Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΩΡΙΣΜΟΣ......


fistikaki

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ  

1.163

  1. 1. ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ

    • ΝΑΙ
      976
    • ΟΧΙ
      586


Recommended Posts

πιστευε οτι θες.....και εγω γελαω που νομιζεις πως μονο εμας δεν μπορουν να αγαπησουν

κορίτσι μου αυτοί οι άνθρωποι δεν μπορούν να αγαπήσουν άλλους εκτός από τον ΕΑΥΤΟΥΛΗ τους.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 535
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πιστευε οτι θες.....και εγω γελαω που νομιζεις πως μονο εμασ δεν μπορουν να αγαπησουν

 

Κορίτσι μου δεν με κατάλαβες.......αυτοί οι τύποι δεν μπορούν να αγαπήσουν καμμιά ....δεν είναι συμβατό με το χαρακτήρα τους.....μην το παίρνεις προσωπικά......

Απλά όσα σου γραψα και χιλιάδες ακόμα είναι ατάκες που λένε...........

Ούτε καν τον εαυτό τους δεν αγαπούν γιατί μόνιμα τον κοροϊδεύουν κι αυτόν........

Link to comment
Share on other sites

Ρε Κατερινάκι, είναι καρμπόν ο τύπος ο χωρισμένος κοντά στα 40, που θα την πέσει στην πιτσιρίκα... Θα τη φλομώσει στο ψέμα, θα τη γλεντήσει, θα την παραμυθιάσει, και μπορεί πίσω από την πλάτη της να κάνει το οτιδήποτε... Να μην έχει χωρίσει πραγματικά, να έχει κι άλλες, να έχει 5 παιδιά, να κάνει λαμογιοδουλειές....

 

Τί δουλειά έχει ο 40άρης με παρελθόν με μια έφηβη?

 

Για 'σένα είναι ζωή 19άρας να είσαι με κάποιον που σε προσέγγισε αραδιάζοντας ένα σωρό σοβαρότατα ψέματα, περνάτε χρόνο σαν οικογένεια με το παιδί του και σου λέει δυο-τρεις βλακείες ότι είσαι η γυναίκα που περίμενε, ότι θα κάνετε παιδιά και θα τα πείτε Ορφέα και Ευρυδίκη και ότι σε αγαπάει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε Κατερινάκι, είναι καρμπόν ο τύπος ο χωρισμένος κοντά στα 40, που θα την πέσει στην πιτσιρίκα... Θα τη φλομώσει στο ψέμα, θα τη γλεντήσει, θα την παραμυθιάσει, και μπορεί πίσω από την πλάτη της να κάνει το οτιδήποτε... Να μην έχει χωρίσει πραγματικά, να έχει κι άλλες, να έχει 5 παιδιά, να κάνει λαμογιοδουλειές....

 

Τί δουλειά έχει ο 40άρης με παρελθόν με μια έφηβη?

 

Για 'σένα είναι ζωή 19άρας να είσαι με κάποιον που σε προσέγγισε αραδιάζοντας ένα σωρό σοβαρότατα ψέματα, περνάτε χρόνο σαν οικογένεια με το παιδί του και σου λέει δυο-τρεις βλακείες ότι είσαι η γυναίκα που περίμενε, ότι θα κάνετε παιδιά και θα τα πείτε Ορφέα και Ευρυδίκη και ότι σε αγαπάει?

 

 

 

ρε συ ειπα εγω πλεον δεν θα εκανα ξανα μια νατιστοιχη σχεση...δεν πιστευω οτι αυτοι ειναι που μασ αξιζουν..ομως πιστευω οτι μπορουν να μασ αγαπησουν...εγω τοτε ενιωθα οτι με αγαπαει.... και δε στηριζομαι σε λογια γλυκα...... γιατι αυτα ποτε δεν τα πιστευω

