Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣΜΟΣ......


fistikaki

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ  

1.163

  1. 1. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ

    • ΝΑΙ
      976
    • ΟΧΙ
      586


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 535
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

περνάει από το μυαλό συνέχεια πάντα εν βρασμώ ψυχής!!! και συνήθως για τις καθημερινές χαζομάρες, και μετά σκέφτομαι τι βλακείες είναι αυτές που λεω??? συνέρχομαι και τον πέρνω μια αγκαλίτσα, και περνάνε όλα.

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ. ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι,η απαντηση μου.Δαγκωτο.Ομως,ουτως η αλλως,δυσκολα σου σπαει τα .......νευρα ενας συζυγος "φαντασμα" :lol::lol::lol::lol::lol: .

 

Fistikaki,εχεις δικιο που αγανακτεις,κουκλα μου.Χαλαρωσε ομως,προσπαθησε,ματια μου και πες του τα.....

 

Αισθανεσαι τουλαχιστον καλυτερα σημερα :?:

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα όχι. Ειδικά τώρα με το μωρό δεθήκαμε ακόμη πιο πολύ. Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται αλλά αυτή τη στιγμή και μόνο που σκέφτομαι τη ζωή μου χωρίς τον άντρα μου χάνω τη γη κάτω από τα πόδια μου...

*

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ναι κοριτσια κ δεν πιστευα ποτε οτι θα περνουσε αυτη η σκεψη κ οχι μονο απο το μυαλο μου!!!

 

απο τοτε που γεννησα ειδα την πραγματικοτητα κ αναθεωρησα πολλα πραγματα!

βεβαια γινανε κ σκηνικα χοντρα με την μανα του!

 

απλα οι αντρες ποτε δεν μας περνουν στα σοβαρα το τι λεμε!

νομιζουν οτι τους εχουμε αναγκη κι οταν τους χτυπαμε την πορτα κ τους λεμε το αντιο μενουν με ανοιχτο το στομα!

γιατι οπως κ να το κανουμε η γυναικα κραταει το σπιτι!

 

ο αντρας μπορει να ειναι το κεφαλι αλλα η γυναικα ειναι ο σβερκος.

 

 

 

line_flow2_beg_39_time_1208577600_text_e720ece5ebe9f3f3effdebe120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι-ναι-ναι..

δυστυχώς όταν ειδικά ήμουν έγκυος δεν ήθελα ούτε να τον βλέπω :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

τώρα ώρες ώρες μου σπάνε τελείως τα νεύρα οπότε έρχομαι στο parents και ηρεμώ!!!!!!!!

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

όταν χοντροτσακωνόμαστε οι κλασσικές ατάκες που γυρνάνε στο μυαλό μου με σειρα μάλιστα είναι:

1.δεν φταις εσύ εγώ φταιώ που σε παντρεύτηκα

2.έπρεπε να ήμουν ελεύθερη και ωραία, τώρα την έκανα την βλακεία

3.κάπου εκεί μπαίνει το σενάριο χωρισμός

4. θα τον χωρίσω και μετά θα βρω καλύτερο, όχι που νομίζει ότι θα τελειώσω εδώ τη ζωή μου!!!δεν με ξέρει καλά!!!

-μέχρι εκεί τα νεύρα αγγίζουν κόκκινο, μετά αρχίζω και ηρεμώ και σκέφτομαι άλλα...όπως:

5. αλλά για να είμαι ειλικρινής ε δεν έγινε και κάτι τρομέρό, κατά βάθος ξέρω πως με αγαπάει

6. είναι καταπληκτικός πατέρας και μεταξύ μας δεν έχει κανένα σοβαρό ελλάτωμα ή κουσούρι

