Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣΜΟΣ......


fistikaki

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ  

1.163

  1. 1. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ

    • ΝΑΙ
      976
    • ΟΧΙ
      586


Recommended Posts

Απλά θα αρχίσω να θέλω να βγαίνω βόλτα πιο συχνα :lol: , να βλέπω πολύ τηλεόραση :lol: να είμαι πιο απόμακρος :roll: κλπ κλπ
για συζήτηση.... ούτε κουβέντα...και φυσικά θα συνεχίσετε να μένετε μαζί ωραία και καλά ε;;; :lol::lol::lol:

και μετά η γυναίκα θα έχει παράπονα... :lol::lol::lol::lol:

άστα βράστα!! φαύλος κύκλος!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

[/b]

 

δεν υπαρχει λογος αγαπη μου να συζηταμε ,τα προβληματα λυνονται ως δια μαγειας αν βγεις με τους κολλητους σου και πιειτε ενα τελαρο μπυρες :D

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 535
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Απλά θα αρχίσω να θέλω να βγαίνω βόλτα πιο συχνα :lol: , να βλέπω πολύ τηλεόραση :lol: να είμαι πιο απόμακρος :roll: κλπ κλπ
για συζήτηση.... ούτε κουβέντα...και φυσικά θα συνεχίσετε να μένετε μαζί ωραία και καλά ε;;; :lol::lol::lol:

και μετά η γυναίκα θα έχει παράπονα... :lol::lol::lol::lol:

άστα βράστα!! φαύλος κύκλος!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

 

δεν υπαρχει λογος αγαπη μου να συζηταμε ,τα προβληματα λυνονται ως δια μαγειας αν βγεις με τους κολλητους σου και πιειτε ενα τελαρο μπυρες :D

 

ΑΟΥΤΣ! Αυτό πόνεσε! Σκόραραν πάλι οι κοπέλες :)

 

Κοπέλες - Μάνος: 2 - 0

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ ποδόσφαιρο παίζετε εδώ...; :lol:

Αγοράκια και κοριτσάκια σε .... συζήτηση ....

 

Περαστική είμαι... συνεχίστε συνεχίστε εσείς........

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που παντρευτηκα,ομολογω οτι το σκεφτηκα αρκετες φορες.Ειδικα οταν τσακωνομαστε,οταν γκρινιαζει -ο αντρας μου ειναι πολυ γκρινιαρης σα κατι γυναικουλες και μου σπαει απιστευτα τα νευρα-οταν δεν ασχοληται οσο θα ηθελα να ασχοληθει εγω με το παιδι!!Αλλα με καποιο μαγικο τροπο οταν ολα αυτα ξεπερνιουνται-την ιδια μερα η την επομενη-σκεφτομαι ποσο καλα ειμαστε με το παιδακι μας,πως εχω εναν αντρα που με αγαπα και με νοιαζεται,σκεφτομαι ολα αυτα που εχουμε κανει μαζι,τα ταξιδια μας,οτι δε μου λεει οχι σε οτι και αν θελω-οπως και εγω,βεβαια-και τα προσπερνω,προσπαθω να μη στεκομαι!!Μεχρι την επομενη φορα!! :twisted: Μαλλον ειναι φαυλος κυκλος που κανενας δε μπορει να ξεφυγει!!Αυτα σκεφτομαι και περνω δυναμη για το μελλον!!! :wink:

