Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Buggy board ή σκαλοπάτι καροτσιού για το μεγάλο παιδάκι


Recommended Posts

Όταν ήρθε το επόμενο παιδί σας είχατε buggy board για να ανεβαίνει και το μεγάλο στο καρότσι; Σας βόλεψε και τι να προσέξουμε; Ανεβοκατεβαίνεις εύκολα στα πεζοδρόμια; Είναι ασφαλές; 

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 52 λεπτά , Josephine είπε:

Όταν ήρθε το επόμενο παιδί σας είχατε buggy board για να ανεβαίνει και το μεγάλο στο καρότσι; Σας βόλεψε και τι να προσέξουμε; Ανεβοκατεβαίνεις εύκολα στα πεζοδρόμια; Είναι ασφαλές; 

Ζοζεφιν με ολο το θαρρος της "γνωριμιας" μας θα σου πω τη γνωμη μου.το σκεφτομουνα να παρουμε αλλα ειναι κ ακριβα.κ το χειμερινο καροτσι αρκετα δυσκινητο.εμενα η μεγαλη ηταν 2χρ κ 2,5μηνων.κ λατρευει το περπατημα,καναι αποστασεις.οποτε σκεφτομουν στην αρχη να βγαζψ τον μικρο στο μαρσιπο να ειμαστε κ πιο ανετα.απο 10ημ καναμε βολτες.κ βγαιναμε κ με το καροτσι,αλλα το εθχα στο ενα χερι,εχει ενιαια λαβη,η κρατουσε εκεινη στο πλαι του καροτσιου,δ το αφησε ποτε,κ δ τη δυσκολεψε να περπατησει ετσι

Καμια φορα ανεβαινει στο καροτσι του σουπερ μαρκετ εκει που ειναι για τα νερα,δ ειναι κ πολυ ευκολο να το κουμανταρεις με δυο παιδια,αλλα παντα παιζει ρολο κ το μεγεθος,υψος-βαρος καροτσιου,μαμας,παιδιων

Επισης εξαρταται κ απο τους δρομους.οσο να ναι εμεις δ εχουμε πολλους μεγαλους με πολυ κινηση

Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστώ, βίκυ μου, για τους προβληματισμούς σου, γιατί κι εγώ προβληματίζομαι. Αλλά επειδή μάρσιπος εμένα γενικώς στο γιο μου δεν με βόλεψε και σίγουρα μετά τα 5-6 κιλά, δηλαδή 4 μηνών μωρό και πάνω, δεν κουβαλάω, κι επειδή σκέφτομαι κι ότι ο μόνος μάρσιπος που θα εμπιστευόμουν τελικά είναι ο έργκο που κάνει και 200ε, το buggy board μοιάζει φτηνό με τα 50ε και η καλύτερη λύση. Κι εμάς το καρότσι έχει ενιαία λαβή, αλλά είναι πολύ εύκολο στον χειρισμό του και ανεβοκατεβαίνει παντού. Αλλά ο γιος μου δεν είναι και το πιο ήσυχο παιδάκι στη βόλτα, συνεννοήσιμος μεν αλλά θα τρέξει να χωθεί και σε καμιά πιλοτή αν δει κάτι να του γυαλίσει, οπότε θες 2 χέρια να τον κυνηγήσεις ή κάπου να τον έχεις σχετικά σίγουρο όταν διασχίζεις δρόμους. Και έτσι όπως τον ξέρω να του αρέσει να σπρώχνει το καρότσι μαζί μου, μάλλον το buggy board θα τον ενθουσιάσει. 

 

Απλώς σκέφτομαι αν θα είναι σταθερό και αν μπορείς να ανεβοκατέβεις με το παιδί επάνω.

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ακόμη και όσες δεν αγαπήσαμε το μάρσιπο στο πρώτο παιδί, αναθεωρήσαμε στο δύετερο. Πες ότι κατεβαίνει ο μπόμπιρας από το καρότσι και αρχίζει να τρέχει; Τι θα κάνεις; Η ότι σου κάνει μία κρίση νεύρων και χοροπηδάει ενώ το νεογέννητο είναι στο καρότσι. Χώρια που το να σπρώχνεις δύο παιδιά είναι ασυζητητί πιο κουραστικό από το να κουβαλάς το ένα σε μάρσιπο.

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...