Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δώρο για 14 χρόνων κορίτσι


Lemonaki035

Recommended Posts

 Θέλω τη βοήθειά σας.Θελω να πάρω ενα δωρο στη βαφτιστηρα μου που ειναι 14 χρονών αλλα δεν ξέρω τι.Το δύσκολο είναι οτι είναι άρρωστη κ μπαίνει συνέχεια στο νοσοκομείο.Δεν πάει πλέον σχολείο κ εχει σταματήσει κ όλες τις δραστηριότητες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ενα βιβλιο;

Εξαρταται βεβαια αν της αρεσει κ να διαβαζει

Αλλιως καποιο κινητο η ταμπλετ εφοσον το επιτρεπουν κ οι γονεις,καποιο με προσβαση στο ιντερνετ κ παιχνιδια για να περναει την ωρα της

Ευχομαι να γινει καλα

Επισης δ ξερω τι σχεσεις εχετε κ αν μπορεις να διαθεσεις χρονο.αλλα κτ που θα περασετε χρονο μαζι κ θα "ξεφυγει" κ κεινη θα ηταν μια ιδεα.οπως να πατε σινεμα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

Ενα βιβλιο;

Εξαρταται βεβαια αν της αρεσει κ να διαβαζει

Αλλιως καποιο κινητο η ταμπλετ εφοσον το επιτρεπουν κ οι γονεις,καποιο με προσβαση στο ιντερνετ κ παιχνιδια για να περναει την ωρα της

Ευχομαι να γινει καλα

Επισης δ ξερω τι σχεσεις εχετε κ αν μπορεις να διαθεσεις χρονο.αλλα κτ που θα περασετε χρονο μαζι κ θα "ξεφυγει" κ κεινη θα ηταν μια ιδεα.οπως να πατε σινεμα

Δυστυχώς είναι η παλιοαρρωστια  και είναι δυσκολο,οπότε δεν μπορούμε να πάμε σε χώρο με κόσμο.Κινητό ταμπλετ έχει κ η άλλη νονά της πήρε σκύλο.Είναι τέτοιο παιδί κ μονο που θα περάσουμε χρόνο της είναι αρκετό.Όμως κάτι θέλω για να της φτιάξω τη ψυχολογία κ να της δώσω θάρρος.

Link to comment
Share on other sites

Ενα πολυ ησυχο παρτυ-προβολη ταινιας στο σπιτι,να περασετε ομορφα

Ψαξε λιγο κ το θεμα των βιβλιων,μπορει να εχει κτ σχετικο 

Δ μπορω να σκεφτω κτ,αν μου ερθει θα σου πω

Πολυ λυπαμαι για το κοριτσι.ευχομαι να ειναι δυνατη,κουραγιο σε σας.κ οτι μπορει να γινει καλυτερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 hours ago, Elfer said:

Δυστυχώς είναι η παλιοαρρωστια  και είναι δυσκολο,οπότε δεν μπορούμε να πάμε σε χώρο με κόσμο.Κινητό ταμπλετ έχει κ η άλλη νονά της πήρε σκύλο.Είναι τέτοιο παιδί κ μονο που θα περάσουμε χρόνο της είναι αρκετό.Όμως κάτι θέλω για να της φτιάξω τη ψυχολογία κ να της δώσω θάρρος.

 

Ειλικρινά λυπάμαι πολύ, ελπίζω να πάνε τα πράγματα όσο το δυνατόν καλύτερα, εγώ θα σου πρότεινα κάτι σε μουσική, υπάρχουν διάφορες συσκευές τύπου walkman με ακουστικά, έχουν βγει διάφορα γκατζετάκια, μπορείς να πας στα μεγάλα καταστήματα και να δεις τι παίζει τώρα.. μπορείς να κατεβάσεις και να βάλεις και ότι μουσική θέλεις σε αυτά

και πάλι περαστικά σας.

"Λευτεριά στο zaxaroulini!!!"

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το ενδεχόμενο να καλέσεις μια δυο φίλες της στο σπίτι για πιτζάμα πάρτυ όπου θα έχεις προμηθευτεί ταινία, ποπ Κορν, επιτραπεζια, φυτικές μάσκες για το πρόσωπο (φαρμακείο) ή μανο να βάψετε τα νύχια σας κλπ κοριτσίστικα πράγματα; Πιο πολύ δλδ κάτι διαδραστικό για να ανέβει η διάθεση της. Δεν μπορω να μπω στη θέση σου, έχω τρεις βαφτιστηρες κ δε θελω ουτε να το σκέφτομαι. Εύχομαι να πάνε όλα καλά για το κοριτσάκι κ να γίνει καλά, ο Θεός μαζί της. Είσαι μια πολύ καλή νονά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Lenia16 είπε:

