Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κατασκήνωση


Recommended Posts

Εχω στείλει την κόρη μου (10 ετών) σε κατασκήνωση απο τις 14 του μήνα. Απο την δεύτερη κιόλας μέρα ξεκίνησαν τα παράπονα. "Δεν μ' αρέσει το φαγητό, το τάδε κοριτσάκι με κατηγορεί, η ομαδάρχησα είναι έτσι, κάνει ζέστη" και άλλα διάφορα και μετά απο λίγο την ακούω μια χαρά, γελάει και όλα μέλι γάλα. Δεν περνάει μέρα που να μην επικοινωνήσει μαζί μας τουλάχιστον 9-10 φορές όχι για να μας πει πόσο καλά περνάει αλλά για να παραπονεθει. Και χθες που δεν άντεξα και της είπα να μαζέψει τα πράγματά της για να φύγει μου είπε "μα εγώ δεν θέλω να φύγω". Εδώ να σημειώσω πως έχουμε ήδη μιλήσει και εγώ και ο πατέρας της με την ομαδάρχησα και την κοινοτάρχησα και μας έχουν πει πως δεν έχουν παρατηρήσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με την Αγάπη και πως είναι μια φυσιολογική αντίδραση όπως όλων των παιδιών.

Τ' ολο "παιχνίδι" όμως μου έχει τσακίσει την ψυχολογία γιατί ξέρω ότι σε κάθε ντριν του τηλεφώνου θ' ακούσω τα ίδια όπως χθες και προχθές και ότι στο τέλος θα τσακωθούμε. Εσείς τι θα κάνατε αν ήσασταν στην θέση μου? Μήπως κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ντέπυ καλημέρα, αυτό που θα κάνεις εναι ότι απλά θα την ακούς και τίποτα άλλο μην συγχίζεσαι είναι η πρωτη φορά που παει κατασκήνωση?

Και μένα το έκανε η μεγάλη αυτό το πρώτο καιρό που πήγε κατασκήνωση, όμως αυτό που κατάλαβα ήταν ότι ναι μεν περνάει ομορφα και της αρέσει εκεί, δεν παυεί όμως να ήταν μακριά από το ΄σπίτι της και την οικογένεια της και να αισθάνεται μια ανασφάλεια. Για να σου δώσω να καταλάβεις εμενα πέρναγε φοβερά όμως παντα ήθελε να φεύγει 2-3 μέρες νωρίτερα από τα άλλα παιδιά και εγω φυσικά την επαιρνα χωρίς να δημιουργηθεί πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι η πρώτη της φορά και έχει πάει και με 3 συμμαθήτριές της. Σίγουρα αισθάνεται ανασφάλεια μακριά απο το σπίτι της αλλά με το να παίρνει τηλέφωνο και να παραπονιέται κάθε μέρα και γι' άλλο λόγο ξεπερνάει τα όρια της υπομονής. Εμάς μας είπαν πως οι πρώτες μέρες θα είναι καπως δύσκολες αλλά εμείς διανύουμε την δεύτερη εβδομάδα.. :?

Το θέμα είναι ότι πρεπει να κάθομαι να την ακούω και στο τέλος να της λέω "εντάξει Αγάπη θα περάσουν" ή να της το ξεκόψω για να το πάρει και εκείνη απόφαση? Δεν θέλω να κάνω κάτι που θα χτυπήσει άσχημα στην ψυχολογία της.

Link to comment
Share on other sites

NTEΠΥ δουλεψα παρα πολλα χρονια σε κατασκηνωσεις και σε πολλες θεσεις..η κορη σου σε αυτα που λεει εχει δικιο και σε αλλα ισως υπερβαλει λιγο αλλα και παλι δικιο εχει...

και να εξηγησω....δουλεψα πανω απο 15 χρονια και καμμια κατασκήνωση δεν εχει καλο φαγητο(μαζικη εστιαση μπλιαχ)..