n10D.jpg.png

Η ζωη δε μετριεται με τον αριθμο των στιγμων που περνουμε αναπνοη,αλλα με τον αριθμο των στιγμων που μας κοβεται η αναπνοη!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που παντρευτηκα,ομολογω οτι το σκεφτηκα αρκετες φορες.Ειδικα οταν τσακωνομαστε,οταν γκρινιαζει -ο αντρας μου ειναι πολυ γκρινιαρης σα κατι γυναικουλες και μου σπαει απιστευτα τα νευρα-οταν δεν ασχοληται οσο θα ηθελα να ασχοληθει εγω με το παιδι!!Αλλα με καποιο μαγικο τροπο οταν ολα αυτα ξεπερνιουνται-την ιδια μερα η την επομενη-σκεφτομαι ποσο καλα ειμαστε με το παιδακι μας,πως εχω εναν αντρα που με αγαπα και με νοιαζεται,σκεφτομαι ολα αυτα που εχουμε κανει μαζι,τα ταξιδια μας,οτι δε μου λεει οχι σε οτι και αν θελω-οπως και εγω,βεβαια-και τα προσπερνω,προσπαθω να μη στεκομαι!!Μεχρι την επομενη φορα!! :twisted: Μαλλον ειναι φαυλος κυκλος που κανενας δε μπορει να ξεφυγει!!Αυτα σκεφτομαι και περνω δυναμη για το μελλον!!! :wink:

 

Ακριβώς αυτό περνάω και εγώ μόνο που τώρα τελευταία τσακωνόμαστε αρκετά συχνά και σκέφομαι ακόμη περισσότερο τον χωρισμό!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σιγουρα περνάει απο το μυαλό καθε φορά που τσακώνεσαι που νοιωθεις οτι ο άλλος δεν σε καταλαβαίνει ......

αλλα αλλο να το σκεφτείς και αλλο να το κάνεις.....γιατι εχεις φτιάξει μαζί μια οικογενει γιατι υπαρχουν 2 ματάκια που σου λένε μπαμπααααα και τρεχουν στην αγκαλιά του ......

γιατι με μια αγκαλια και ενα φιλί ολα τα δύσκολα φεύγουν......εως την επόμενη φορά που παλι στην πρώτη δυσκολία θα πεις το φεύγω......και αφηνω πισω μου συντρίμμια......

αλλα μετά σου συνεχίζει το μυαλό ......μα που να παωωωω που σ'αγαπώ τοσο πολύυυυυυυ

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

σας τα ειπα τραγουδιστικά....δεν εχετε παραπονο......

με την αγάπη και την θεληση ολα ξεπερνιουνται

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ και δε με βοηθάει στο σπίτι

Αν και δεν ψωνίζει ποτέ τίποτα (ούτε ψωμί και γάλα) για το σπίτι

Αν και λείπει συνέχεια τελευταία

Αν και ροχαλίζει σαν νταλικέρης (σημ.: μισή αλήθεια το "σαν", έχει και επαγγελματικό δίπλωμα και φορτηγά :lol: )

Αν και βρωμάνε τα πόδια του (σκοτώνονται όλα τα έρποντα τα έντομα & τα ακάρεα - :idea: μήπως να κάνω αποσμητικό οικολογικό teza όπως το άρωμα χάμπουργκερ???) από τα άρβυλα :lol::lol:

Αν και δε βγαίνουμε πια όπως παλιά, δεν πάμε σινεμά κλπ (μόνο για φαί)

Αν και δε μου κάνει πια δώρα (παίρνω το χρήμα και αυτοδωρίζομαι :wink::lol: )

Αν και ......................................... +1000 ακόμη Αν....΄

 

Παρόλα αυτά είναι το 1/2 μου πορτοκάλι και χωρίς αυτόν δεν είμαι εγώ

 

άρα ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ (τόσα όχι ούτε ο Μεταξάς δεν είπε - φτύστε με βρε !!!)

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ και δε με βοηθάει στο σπίτι

Αν και δεν ψωνίζει ποτέ τίποτα (ούτε ψωμί και γάλα) για το σπίτι

Αν και λείπει συνέχεια τελευταία

Αν και ροχαλίζει σαν νταλικέρης (σημ.: μισή αλήθεια το "σαν", έχει και επαγγελματικό δίπλωμα και φορτηγά :lol: )

Αν και βρωμάνε τα πόδια του (σκοτώνονται όλα τα έρποντα τα έντομα & τα ακάρεα - :idea: μήπως να κάνω αποσμητικό οικολογικό teza όπως το άρωμα χάμπουργκερ???) από τα άρβυλα :lol::lol:

Αν και δε βγαίνουμε πια όπως παλιά, δεν πάμε σινεμά κλπ (μόνο για φαί)

Αν και δε μου κάνει πια δώρα (παίρνω το χρήμα και αυτοδωρίζομαι :wink::lol: )

Αν και ......................................... +1000 ακόμη Αν....΄

 

Παρόλα αυτά είναι το 1/2 μου πορτοκάλι και χωρίς αυτόν δεν είμαι εγώ

 

άρα ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ (τόσα όχι ούτε ο Μεταξάς δεν είπε - φτύστε με βρε !!!)