7. πιστεύω ακόμα και σήμερα πως έιναι ότι καλύτερο είχα στη ζωή μου

ε μετά από όλες αυτές τις σκέψεις έχω ηρεμήσει και διακριτικά πάω στο δωμάτιο που είναι για να τα βρούμε :lol::lol: και εκεί έχει τελειώσει και ο καβγάς και συνεχίζουμε την ωραία μας ζωούλα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το σκέφητκα χτές το βράδυ όταν ενω γενικά βοηθάει πολύ με τοπαιδί στα ξενύχτια και σε όλα του λέω φτιάξε το γάλα του παιδιού για να του το δώσω γιατί νύσταζε.Ναι μου λέει παω έγώ στο μπάνιο και όταν βλέπω τον βλε΄πω στο ιντερνετ το παιδι διπλα του να κοιμαται καθιστό και το μπουκαλι με το γαλα σε μια λεκανι με νερο να κρυωνει μονο του.Τα πηρα και φορτωσα κρυωνω εγω το γαλα το δινω στο παιδι το οποιο ξυπνησε και μετα δεν ηθελε να κοιμηθει.Ακολουθησε μεγαλος καυγας γιατι ημουν πολυ κουρασμενη ηθελα να κοιμηθει η μικρη και η απαντηση του ηταν ε πρωτη φορα δε κοιμαται νωρις και μη μου μιλας μου εχουν σπασει τα νευρα απο τη δουλεια και εχω προβληματα και μαλακιες.Λεσ και εγω δεν εχω νευρα απο τη δουλεια και απο το σπιτι.Το παιδακι μου ειχε στεναχωρηθει πολυ και μας τραγουδαγε για να σταματησουμε.Μονο αυτο σκεφτομαι που αρχιζει να καταλαβαινει και δε θελω να μας βλεπει να τσακονομαστε.Με τα πολλα πηγε και κοιμηθηκε στο καναπε αφου πρωτα κοιμησε το μωρο το οποιο δε ξεκολαγε απο πανω του ενω γενικα θελει μονο εμενα.Το πρωι δε μιλησαμε και δε ξερω αν θα κανω εγω παλι τη πρωτη κινηση.Και εκεινος φυσικα ειναι πολυ εγωιστης για να πει κατι.......................

Link to comment
Share on other sites

μη στεναχωριέσαι για αυτά , δεν αξίζει :) απλά είχες ταλαιπωρηθεί όλη μέρα, εκείνος βαριόταν εκείνη την ώρα και έγινε το κακό! αξίζει να μην μιλάτε για ένα μπουκάλι γάλα???κάνε το πρώτο βήμα και πίστεψε με θα σου φτιάξει η διάθεση με το που θα τα βρείτε :wink: και όταν ηρεμήσετε κουβεντιάστε το και σίγουρα θα καταλάβει το λάθος του

Link to comment
Share on other sites

Το παραδεχτηκε ότι έκανε λάθος απλά εκνευρίστηκε γιατί εγώ συνέχισα να μουρμουράω και γενικά τελευταία είμαι συνέχεια έτοιμη για καυγά.Ξέρω ότι αν κάνω εγώ τη πρωτη κινηση θα μου το παιξει και κάλά μουτρομένος και μετα θα νευριασω και θα παμε για δευτερο γυρο.Ηαληθεια ειναι οτι εχω πολλά νευρα τελευταια και δε μπορω να ευχαριστηθώ και το παιδακι μου αλλα εχω κουραστει πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα το πρωι :evil: .Ετοιμαζα το πρωι τον μικρο να τον παω στο σχολειο και οπως καθε πρωι δεν θελει να ντυθει και δεν θελει να παει ....για μιση ωρα παλευα σηκω μωρο μου , με παιχνιδια στο τελος τα πηρα και εβαλα τις φωνες :oops: ο μικρος αρχισαι να γκρινιαζει και ακουω το κορυφαιο απο τον καλο μου :twisted: ειδες εσυ φταις που κλαιει το παιδι το εχεις κανει κακομαθημενο και μαμαθρεφτο :twisted::twisted: να το ξυπνας πιο νωρις να το ντυνεις αμεσως λεει ο πασας ως που να πατε σχολειο θα εχει ηρεμισει :( αυτος που δεν κανει τιποτα περα απο το να κρινει και να ακουω οτι γι ολα εγω φταιω ..ναι βρε ακομα και για την τρυπα του οζωντος εγω φταιω.......... :evil::evil:

Τα περνεις και δεν αφηνεις τιποτα ορθιο η οχι???????? εγω εδωσα τοπο στην οργη πηρα το παιδι και το πηγα σχολειο ηρθα σπιτι και ο κυριος ροχαλιζει :evil:

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ !

ΓΙΑΝΝΗΣ 28/08/2004

ΧΡΙΣΤΙΝΑ 16/09/2006

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά εσύ Φυστίκι δεν πρέπει να σκέφτεσαι τέτοια πράγματα, γιατί σκέψου θα χάσεις και την πεθερά μαζί :) Τι θα απογίνουμε μετά εμείς ε; Μας λες; :lol:

 

Όσον αφορά το ότι σου μουρμούραγε που τον ξύπνησες το βράδυ να κρατήσει το παιδί που δεν μπορούσες, κάτι μου θυμίζει. Έχω κάνει και εγώ μία τέτοια γουρουνιά. Με ξύπνησε η γυναίκα που δεν κλείνει μάτι όλο το βράδυ να κάθαρίσουμε την μυτούλα του μωρού και κάτι αμίμητα του στυλ "δεν μπορούσες να μου πεις να την κάνουμε πριν κοιμηθώ" τα έριξα και εγώ :oops:

