Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοκκινο αυτάκι


Recommended Posts

Να ζητήσω τη γνώμη σας αγαπητές συμφορουμίτισες?

 

Λοιπόν απο χθες το βράδυ τον παρατήρησα να τρίβει το αυτάκι του... Σήμερα το βλέπω λίγο κόκκινο, αλλά δε μου φαίνεται να πονάει... Να πάρω τον γιατρό ή είμαι υπερβολική?? Ξέρει καμία η ωτίτιδα τί συμπτώματα κάνει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Η ωτίτιδα η οποία απαιτεί αντιμετώπιση είναι η οξεία ωτίτιδα η οποία έχει πολύ (πραγματικά πολύ) πόνο και μπορεί και πυρετό. Νομίζω ότι δε χρειάζεται να ανησυχείς επειδή τρίβει το αυτί του. Το κάνουν τα παιδιά αυτό ... πολλές φορές και όταν βγάζουν δόντια. Η κοκκινίλα μπορεί να είναι από το τρίψιμο.

Link to comment
Share on other sites

Η ωτίτιδα η οποία απαιτεί αντιμετώπιση είναι η οξεία ωτίτιδα η οποία έχει πολύ (πραγματικά πολύ) πόνο και μπορεί και πυρετό. Νομίζω ότι δε χρειάζεται να ανησυχείς επειδή τρίβει το αυτί του. Το κάνουν τα παιδιά αυτό ... πολλές φορές και όταν βγάζουν δόντια. Η κοκκινίλα μπορεί να είναι από το τρίψιμο.

 

To επιβεβαιώνω κι εγώ αυτό!! Πρώτη φορά στη ζωή μου έπαθα ωτίτιδα πριν κανένα μήνα (οξεία μέση κι εξωτερική ωτίτιδα) και ο πόνος παιδιά ήταν αφόρητος. Δεν μπορούσα να τον αντέξω, αν και είμαι ανθεκτική στον πόνο!! Το μόνο που με παρηγορούσε ήταν το ότι σκεφτόμουν πως ευτυχώς έχω εγώ αυτόν τον πόνο κι όχι το μωρό μου!!

 

Πάντως και την παιδίατρο που ρώτησα μου είπε ότι αν το παιδί έχει ωτίτιδα το καταλαβαίνεις...δεν ηρεμεί με τίποτα!!

Link to comment
Share on other sites

ασχετο με το θεμα.δεν ξερω να σου πω γιατι δεν εχουμε αρωστησει καθολου.πολυ φατσα ο μικρος.πατε μπειμπισουιμινγκ?

 

.... Σε μπέρδεψα εεεεεε?????? Δεν είναι αυτό το Loukobaby.... Το δικό μου αν το πετάξω θα πιάσει πάτο με την κοιλιά που έχει!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωτίτιδα είναι στάνταρ γιατί κι ο δικός μου είχε κόκκινο αυτάκι πριν κάνα μήνα κ το έτριβε συνέχεια με το χέρι (πως κάνουν οι μαιμούδες όταν τρίβουν τα αυτιά τους!) αλλα δεν μου φαινόταν ούτε κι εμένα να πονούσε μόνο γκρίνιαζε και μύριαζε λίγο και νόμιζα ότι ήταν τσίμπημα απο κουνούπι. Δεν ανέβασε πυρετό τότε αλλά μετά απο μερικές ημέρες. Του χορήγησα αντιβίωση amoxil μετά απο επίσκεψη και οδηγίες παιδιάτρου και του πέρασε αμέσως! Περαστικά! :)

.png

 

Link to comment
Share on other sites

.... Σε μπέρδεψα εεεεεε?????? Δεν είναι αυτό το Loukobaby.... Το δικό μου αν το πετάξω θα πιάσει πάτο με την κοιλιά που έχει!!!!!

 

 

:mrgreen::mrgreen:

 

τι εγινε τελικα, με το αυτι σας?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Τελικά λέω οτι το σώσαμε... Μέχρι σήμερα όλα είναι οκ. Μίλησα με το γιατρό και μου επιβεβαίωσε οτι μπορεί να έχει σχεση με τα δοντάκια.

 

Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...