Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

το μωρο κανει σαν να ανατριχιαζει


Recommended Posts

καλημερα.υπαρχει θεμα με το ερωτημα μου αλλα θα ηθελα περισσοτερες γνωμες.το μωρο μου ειναι 6,5 μηνων.καποιες φορες μεσα στη μερα κανει σαν να ανατριχιαζει για δευτερολεπτο ισως.το εκανε παλιοτερα πολυ σπανια και η παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι λογω ανωριμου νευρικου συστηματος.τις τελευταιες μερες το κανει συχνοτερα και εχω ανησυχει.γνωριζει καποιος κατι αναλογο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα το έκανε η κόρη μου πολύ συχνά και το κάνει και ο γιος μου όταν κάνουν τσισα..για τον γιο μου δεν ρώτησα την γιατρό αλλά για την κόρη μου το είχα αναφέρει και μου είχε πει η γιατρός ότι το κάνουν όταν κάνουν τσισα και εκεί έμεινε το θέμα..η κόρη μου πλέον είναι 9 ετών και είναι ένα φυσιολογικότατο παιδί..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας ευχαριστω κοριτσια. φοβηθηκα για κρισεις επιληψιας αλλα σε αναζητηση στο ιντερνετ βρηκα καποια βιντεο που το περιγραφουν σαν shuddering attacks και απο οτι λενε δεν ειναι κατι ανησυχητικο :)

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανοτερο ειναι να κανει τσισα. Αν θες να σιγουρευτεις ασε το μωρακι σου μια μερα χωρις πανα και περιμενε μεχρι να κανει πιπι. Αν κανει το ιδιο τρεμουλο σαν ανατριχιασμα που λες δεν υπαρχει κανενας λογος να αγχωνεσαι. Κι εμενα 11 μηνων ετσι κανει παντα οταν κανει πιπι του!

8 ώρες πρίν, μαριακουκου είπε:

δεν εχει τυχει σε καποια μαμα κατι παρομοιο? βρηκα σε καποια αρθρα οτι αναφερεται ως shuddering attacks.

Πριν ψαξεις στο ιντερνετ σιγουρευτηκες μηπως οφειλεται στο οτι κανει πιπι?

Επεξεργάστηκαν by Romaina
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Romaina είπε:

Το πιθανοτερο ειναι να κανει τσισα. Αν θες να σιγουρευτεις ασε το μωρακι σου μια μερα χωρις πανα και περιμενε μεχρι να κανει πιπι. Αν κανει το ιδιο τρεμουλο σαν ανατριχιασμα που λες δεν υπαρχει κανενας λογος να αγχωνεσαι. Κι εμενα 11 μηνων ετσι κανει παντα οταν κανει πιπι του!

Πριν ψαξεις στο ιντερνετ σιγουρευτηκες μηπως οφειλεται στο οτι κανει πιπι?

Θα τον αφησω αυριο χωρις πανα.ηδη ρωτησα δυο παιδιατρους και μου ειπαν οτι ειναι μυοκλονιξο συνδρομο και εξαφανιζεται μεχρι τα δυο ετη.οποτε εχω ηρεμησει αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...