Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ


blossom

Recommended Posts

Ελισσαβετ-Ιωαννα να σου ζησει το μωρο σου και με το καλο οσες ετοιμαζεστε. Να εμπλουτισω λιγο την ερωτηση για το Αρεταιειο σχετικα με τα βλαστοκυτταρα. Μπορεις στο δημοσιο νοσοκομειο να ζητησεις να κανεις συλλογη βλαστοκυτταρων, ειναι θεμα μαιευτηριου ή γιατρου? Ξερει καμια?

LQvip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να κάνω άλλη μια ερώτηση??? Σας είδα παραπάνω που γράφετε για εσώρουχα μια χρήσης....τι είναι αυτα? που τα βρίσκετε?

Στέλλα, τα εσώρουχα μιας χρήσεως στα δίνουνε να τα βάζεις μετά τον τοκετό πάνω από τις σερβιέτες. Είναι φαντάσου εσώρουχα σαν από λευκό δίχτυ ένα πράγμα, ενός μεγέθους. Βολεύουν πάρα πολύ. Συνήθως στα δίνουν στο ίδιο το μαιευτήριο, αλλά επειδή δεν ξέρω αν ισχύει και στη δημόσια, καλύτερα γι'αυτό να σου απαντήσει κάποια κοπέλα που γνωρίζει καλύτερα.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στέλλα, τα εσώρουχα μιας χρήσεως στα δίνουνε να τα βάζεις μετά τον τοκετό πάνω από τις σερβιέτες. Είναι φαντάσου εσώρουχα σαν από λευκό δίχτυ ένα πράγμα, ενός μεγέθους. Βολεύουν πάρα πολύ. Συνήθως στα δίνουν στο ίδιο το μαιευτήριο, αλλά επειδή δεν ξέρω αν ισχύει και στη δημόσια, καλύτερα γι'αυτό να σου απαντήσει κάποια κοπέλα που γνωρίζει καλύτερα.

 

 

Ενός μεγέθουςς????

 

Είμαι πολύ χοντρούλα θα μου κάνουν??? Υπάρχουν καταστήματα που πουλάνε και μπορούμε να αγοράσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ενός μεγέθουςς????

 

Είμαι πολύ χοντρούλα θα μου κάνουν??? Υπάρχουν καταστήματα που πουλάνε και μπορούμε να αγοράσουμε?

 

Kάνανε σε εμένα που... πως να το πω έτσι πιο σικ... καταλαμβάνω κάποιον χ όγκο μέσα στον χώρο ;):lol: , άρα αποκλείεται να μην κάνουν και σε εσένα. Δεν ξέρω αν μπορείς να αγοράσεις από κάπου. Ενδεχομένως να πουλάνε και στα φαρμακεία. Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις το φαρμακοποιό σου.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ενός μεγέθουςς????

 

Είμαι πολύ χοντρούλα θα μου κάνουν??? Υπάρχουν καταστήματα που πουλάνε και μπορούμε να αγοράσουμε?

 

Στελλινούλα τα βρακάκια αυτά τα βρίσκεις σε καταστήματα με είδη εγκυμοσύνης.Εγώ πήρα όχι όμως σε δίχτυ αλλά σε πολύ λεπτό και ημιδιάφανο χρωματιστό ύφασμα τα οποια και αυτά ειναι μιας χρήσης.Όσο για το μέγεθος μην σκιάζεσαι!Εμένα επέπλεαν κιόλα που είμαι χοντρούλα!!!

Αλλοστε θα σε συμβουλευσουν και οι πωλήτριες!!!

eNortjK1UrIwMjMxUrIGXDASwQKi48.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

dearcatherine ΜΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΗΣΕΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΜΕΝΗ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ!!!ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΤΟΝ ΚΑΤΩ ΟΡΟΦΟ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΕΙΧΕ ΝΤΟΥΖΙΕΡΑ,ΣΤΟΝ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΑ ΕΙΧΕ ΛΕΚΑΝΗ ΝΙΠΤΗΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΛΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΒΟΛΕΥΤΕΙΣ ΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΔΙΚΛΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 2 ΝΟΜΙΖΩ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ!!!!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΤΙ ΟΛΑ ΣΑ ΛΕΩ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ!!!!!ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΗΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

dearcatherine ΜΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΟΝΗΣΕΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΜΕΝΗ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ!!!ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΤΟΝ ΚΑΤΩ ΟΡΟΦΟ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΕΙΧΕ ΝΤΟΥΖΙΕΡΑ,ΣΤΟΝ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΑ ΕΙΧΕ ΛΕΚΑΝΗ ΝΙΠΤΗΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΛΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΒΟΛΕΥΤΕΙΣ ΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΔΙΚΛΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 2 ΝΟΜΙΖΩ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ!!!!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΤΙ ΟΛΑ ΣΑ ΛΕΩ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ!!!!!ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΗΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!