 

Μακάρι να μείνετε για πάντα έτσι... :D:D:D

*

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Ναι κάποια στιγμή στην αρχή του γάμου που ήταν δύσκολο μέχρι να μάθουμε ο ένας τον άλλον το είχα σκεφτεί αλλά ξέροντας ότι δεν θα άντεχα μακριά του Το κουλό είναι ότι μετά από 17 χρόνια γάμου και 22 δεσμού καταφέραμε να αποκτήσουμε ένα αγγελούδι και να μου πεί ότι θέλει να χωρίσουμε γιατί δεν μπορει άλλο μαζί μου να μαλώνουμε συνέχεια. Με ρώτησε αν μπορώ να αλλάξω είναι δυνατόν να αλλάξω τώρα στα 38 μου δεν είχα καταλάβει ότι είχαμε πρόβλημα δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό που μου συμβαίνει κλαίω όλη μέρα αν δεν είχα το παιδί σίγουρα θα την είχα πάθει την κατάθλιψη . Δεν θέλω να μείνει για το παιδί έχω και εγώ εγωισμό αν δεν θέλει δεν μπορώ να τον κρατήσω με το ζόρι

Αλλά πονάω πάρα πολύ δεν μπορώ να πάψω να τον αγαπώ μεγαλώσαμε μαζί δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω μόνη μου βλέπετε η οικογένεια μου δεν τον ήθελε και με έδιωξαν από το σπίτι έτσι παρόλο που μιλάω μαζί τους έχει χαθεί πια αυτή η επαφή αλλά έτσι κι αλλιώς δεν σκοπεύω να τους πω τίποτα δεν ξέρω κοντεύω να τρελαθώ συγνώμη για τα λάθη τα ορθογραφικά αλλά είμαι πάρα πολλή ταραγμένη. Μήπως θα χρειαστώ βοήθεια από ειδικό και αν ναι που να αφήσω το παιδί έχω μείνη ολομόναχη πως θα τα καταφέρω Συγνώμη που σας ζάλισα αλλά δεν έχω κανέναν να πω ότι νιώθω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντινα αφου συζητα το θεμα νομιζω δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα.....

 

Γιατι να μη το προσπαθησετε? Γιατι να μη μπορεις να αλλαξεις καποια πραγματα? Συμφωνηστε να πατε σε ενα συμβουλο γαμου και παλεψτε το αφου σε ενδιαφερει........

 

Ποιος ο λογος να σε παιρνει απο κατω? Δε σε παρατησε στα καλα καθουμενα.... :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

To νούφαρο με κάλυψε πλήρως!!!! :lol::lol::lol:

Είμαστε μαζί από την 3η Λυκείου (τώρα είμαστε στα πρώτα άντα μας)

και αν και μου σπάει ΕΝΤΕΛΩΣ τα νεύρα πολλές φορές, θέλω να τον σκοτώσω άλλες τόσες,

είναι η μισή μου ζωή....δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου μακριά του :oops:

Πολύ μελό το γύρισα αλλά έτσι νιώθω!!!