Link to comment
Share on other sites

Σαφως και απαντησα ΝΑΙ σαφώς και ο μπαμπας μας ειναι οπως του φυστικιου σαφως και δεν το εννοουσα!Δεν ξερω ρε κοριτσια τι τους πιανει.Πριν κανουμε παιδι ειχε φαγωθει ποτε θα κανουμε εμεις παιδακι, θελω να γινω μπαμπας σαν τη Δημητρα Παπαδοπουλου ειχε καταντησει (Εγω ποτε θα γινω μανα?)ηταν τελειος με τα ανιψια μας και μολις ηρθε το μωρο στροφη 180 μοιρων!Για οτι στραβο κανουν τα παιδια εγω φταιω!που τα κακαμαθα που δεν τους χαλαω χατηρι που,που,που....ε κατσε να ασχοληθεις εσυ μαζι τους πανω απο πεντε λεπτα για να τα κανεις καλυτερους ανθρωπους αφου εγω απετυχα ως μανα! :evil: ωραιο θεμα φυστικακι καθε μερα θα περναω απο δω να τα λεω να εκτονωνομαι γιατι ειτε εδω τα πω ειτε σ'αυτον το ιδιο και το αυτο!

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

το μονο που μου περναει οταν μαλωνουμε ειναι να σηκωθω και να φυγω για κανα 2-3 μερουλες να δω τι θα κανει ο συζυγος μονος του...

αλλα αυτο ειναι ανεφικτο...

να χωρισω οριστικα οχι δεν μου περασε ποτε απο το μυαλο...

και ελπιζω ετσι να συνεχισω

5db512b769.pngae89dcbaef.png σας αγαπω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

Λειπει ο Μάρτης απτην Σαρακοστη??

Σαφως και ναι!Και κατ'επαναληψην, μην σου πω και κατα συρροήν....

Ειδικα μετα το παιδι!!Η κατασταση ειναι λιγο πολυ οπως την περιγραφουμε ολοι παραπάνω αλλα και παρακατω, γιατι οπως και να το κανουμε θα εχει συνέχεια το θεματακι!Ειναι θεμα SOS....Μολις βλεπουμε ολοι στο forum κατι τετοια θεματα ολοι ορμαμε βουρ στον πατσα!!!!!

Βεβαια καποιος ειδικος στα θεματα γαμου-σχεσεων κλπ συναναστροφων μου ειπε:"Δεν χωριζει ετσι ο κοσμος!Αίντε οποτε μας ερθει στο μυαλο!!Αν ειναι ο μισος πλανητης θα ηταν χωρισμενος!".Μεταξυ μας οχι οτι δεν ειναι, απλα δεν ειναι ο μισος!Σκασε λοιπον και φαε τις πατατες!!! :?:? Καταρχην ακομα η μικρη ειναι πολυ μικρη!Εχετε δρομο μπροστα σας!!Αν γυρισω και κοιταξω πως ημασταν στγην ηλικια σας την λεξη διαζυγιο την χρησιμοποιουσα καθε μερα!!Τωρα στον χρονο μερα παρα μερα!!!!Ευχομαι να φτασω μια φορο τον χρονο!!Και μετα απο κατι χρονια να απαντησω και οχι σαν μερικα μερικα καλα κοριτσακια!!!!Αυτα με πολυ δοση χιουμορ αλλα μεγαλες δοσεις αληθειας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για οτι στραβο κανουν τα παιδια εγω φταιω!που τα κακαμαθα που δεν τους χαλαω χατηρι που,που,που....ε κατσε να ασχοληθεις εσυ μαζι τους πανω απο πεντε λεπτα για να τα κανεις καλυτερους ανθρωπους αφου εγω απετυχα ως μανα!

 

Α ναι, ναι κι εμείς περνάμε τέτοιες κρίσεις του στυλ "εγώ φταίω για τα πάντα".

 

Πάντως κι εμείς είχαμε και έχουμε άααααααααπειρες παρεξηγήσεις λόγω κούρασης, νύστας κλπ κλπ και πλέον δεν ελπίζω να σταματήσουμε να τσακωνόμαστε αλλά κάποια στιγμή επιτέλους, να το πάρουμε στην πλάκα το όλο θέμα, γιατί στο κάτω κάτω σκέψου ότι άμα όλα αυτά τα έβλεπες σε ταινία θα γέλαγες με τις κωμικοτραγικές ιστορίες που μας συμβαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω σκεφτεί κανα δυο φορές πάνω στον θυμό μου ..