 

Καλημέρα. Σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Απ οτι καταλαβαινω ο κατω οροφος ειναι σε καλυτερη κατασταση. Θα δειξει.....αυτο τουλαχιστον για το μπανιο το θεωρω σημαντικο. Οσο αναφορα τις μαιες και τα μωρα, τον θυλασμο?Ολα καλα? Αυτο ειναι που με αγχωνει περισσοτερο βασικα!!!!

Για τον γιατρο ειναι οντως το μονο που δεν με αγχωνει!!!!

RD3Up3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου άρεσε καθόλου η πολιτική τους στο θηλασμό. Στάνταρ δίνουν ζαχαρόνερο και τα μπουκαλάκι με το ξένο είναι σε πρώτη ζήτηση για συμπλήρωμα. Βοηθάνε να βάλεις το παιδί στο στήθος κ.λ.π. αλλά γενικά παρεκκλίνουν πολύ από τις σωστές πρακτικές. Επίσης είδα πολλές γυναίκες στο θήλαστρο. Μόνο εγώ δεν είχα το μωρό γιατί νοσηλευόταν και το χρειαζόμουν πραγματικά, οι άλλες άντε να είχαν πληγωμένες θηλές ή εισέχουσες ή κάτι τέτοιο και αντί να τις ενθαρρύνουν να βρουν τη λύση τις έβαζαν να αντλούν και το συμπλήρωμα σύννεφο. Θα σου πρότεινα να ξεκοκαλίσεις το νήμα του θηλασμού και θα είσαι υπερ έτοιμη. Αν χρειαστείς βοήθεια υπάρχουν σύμβουλοι γαλουχίας (όχι στο Αρεταίειο γενικά μιλάω).

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου άρεσε καθόλου η πολιτική τους στο θηλασμό. Στάνταρ δίνουν ζαχαρόνερο και τα μπουκαλάκι με το ξένο είναι σε πρώτη ζήτηση για συμπλήρωμα. Βοηθάνε να βάλεις το παιδί στο στήθος κ.λ.π. αλλά γενικά παρεκκλίνουν πολύ από τις σωστές πρακτικές. Επίσης είδα πολλές γυναίκες στο θήλαστρο. Μόνο εγώ δεν είχα το μωρό γιατί νοσηλευόταν και το χρειαζόμουν πραγματικά, οι άλλες άντε να είχαν πληγωμένες θηλές ή εισέχουσες ή κάτι τέτοιο και αντί να τις ενθαρρύνουν να βρουν τη λύση τις έβαζαν να αντλούν και το συμπλήρωμα σύννεφο. Θα σου πρότεινα να ξεκοκαλίσεις το νήμα του θηλασμού και θα είσαι υπερ έτοιμη. Αν χρειαστείς βοήθεια υπάρχουν σύμβουλοι γαλουχίας (όχι στο Αρεταίειο γενικά μιλάω).

Αγχωθηκα λιγο. Οι πληροφοριες σου ειναι πολυτιμες. Στο θεμα θυλασμος δεν διαπραγματευομαι εκτος αν υπαρχουν λογοι που να μην μου το επιτρεψουν και ειναι αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο για τα νοσοκομεια.(ολα τ αλλα "παλευονται").Αυτα που μου ειπες πιο πολυ με εξοργιζουν αλλα τεσπα οπως ειπες κ συ θα το ψαξω αρκετα το θεμα

RD3Up3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοίτα αυτό είναι κάτι όμως που μπορείς να το παλέψεις μόνη σου κι από ό,τι καταλαβαίνω ήδη γνωρίζεις πολλά. Το σημαντικό είναι ότιι θα έχεις το μωράκι σου μαζί σου οπότε θα κάνεις ότι γουστάρεις εσύ. Όταν γέννησα εγώ δεν την είχα αυτή τη δυνατότητα, αλλά όπως βλέπεις από το τίκερ μου δεν πτοήθηκα 8 μηνών και συνεχίζουμε...

 

Eίναι βασικό ότι έχεις ένα σωστό γιατρό από ό,τι γράφεται εδώ μέσα και ότι θα έχεις πολύ καλή εξυπηρέτηση από το νοσηλευτικό προσωπικό, γιατί αυτά αν λείπουν δεν παλεύεται. Σου έυχομαι όλα να πάνε υπέροχα, με ένα πόνο καο με ένα υγιές μπεμπάκι στην αγκαλιά όταν έρθει εκείνη η ώρα.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΘΕΜΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΜΟΝΟ ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΑΝΙΟ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΟ ΕΣΥ ΘΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αυτό είναι κάτι όμως που μπορείς να το παλέψεις μόνη σου κι από ό,τι καταλαβαίνω ήδη γνωρίζεις πολλά. Το σημαντικό είναι ότιι θα έχεις το μωράκι σου μαζί σου οπότε θα κάνεις ότι γουστάρεις εσύ. Όταν γέννησα εγώ δεν την είχα αυτή τη δυνατότητα, αλλά όπως βλέπεις από το τίκερ μου δεν πτοήθηκα 8 μηνών και συνεχίζουμε...