Link to comment
Share on other sites

Για σύμβουλο γάμου ούτε να το συζητήση δεν θέλει σήμερα μου είπαι ότι έχει πάρει την απόφαση και δεν πρόκειτε να αλλάξει γνώμη. Λέει ότι ε'ιναι καλήτερα για το παιδί. Σε αυτά που θέλει να αλλάξω το προσπαθώ τόσα χρόνια και δεν μπορώ έτσι είμαι και εγώ τον δέχτηκα με τα ελλατωματά του το ότι είναι νευρικός και όλα αυτά τα χρόνια κάνω πίσω γιατί τον αγαπάω πάρα πολύ για εκείνον δεν ξέρω πια λέει οτι με 'εχει γραμμένη

Και όχι τίποτε άλλο αλλά είμαι από της τυχερές με μία υπέροχη πεθερά και πως να της το πώ άσε που εκείνη θα μου κρατήσει το παιδί όταν θα πάω για δουλειά τον Απρίλιο τώρα τη να πω κράτα το παιδί και ας χωρίσω με τον άντρα μου

Link to comment
Share on other sites

dina25 μην απελπιζεσε...... Σε καταλαβαινω κοντευεις να τρελαθεις αλλα το παν ειναι η υγεια και η ψυχολογια η δικια σου.....Συμβαινουν αυτα!!! Να παρεις δυναμη να σταθεις στα ποδια σου...δε χρειαζεται να προσπαθησεις για κατι που εχει τελειωσει απο την αλλη πλευρα!!!

Ετσι καπως εγινε με τους γονεις μου...η μανα μου εκανε παρα πολλα χρονια να ξεπερασει τον πατερα μου και τωρα ειναι μονη της...3 μηνες αφου γεννηθηκα η σχεση ειχε τελειωσει και χωρισαν οταν εγινα 10 χρονων!!!!

Ζησε τη ζωη σου ειτε ετσι ειτε αλλιως για σενα και το μωρακι σου!!! Και κοιτα να εχεις καλες σχεσεις με τον πατερα του παιδιου...θα κανει καλο στο παιδι!

 

 

 

Οσο για μενα......οπως τα λεει η νούφαρο ειναι και κατι παραπανω...ωρες ωρεσ ειναι για τρελες μπατσες αλλα αν παθει κατι....εστω και πυρετο να εχει μου κοβεται η ανασα...Τρακαρε με τη μηχανη του και εχασα τον κοσμο...οχι να σκεφτω να τον χωρισω!!!! Απο την αρχη μου το λεγε οτι θα γερασουμε μαζι και δεν τον πιστευα! (μιλαμε οτι λιωνω οχι αστεια....ουτε οι Ρουβιτσες δεν κανουν ετσι!!!!!) :lol::lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Ντινα μαλλον χρειαζεσαι ενα καλο ψυχολογο που να σε βοηθησει να αντιμετωπισεις την κατασταση.......το κακο ειναι που δεν ησουν προετοιμασμενη για κατι τετοιο.....το θεμα ειναι οτι ισως να ειναι καλυτερα και για σενα, ισως να εισαι προσκολλημενη πανω του απο συνηθεια και φοβασαι να αντιμετωπισεις το μελλον.......εισαι νεοτατη γυναικα και θα ελεγα πως ειναι πολυ θετικο που κανατε ενα παιδακι γιατι ειχες την ευκαιρια να γινεις μητερα..........εχεις το παιδιακι σου, κατι που θα σε βοηθησει ψυχολογικα να σταθεις στα ποδια σου και να ξεκινησεις μια νεα ζωη....στο κατω κατω γιατι να μην εχεις την ευκαιρια να κανεις αλλες σχεσεις?

 

Θα δεις πως οταν συνελθεις και θα δεις πιο ψυχραιμα τα πραγματα ειναι καλυτερο να χεις την ευκαιρια να φτιαξεις την ζωη σου παρα να συνεχισεις το μακροχρονο γαμο σου που δεν ηταν πετυχημενος......θα γλυτωσεις πο το στρες και την μιζερια του να προσπαθειτε να αλλαξετε ο ενας τον αλλον...

 

Μη σε απασχολει για την πεθερα σου....αφου ειχατε καλη σχεση και δεν ζητας εσυ το διαζυγιο, γιατι να θυμωσει με σενα? Αλλωστε παραμενει γιαγια του παιδιου και σαφως θα στο κραταει οταν θα δουλευεις........δεν παιρνει κανεις διαζυγιο απο το παιδι!!!

