργη και το ταμείο ανεργίας σταματάει 13/6 , ΠΗΤ εχω 12/8.

56 μερες πριν την ΠΗΤ ειναι 17/6.

 

Στο ΙΚΑ πρεπει να παω χαρτί του οαεδ οτι ειμαι επιδοτουμενη συν την καταγγελία σύμβασης απο τον εργοδότη μου?

 

Επειδη την ακριβως 56η ημερα πριν την ΠΗΤ δε θα ειμαι πια επιδοτουμενη μπορω να παω νωριτερα? ή θα πρεπει ο γιατρος να μου δωσει ΠΗΤ νωρίτερα? Παιζει καποιο ρολο αυτο?

Τα επιδόματα τα παιρνω ειτε ειμαι στον οαεδ είτε οχι ετσι δεν ειναι??

Σε αυτη την περιπτωση που ο οαεδ δε μου δωσει χαρτι, τι πάω στο ΙΚΑ??

 

Sorry για τις πολλες ερωτησεις αλλα εχω μπερδευτει.. :shock:

η κούκλα μου...18/8/2009

το αγορακι μου... 6/11/2012

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...