 

Eίναι βασικό ότι έχεις ένα σωστό γιατρό από ό,τι γράφεται εδώ μέσα και ότι θα έχεις πολύ καλή εξυπηρέτηση από το νοσηλευτικό προσωπικό, γιατί αυτά αν λείπουν δεν παλεύεται. Σου έυχομαι όλα να πάνε υπέροχα, με ένα πόνο καο με ένα υγιές μπεμπάκι στην αγκαλιά όταν έρθει εκείνη η ώρα.

 

Σ ευχαριστω για τις ευχες και συ οτι καλυτερο για το μωρακι σου. Με ηρεμησατε λιγο οντως εφοσον ειναι διπλα το μωρο το ελεγχω το πραγμα.Μακαρι να καταφερω κι εγω να φτασω το 8μηνο!!!!!

RD3Up3.png
Link to comment
Share on other sites

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΘΕΜΑ ΑΦΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΜΟΝΟ ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΠΑΝΙΟ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΣΟ ΕΣΥ ΘΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ!

 

Ναι εχεις δικιο εγω το θελω απλα δεν ξερω αν επιρεαζεται η ψυχολογια μας εκεινες τις ωρες κ παραδιδουμε τα οπλα. Πιστευω οτι θα την παλεψω γιατι ειμαι αποφασισμενη απο τωρα.(ισως παιζει οτι η μαμα μου ηταν πολυ ενημερωμενη και σε μενα και στον αδερφο μου και μου το μετεδωσε αμεσως το θεμα θηλασμος. Φαντασου ο αδερφος μου βγηκε 4200 τι κατεβαζε!!!!) Το χω ξεκαθαρισει και στην πεθερα μου(η οποια θηλασε μονο 10 μερες γιατι την κουραζε το θεμα)πιστευω θα τα καταφερω...

RD3Up3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να ακουω οτι κουραζει ο θηλασμος.

δεν κουραζει να βρασεις νερο να αποστειρωσεισ το μπιμπερο να παγωσεισ το γαλα και κουραζει ο θηλασμος??????????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν μπορω να ακουω οτι κουραζει ο θηλασμος.

δεν κουραζει να βρασεις νερο να αποστειρωσεισ το μπιμπερο να παγωσεισ το γαλα και κουραζει ο θηλασμος??????????????

 

Ασε και γω το ιδιο νοιωθω. Νομιζω οτι ειναι θεμα ενημερωσης και διαθεσης απο τη μανα.Καποιες γυναικες δεν το χουν!!!!Και να σου πω δεν μ απασχολει κιολας το θεμα ειναι εγω τι κανω

RD3Up3.png
Link to comment
Share on other sites

με το καλο το παιδακι σου ...εγω και τα δυο παιδακια τα γεννησα εκει...σαν μαιευτηριο ειναι λιγο παλιο αλλα απο καθαριοτητα ειναι πολυ καλα ειδικα στην αιθουσα τοκετου...και σαν μοναδα ειναι πολυ καλα... εγω στην κορη μου επειδη δεν ηξερα γεννησα και πηρα 4κλνο στο ισογειο τοτε δεν ειχα την μικρη μαζι μου...(κακος)!!! στο μπεμπη ηξερα πλεον και ετσι πηρα μονοκλινο και ειχα το μπεμπη μαζι μου...και πληρωσα και λιγα σχετικα... ειχα δικο μου μπανιο το αποστιρωσα μια φορα και εκανα μπανιο αφοβα και γεννικα ημουν μονη μου.οτι ηθελα εκανα οποια ωρα ηθελα εκλεινα τα φωτα για να κοιμηθω οτι ωρα ηθελα ειχα επισκψσεις...και το προσωπικο αλλη μεταχειρηση;) ...τωρα αν δεν εχεις οικονομικη δυνατοτητα για μονοκλνο θα σου ελεγα να παρεις τουλαχιστον πανω δωματιο για να εχεις το μωρο μαζι σου...γενικα μιλα με το γιατρο σου να σου δειξει το νοσοκομειο και να στα πει καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και με το καλό το μωράκι σου..... Αυτά που λέει η ΕΛΕΝΑ είναι σωστά με τη διαφορά οτι τώρα το έχεις το μωρό σου εσύ στο δωμάτιο. Το άλλαξαν τον τελευταίο χρόνο αυτό. Με το καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να γεννηθεί το μωράκι σου, γέννησα κ'γω τα παιδάκια μου εκεί. Παρότι κ τις δύο φορές δεν είχα τα παιδάκια μαζί μου κ ήμουν σε τρίκλινο ήταν όλα πολύ καλά, καθαρά κ έμεινα ικανοποιημένη.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εχει πολύ υψηλές ταρίφες εκεί μέσα! 1.800? ζήτησε ο γιατρός απο την κολλητή μου εν μέσω κρίσης! Έλεος πια! Την εχουν δει εκεί μέσα καθηγητές και κάνουν ότι γουστάρουν!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εχει πολύ υψηλές ταρίφες εκεί μέσα! 1.800? ζήτησε ο γιατρός απο την κολλητή μου εν μέσω κρίσης! Έλεος πια! Την εχουν δει εκεί μέσα καθηγητές και κάνουν ότι γουστάρουν!