.................................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακι μου η αποψη μου τελειως φιλικα και με αγαπη ειναι να φυγεις μακρια.σε καποια χρονια το πιθανοτερο ειναι να ειναι παντεμενος μαζι σου να χεις την ιοκογενεια που ονειρευεσαι και να παραμυθιασει μια αλλη οτι δεν εχει οικογενεια και παιδια.μην χτιζεις το μελλον σου σε ψεματα.φυσικα και αγαπαει μονο τον ευατο του.δεν αλλαζει ο ψευτης ποτε.ευχομαι οτι καλυτερο πραγματικα

an1cJQh-Sf-0000MzAwMTUxNGR8MzYyNTI5NTlhfA.gifline_line_typew7_beg_d_typew7_time_1260594000_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΠΛΑ ΔΕ ΜΟΥ ΠΑΡΑΔΕΧΟΤΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΓΙΟΣ ΤΟΥ. ΞΕΡΩ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ. ΠΧ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΔΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ ΕΜΕΙΝΑ Ή ΔΕΝ ΕΠΕΜΕΝΑ... ΩΣΠΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΞΕΣΠΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΟ ΟΤΙ Ή ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΟΛΑ Ή ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΑΠΛΑ Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΑΘΙΑΣΜΕΝΗ ΠΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΗ... ΕΠΙΜΕΝΟΥΜΕ... ΚΡΑΤΙΟΜΑΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ... ΚΑΙ ΕΓΩ ΧΩ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΗ.... ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΠΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΛΗΓΩΣΑΝ.... ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΙΚΑΙΑ.... ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΑΖΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΑΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ, ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.... ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΣΤΕ...ΕΓΩ ΦΕΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΨΑΧΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΠΛΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΘΥΜΟΣ ΚΑΙ Η ΤΣΑΝΤΙΛΑ ΜΕΝΕΙ ,ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΟΙΑΖΟΜΑΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ.Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΑΦΩΣ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΠΛΑ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΠΙΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙΝΗΣ ΤΗΣ ΣΤΕΡΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΑΣΑΝ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΑΝ ΖΗΣΩ ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ.... ΓΙΑΙΤ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΣΟΥ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ. ΤΟ ΠΑΝΩ ΧΕΡΙ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΕΦΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΙΝ ΔΕΣΜΕΥΤΩ Ή ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΒΑΔΙΖΩ ΣΕ ΝΑΡΚΟΠΕΔΙΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.

 

και κατι τελευταιο απο μενα. μια σχεση με τσακωμους, θυμους, καβγαδες, ξεσπασματα κτλ δεν ειναι μια υγιης σχεση.δεν μπορει να κρατησει για πολυ καιρο αλλα και αν κρατησει θα ειναι αρρωστημενη θα σε κουρασει καποια στιγμη. δεν αμφιβαλλω οτι υπαρχει παθος-ερωτας ακομα και απο την πλευρα του αλλα μαλλον υπαρχει μονο αυτο. οταν αγαπας κανεις το παν για να μη στεναχωρηθει ο ανθρωπος σου αποζητας την ηρεμια μεσα στη σχεση,εισαι ειλικρινης αποτην αρχη. παντως ακομα και αν ειναι ερωτευμενος μαζι σου ειναι σιγουρα ενας ανθρωπος με πολλες ανασφαλειες και κομπλεξ για να θελει να επιβεβαιωθει σαν αντρας μεσω μιας νεας κοπελας που εχει ολη τη ζωη μπροστα της.

Link to comment
Share on other sites

γιατι ποτε κανενας δε μου εχει φερθει με τρυφεροτητα οπως αυτός.

Αγαπητή μου νομίζω ότι έχεις κάνει υποκατάσταση με τον πατέρας σου. Είναι φυσικό στην ηλικία σου. Δεν λέω ότι δεν τον αγπάς ή ότι αυτός δεν σε αγάπησε. Μηνπεισματώνεις όμως να κάνεις οικογένεια μαζί του επειδή όλοι σου λένε "φύγε". ΄΄Ασε τη σχέση να κάνει τον κύκλο της χώρις να δεμευτείς με ένα παίδί. Αργότερα θα τα θυμάσαι και θα είσαι ευγνώμων που δεν δεμεύτηκες έτσι στα 19 σου.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει για τη γυναίκα του? Δεν του φέρεται καλά, δεν τον αγαπάει, δεν...δεν...δεν...

Αυτός τι κάνει για να αξίζει αυτή τη γυναίκα?

 

Μετά απο κάποια χρόνια όταν θα είσαι παντρεμένη(οχι με αυτόν εννοείται) θυμίσου ξανά όλα αυτά, να ψοφας καθε μερα να τα έχεις ολα στην εντέλεια, μητερα-σύζυγος-εργαζομενη-νοικοκυρα και ο άντρας σου να γυρνάει και να λέει τον "πόνο" του σε μικρούλες.