οι ομαδαρχισες ειναι 16-17 χρονα κοριτσακια που εχουν τις αδυναμιες τους και δεν εχουν γνωση απο παιδικη ψυχολογια..

εχει ζεστη σαφως και εχει ζεστη και ολοι γκρινιαζουμε γιαυτο....

ΑΛΛΑ κατα βαση περναει καλα και ενω εχει ολα αυτα τα μικροπροβληματα ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ...

Η αντιδραση της κορης σου ειναι πολυ φυσιολογικη γιατι για φαντασου να πηγαινες εσυ να συμβιωσεις με αλλα 14-16 γυναικες :lol::lol:

ηρεμησε γιατι μαλλον εσυ εισαι η αγχωμενη της παρεας και αυτα τα χρονια θα της μεινουν αξεχαστα..

Link to comment
Share on other sites

NTEΠΥ δουλεψα παρα πολλα χρονια σε κατασκηνωσεις και σε πολλες θεσεις..η κορη σου σε αυτα που λεει εχει δικιο και σε αλλα ισως υπερβαλει λιγο αλλα και παλι δικιο εχει...

και να εξηγησω....δουλεψα πανω απο 15 χρονια και καμμια κατασκήνωση δεν εχει καλο φαγητο(μαζικη εστιαση μπλιαχ)..

οι ομαδαρχισες ειναι 16-17 χρονα κοριτσακια που εχουν τις αδυναμιες τους και δεν εχουν γνωση απο παιδικη ψυχολογια..

εχει ζεστη σαφως και εχει ζεστη και ολοι γκρινιαζουμε γιαυτο....

ΑΛΛΑ κατα βαση περναει καλα και ενω εχει ολα αυτα τα μικροπροβληματα ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ...

Η αντιδραση της κορης σου ειναι πολυ φυσιολογικη γιατι για φαντασου να πηγαινες εσυ να συμβιωσεις με αλλα 14-16 γυναικες :lol::lol:

ηρεμησε γιατι μαλλον εσυ εισαι η αγχωμενη της παρεας και αυτα τα χρονια θα της μεινουν αξεχαστα..

 

Οχι ρε συ Ντέμη μου δεν έχω κανένα άγχος. Αυτό που δεν μπορώ είναι ν' ακουω κάθε μέρα μα κάθε μέρα και ένα παράπονο και να συνοδεύεται πάντα με το "θέλω να φύγω". Στην αρχή το καταλάβαινα. Αρχή είναι φυσιολογικό είναι. Αλλά το αξιοπερίεργο είναι που συνεχίζουμε ακάθεκτες μέχρι και σήμερα μετά απο 11 μέρες. Αισθάνομαι σαν να "παίζει" με μένα, να δει πότε θα πιάσει αυτό που θα πετάξει. Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος. Πάντως σε γενικές γραμμές είναι όντως έτσι όπως τα περιγράφεις. Και ιδίως αυτο που συμβαίνει με τις ομαδάρχησες. Αντιδρούν όπως έχει μάθει η κάθε μία απο το σπίτι της. Χωρίς γνώσεις πάνω στα παιδιά χωρίς τίποτα. Αυτή που έχουν τα παιδιά τώρα, είχε πει σε 2 κοριτσάκια "σκάσε" και έκαναν παράπονα στην κοινοτάρχησα. Της έγινε σύσταση και αν ξαναγίνει θα πάρει πόδι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΕ γυρνας πολλα χρονια πισω και μου αρεσει που θυμαμαι τα παλια..

οι ομαδαρχισες ειναι πιτσιρικια που ψαχνουν για κανενα αγορακι ομαδαρχη :lol::lol: και ελαχιστα προσεχουν τα παιδια...

λιγες ειναι οι σωστες ομαδαρχισες και ειμαι σιγουρη οτι η κορη σου εχει δικιο..