 

κοιτα δεν ξερω ποιους γιατρους ειχατε αλλα 1800:shock: δεν θα εδινα με τιποτα φακελακι ... εγω εδωσα 500 ευρω την δευτερη και 400 στην πρωτη γεννα...και στην δευτερη δεν ζητησε καν τιποτα του εδωσα απο μονη μου οχι σαν καποιους αλλους και επισκεψη 50 ευρω και διαφορετικες ταριφες αν ειναι φυσιολογικος η καισαρικη...μην τρελαθουμε τελειως

 

ξερω οτι οταν εισαι κατω το μωρο ειναι στην αιθουσα νεογνων.... αν εισαι πανω ειναι μαζι σου σιγουρα...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ειχε ζητήσει το 2008 ο κ. Μπότσης στο Αρεταίειο 1.500? και φέτος στην κολλητή μου ο κ. Κονιδάρης 1.800?!!! Ελεος δηλαδή....εν τω μεταξύ ο Κονιδάρης ειναι άρρωστος και μια εβδομαδα πριν γεννήσει η φίλη μου την πασάρει σε εναν άλλο ο οποίος της ειπε "οτι εχετε συμφωνήσει με τον κ. Κονιδάρη"....και επειδή το μωρό δεν εχει μπει στη λεκάνη θα της κάνει καισαρική (και εμενα δεν ειχε μπει αλλα η γιατρός μου το εβαλε στη γέννα)! Αυτοί ειναι οι καθηγητές που βγάζουν τους γυναικολογους του αύριο! Να τους χαιρόμαστε!

Το Αρεταίειο ειναι το φυτώριο!

Πες μου που να στειλω μια καταγγελία για ολα αυτα;;;; Που πρεπει να απευθυνθεις, στο ΣΔΟΕ ή στον Τριανταφυλλόπουλο;;;;;

Link to comment
Share on other sites

κοιτα δεν ειναι ολοι ετσι εγω σου λεω δεν θα παηγαινα σιγουρα αυτους που ζητανε πολλα ειναι ξεφτιλες για μια γεννα 2000 χιλιαρικα ειναι πολλα.....ομως σιγουρα καθε γυναικα ξερει και μπορει να κρινει... σιγουρα αν ζητανε πολλα να μην πανε ειναι κριμα ...παντα ελεγα καλυτερα να τα χαλασουν για το παιδακι τους και οχι να τα χαρισουν σε καποιον ξενο....εγω ειχα γιατρο που πηρε λιγα χρηματα αλλα με προσεξε αρκετα....θελει προσοχη

Link to comment
Share on other sites

α...και κατι αλλο τουλαχιστον στο αρεταιειο δεν δινεις πολλα φακελακια στο καθενα μετα την γεννα εμεις δωσαμε 2 η3 μονο σε καποιες κοπελες που με προσεξαν πολυ,,, ενω η αδερφουλα μου οταν γεννησε στο Ελενα εδωσαν η 10 η 11 ελεος πια μας ειχαν πριξει η καθε μια ερχοταν ειναι καλα το μωρακι σας!!! και το ελεγε μεχρι να δωσουμε κατι ακομα και η καθαριστριες ελεος ελεος....αλλο θεμα που θελει πολυ συζητηση...αφηστε κοριτσια σε βαφτισια γεννες γαμους αρρωστιες η ακομα και στου ς θανατους ολοι εκμεταλευονται και κοιτανε πως να βγαλουν λεφτα η με το πονο η με την χαρα που εχουμε.....τεσπα τα πηρα τωρα παω να κανω καμια δουλεια γιατι δεν με βλεπω καλα....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...