Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τα κατοικίδια μας....


vazelaki

Recommended Posts

Έχω μια φοβερή και τρομερή γατίνα 10 ετών,που τη λατρεύω.

Η μόνη μου αγωνία είναι πώς θα είναι νιώθει όταν στο σπίτι έρθει με το καλό ένα μωρό.Όλοι με φοβίζουν,ότι δεν θα πρέπει με καμία δύναμη να αφήνω το μωρό χωρίς επίβλεψη λόγω της γάτας,μην του επιτεθεί,μη ζηλέψει και άλλα τέτοια.

Εδώ πάλι βλέπω γάτες να συνυπάρχουν όμορφα κι ωραία με μωράκια...

τι κάνατε,βρε κορίτσια,τις μαγέψατε;

Παντα θελει επιβλεψη διακριτικα αλλα το αν θα ζηλεψει η γατουλα ή οχι εχει να κανει με το πως θα φερθει ο ιδιοκτητης και πως θα φερεις σε επαφη το μωρακι σταδιακα με τη γατουλα.;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 173
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτα ειναι τα μωρα μου-οι ερωτες της ζωης μου!Η Σελινα και το Σηφαλιω!

 

Βλεπετε ειμαστε πολυ ερωτιαρηδες στο σπιτι!

 

Πολύ καλά τα γατόνια σου.

Εχω κι εγώ μια γατούλα 12 Μαϊων!

Δεν ξέρω πως να βάλω φωτο όμως.

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω εναν κοκερινο ενος ετους κουκλάκι, θα ανεβασω και φωτό!

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εντάξει ολα τα λεφτά ο Μαξ και η Σόνια... Αυτό σε απαντηση όσων εχουν αμφιβολίες για το πόσο τέλεια συμβιώνουν τα παιδάκια μας με τα σκυλάκια μας

 

Μου αρέσει να χαμογελώ να να βλέπω τον κόσμο μέσα από ροζ γυαλιά..!Μου φτιάχνει τη διάθεση

Link to comment
Share on other sites

Ο Max και η Sonia παίζουν ..... σπίτι.

sonia_max_house.jpg

Πω πω με ελιωσες τωρα....Τι τρυφερη φωτο ειναι αυτη??Πω πω τα γλυκουλια μου πρεπει να αγαπιονται πολυ!Τι πιο ωραιο να μεγαλωνει ενα παιδακι με ενα ζωακι!!Κι εγω τα παιδακια μου ετσι θα τα εχω!Να τα χαιρεσαι και τα δυο και σκασε τους ενα φιλι απο μενα!

Link to comment
Share on other sites

εγω σκυλους... δυο.... ενα ρονβαϊλερ την εμμα και ενα γαλλικο μπουλντογκ τον μεχορ [mejor] ειναι ισππανικικη λεξη κ σημαινει ''καλυτερος''/ παρεπιπτοντως ψαχνω να τον ζευγαρωσω,,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

εγω σκυλους... δυο.... ενα ρονβαϊλερ την εμμα και ενα γαλλικο μπουλντογκ τον μεχορ [mejor] ειναι ισππανικικη λεξη κ σημαινει ''καλυτερος''/ παρεπιπτοντως ψαχνω να τον ζευγαρωσω,,,,,,,,

Ελπιζω μονο με τη ρατσα του....και μην ξεχασετε να ζητησετε εξετασεις ωστε να μην κολλησει τιποτα ο σκυλακος σας και να ειναι υγιεις τα κουταβια!

Εγω βεβαια ειμαι υπερ της στειρωσης των ζωων για πολλους λογους...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tι υπέροχες φωτό,παιδιά, είναι αυτές!

Έτσι θα ήθελα να γίνει και με το δικό μου μωρό μια μέρα και τη γατίνα μου...ενάντια όλων των προκαταλήψεων.

Πιστεύω με υπομονή και φροντίδα σε θέματα υγιεινής, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Να ΄στε καλά για όλα τα αισιόδοξα μηνύματα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

p1010051bb.jpg

 

αυτή είναι η αγάπη μας...

είναι σε περίοδο γνωριμίας με τη μπέμπα μου.

θα απορειτε που ειναι μαυρη ε; σας λεω φυσικα πως δεν ειμαστε προληπτικοι... την εχουμε μεσα στο σπιτι και ειναι και καλα εκπαιδευμενη.. αμεεεεε!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς έχουμε ένα σκυλάκι. ένα υπέροχο golden retriever 3 ετών τη μελίνα. Τα παιδιά τη λατρεύουν. το ίδιο βέβαια και αυτή γιατί τις δίνουν λιχουδιές και την παίζουν. Τρομερό δέσιμο. Αν δεν το έβλεπα με τα μάτια μου δεν θα το πίστευα.

[sIGPIC][/sIGPIC]Χάρης και Αλεξάνδρα 27/01/2008

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εμείς έχουμε μια γάτα σιαμ (11 χρονών), 2 ημίαιμες γάτες, 5 μεγάλες χελώνες και 4 μικρά χελωνάκια (τα 3 στο μέγεθος του μικρού κουταλιού) και αρκετές κοτούλες (για τα αυγουλάκια μας)

Picture061.jpg

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσουν τα ζωάκια σας. Δεν υπάρχει πιο υπέροχο πράγμα απο το να μεγαλώνουν τα παιδάκια μας με ζωάκια! Ενα είναι σίγουρο εκτός των άλλων: γίνονται καλύτεροι άνθρωποι! Μαθαίνουν σεβασμό, φροντίδα, υποχρεώσεις όπως και την απώλεια που είναι δύσκολη κατάσταση...