αλλα εσυ θα την ακους και παντα θα της λες οτι οποτε θελει μπορει να φυγει....σε πληροφορω οτι δεν θα επιστρεψει..γιατι περναει καλα και ας εχει τοσα "προβληματα"

τοσα χρονια στις κατασκηνωσεις εχω δει απιστευτα πραγματα...

μια φορα ειχα διωξει κοπελα γιατι ειχε εξηγησει ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ στα 7 χρονα κοριτσακια πως γινετε το σεξ...με λεπτομερειες...

την αλλη μερα ηρθε μια μανα και με το δικιο της μονο που δεν μας εδειρε...φυσικα η ομαδαρχισα εφυγε νυχτα απο την κατασκηνωση ..

μπορω να γραψω βιβλιο μ ετις εμπειρειες μου απο την κατασκηνωση ..ειναι μεγαλο σχολειο ..

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ γυρνας πολλα χρονια πισω και μου αρεσει που θυμαμαι τα παλια..

οι ομαδαρχισες ειναι πιτσιρικια που ψαχνουν για κανενα αγορακι ομαδαρχη :lol::lol: και ελαχιστα προσεχουν τα παιδια...

λιγες ειναι οι σωστες ομαδαρχισες και ειμαι σιγουρη οτι η κορη σου εχει δικιο..

αλλα εσυ θα την ακους και παντα θα της λες οτι οποτε θελει μπορει να φυγει....σε πληροφορω οτι δεν θα επιστρεψει..γιατι περναει καλα και ας εχει τοσα "προβληματα"

τοσα χρονια στις κατασκηνωσεις εχω δει απιστευτα πραγματα...

μια φορα ειχα διωξει κοπελα γιατι ειχε εξηγησει ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ στα 7 χρονα κοριτσακια πως γινετε το σεξ...με λεπτομερειες...

την αλλη μερα ηρθε μια μανα και με το δικιο της μονο που δεν μας εδειρε...φυσικα η ομαδαρχισα εφυγε νυχτα απο την κατασκηνωση ..

μπορω να γραψω βιβλιο μ ετις εμπειρειες μου απο την κατασκηνωση ..ειναι μεγαλο σχολειο ..

 

Δευτερόλεπτα πριν με πήρε πάλι και μου είπε πως την Κυριακή τελείωσε, θα φύγει. Οπότε προτείνεις να συμφωνήσω μαζί της αντι να της το ξεκόψω. Εγώ γιατί έχω την εντύπωση πως μόλις συμφωνήσω θα με περιμένει στο φτερό, ετοιμη στην έξοδο της κατασκήνωσης με τα πράγματά της?? :roll::?

Link to comment
Share on other sites

ναι πες της οτι αν δεν περναει καλα και δεν ειναι χαρουμενη θα πας να την παρεις..

αλλωστε αν οντως δεν περναει καλα και εχει 100036789 λογους να συμβαινει αυτο θα ηταν καλυτερα να την παρεις...

βεβαια εκτος αν συμβαινει κατι αλλο πιστευω οτι δεν θα ερθει ...

ετοιμαζουν και την αποχαιρετηστηρια βραδια (πυρα την λεγαμε εμεις)

και σιγουρα ολο και καπου θα συμμετεχει..

αληθεια οι αλλες μανες τι λενε?μιλησες καθολου?τι τους λενε τα παιδια τους?

Link to comment
Share on other sites

ναι πες της οτι αν δεν περναει καλα και δεν ειναι χαρουμενη θα πας να την παρεις..

αλλωστε αν οντως δεν περναει καλα και εχει 100036789 λογους να συμβαινει αυτο θα ηταν καλυτερα να την παρεις...

βεβαια εκτος αν συμβαινει κατι αλλο πιστευω οτι δεν θα ερθει ...

ετοιμαζουν και την αποχαιρετηστηρια βραδια (πυρα την λεγαμε εμεις)

και σιγουρα ολο και καπου θα συμμετεχει..