 

Τον αντρα σου στην παρουσα φαση μη τον πιεζεις......μπορει να ηρεμησει με την αποσταση που του αφηνεις και να δει πιο χαλαρα τα πραγματα.....ισως και να επανεκτιμησει την σχεση σας.......κι αν οχι τοτε δεν εχασες τιποτα......την προσπαθεια την εκανες.....

 

Επειδη εχω περασει παρομοιες καταστασεις οπως λεει το τοπικ, περισσοτερο στεναχωριομουν οταν δεν ειχα το μωρο.....τωρα που το απεκτησα ειμαι πολυ πιο χαλαρη κι αισιοδοξη για το μελλον......δεν τελειωνει η ζωη σου κοπελα μου επειδη μια σχεση εκανε τον κυκλο της........συμβαινει αυτο με τις τοσο μακροχρονιες σχεσεις......

 

Θα ελεγα να προσπαθησεις να ηρεμησεις και να δεις την ζωη σου απο αλλη οπτικη γωνια...τα καλα του να εισαι ελευθερη δλδ....τα νεα πραγματα που σε περιμενουν, οι χαρες, νεες γνωριμιες....αλλωστε αφου εχεις το μωρο σου δεν εχεις κανενα αγχος για το βιολογικο σου ρολοι.......υπαρχουν παμπολλες γυναικες που εφτιαξαν πολυ καλυτερα τη ζωη τους μετα απο ενα διαζυγιο...........απεκτησε τετοιο σκεπτικο και θα δεις οτι ολα θα φτιαξουν!!! Και ο αλλος θα σε δει με αλλο ματι αν δεν βαλεις πλερεζες....... :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω για καλά σας λόγια vera δεν μένω μαζί του ζπό συνηθεια τον αγαπάω πάρα πολύ και εκείνος το ίδιο Η αλήθεια είναι ότι αυτή την εποχή δεν ειναι ο άνθρωπος που ξέρω δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει πάθει. Η σχέση μας 'ολα αυτά τα χρόνια ήταν πάρα πολύ καλή σκέφτομαι μήπως με τον ερχομό του παιδιού άρχισε να φοβάται γιατί πολλές φορές μου ανέφερε ότι δεν ξέρει αν θα ζήση να τον προλάβη να μεγαλώση.

 

Βλέπεις είμαστε και οι δύο άνθρωποι με πολλή έντονη προσωπικοτητα και προσπαθούμε να επιβάλει ο καθένας την αποψή του για το παιδί εκεί υπάρχει μεγάλη κόντρα και όλα αυτά που μου λέει πιστεύω .οτι δεν τα εννοεί.

 

Ελπίζω να αρχίσει να συνέρχεται γιατί δεν θέλω το παιδί να μεγαλώσει με τους γονείς του χώρια όχι ο άντρας μου δεν θα το βλεπει ίσα ίσα αλλά δεν είναι το ιδιο . Το άλλο που σκεφτομαι είναι οταν μεγαλώσει και με ρωτήση γιατί χωρίσαμαι τι θα του πω ότι μόλις γεννήθηκες χωρίσαμαι φοβάμαι ότι θα το πάρει πάνω του ότι εκείνο φταίει

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία πολλές φορες περνάει απο το μυαλο μου....

Ο αντρας μου κανει τα περισσοτερα απο οσα περιγραφετε καποιες οτι δεν κανουν οι δικοι σας αντρες. Θα ψωνισει για το σπιτι, θα νοιαστει για το παιδι, αλλά εχει ενα μεγαλο ελαττωμα ... τα λεφτα...

Δεν τα παει καθολου καλα και με αγχωνει φρικτα....

Αλλά αν βαλω τον εαυτο μου να σκεφτω τη ζωη μου χωρις αυτον, δεν ξερω αν μπορω να τα καταφερω.... Σκεφτομαι τα ωραια, την πιο δυνατη στιγμη μας, οταν μπηκε στο νοσοκομειο αφου γεννησα και εκλαιγε μαζι μου.... τελικα τον αγαπω για να τον χωρισω...

