Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θηλασμός και algofren


Recommended Posts

Καλησπέρα. Ζητώ μια άμεση απάντηση και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κάνω μικτή διατροφή στην 3 μηνών κόρη μου. Πάντα,πριν το συμπλήρωμα θηλάζω,και ανάλογα,μπορεί να πιει μετά σκόνη,μπορεί και όχι.

Ανέβασα πυρετό. Έχω αλλεργία στην παρακεταμόλη. Ρώτησα την παιδίατρο για αλγκοφρεν,και μου είπε πως δεν επιτρέπεται. Έψαξα στο e lactancia και το έχει στο very low risk. Ρώτησα και κάτι γνωστές που θηλάζουν και μου είπαν δεν υπάρχει θέμα. 

Τελικά πήρα πριν λίγο. Γνωρίζετε εάν επιτρέπεται ή έκανα βλακεία?

Να θηλάσω όταν ξυπνήσει? Κοιμήθηκε στις 22:00 και συνήθως σηκώνεται μετά από 4-5 ώρες. Τι να κάνω?

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Επειδή είναι εξαιρετικά δύσκολο να έχεις παιδίατρο που δεν ακούς, γιατί προφανώς δεν τον εμπιστεύεσαι, καλό θα ήταν να αναζητήσεις άλλο παιδίατρο για να νιώθεις ότι μπορείς να έχετε μία καλή επικοινωνία.

Η παιδίατρός μου μου είχε συστήσει το forum του dr Hale, για όταν δεν την έβρισκα, του οποίου το βιβλίο συμβουλευόταν και η ίδια για τα φάρμακα και το θηλασμό. 

https://www.infantrisk.com/forum/forum/medications-and-breastfeeding-mothers

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

Επειδή είναι εξαιρετικά δύσκολο να έχεις παιδίατρο που δεν ακούς, γιατί προφανώς δεν τον εμπιστεύεσαι, καλό θα ήταν να αναζητήσεις άλλο παιδίατρο για να νιώθεις ότι μπορείς να έχετε μία καλή επικοινωνία.

Η παιδίατρός μου μου είχε συστήσει το forum του dr Hale, για όταν δεν την έβρισκα, του οποίου το βιβλίο συμβουλευόταν και η ίδια για τα φάρμακα και το θηλασμό. 

https://www.infantrisk.com/forum/forum/medications-and-breastfeeding-mothers

Το ότι δεν την εμπιστεύεται σε ένα θεμα δε σημαίνει ότι κ στα υπόλοιπα συμβαίνει το ίδιο. Κ εμένα η παιδίατρος μου παρά το γεγονός ότι είναι κ σύμβουλος θηλασμού μου έχει απαγορεύσει φάρμακα που το e lactancia τα επιτρέπει, απλά θεωρώ ότι υπεισέρχεται κ ο προσωπικός παράγοντας του γιατρού σε κάθε συμβουλη, δε σκοπεύω να την αλλάξω γι αυτό το λόγο εφόσον σε όλα τα άλλα με καλύπτει. Νομίζω το ίδιο πάνω κάτω ισχύει για όλες μας.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον το βγάζει very low risk προσωπικά θα έπινα. Άσε που algofren δίνεται και στα μωρά όπως αναφέρθηκε, οπότε κανένα πρόβλημα.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...