 

Προς katerina1989

Τι να αγαπήσει κοπέλα μου, περιπετειούλες θέλουν αυτοί. Ενθουσιασμός λέγεται αυτό όχι αγάπη. Ξελογιάζει τη μικρούλα, περναει καλα, κλαιγεται και για τη γυναίκα του, κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω , δε μπορω να ειμαι τοσο απολυτη.

Δεν αποκλειω, να την εχει πραγματι ερωτευτει.

Εδω ομως δεν θα εξετασουμε τι κανει και τι νοιωθει αυτος.

Μας ενδιαφερει η Στελλα.

Και για τη Στελλα αυτη η σχεση πρεπει να εχει ημερομηνια ληξης.

Και οσο γρηγοροτερα τοσο καλυτερα .

Προχωρησε στη ζωη σου Στελλιτσα.

Ειναι ολη μπροστα σου.

Και μπορει να ειναι πολυ πολυ ομορφη.

Σου το ευχομαι !!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απλά μέχρι τώρα γαι πολλούς λόγους είχα αποφασίσει να μη κάνω ποτέ παιδιά και οικογένεια, επειδη οι οικογενειακες μου εμπειριες δεν ήταν οι καλύτερες και με αυτόν ένιωσα ότι τα θέλω... και τα συζητάμε και επειδη τον βλέπω κάθε φορα που εχουμε το παιδι του τι πατερας είναι το θέω ακομα περισσότερο. Ξερω καλα ποσα ψέμματα μου είπε απλά σέφτομαι και κάθε φορα που μου φεροταν καλά. οταν ειμαι άρρωτση τα φροντιζει ολα. οταν πηγε κατι στραβα τις πανελληνιες καθοταν με τις ωρες και με κρατουσε αγκαλια. οταν μετακομισα με βοηθησε να στησω τα παντα. και απλά ότι κι αν εχει γίνει κάθε πρωι που με ξυπναει γλυκά γιατι πρέπει αν φύγουμε (και δε ξυπναω ευκολα) και μου μιλαει τρυφερα....ή οταν μου φτιάχνει καφέ θυμαμαι γιατι είμαι μαζί του γιατι ποτε κανενας δε μου εχει φερθει με τρυφεροτητα οπως αυτός. και οταν εχουμε στο σπιτι τον γιο του είμαστε πραγματικά σαν μια οικογενεια και ειμαστε πολυ ευτυχισμενοι. Αλλα θελω πολλες φορες να τον σπασω στο ξυλο

 

Κρα τα το τελευταίο.γλυκιά μου εισια πολύ μικρή κ αυτός ξέρει πως να φέρθει λόγω ηλικίας κ πως να φαίνεται σε σένα ιππότης.ξέρω καλα τι σου λέω απο προσωπική εμπειρία απλά δεν την χρονολογία μου κ αφαίρεσε την ηλικία της κόρης μου είναι 14 για να καταλάβεις τι μλκς έκανα. ΜπορΩ μόνο να δεχτώ ότι σου έκρυψε ότι έχει παιδί απο φόβο μη σε χάσει.όλα τα υπόλοιπα όμως......?????? προφανώς το ξεριε καλα το ποίημα.γτ να φοβάται να σου πει ότι ήταν παντρεμένος.κάπου διάβασα οτιμδεν ήθελες να κανεις παιδιά κ οικογένεια λόγω κάποιων καταστάσεων κ ότι αυτός σου άλλαξε τα θέλω σου,.παιδιά κ οικογενςια σίγουρα θα κανεις αλλά όχι με αυτόν.σκέψου μονομοταν θα είσαι 30 κ θα θες μπαροτσαρκα πόσο θα είναι αυτός???????

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω....

Οκ δέχομαι το θελω να μάθω απο τα λάθη μου.κανε ότι θες ζησε το όσο θες μην κανείς παιδιά.

Μια ερώτηση όταν λες σου σταθηκε στις Πανελλαδικές τι εννοείς?????

Ότι δεν Πέρασες σε καποια σχολή????? πως το αντιμετώπισε κ τι σου είπε.π.χ. Όλα καλα εγώ θα είμαι εδώ να σε φροντιζω????