Εμείς έχουμε 6 σκύλους... όλα Ντόμπερμαν. Τα πρώτα ξεκαρδιστικά γέλια της μπεμπούλας μας τα ακούσαμε το Πάσχα (4 μηνών) όταν την έγλυψε ένα από αυτά! :-D

Sk6Gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Χθες αποκτήσαμε το πρώτο μας κατοικίδιο. Ο Αρχέλων, το χελωνάκι μας! και η κόρη μου δεν κοιμήθηκε από την χαρά της! Θα ανεβάσω φωτό σε λίγες μέρες!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Εμείς εδώ και 5 μήνες έχουμε ένα κατσικάκι (χιονούλα), ένα προβατάκι (μαυρούλης) και στη παρέα μας πρίν απο 3 μήνες μπήκε και η κούκλα της παρέας, ένα αδέσποτο τσομπανόσκυλο, η ρουφιάνα όπως την φωνάζουμε αλλά μόνο στο ΕΛΑ μας δίνει σημασία.. Βέβαια είναι η μόνη μας απασχολία απο το μεσημέρι και μετά μιας και τα έχουμε σε κοντινό κτήμα και σκεφτόμαστε μετα τον οκτώμβριο να βάλουμε και μερικές κότες για να ξέρουμε τι τρώμε!!

Αυτή είναι και η κούκλα μου την πρώτη μέρα που την βρήκαμε.. απο τότε βέβαια έχει πάρει 10 κιλά και περίπου 25 πόντους ύψος αλλά ο κτηνίατρος μας είπε στο δέυτερο εμβόλιο που την κάναμε πριν απο μια βδομάδα οτι θα φτάσει τα 40 κιλά και περίπου στους 60 πόντους!!

 

http://www.facebook.com/photo.php?pid=2148355&l=b2af49b755&id=1095284280

EwCip3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε μια γάτα σιαμ (11 χρονών), 2 ημίαιμες γάτες, 5 μεγάλες χελώνες και 4 μικρά χελωνάκια (τα 3 στο μέγεθος του μικρού κουταλιού) και αρκετές κοτούλες (για τα αυγουλάκια μας)

Picture061.jpg

underage,ειναι γλυκυτατα αυτα τα χελωνακια!!Ηθελα να σε ρωτησω τι φροντιδα χρειαζονται,τι τρωνε,τα εχετε μεσα ή εξω απο το σπιτι?Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι χελώνες ζούνε έξω στον κήπο, εκτός τα μικρά που τα έχουμε περιορισμένα σε καφάσι γεμάτο χώμα και σκεπασμένα με δίχτυ (για να μην γίνουν μεζές ή χαλκομανία).

Πέφτουν σε χειμερία νάρκη, τρώνε χόρτα από τον κήπο, χαμομήλι (που είχε φυτρώσει τώρα), μαρούλι, λάχανο, καρπουζόφλυδα το καλοκαίρι και ψωμί.

Η χελώνες αυτές πρέπει να είναι σε χώμα και να βρέχονται από την βροχή, ώστε να πέσουν το χειμώνα σε νάρκη (σκάβουν και μισοκαλύπτονται με χώμα), αλλιώς δεν επιβιώνουν.

 

Οι μεγάλες χελώνεςπου κυκλοφορούν ελεύθερες κάθονται να τις χαϊδέψουν το κεφάλι τα πιτσιρίκια, οι μικρές δεν κρύβονται όταν τις πιάνουμε και μια κότα που την έχουμε ελεύθερη τρίβεται στα πόδια της μικρής!!!!!!!!!!!

 

Καλημέρα.. Εμείς εδώ και 5 μήνες έχουμε ένα κατσικάκι (χιονούλα), ένα προβατάκι (μαυρούλης) και........

 

 

......με τη σειρά μου ρωτάω κι εγώ τι περιποίηση και φροντίδα χρειάζεται το κατσικάκι και το προβατάκι, γιατί μου έχει μπει η ιδέα να αγοράσουμε. Αυτό που με απασχολεί όμως είναι ότι στην περιοχή τα σκυλιά αρρωσταίνουν απο ερλιχίωση και καλαζάρ (για αυτό δεν έχουμε σκύλο, είναι πολύ ψυχοφθόρο) το οποίο μπορεί να μεταδοθεί και σε αυτά τα ζώα :cry: :cry: :cry:

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω underage,παει το ονειρο για χελωνακι,μια και ζουμε σε διαμερισμα!!!Ειχα ρωτησει και σε pet shop για τα χελωνακια του νερου και μου ειπαν οτι μπορει ο ανθρωπος να κολλησει σαλμονελα απο αυτα οποτε το αφησαμε.Μου αρεσουν πολυ οι χελωνες,εαν κανω καποτε σπιτι εξοχικο θα παρω οπωσδηποτε!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα!!θα ηθελα να βαλω και εγω μια φωτογραφια απο το σκυλακι που ειχα την ρεα μου!!!(θα προσπαθησω να βαλω τουλαχιστον)

 

δυστυχως δεν ειναι πια κοντα μας εδω και 6 μηνες :cry::cry: γιατι φροντισανε ''οι καλοι γειτονες'' :twisted: γι αυτο και μας την ριξανε φολα:twisted: πως υπαρχουνε τετοιοι ''ανθρωποι'' δεν ξερω...:confused::confused:

 

ο θεος ομως ειναι μεγαλος και μας βλεπει απο πανω...

 

η ρεα μας ειναι παντα μεσα στην καρδια μας...!!!!

μας λειπεις πολυ!!!:-(

 

http://yfrog.com/ccdsc00465lj

ccdsc00465lj

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...