Link to comment
Share on other sites

Ntina βλεπω οτι το παθαινουν πολλοι αυτο με τον ερχομο του παιδιου....αισθανονται αραγε οτι ειναι η τελευταια τους ευκαιρια να λακισουν? :roll: Φοβουνται οτι μετα δεν θα μπορεσουν να φυγουν?

 

Δεν ξερω αλλα το θεμα ειναι οτι συμβαινει συχνα...ειδικα εδω στο φορουμ δυστυχως το βλεπω να παιζει πολυ.....πολλα ζευγαρια χωριζουν μετα τον ερχομο του παιδιου.......

 

Καμμια φορα οσο κι αν αγαπιομαστε, ειμαστε ασυμβατοι ως χαρακτηρες και με την συμβιωση αυτο γινεται πολυ εντονο......φθειρεται σιγα σιγα η σχεση και το μεγαλο πατατρακ συμβαινει με τον ερχομο του παιδιου......λακιζουν σαν ποντικοι απο το σπιτι λες και ηταν η καλυτερη λυση να φυγουν ΑΦΟΥ γεννηθει ενα μωρο......

 

Εγω θα ελεγα να μη τον πιεσεις ουτε να προσπαθησεις να του δημιουργησεις τυψεις.....το να παρατησεις ενα παιδι ετσι σε τοσο ευαισθητη ηλικια ειναι κατι που χρηζει σκεψης, αν το εχει αποφασισει δεν θα το εμποδισεις δημιουργωντας τυψεις σε αυτον........ασε τον να σκεφτει τι θα κανει και φροντισε να παραμεινεις ψυχραιμη και αισιοδοξη........που ξερεις? Μπορει να συνελθει!!! :wink:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Ντινα μαλλον χρειαζεσαι ενα καλο ψυχολογο που να σε βοηθησει να αντιμετωπισεις την κατασταση.......το κακο ειναι που δεν ησουν προετοιμασμενη για κατι τετοιο.....το θεμα ειναι οτι ισως να ειναι καλυτερα και για σενα, ισως να εισαι προσκολλημενη πανω του απο συνηθεια και φοβασαι να αντιμετωπισεις το μελλον.......εισαι νεοτατη γυναικα και θα ελεγα πως ειναι πολυ θετικο που κανατε ενα παιδακι γιατι ειχες την ευκαιρια να γινεις μητερα..........εχεις το παιδιακι σου, κατι που θα σε βοηθησει ψυχολογικα να σταθεις στα ποδια σου και να ξεκινησεις μια νεα ζωη....στο κατω κατω γιατι να μην εχεις την ευκαιρια να κανεις αλλες σχεσεις?

 

Θα δεις πως οταν συνελθεις και θα δεις πιο ψυχραιμα τα πραγματα ειναι καλυτερο να χεις την ευκαιρια να φτιαξεις την ζωη σου παρα να συνεχισεις το μακροχρονο γαμο σου που δεν ηταν πετυχημενος......θα γλυτωσεις πο το στρες και την μιζερια του να προσπαθειτε να αλλαξετε ο ενας τον αλλον...

 

Μη σε απασχολει για την πεθερα σου....αφου ειχατε καλη σχεση και δεν ζητας εσυ το διαζυγιο, γιατι να θυμωσει με σενα? Αλλωστε παραμενει γιαγια του παιδιου και σαφως θα στο κραταει οταν θα δουλευεις........δεν παιρνει κανεις διαζυγιο απο το παιδι!!!

 

Τον αντρα σου στην παρουσα φαση μη τον πιεζεις......μπορει να ηρεμησει με την αποσταση που του αφηνεις και να δει πιο χαλαρα τα πραγματα.....ισως και να επανεκτιμησει την σχεση σας.......κι αν οχι τοτε δεν εχασες τιποτα......την προσπαθεια την εκανες.....