 

 

Κυριες μου εγώ έτσι την πάτησαν κ ναι είχε τρία παιδιά.τύπος άντρας που όταν την πατάει βρίσκει θύμα του χεριού του....δλδ εμένα δεν με άφησε να τελειώσω τότε το σχολείο το τελιωσα όμως τώρα αφού πήγε τσα τσακιδια δεν με άφηνε να έρθω σε επαφή με ανθρωπους φίλες κλπ για να μην ξυπνησω ......αλλά η σκλαβα κ το ζωον ξύπνησαν όταν πήγα να δουλέψω γτ ποια δεν μας φταναν κ είδα πως περνάνε τα κορίτσια της ηλικίας μου......

Κ γω έβλεπα ένα μπαμπα μπροστά μου όχι ένα σύντροφο.οκ έμαθα απο τα λάθη μου συμφωνώ .έμαθα πολλά παρά πολλά.αλλά άφησαν κ πολλά συντριμια παρα πολλα.το μόνο καλο είναι η κόρη μου.....

Ειλικρινά τώρα αν με πλησιαζε κάποιος κ μου έλεγε αυτά που μου έλεγε κ θα έτρωγε πολύ ξύλο.

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΣΙΚΑ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΜΑΘΗΤΡΙΑ ΤΟΥ 20 ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ. ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΗΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΟΧΙ ΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑΔΩΣΩ... ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΔΙΚΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΝΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΛΑΙΩ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΠΩΣ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ. ΑΠΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΣΩ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ. ΦΟΒΑΜΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

άκου άλλη μια ιστορία......

 

από την αρχή τς σχέσης του με την γυναίκα του αισθανόταν μειονεκτικά..... στην αρχή του άρεσε που η γυναίκα του ήταν δυναμική, αισθανόταν ασφάλεια... μετά θύμωνε και ζήλευε...ήθελε να την ξεπεράσει, να την εκδικηθεί...

μετά ήρθε το παιδί έχασε μέρος της εξωτερικής ομορφιάς της ..... αυτός αισθάνθηκε ...ανώτερος καλύτερος....έπιασε και καλύτερη δουλειά...ήρθε η ώρα της εκδίκησης....

άρχισε να βγαίνει απροκάλυπτα έξω μόνος.... γνώρισε πολλές, μια κοπέλα την ερωτεύτηκε , στην αρχή δεν της είπε την αλήθεια..... την πότισε..."ευγένεια", "ενδιαφέρον".....το παραμύθι με την σκύλα γυναίκα του που...εκλαιγε στη αγκαλιά του μια ημέρα πριν τον πιάσει......και γλυτώσει....

το κορίτσι τώρα.... από γκόμενα έγινε η επίσημη ...αντροχωρίστρα..... ΟΛΟΙ σ΄αυτήν τα έριχναν την έκανε να αισθάνεται ...λίγη , ότι της έκανε την χάρη να χωρίσει για αυτή..... το παιδί του.....της το παράταγε να το φυλάει εκείνη όταν έπρεπε να το βλέπει, παιδιά δικά της δεν της έκανε γιατί .....δεν είχανε λέει λεφτά.....

πες μου της αξίζει τέτοια ζωη?????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΤΟΥ. ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ. ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

 

Μα δεν είσαι μόνη σου.. Διάβασα οτι έχεις καλές σχέσεις με τη μαμά σου.. και δε μπορεί, θα έχεις κ φίλες! έστω κ μία φίλη θα την έχεις.. Αισοδοξία θέλει κούκλα μου! μη σε πέρνει από κάτω.. όοοοοοολη τη ζωή μπροστά σου την έχεις κ είμαι σίγουρη οτι σου αξίζει κάτι πολυυυ καλύτερο από το τωρινό σου σύντροφο..

Link to comment
Share on other sites

Μη φοβάσαι τίποτα....κατά βάθος ξέρεις τι κάνεις και την απόφασή σου την έχεις πάρει ήδη...θες να φύγεις κι αυτό φάνηκε από το πρώτο ποστ.....

καλύτερα να τελειώσει τώρα παρά αργότερα......μερικές φορές μάλιστα το αργότερα δεν έρχεται ποτέ και τότε θα είσαι στα αλήθεια δυστυχισμένη....

Τώρα είσαι μικρή.......έχεις περισσότερες αντοχές από όσες νομίζεις και το κυριότερο έχεις τη ζωή μπροστά σου....

Αύριο η ζωή θα είναι πίσω σου και τα λάθη σου δε θα έχουν βοηθήσει καθόλου στο να τη μάθεις...........όλα θα είναι βουνό......

