Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θα τα ντύσετε καρναβαλάκια;;;


xrysalis

θα τα ντύσετε καρναβαλάκια;;;  

503

  1. 1. θα τα ντύσετε καρναβαλάκια;;;

    • Ναι
      461
    • Οχι
      67


Recommended Posts

κ εμενα τοαο κ θα την ντυσω!απλα δεν ξερω τι!

 

Βεβαίως και να τα ντύσετε τα μωρά σας, εφόσον το λαχταράτε. Απλώς σε αυτές τις ηλικίες το καλύτερο είναι να τα ντύσετε κάτι σε ζωάκια, γιατί είναι ένα ολόσωμο κουστουμάκι και είναι πιο πρακτικό για τα μωράκια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 235
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω περσι τον εντυσα πριγκηποπουλο και ηταν γλυκας!για φετος δεν εχω σκεφτει κατι ακομη.μ'αρεσει η στολη του winnwi the pooh γιατι ειναι η αδυναμια μας.εχουμε και γουινοδωματιο... αλλα νομιζω οτι ειναι ζεστη.πρεπει να παω απο το jumbo να δω τι εχει και εκει.

NNPYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις μαλλον δεν θα ντυθουμε!Ειναι που ειναι μολις 4 1/2 ειναι και αγορακι τι να το ντυσεις.

η κουμπαρα μου οταν ηταν στην ηλικια του δικου σου τον ειχε ντυσει τοτε μικρο πριγκιπα με στολη απο τζαμπο και ηταν ενας κουκλος!!!!!!!

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμεις περσι ειμασταν πολυ μωρακια φετος ομως ειδα μια πολυ ωραία στολή κουρσαρος και πολυ μου αρεσε γιατι ειχε και πολυ κοκκινο που του πάει του Παναγιωτακο μου γιατι ειναι ασπρούλης.:D

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περυσι ημασταν περιπου 6 μηνων και την ντυσαμε πασχαλιτσα!!ηταν φοβερη η στολη....εφετος θα της φτιαξω μονη μου μια τουτου και θα της βαλουμε και κατι ροζ φτερα που μας ξεμειναν απο τη βαπτιση....κατι σε μπαλαρινοπεταλουδα το καβω να βγει!

Link to comment
Share on other sites

περσι μας της εσκασε η γιαγια και της πηρε ετοιμη στολη πεταλουδας απο τα τζαμπο (γκρρρ) φετος που θελω εγω να της φτιαξω (ηδη μια δοκιμαστικη τουτου την εφτιαξα -βλεπε θεμα ΑΠΟΚΡΙΕΣ 2010) στολη μου θελει να ντυθει μικι μαους ....οχι μινι αλλα ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ το $(%(*@#*%@* μου....θα ντυσω τη μπεμπα μου φαινεται αχχαχααχα....καιτ θα ντυσω και αυτη δε θα ξεφυγει....προπερσυ παλι η γιαγια μας προλαβε και της ειχε παρει μια στολη τυπου πεταλουδομπαλαρινο κατι ....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

εμεις εδω στη καστορια καρναβαλιστικαμε κανονικα!!!!γιορταζουμε το κρναβαλι 5-6-7 ιανουαριου και εντυσα την μικρη με τον αγαπημενο μας ηρωα ελμο!!!βρηκα στολη απο αμερικη κ μας την εστειλε μια 8εια!!!!

http://www.chasing-fireflies.com/elmo/productinfo/25724/?utm_source=AMZ&utm_medium=cpc&utm_campaign=products&id=AMZ

η μικρη ξετρελαθηκε καναμε κ παρελαση οπου ηταν κ η μασκοτ της παρεας!!!!

η δε στολη ηταν απιστευτα ζεστη!!!!

να περασετε τελεια!!!!!

 

καλα το site ειναι υπεροχο. εχει τελεια πραγματα. οι δε στολες μια και μια. Ξερεις αν μπορω να παραγγειλω απο εδω, απο Ελλαδα πραγματα? μηπως δε στελνουν στο εξωτερικο? Με ενδιαφερει πολυ.

Fwfvp2.png

yNy5p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλα το site ειναι υπεροχο. εχει τελεια πραγματα. οι δε στολες μια και μια. Ξερεις αν μπορω να παραγγειλω απο εδω, απο Ελλαδα πραγματα? μηπως δε στελνουν στο εξωτερικο? Με ενδιαφερει πολυ.

δυστυχως αγορες δεν εχω κανει μεχρι στιγμης μεσω νετ...οτι μου αρεσει στελνω το συγγενολοοι και μου τα φερνει...

ο κουμπαρος μου εστειλε και απο γερμανια...δεν εχεις καποιον γνωστο στο εξωτερικο να τα αγορασει για σενα????

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι και εγώ σε αναζήτηση στολής γιατί είναι οι πρώτες απόκριες που θα ζήσει ο μικρός μου!Ευτυχώς μου δώσατε αρκετές ιδέες!!!'Εχω κάτι στο μυαλό μου!Όταν θα έχω την στολή στα χέρια μου θα σας ενημερώσω!!! Ανυπομονώ για το αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

περσυ ντυθηκε Ζoro( μας την ειχε παρει δωρο ο παππους) αλλα φετος θα ηθελα κατι σε ζωακι που ειναι ακομη μικρος και μπορει να το "υποστηριξει"... κουνελακι ισως..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΡΥΣΙ Ο ΧΑΡΗΣ ΝΤΥΘΗΚΕ ΜΙΚΡΟΣ ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ ΚΑΙ Η ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ ΜΙΚΡΗ ΠΡΙΓΚΗΠΟΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ

ΦΕΤΟΣ Ο ΧΑΡΗΣ ΘΑ ΝΤΥΘΕΙ ΚΑΟΜΠΟΗΣ ΚΑΙ Η ΤΖΩΡΤΖΙΝΑ ΜΑΓΙΣΟΥΛΑ

Link to comment
Share on other sites

περσυ ντυθηκε Ζoro( μας την ειχε παρει δωρο ο παππους) αλλα φετος θα ηθελα κατι σε ζωακι που ειναι ακομη μικρος και μπορει να το "υποστηριξει"... κουνελακι ισως..