Υπάρχει το ενδεχόμενο να καλέσεις μια δυο φίλες της στο σπίτι για πιτζάμα πάρτυ όπου θα έχεις προμηθευτεί ταινία, ποπ Κορν, επιτραπεζια, φυτικές μάσκες για το πρόσωπο (φαρμακείο) ή μανο να βάψετε τα νύχια σας κλπ κοριτσίστικα πράγματα; Πιο πολύ δλδ κάτι διαδραστικό για να ανέβει η διάθεση της. Δεν μπορω να μπω στη θέση σου, έχω τρεις βαφτιστηρες κ δε θελω ουτε να το σκέφτομαι. Εύχομαι να πάνε όλα καλά για το κοριτσάκι κ να γίνει καλά, ο Θεός μαζί της. Είσαι μια πολύ καλή νονά.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!Να σου ζήσουν οι βαφτιστηρες σου αλλα κ τα παιδάκια σου!!! (δε θυμάμαι αν έχεις ενα ή περισσότερα)Δυστυχώς οι ενημερώσεις απο τους γιατρούς δεν είναι καλές,οποτε κ εγω ψάχνω κάτι αφενός να την ανεβάσει ψυχολογικά αλλα κ να της μείνει σαν ανάμνηση ή έστω κάτι που να της δίνει δύναμη όταν θα με σκέφτεται γτ ξέρει οτι κ εγώ εχω περάσει παρόμοια κατάσταση κ έχω βγει νικήτρια.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να της πάρεις κάτι σε κόσμημα που να έχει κάποιον συμβολισμό. Να το κρατήσει σαν γούρι και να σε σκέφτεται όποτε το έχει μαζί της. Είναι ιδιαίτερη περίσταση βέβαια, όμως εμένα ο νονός μου είχε πάρει ένα περιδέραιο καρδούλα μικρό και διακριτικό όταν έκλεισα τα 18. Είναι από τα πιο αγαπημένα μου και το έχω σαν φυλαχτό.

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι οταν ακουω τετοια πραγματα!!!!ειναι τοσο αδικο!!!απ τη καρδια μου ευχομαι η μικρη να βγει νικητρια!!!

Εαν εκανες ενας ωραιο κολαζ με φωτογραφιες σας ωστε να το βλεπει και να νιωθει ομορφα;υπαρχουν καταστηματα φωτογραφιας που μπορεις να ρωτησεις...κατι τετοιο μαζι με ενα κοσμηματακι θα μου αρεσε πολυ....πιο πολυ ομως να πας και να περασετε χρονο μαζι...:-D:-D:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, CME2205 είπε:

Θα μπορούσες να της πάρεις κάτι σε κόσμημα που να έχει κάποιον συμβολισμό. Να το κρατήσει σαν γούρι και να σε σκέφτεται όποτε το έχει μαζί της. Είναι ιδιαίτερη περίσταση βέβαια, όμως εμένα ο νονός μου είχε πάρει ένα περιδέραιο καρδούλα μικρό και διακριτικό όταν έκλεισα τα 18. Είναι από τα πιο αγαπημένα μου και το έχω σαν φυλαχτό.

 

7 ώρες πρίν, Toksp είπε:

Λυπαμαι οταν ακουω τετοια πραγματα!!!!ειναι τοσο αδικο!!!απ τη καρδια μου ευχομαι η μικρη να βγει νικητρια!!!

Εαν εκανες ενας ωραιο κολαζ με φωτογραφιες σας ωστε να το βλεπει και να νιωθει ομορφα;υπαρχουν καταστηματα φωτογραφιας που μπορεις να ρωτησεις...κατι τετοιο μαζι με ενα κοσμηματακι θα μου αρεσε πολυ....πιο πολυ ομως να πας και να περασετε χρονο μαζι...:-D:-D:-D

 

Και εγω αυτό σκεφτόμουν,κάτι σε κόσμημα.Έχω δει μια καρδούλα που εχει πάνω πατουσακια μωρού,για να το βλέπει και να ξέρει οτι ειναι απο εμένα (κ τον άντρα μου) κ την μπέμπα!!! 

Όσον αφορά το κολάζ είναι υπέροχο!!το κακο είναι οτι δυστυχως δεν έχουμε πολλές φωτογραφίες μαζί κ αυτό γτ δεν είμαστε πολύ της φωτογραφίας..Μπορώ ομως έστω κ τωρα να το κάνω που έχουμε κ το μωρο.Έχω διαπιστώσει ότι η μπέμπα κ το σκυλάκι που της πήρε η αλλη νονα της κάνουν ψυχοθεραπεία.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elfer είπε:

 

 

Και εγω αυτό σκεφτόμουν,κάτι σε κόσμημα.Έχω δει μια καρδούλα που εχει πάνω πατουσακια μωρού,για να το βλέπει και να ξέρει οτι ειναι απο εμένα (κ τον άντρα μου) κ την μπέμπα!!! 

Όσον αφορά το κολάζ είναι υπέροχο!!το κακο είναι οτι δυστυχως δεν έχουμε πολλές φωτογραφίες μαζί κ αυτό γτ δεν είμαστε πολύ της φωτογραφίας..Μπορώ ομως έστω κ τωρα να το κάνω που έχουμε κ το μωρο.Έχω διαπιστώσει ότι η μπέμπα κ το σκυλάκι που της πήρε η αλλη νονα της κάνουν ψυχοθεραπεία.

Κοριτσι μου επειδη το ζω απο παιδι φιληε μου.. Ευχομαι να βγει νικητρια κ η βαπτιστηρα σου οπως εσυ... Ειναι πολυ αδικο κ απιστευτο πως ενας αγνος οργανισμος βγαζει αυτο το πραγμα.... Τελοσπαντων περα απο το κοσμημα που ειναι καλη ιδες μπορεις να κανεις ενα ημερολογιο με δικες της φωτος. Το κανουν σε φωτογραφεια κ ειναι τελειο!! Φτιαχνου κανονικο 12σελιδο ημερολογιο με τους μηνες μερες κνονικα κ αντι για κατι αλλο βαζεις οτι φωτο θες!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...