αληθεια οι αλλες μανες τι λενε?μιλησες καθολου?τι τους λενε τα παιδια τους?

 

Δεν συμβαίνει τόσο έντονα στ' άλλα τα κοριτσάκια. Δεν παραπονιούνται τόσο συχνά όσο η Αγάπη. Όταν βέβαια λέει η μία θέλω να φύγω παρασέρνονται και τ' αλλα και λένε το ίδιο. Αλλά είχαμε πει με τις άλλες μαμάδες να κρατήσουμε μία κοινή πορεία στις αντιδάσεις τους γιατί αν θα έφευγε η μία θα φεύγανε και οι άλλες δύο.

Μόλις ξαναμιλήσαμε στο τηλέφωνο. Γι' άλλη μια φορά μου είπε πως θέλει να φύγει και εγώ συμφώνησα για πρώτη φορα μαζί της. Και μου είπε "ωραία, επιτέλους!! Κυριακή λοιπόν φεύγω"

....ουπς, τι γίνεται τώρα?? :?:roll::?:

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως θέλει να φύγει μην την πιέσεις να κάτσει, εμένα η Κατερίνα την πρώτη φορά που πήγε κατασκήνωση έφυγε στις 2 βδομάδες περίπου, μην ξεχνάς ότι είναι η πρώτης της φορά που φεύγει μακριά από την μαμα και τον μπαμπά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΥΜΦΩΝΩ και εγω...αν οντως δεν περναει καλα θα ηταν καλυτερα ν ατην παρεις..

και εγω ειχα φυγει απο την πρωτη κατασκηνωση που πηγα ως κατασκηνωτρια και μετα εγινα στελεχος...

αλλα εσυ γιατι προβληματιστηκες τοσο πολυ...?δεν ειναι κακο που θελει να φυγει...μεσω ταμειου πηγατε η πληρωσες?

Link to comment
Share on other sites

Με το ταμείο δεν πρόλαβα και πληρώσαμε. Αλλα δεν σκέφτομαι τα χρήματα προς Θεού. Αυτό που μ' απασχολεί είναι ότι την βλέπω και αμφιταλατεύεται που σημαίνει ότι δεν περνάει και χάλια. Για παράδειγμα χθες που μιλήσαμε μου είπε ότι την Κυριακή θα φύγει. Στο επόμενο τηλεφώνημα μου είπε θα το σκεφτεί αν θα φύγει. Μετά μου είπε ότι δεν θα φύγει και στο καπάκι μου λέει ότι τελικά θα φύγει....και ξανα πάλι απο την αρχή. Εκτός αυτού την πρώτη φορά που πήγαμε στο επισκεπτήριο, είδαμε μεγάλη διαφορά στον τρόπο ομιλίας και γενικότερα στην συμπεριφορά της. Εννοείται βέβαια προς το καλύτερο. Οπότε ποιος ο λόγος να φύγει απο την στιγμή που βλέπουμε καλό αποτέλεσμα. Γενικά πιστεύω πως περνώντας κάποιες καταστάσεις στην κατασκήνωση κατα κάποιο τρόπο θα ωριμάσει λιγουλάκι, θα της κάνει καλό...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι λογικα ολα αυτα ....υπαρχουν στιγμες που περναει καλα και αλλες οχι...η συμβιωση ειναι δυσκολη αλλα περνανε και καλα..το φαγητο ειναι αθλιο αλλα οι δραστηριοτητες σουπερ..ειναι παιδι ακομα και δεν μπορει να ζυγισει τα πραγματα.παντως σπανια φευγουν παιδια προς το τελος της κατασκηνωσης διοτι συνηθιζουν ,δενονται με την ομαδα και ετοιμαζονται για την αποχαιρετηστηρια βραδια..εκτος αν εχει καποιο συγκεκριμενο προβλημα.

ασε που οι φιλες της δεν θα την αφησουν ευκολα να φυγει..

