Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναίκες, μητέρες, σύζυγοι, νοικοκυρές, εργαζόμενες...


Νίκη

Recommended Posts

συμβουλή:

ΚΛΕΙΣΤΕ την τηλεοραση...παίξτε με το παιδάκι σας, βγειτε έξω με φίλους, αγοράστε επιτραπέζια παιχνίδια, αγοράστε ποδήλατα...θα επανέλθω :wink:

 

 

Βρε 'συ φυσαλίδα, στην ψυχή μου μπήκες.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ας μας πει κάποια που κάνει ανακύκλωση, πώς ακριβώς και σε ποιο σημείο του σπιτιού έχει τοποθετήσει τους χώρους που βάζει τα αντικείμενα ανακύκλωσης...

 

Συμβουλή: Κανένα καθαριστικό πιάτων από όσα έχω χρησιμοποιήσει δεν είναι καλύτερο από το Fairy... ειδικά το νέο που βγήκε που το πατάς και βγαίνει σε αφρό, βάζεις λίγο και κάνεις πολλά, πολλά πιάτα..

 

 

Τα υλικά συκευασίας τα βάζω σε ένα μεγάλο ψάθινο καλάθι που πήρα από τον Ανδρεάδη και είναι για τα άπλητα. για να τα πάω στο κάδο ανακύκλωσης απλά τα κουβαλάω με την εσωτερική πάνινη τσάντα.

 

Το καλάθι το έχω στη κουζίνα.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης, τώρα με τις εκπτώσεις προσοχή, μην παίρνετε πράγματα που δε χρειάζεστε πραγματικά απλά και μόνο επειδή η τιμή τους σας φάνηκε καλή.

 

Πληζ.... Να το πεις στον άντρα μου....

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αχααααααααααα!!! απ' ότι βλέπω όλες όσες έχουμε μικρό παιδάκι/α έχουμε και τρίχα για κοτσίδα στη γάμπα και νύχι ξεφτισμένο ή άβαφο στην καλύτερη και ένα συρτάρι με πολλά υποσχόμενα σέρουμ & μάσκες αχρησιμοποίητα εδώ και καιρόοοοοοοοοο... Σίγουρα αγορασμένα κατά τη λοχεία.

 

Εγώ βάζω ως προτεραιότητα ένα τακτοποιημένο σπιτάκι με πλυμένα/σιδερωμένα ρουχαλάκια μας, ένα φαγάκι να τρώμε κι ένα μπάνιο/κουζίνα καθαρά. Τον υπόλοιπο χρόνο μας τον θέλουμε για το μωράκι μας γιατί τώρα πρωτοστέκεται, πρωτομιλά, πρωτοπερπατά, γνωριζει όλο τον κόσμο και δεν θα'θελα με τίποτα να χάνω αυτές τις στιγμές!! Το καμαρώνω, του μαθαίνω πράγματα κάθε στιγμή και τρελαίνομαι με τα κατορθώματα του.

 

Πραγματικά ως εργαζόμενη κι όλας τα'χω βρει σκούρα με 6 μηνών μωρό αλλά το πρόβλημα μου είναι κυρίως η εμμονή του άντρα μου με τις δουλειές: Θέλει το πάτωμα και το μπαλκόνι μας να είναι πεντακάθαρα. Ξέρει ότι δεν προλαβαίνω και κάθεται και τα κάνει εκείνος - δεν έχω παράπονο. Αλλά... αυτό παίρνει μιση ημέρα σχεδόν κάθε εβδομάδα ή δύο φορές την εβδομάδα άν βρει χρόνο και με κουράζει τρομερά.

Κάνει με την σκούπα τα πάντα, μετακινεί έπιπλα, σηκώνει οτιδήποτε ακουμπά στο πάτωμα και κάνει με πανιά τα πόδια όλα απ τις καρέκλες κοκ. Μετά σφουγγαρίζει 2 και 3 φορές με ντετόλ και αφού το σπίτι στεγνώσει (μένουμε σε μονοκατοικία) φυσάει κάνας αέρας και μπαίνει σκόνη απ τον κήπο και στενοχωριέται... Επίσης εγώ μαδάω λίγο (απλώνω τσουλούφια δλδ ετσι όπως περπατάω - εκει μέσα ζω και έχω μαλλιά ναααα μακριά!!!) με αποτέλεσμα να τα "πιάνω επάνω" και να μου γίνονται χάλια οι μπούκλες μου... αντε ξαναλούσου μετά για να'ναι μπούκλες κι όχι κατσιασμένα για την δουλειά.

 

Τι εμμονή είναι αυτή.... δεν μπορώ να του πω και κουβέντα - αφού τα κάνει εκείνος! Αλλά για την μισή ημέρα που τα κάνει, ταυτόχρονα κάνω κι εγώ (ε δεν είμαι γαϊδούρι, έτσι;) άλλες δουλίτσες και φροντίζω ταυτόχρονα και το μωρό που φωνάζει γιατί η σκούπα το κάνει και κλαίει και δεν μπορώ να το πάω από δω κι απο κει γιατί είναι σφουγγαρισμένα κλπ κλπ κλπ. κι έτσι οι μέρες αυτές (συνήθως Σάββατο) είναι ο εφιάλτης μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πληζ.... Να το πεις στον άντρα μου....

 

 

Άργησα να το δω... :-D Γέμισε το σπίτι προσφορές? :P

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...