 

 

magdaz το μονο που να προσεξεις ( κατα την γνωμη μου ) σε αυτες τις λουτρινες στολες ειναι :

1 την ποιοτητα του λουτρινου υφασματος (να μην ειναι συνθετικο και προκαλει αλλεργια κλπ)

2 ειναι αρκετα ζεστες και ιδρωνουν τα μωρα

3 συνηθως τα μικρα δεν κρατανε στο κεφαλι τους το σκουφακι ή κουκουλα τησ στολης που δινει και ολο το στυλ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα μανουλες εχω μια μπεμπα 5 μηνων και δεν ξερω τι να την ντυσω....Φοβαμαι οτι οι λουτρινες στολες ισως να ειναι ακαταληλες για το μωρο λογω του χνουδιου που εχουν.Επισης η μικρουλα μου δεν ειναι καθολου μικρο καμωμενη. Ειδη ζυγιζει 8,5 κιλα ζωη και υγεια να εχει το μωρο μου,πραγμα που σημαινει οτι φοραμε ρουχαλακια για 9-12 μηνων. Επομενως και η στολη που θα παρουμε δεν θα ειναι εντελως μπεμπε. Εχετε κατι να μου προτεινετε σαν πιο εμπειρες??????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Η Εφουλιτσα μου ειναι 5 χρονων και φετος θα ντυθει σωματοφυλακας!!περσι ειμασταν cowgirl με καπελο οπλο και φουλαρι! επισης ωραια στολη ειναι της Κοκκινοσκουφιτσας που ηταν και η πρωτη της στολη!!

ΕΦΗ 20/12/2004

Ο ΠΙΠΙΛΑΣ ΜΟΥ 11/12/2010 

Link to comment
Share on other sites

εμεις εδω στη καστορια καρναβαλιστικαμε κανονικα!!!!γιορταζουμε το κρναβαλι 5-6-7 ιανουαριου και εντυσα την μικρη με τον αγαπημενο μας ηρωα ελμο!!!βρηκα στολη απο αμερικη κ μας την εστειλε μια 8εια!!!!

http://www.chasing-fireflies.com/elmo/productinfo/25724/?utm_source=AMZ&utm_medium=cpc&utm_campaign=products&id=AMZ

η μικρη ξετρελαθηκε καναμε κ παρελαση οπου ηταν κ η μασκοτ της παρεας!!!!

η δε στολη ηταν απιστευτα ζεστη!!!!

να περασετε τελεια!!!!!

 

 

Γεια σου!! Είμασταν και μεις Καστοριά γιατί είναι ο άντρας μου από κει και γω κάποτα φοιτήτρια στην Καστοριά?Σε ποιά ομάδα ήσασταν?εμείς παρακολουθούσαμε την παρέλαση με μεγάλη χαρά μέχρι τις 3 γιατί μετά το ζουζούνι νυσταξε..ωραία η στολή πολύ πολύ...

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εμεις μαλλον δεν θα ντυθουμε!Ειναι που ειναι μολις 4 1/2 ειναι και αγορακι τι να το ντυσεις.

Οταν ειχα το Δημητρακη μου 9 μηνων τον εντυσα πριγκιπα-μπλε λευκο και αυτος ασπρουλιαρης γαλανοματης και ηταν κουκλι

Ο μικρον πριν ενα χρονο ηταν 6,5 μηνων τον εντυσα καουμπου (κι εγω καουμπουσα) και ηταν κουκλι

Τωρα οι δυο μεγαλοι διαλεξαν κομαντο και αστυνομικος,ο μικρος δεν ξερω ακομα

4

Link to comment
Share on other sites

nea-mamaka φοβερή η ιδέα σου!!! Μπράβο σου! Θα ειναι και κάτι ξεχωριστό και προτότυπο. Ο δικός μου ο πιτσιρίκος έμαθε να λέει τiς λέξεις zoro και Νταρτανιαν και έτσι σκέφτομαι να τον ντύσω κατι τέτοιο αν και λέω να αυτοσχεδιασω και εγω....! ζηλεψα από την nea-mamaka!

5om2p2.png

 

sCPfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειμαι απο θεσσαλονικη και θελω να ντυσω την ανηψια μου που ειναι 2 μηνων.Στειλτε μου σας παρακαλω πμ μαγαζι με στολες που να ειναι ποιοτικες ομως γιατι το μωρο μας ειναι πολυ μπεμπε ακομη:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

h koroula mou fetos dialexe monitis ti tha ntithi einai 4 xronon kai pleon dialegi monitis.

tha tin ntiso xionati exoume parei tin stoli kai tin foraei mesa sto spiti kai pezei einai katapliktiki.ton gio mou pou akoma den dialegei monos tou tha ton ntiso pirati tis karaivikis einai 19 minon kai einai uperoxos.einai poli xaritomena me tis stoles me exoune trelanei,eimai me mia fotografikh sto xeri.

ΕΙΣΑΣΤΕ Η ΑΝΑΣΑ ΜΟΥ,Η ΕΛΠΗΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΩ..:-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...