παντως γνωμη μου αν θελει να φυγει επειτα απο συζητηση που θα εχεις μαζι της παρτην αλλα πες της οτι δεν θα την γυρισεις πισω οσο και αν το θελει μετα..(γιατι αυτο ισως γινει)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο συγκεκριμένο και μεγάλο πρόβλημα δεν έχει παρουσιαστεί. Οι φίλες της όταν την ακουν να λέει ότι θα φύγει λένε το ίδιο και εκείνες και το αντίθετο. Ξέρεις πως γίνονται αυτά τώρα.

Σήμερα μου είπε πως πήγε ένα καινούργιο κοριτσάκι και έχει πάρει τα πάνω της. Βέβαια της είπα να την κάνουν παρέα και να μην το αφήνουν μόνο του μιας και είναι νεόφερτο και θα αισθάνεται κάπως περίεργα. Και μου λέει "εντάξει μαμά, κλείνω τώρα γιατί πρέπει να πάω ιππασία" μέσα στη καλή χαρά η Αγάπη.

Πάντως ευχαριστώ πολύ ρε κορίτσια - Ντέμη και Ρούλα - που αφιερώσατε χρόνο για να μου απαντήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Ντέπυ τώρα το είδα το θέμα σου!

 

Η γνώμη μου είναι να μη σε καταλαβαίνει ότι αγχώνεσαι. Στο επομενο τηλεφώνημα ρώτα της με ενθουσιασμό τι δραστηριότητα κάνανε σήμερα Μη τη ρωτήσεις καν αν περνάει καλά! Αν πράγματι θέλει να φυγει θα στο πει η ίδια.

 

Στο ranch τη πήγες τελικά;

 

Αν ναι στείλε της mail, η δικιά μου τα έχει ακόμα κρατημένα....και θα χαρεί πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντέπυ τώρα το είδα το θέμα σου!

 

Η γνώμη μου είναι να μη σε καταλαβαίνει ότι αγχώνεσαι. Στο επομενο τηλεφώνημα ρώτα της με ενθουσιασμό τι δραστηριότητα κάνανε σήμερα Μη τη ρωτήσεις καν αν περνάει καλά! Αν πράγματι θέλει να φυγει θα στο πει η ίδια.

 

Στο ranch τη πήγες τελικά;

 

Αν ναι στείλε της mail, η δικιά μου τα έχει ακόμα κρατημένα....και θα χαρεί πολύ!

 

 

Δεν είναι θέμα άγχους. Ψυχολογικά είχα κουραστεί στο άκουσμα των ιδιων συζητήσεων. Ηξερα τι θ' ακούσω με το πρώτο χτύπημα του κινητού. Βέβαια δεν είχα μπει στην θέση της Αγάπης για να καταλάβω πως αισθάνεται ίσως γιατί είχα την ιδέα πως οι κατασκηνώσεις είναι ένας παράδεισος για τα παιδιά με τις τόσες δραστηριότητες και επειδή θα παίρναγαν ατέλειωτες ώρες με τους φίλους τους.

Όταν όμως η Ντέμη έγραψε πως είναι δύσκολο να συμβιώνει με άλλα ξένα παιδιά και ότι νιώθει ανασφάλεια που είναι μακριά απο τους γονείς, συνειδητοποιήσα κάποια πράγματα που δεν μου είχαν περάσει απο το μυαλό. Είναι τελικά δύσκολο για ένα παιδί να κάνει κάτι τέτοιο και ιδίως όταν είναι προσκολημένο τόσο πολύ πάνω στην μαμά του όπως η Αγάπη.

 

Ναι στο ράντζο. Εννοεις ότι μπορώ να της στείλω γράμμα? Λες?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρυσι της έστειλα δοκιμαστικά mail στο [email protected]

Mπες και στο site να δεις σίγουρα το Mail.

 

Στο θέμα έγραφα ότι το μήνημα αφορά την Αλκμήνη Τ.. Αrizona 3

και της το έδιναν. Της άρεσε πολύ και το ευχαριστιόταν!

