Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπέρα στις εγκυουλες και μαμάδες

Είμαι έγκυος μετά από παρα πολυ κοπο σε διδυμάκια.. Διανυω την 26 εβδομάδα.. Και την Δευτέρα μπαίνω στην 27! Η ερώτηση μου είναι η εξής.. Ο μικρός μου που είναι πιο χαμηλά από την μικρή όταν κουνιέται τον νιώθω λες και είναι στον κόλπο μου.. Και φοβάμαι πολυ.. Σας έχει τυχει? Μίλησα με γιατρό και μου είπε επειδή είναι χαμηλά.. Μετρήσαμε τράχηλο μια χαρά. Απλά φοβάμαι πολυ . Σας ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα και με το καλο τα μωρακια σου! Ειχα κι εγω την ιδια αισθηση στη δευτερη εγκυμοσυνη μου περιπου στην αντιστοιχη εβδομαδα. Μαλιστα, μια μερα μετα απο εντονη κουραση ειχα νιωσει πολυ εντονο πονο στον κολπο σαν να γενναω. Ειχα φοβηθει πολυ αλλα ο γιατρος με καθησυχασε οτι εφοσον ο τραχηλος ειναι καλος δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. Εγω βεβαια δεν ειχα διδυμα αλλα ενα αρκετα μεγαλο μωρο. Επισης απο οσο το εψαξα αργοτερα εμαθα οτι ειναι αρκετα συχνο σαν αισθηση μετα τον 5ο-6ο μηνα στις δευτερες εγκυμοσυνες. Η εγκυμοσυνη μου εξελιχθηκε χωρις κανενα απολυτως προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση.. Ευχομαι να πανε ολα καλα γιατί προσπαθω να χαρω την εγκυμοσύνη και δεν με αφήνει ο φόβος

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2018 at 3:36 PM, ΕΙΡΗΝΗ-ΔΟΥΚΑΣ said:

Καλησπέρα στις εγκυουλες και μαμάδες

Είμαι έγκυος μετά από παρα πολυ κοπο σε διδυμάκια.. Διανυω την 26 εβδομάδα.. Και την Δευτέρα μπαίνω στην 27! Η ερώτηση μου είναι η εξής.. Ο μικρός μου που είναι πιο χαμηλά από την μικρή όταν κουνιέται τον νιώθω λες και είναι στον κόλπο μου.. Και φοβάμαι πολυ.. Σας έχει τυχει? Μίλησα με γιατρό και μου είπε επειδή είναι χαμηλά.. Μετρήσαμε τράχηλο μια χαρά. Απλά φοβάμαι πολυ . Σας ευχαριστώ εκ των προτερων

Και εγώ με ένα μωρό και ένιωθα ακριβώς το ίδιο. Εφόσον ο γιατρός σου μέτρησε τον τράχηλο είναι όλα εντάξει προσπάθησε να ηρεμίσεις (πίστεψε με καταλαβαίνω τον φόβο γιατί και εγώ έτσι ακριβώς ένιωθα), ξεκουράσου, χαλάρωσε και προσπάθησε όσο μπορείς να απολαύσεις το ταξίδι αυτό!

Να έχεις μία καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...