Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΝΟΜΥΩΜΑΤΑ ΑΠΟΡΙΕΣ


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια ,μετα απο μια παλλυνδρομη κυηση πριν κανα 3μηνο ακομα προσπαθουμε.Εδω κ δυο βδομαδες εχω πριξιμο στην κοιλια ποναει το στηθος κ πριν μερικες μερες ειχα ταση για εμετο κ εντονες ζαλαδες περιμενω περιοδο στισ 21/8.Υπαρχουν κ ινομυωματα κ δεν ξερω αν αυτα τα συμπτωματα προερχονται απο αυτα.Οποια ξερει κ αν μπορει ας απαντηση

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Τα ινομυώματα δεν προκαλούν ζαλάδες, τάση για εμετό και λοιπά. Περιμένεις μέχρι την 21 του μήνα κι αν δεν έρθει η περίοδός σου, κάνεις ένα τεστάκι και μετά κερνάς γλυκάκι. Με το καλό να είναι όλα όπως τα θες κοριτσάκι...:-)

Ή στραβός είν' ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε! ! !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια! ειμαι καινουργια στο forum αν και παρακολουθω αρκετο καιρο τις συζητησεις! εχω ενα προβλημα..πριν 3 μερες πηγα και εκανα ενα κολπικο υπερηχο και μου βρηκανε πολυκιστικες και ενα ινομυωμα στη μητρα 16χιλ. και εχω ανησυχισει πολυ!:( φοβαμαι πως θα με δυσκολεψει στην προσπαθεια στο να κανω ενα μπεμπεκι μιας και το θελω τοσο πολυ...αυριο εχω ραντεβου με τον γιατρο μου και εχω πολυ αγχος για το τι θα μου πει! ααα ξεχασα να αναφερω πως εκανα ορμονικες και ηταν μια χαρα! εχει καποια κοπελα παρομοια εμπειρια???? ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν σας κουρασα με το μυνημα!;)

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

riki, τα ινομυώματα είναι ένας από τους παράγοντες υπογονιμότητας. Το πιο πιθανό είναι να σου πει ο γιατρός σου να το αφαιρέσεις, αν είστε ήδη στην προσπάθεια για παιδί. Βέβαια δεν ξέρω την ηλικία σου και το ιστορικό σου, αλλά αν θέλεις να συλλάβεις, είναι μάλλον απίθανο να σου πει να περιμένεις και να το παρακολουθείτε συγχρόνως. Υπάρχουν όμως και περιστατικά που η κοπέλα συνέλαβε φυσιολογικά έχοντας ένα αρκετά μεγάλο ινομύωμα στη μήτρα. Μια φίλη μου έχει 4 αυτή τη στιγμή, αλλά η εγκυμοσύνη της δεν πάει πολύ καλά γιατί τα ινομυώματα εμποδίζουν το μωρό να αναπτυχθεί σωστά. Όπως και να'χει ο γιατρός σου θα σου πει τι πρέπει να κάνεις. Εγώ στη θέση σου θα το έβγαζα πάντως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστω που μου απαντησες! σημερα που θα παω στο γιατρο θα μου πει,αν και φοβαμαι πολυ πως θα μου πει να το αφαιρεσω! Βεβαια ειναι πολυ μικρο και ολα ειναι σχετικα! Θα σας ενημερωσω το βραδυ για νεοτερα!:lol:

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

Να μη φοβάσαι καθόλου. Συνήθως τα αφαιρούν με υστεροσκόπηση, δεν είναι τίποτα. Εντελώς αναίμακτα, διαρκεί το πολύ μισή ώρα και μόλις συνέλθεις απ΄ τη νάρκωση, σηκώνεσαι και φεύγεις.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! ειμαι καινουργια στο forum αν και παρακολουθω αρκετο καιρο τις συζητησεις! εχω ενα προβλημα..πριν 3 μερες πηγα και εκανα ενα κολπικο υπερηχο και μου βρηκανε πολυκιστικες και ενα ινομυωμα στη μητρα 16χιλ. και εχω ανησυχισει πολυ!:( φοβαμαι πως θα με δυσκολεψει στην προσπαθεια στο να κανω ενα μπεμπεκι μιας και το θελω τοσο πολυ...αυριο εχω ραντεβου με τον γιατρο μου και εχω πολυ αγχος για το τι θα μου πει! ααα ξεχασα να αναφερω πως εκανα ορμονικες και ηταν μια χαρα! εχει καποια κοπελα παρομοια εμπειρια???? ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν σας κουρασα με το μυνημα!;)

 

 

 

Καλημερα κοπελα μου....κ γω 3 εχω κ το ενα ειναι στην μητρα. ειναι μικρα ακομα οπως με ενημερωσε ο γιατρος μου κ δν χρειαζονται επεμβαση παρα μονο παρακολουθηση. βεβαια οταν του ειπα οτι αρχιζω να εχω ελευθερη επαφη για να πιασω μωρακι ηταν πολυ αισιοδοξος κ δν αναφερθηκε στα ινομυωματα. δηλαδη να κανω κατι. Τωρα μιλησε με τον γιατρο σου που σιγουρα θα ξερει καλυτερα να σου πει τι κ πως για ολα! φιλια

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ που μου απαντατε κοριτσια! Παιρνω πολυ θαρρος απο σας μιας και ειστε οι μονες που μπορειτε να καταλαβετε! Εχω αγωνια γιατι σε λιγες ωρες θα ειμαι στο γιατρο να μου πει και ελπιζω να εχω καλα νεα! Και μενα το ινομυωμα ειναι εσωτερικο στη μητρα αλλα ειναι πολυ μικρο!:rolleyes: Τι να πω???θα δειξει! ειναι που εχω και τις πολυκιστικες γι'αυτο αγχωνομαι! 2 σε 1 που λεμε!

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ που μου απαντατε κοριτσια! Παιρνω πολυ θαρρος απο σας μιας και ειστε οι μονες που μπορειτε να καταλαβετε! Εχω αγωνια γιατι σε λιγες ωρες θα ειμαι στο γιατρο να μου πει και ελπιζω να εχω καλα νεα! Και μενα το ινομυωμα ειναι εσωτερικο στη μητρα αλλα ειναι πολυ μικρο!:rolleyes: Τι να πω???θα δειξει! ειναι που εχω και τις πολυκιστικες γι'αυτο αγχωνομαι! 2 σε 1 που λεμε!

 

 

 

Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα ,κ απαντησεις στις αποριες σου.

Ολα καλα θα πανε...οι περισσοτερες ολο κατι τετοια εχουμε...τι να κανουμε!!! μην αγχωνεσαι...φιλια πολλα!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα ,κ απαντησεις στις αποριες σου.

Ολα καλα θα πανε...οι περισσοτερες ολο κατι τετοια εχουμε...τι να κανουμε!!! μην αγχωνεσαι...φιλια πολλα!:D

καλησπερα!! λοιπον πηγα στο γιατρο και τελικα ειναι ολα οκ! μου ειπε να μην ανησυχω ουτε για τις πολυκιστικες ουτε για το ινομυωμα γιατι ειναι παρα πολυ μικρο και δεν χρειαζεται τιποτα! απλα μια παρακολουθηση! οσο για τις πολυκιστικες μου εδωσε κατι χαπακια για να μου προκαλεσουν καλυτερη οωρρηξια! οι ορμονικες μου ειναι μια χαρα οποτε ολα οκ!:P μου εφυγε ενα αγχος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...