 

"

Καλημέρα κοριτσάκι μου,

 

Ελπίζω να είσαι καλά. Κοίτα να απολαύσεις αυτές τις τελευταίες ημέρες στην κατασκήνωση.

 

Εμείς εχθές που φύγαμε βρήκαμε πολλή κίνηση στο δρόμο και αργήσαμε να φτάσουμε σπίτι.

 

Βρε Αλκμήνη κάνε και μια βουτιά για ‘μας στην πισίνα.

 

Φιλάκια

Η μαμά

Ο μπαμπάς

Ο Βασίλης και η Μπέμπα"

Link to comment
Share on other sites

Καλα Ντεπυ μου μ ετο θεμα αυτο μου ξυπνησες φοβερες μνημες και αναπολω....θαθελα να ειμαι για μια μερα παλι στην κατασκηνωση!!!!!!!

πραγματικα θα το ηθελα πολυ..

αλλα αυτη που λες εσυ ειναι ξενοδοχειο πολυτελειας οχι κατασκήνωση...

μωρε εχει κατι αθλιες κατασκηνωσεις που ειναι χειροτερα απο στρατο ...

φινα θα περασει η μικρη και οταν γυρισει φροντισε να μην εχεις πονοκεφαλο γιατι θα σε τρελλανει στην αφηγηση ..πως περασε κλπ.

 

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ!!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ 24 ΩΡΕΣ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Demi έτσι είναι όπως τα λες!

 

Χαρακτηριστικά η Αλκμήνη που φέτος πήγε σε κατασκήνωση κανονική μου είπε "Μαμά η περσινή δεν ήταν κατασκήνωση ήταν κατασπιτωση"" :lol::lol::lol:

 

Που είναι ο Μπαμπινιώτης;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

"Κατασπίτωση"???? :lol::lol::D:lol: χα χα χα χα

Καλά, μιλάμε τα παιδιά είναι φοβερά. Τι λέει το στοματάκι τους ρε συ. Είναι απίστευτο.

 

Pam, ευχαριστώ για την ιδέα. Θα της στείλω τώρα κιόλας e-mail. :D

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ξεκινησα απο πολυ σκληρες κατασκηνωσεις και καθως περνουσαν τα χρονια και εμφανιστηκαν οι ιδιωτικες ολα τα στελεχη πηγαμε στα ξενοδοχεια αυτα(εμεις κοιμομασταν σε τσαντιρια και μαγειρευαμε μονοι μας)

στην ηλικια των 27 ετων ενω δουλευα σε φυσιοθεραπευτηριο μου κανανε μια προταση τρελη για την εποχη εκεινη(ισως και για τωρα)

ανοιγε μια αθηναικη τεχνικη εταιρεια την καλυτερη κατασκηνωση στα βαλκανια αλλα δεν ειχαν ιδεα πως να την λειτουργησουν και ετσι ζητησαν εμενα για να βοηθησω..

στην αρχη δεν δεχτηκα και διπλασιασαν την προσφορα τους..μου εδιναν οτι ηθελα απο υλικα και οτι προσωπικο χρειαζομουνα...

 

σας μιλαω επειδη ολοι μου οι φιλοι με ακολουθησαν η κατασκηνωση ενω ειχε χωρητικοτητα 600 παιδιων ειχαμε εγγραφη μονο για τον πρωτο μηνα 1700 παιδια...δεν ειχε ξαναγινει αυτο στα χρονικα των κατασκηνωσεων..

για πρωτη φορα κανανε extreme gameς ,κανω καγιακ ορειβασια ιππασια εκδρομες και οτι ποθουσε η ψυχουλα τους...

 

πολυ δουλεια πατησαμε αλλα αξιζε τον κοπο..καναμε μια κατασκηνωση ΠΡΟΤΥΠΟ!

