Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΥΣΤΗΜΑ ISOFIX


Recommended Posts

Petalouditsa, πιστεύω ότι δεν έχεις τοποθετήσει σωστά τη βάση. Η βάση στηρίζεται, πέρα απο το κεντρικό πόδι, και με δυο σίδερα πίσω,εκεί που ξεκινάει η πλάτη του καθυσματος αυτοκινήτου.

Είναι πολυ σταθερή και δεν κουβάρι καθόλου. Στερεωσε τη και στα σιδερα αυτα και θα δεις ότι είναι πολυ σταθερή. Πολυ καλύτερη απο τις ζώνες.

Πρόσεξε την γιατί ο κατασκευαστής λέει ότι αν δεν την τοποθετήσεις σωστά, είναι επικίνδυνη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μα αυτο που εξηγώ πιο πανω ειναι οτι μια χαρα την εχω τοποθετήσει,

ειπα 3 απλες κινησεισ ειναι 2 οι υποδοχείς πισω κ 1 το ποδι.

αλλα ξαναλέω οτι ειναι λογικο,μια επίπεδη βαση που στερεώνετε σε 1 κ μοναδικό ποδι κ αυτο στη μεση της βασης...πως να μην κουνάει..

απορω που δεν το καταλαβαίνετε εσεις που εχετε την ιδια βαση η που δεν σασ συμβαινει το ιδιο..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα ότι έχεις τοποθετήσει και τις 2υποδχες πίσω. Συγνώμη για την παρεξήγηση.

Εμάς πάντως, δεν κουναει καθόλου.

Μηπως στην έδωσαν χαλασμενη; Τι να πω δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

τοτε που πηρα την βαση υπηρξε αυτο θεμα με κ μου εστειλαν ολα τα πραγματα εκτοσ απο τη βαση .περιμενα κανα 3μηνο μεχρι να τους ερθουν οι (καλες)

 

χτες πηγα στο λητω προς ενημέρωση για το καινουριο καρεκλάκι που ακομα δεν εχω αποφασίσει πιο θα ειναι,,,

τεσπα περα του οτι ειναι ασχετοι κ επικίνδυνοι με τισ πληροφορίες που δίνουν,το αστερι που μ μιλαγε μου ειπε οτι εχει κ αυτη την ιδια βαση στο αυτοκινητο της κ κουνάει αλλα δεν υπαρχει θεμα ασφάλειας ,απλα το παιδι γινετε ομελετα..

ευχαριστω δεν θα παρω.

χαιρεταμε λοιπον τη βασουλα κ παμε σε κατι φιξ καθισματακι-ισοφιξ η' ζωνη..

 

2 πράγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα·Για το πρώτο δεν είμαι και τόσο σίγουρος...

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Καλησπέρα σας, σχετικά με το σύστημα isofix, έχουμε opel meriva του 2006 δεν το έχω τσεκάρει εάν έχει αλλά στο εγχειρίδιό του αναφέρει την υπαρξή του, έχω μια ερώτηση είναι αναγκαίο να αγοραστεί κατάλληλο καθισματάκι για κάθε ηλικία? Ρωτώ γιατί έχω βρει μέσω internet καθισματάκια που λένε οι κατασκευαστές ότι είναι κατάλληλα από 0-7 ετών, και δεύτερον τα καθισματάκια είναι καλύτερο το δέσιμό τους με isofix ή με τις ζώνες του αυτοκινήτου?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...