παρόλο που ο άντρας μου θα μπορούσε να πει κανείς ότι είναι ο ιδανικός

Αυτός ξύπναγε τα βράδια και την ταιζε τις περισσότερες φορές ( γιατί ελεγε εγώ ήμουν κουρασμένη )

Αυτός την έτρεχε παιδικο ( γιατι εγώ έφευγα από τα αξημέρωτα για δουλεια )

Αυτός την κρατούσε μετά το σταθμο ( γιατί γύρναγα 19:00 -20:00 )

Αυτός εμενε κοντά της όταν ήταν άρρωστη ( τα πρωινα )

Και η αλήθεια είναι ότι η μικρή μεγάλωσε με τον μπαμπά της ( γιατι η μαμά δουλευε 12-14 ώρες την ημέρα :cry: ) κάτι που έχω μετανιώσει.

Παρόλα αυτά για άσχετα θέματα που έχουμε τσακωθει κάποιες φορές ναι μου πέρασε από το μυαλό στιγμιαία!

Link to comment
Share on other sites

πάντως όλες σκεφτόμαστε τα ίδια και οι περ/ροι άντρες κάνουν τα ίδια :lol::lol: εμένα ο δικός μου,πριν το μωρό,ήταν ο τέλειος σύζηγος..έκανε τα πάντα σε σημείο που εγώ έπινα καφέ και αυτός σφουγγάριζε(τότε μοιράζαμε τις δουλειες του σπιτιού,ο καθένας έκανε συγκεκριμένα πράγματα).όλοι έλεγαν πόσο τυχερή είμαι που έχω άντρα νοικοκύρη :roll::roll::roll::roll:

όταν όμως έμεινα έγκυος-που ήθελε σαν τρελός παιδάκι-δεν έκανε τίποτα και εξακολουθεί ακόμα και σήμερα..πιστεύω πως χρειάζονται και αυτοί το χρόνο τους για να προσαρμοστούν στα νέα δεδομένα..νομίζω όμως πως αυτά πάντα θα συμβαίνουν και δεν είναι αιτίες για διαζύγιο :wink::wink::wink::wink: το πολύ πολύ όταν δεν αντέχει ο ένας τον άλλον να κοιμάται κάποιος στο καναπέ,για λίγες ωρίτσες μόνο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το έχω σκεφτεί και εγώ πάνω στα νεύρα μου... :oops:

Αλλά δεν φταίει ο αντρούλης μου, εγώ φταίω που από νεύρα.... άλλο τίποτα!!!! Να φάνε και οι κότες! :D

Αλλά στο καπάκι το ξανασκέφτομαι και βλέπω ότι δεν θα βρεθεί άλλος χριστιανός να με καταλαβαίνει τόσο (και να δικαιολογεί τα αδικαιολόγητα που κάνω μερικές φορές πάνω στα νεύρα μου!)

 

Άρα .... ψηφιζω ναι (και τον αντρούλη μου δαγκωτό!!) :lol:

655157xbu5jsvcab.gif.png.png427837dh1uo378hf.gif
Link to comment
Share on other sites

για ένα πράγμα στεναχωριέμαι που έκανα κοριτσάκι!! για το τι θα υποστεί κάθε είδους βλακεία που υποστηρίζουν οι άντρες

 

ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

ΦΤΑΙΕΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΠΟΥ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΕΔΩΣΕ

ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΞΙΑ!

:evil::evil:

 

ξέρεις κάτι βαρεθηκα να νιώθουμε εμείς τα θύματα μονίμως, και να κάνουμε εμείς πίσω, γιατί μόνο εμείς κοιτάζουμε την οικογένεια και όχι την δουλειά μας αποκλειστικά οπως το κανουν οι σύζυγοι!!

βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις, αλλά είναι εξαιρέσεις γιατί το μεγαλύτερο ποσοστό των συζύγων "τραγουδάνε" τον ίδιο τραγουδι!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

ΦΤΑΙΕΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΠΟΥ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΕΔΩΣΕ

ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΞΙΑ!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

 

Big Mistake να πεις κατι τετοιο σε γυναικοκρατουμενο forum....Ελπιζω να εκανες πλακα....Εγω παντως γελασα πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Big Mistake να πεις κατι τετοιο σε γυναικοκρατουμενο forum....Ελπιζω να εκανες πλακα....Εγω παντως γελασα πολυ!!!!
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...