Δεν υπολογισα ομως οτι εμεις λειτουργουμε συναισθηματικα ενω καποιοι κανουν επιχειρησεις ψυχρα...

οταν λοιπον ειδαν οτι η κατασκηνωση τους απεφερε πολλα χρηματα την πουλησαν το επομενο καλοκαιρι σε μεγαλη πολυεθνικη...και φυσικα εμας μας διωξανε ΟΛΟΥς γιατι η πολυεθνικη θα εφερνε δικα της στελεχη..

 

ετσι εμεινα χωρις δουλεια μεσα σε 5 λεπτα και χωρις να μας δωσουν μια εξηγηση για τιποτα..άπλα μας εδιωξαν και βρεθηκα χωρις δουλεια...

μου κανανε προτασεις απο αλλες κατασκηνωσεις αλλα δεν ξαναδουλεψα ποτε επειτα απο αυτα που επαθα ..

κοιμομουνα για 1 χρονο 4 ωρες για να λειτουργουν ολα αψογα και με διωξανε ετσι απλα...ετσι εληξε αδοξα η πορεια μου στην κατασκηνωση επειτα απο 15 καλοκαιρια απιστευτης ζωης..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας έχω νέα - σήμερα έπαιζε "α μπε μπα μπλομ" αν θα φύγει η όχι :D και μου έλεγε συνεχώς "μμμμ ρε μαμά δεν ξέρω αν θα φύγω τελικά, μάλλον θα φύγω δηλαδή αλλά και πάλι δεν ξέρω" :lol::lol:

Ισως γιατί με άκουσε θετική στο να φύγει ενώ πριν της έλεγα σαν δικαιολογία ότι δεν γίνεται γιατί πρέπει να περάσουν οι μέρες που έχουμε πληρώσει για να φύγει. Σ' αυτό το σημείο που έχουμε φτάσει και μετά το σημερινό α μπε μπα μπλομ θα έλεγα πως το διασκεδάζω και πως ψυχολογικά είμαι καλύτερα. Βέβαια όλα αυτά χάρη σε σας κορίτσια. Είδες καμιά φορά όταν μιλάς με κάποιον? Σας ευχαριστώ πολύ πολύ. :cool:

Link to comment
Share on other sites

ειδες?αποκλειεται να φυγει...

βρε Ντεπυ τι λες τωρα..απλα μου φανηκες πολυ αγχωμενη σε μια αντιδραση που σε μενα φαινεται φυσιολογικοτατη...

γλυκες μου μανουλες..απο τοτε που φεραμε στον κοσμο τα παιδια μας ολο με ενα αγχος θα ειμαστε...μια το ενα μια το αλλο....

οταν πας δωστης ενα φιλακι απο μενα .... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ντέμη μου - εσύ ήξερες τι παίζει στις κατασκηνώσεις γι' αυτό. Ενώ εγώ είμαι πρωτάκι ακόμα :) Το επόμενο καλοκαίρι θα πρέπει να μου κάνεις ιδιαίτερα :lol:

Pam - της έστειλα και e-mail. Για να δούμε, θα της το δώσουν?

 

Μπράβο βρε κορίτσια και ξανα μπράβο και ξανα ευχαριστώ :!::D

Link to comment
Share on other sites

Ντέμη μου - εσύ ήξερες τι παίζει στις κατασκηνώσεις γι' αυτό. Ενώ εγώ είμαι πρωτάκι ακόμα :) Το επόμενο καλοκαίρι θα πρέπει να μου κάνεις ιδιαίτερα :lol:

Pam - της έστειλα και e-mail. Για να δούμε, θα της το δώσουν?

 

Μπράβο βρε κορίτσια και ξανα μπράβο και ξανα ευχαριστώ :!::D

ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ 0!!! ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΟΥ!!!ΚΑΤΟΙΚΩ ΜΕΣΑ ΣΆΥΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΕΚΕΙ ΕΞΩ ΤΟΝ ΦΟΒΑΜΑΙ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...