Δεν καταλαβαίνω πως γίνεται αυτό πάντως......

Κοριτσάκια πάνω στα καλά σας και αντί να έχετε αυτοπεποίθηση πέφτετε στις χειρότερες περιπτώσεις.........

Link to comment
Share on other sites

Και σκέψου και το βασικότερο.......

Θεωρητικά είσαι ερωτευμένη.....έχεις βρει τον άνθρωπό σου κ.λ.π.......ΑΛΛΑ δεν είσαι ευτυχισμένη.....τώρα θα έπρεπε να πετάς στα σύννεφα και όχι να προσπαθείς να λύσεις τα δικά του προβλήματα που οδήγησαν στα ψέματα.......

Δεν είσαι ευτυχισμένη, και όσο μένεις σε μια σχέση τέτοια δεν πρόκειται και να γίνεις..........

Link to comment
Share on other sites

Και σκέψου και το βασικότερο.......

Θεωρητικά είσαι ερωτευμένη.....έχεις βρει τον άνθρωπό σου κ.λ.π.......ΑΛΛΑ δεν είσαι ευτυχισμένη.....τώρα θα έπρεπε να πετάς στα σύννεφα και όχι να προσπαθείς να λύσεις τα δικά του προβλήματα που οδήγησαν στα ψέματα.......

Δεν είσαι ευτυχισμένη, και όσο μένεις σε μια σχέση τέτοια δεν πρόκειται και να γίνεις..........

 

Επιτελους!!! ΑΥΤΗ ειναι η ΑΛΗΘΕΙΑ!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΑΣΧΗΜΑ. ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ. ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΜΦΑΝΙΣΙΜΗ (ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΨΩΝΙΟ). ΑΠΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΧ ΤΟΥ ΛΕΩ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΑΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΠΑΙΔΙ. ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ; ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΑΕΜΕ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΥΠΟΒΑΘΡΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ.... ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΝΑ ΣΥΖΟΥΜΕ ΟΣΟ ΣΠΟΥΔΑΖΕΙΣ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΑΦΟΥ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΟΥΜΕ ΜΠΛΑ ΜΠΑ ΜΠΛΑ. ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΔΕ ΞΕΡΩ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΤΙ ΝΑ ΣΠΑΕΙ... ΕΝΙΩΣΑ ΝΑ ΞΕΘΟΛΩΝΩ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΩ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΛΑΘΟΣ. ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΙ ΤΙΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΞΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΘΕΩΡΟΥΣΑΝ ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΗ ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕ ΜΕΤΡΟΥΣΑ ΠΟΤΕ... ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΤΡΕΛΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΔΕ ΘΕΛΩ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΦΑΝΤΩΣΩ, ΑΠΛΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΖΗΣΑ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ.. ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ?

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τα βλεπεις σωστα τα πραγματα Στελλα και μπραβο σου!

Οπως πολλες κοπελες σου ειπαν, η σχεση αυτη λειτουργουσε σαν το υποκαταστατο της οικογενειας που δεν ειχες.

Ενα κοριτσι σαν και εσενα, 19 χρονων, πολυ εμφανισιμη, αριστη μαθητρια, αξιζει ενα πολυ καλυτερο μελλον. Να χαρεις τα νιατα σου, να κανεις τις τρελες σου, να κανεις σχεσεις, να αποκτησεις εμπειριες, να σπουδασεις, να δουλεψεις και τοτε θα ερθει και η ωρα της οικογενειας με καποιον ανταξιο σου που θα ειναι ο αντρας σου και οχι ο μπαμπας σου. Χωρις ψεμματα και κοροιδιες.

Μην δυσκολευεις τη ζωη σου, προχωρα και σου ευχομαι τα καλυτερα!

 

(μην γραφεις με κεφαλαια, ειναι σαν να φωναζεις και κουραζει τον αναγνωστη)

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποίησε την εφυία σου όχι μόνο στα μαθήματα αλλά και στη ζωή.... να μάθεις να διαβάζεις και να ελέγχεις και τους άλλους αλλά και τον ΕΑΥΤΟ σου.... μην αφήνεις τους άλλους να εκμεταλεύονται τις αδυναμίες σου.....

ζήσε τα νιάτα ΣΟΥ όπως πρέπει για να είσαι χορτασμένη και έτοιμη για οικογένεια και παιδιά όταν το θελήσεις......

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...