 

Θα ελεγα να προσπαθησεις να ηρεμησεις και να δεις την ζωη σου απο αλλη οπτικη γωνια...τα καλα του να εισαι ελευθερη δλδ....τα νεα πραγματα που σε περιμενουν, οι χαρες, νεες γνωριμιες....αλλωστε αφου εχεις το μωρο σου δεν εχεις κανενα αγχος για το βιολογικο σου ρολοι.......υπαρχουν παμπολλες γυναικες που εφτιαξαν πολυ καλυτερα τη ζωη τους μετα απο ενα διαζυγιο...........απεκτησε τετοιο σκεπτικο και θα δεις οτι ολα θα φτιαξουν!!! Και ο αλλος θα σε δει με αλλο ματι αν δεν βαλεις πλερεζες....... :wink:

συμφωνώ απόλυτα, μην παραδίνεσαι, δούλεψέ το αλλιώς το θέμα της σχέσης, άστου και ΄χωρο, χρόνο αν το χει πάρει απόφαση, θα δειξει πως πάει!

 

φυσικά και εγώ το χω σκεφτεί, αλλά μόνο στους γερούς τσακωμούς μας , πια 3 στο χρονό, ειμαστε και 9 χρόνια μαζί, οπότε το παλεύουμε! δεν ξεχνώ πόσο αγαπιόμαστε! πόσο αλλάξαμε, πόσο καλά περνάμε, τα πανέμορφα κοριτσάκια μας! οπότε όλα ξεπερνιουνται με καθαρό μυαλό!

:wink:

4 asteria..... ta paidia mou!

3-2003, 7-2004, 12-2009, 6-2011

Link to comment
Share on other sites

ψέματα να πω, δεν κάνει ... κάνει;;;;;; :lol:

 

είναι μερικές φορές που όχι να τον χωρίσω έχω σκεφτεί ... να τον πνίξω μου 'ρχεται ... :evil::evil::evil:

 

μετά όμως ... κάνω τις ανάσες μου (γιόγκα γαρ) και τα ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΜ μου κάνει κι αυτός καμία καλή κίνηση και συνέρχομαι ... :lol::lol::lol:

age.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω σκεφτεί να την χωρίσω . Έχω δει όμως αρκετές φορές το μάτι της γυρισμένο , έτοιμη να με χωρίσει. Σε αυτές τις περιπτώσεις απλά σκέφτομαι τι θα κάνω αμέσως μετά :wink:

Βέβαια σχετικά σύντομα της περνάει ( το μάτι ξανά γυρίζει στην θέση του) αλλά ποτέ δεν ξέρεις :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ..."ΜΟΝΟ ΜΙΑ Κ ΔΥΟ"?ΟΤΑΝ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΔΕ ΒΓΑΙΝΟΥΝ Κ ΤΑ ΚΑΡΙΟΦΙΛΙΑ....ΧΑΜΟΣ ΛΕΜΕ!!!!!ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ 9 ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΖΙ Κ ΒΛΕΠΟΥΜΕ....ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια!!!!! :-Ρ

Ειδικά το πρώτο εξάμηνο του μωρού "χωρίζαμε" κάθε μέρα!

 

Την ονομάζω "η περίοδος της μεγάλης τσαντίλας" εκείνη. Αλλά ήταν περαστική και ελπίζω αγύριστη. Φρεσκομάνα κι εγώ, έτρωγα κάθε μέρα φρίκες με τη συμπεριφορά του "είμαι-ελεύθερος-και-ωραίος" φρεσκοπατέρα αντρούλη μου. Που μου έλεγε ότι αφού δεν μπορεί να θηλάσει ή αφού μπορώ κι εγώ να αλλάξω-κοιμίσω-νταντέψω το μωρό, γιατί αυτός να μην πάει για μπάλα-καφέ-ποτό. Και όταν του έλεγα ότι χρειάζομαι συμπαράσταση ψυχική και ηθική, κλεισμένη μέσα εγώ, μου έλεγε ότι για να μείνει πρέπει να του παρουσιάσω έναν καλό ΠΡΑΚΤΙΚΟ λόγο ή ότι ζηλεύω που αυτός μπορεί να βγαίνει και εγώ όχι.

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...