• Ανακοινώσεις

• Συντονιστής Περιεχομένου

Είμαι έγκυος ή όχι;   02/05/2017

Προσοχή - κείμενα με θέμα "πότε θα μου έρθει η περίοδος, είμαι ή δεν είμαι έγκυος, έχω καφέ υγρά κλπ" δεν θα εγκρίνονται/δεν θα εμφανιστούν ποτέ.  
      Εάν θέλετε να δημοσιεύσετε καθημερινά μηνύματα σχετικά με την πρόοδο των προσπαθειών σας παρακαλούμε χρησιμοποιήστε την ενότητα Θέλουμε να γίνουμε γονείς στο Parentscafe.gr : http://www.parentscafe.gr/forum/forum/148-theloyme-na-ginoyme-goneis/     Το Parents.org.gr  (Ε.Ε.Ε.Γ.) φιλοξενεί ενημερωτικές συζητήσεις με βάση το καταστατικό της εταιρείας! Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση! 
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ.ΠΑ

Εξωσωματικη χωριακη 78 και καφε βλεννες

10 δημοσιεύσεις σε αυτό το θέμα

Καλησπερα  σε ολες κοριτσια!!! Σας διαβαζω καιρο αλλα τωρα ειπα να σας γραψω γιατι με πηρε πολυ απο κατω και θελω την γνωμη σας!

Εκανα την 3η μου εξωσωματικη (αυτην την φορα ειχαμε με βλαστοκυστες 5 ημερων) στις 9/11 χθες 18/11 ειχα αιμα και καφε βλεννες η γιατρος μου ειπε να κανω την χοριακη και ηταν 78,76 και μου ειπε να κανω μια ενεση lentogest την εκανα το απογευμα και σημερα ειχα παλι πιο πολλυ αιμα και βλεννες και μου ειπε να αρχισω ustrogestan 200 πρωι-βραδυ και Δευτερα ξανα χωριακη. Να σας πω την πικρη μου αληθεια νομιζω οτι θα δω χαμηλη χοριακη. Και φυσικα με εχει παρει απο κατω. ειχε καμια παραμοια περιπτωση?

Διαφημίσεις

Η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη στο forum εχω διαβασει τα παντα!! ποτε δεν ξερεις.Η χοριακη σου ειναι καλη ξεκουρασου και ολα θα πανε καλα. Ελπιζω την Δευτερα η χοριακη σου να τριπλασιαστει!!!!

αυτό άρεσε στην/στον 1 person

On 18/11/2017 at 0:19 ΜΜ, ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ.ΠΑ είπε:

Καλησπερα  σε ολες κοριτσια!!! Σας διαβαζω καιρο αλλα τωρα ειπα να σας γραψω γιατι με πηρε πολυ απο κατω και θελω την γνωμη σας!

Εκανα την 3η μου εξωσωματικη (αυτην την φορα ειχαμε με βλαστοκυστες 5 ημερων) στις 9/11 χθες 18/11 ειχα αιμα και καφε βλεννες η γιατρος μου ειπε να κανω την χοριακη και ηταν 78,76 και μου ειπε να κανω μια ενεση lentogest την εκανα το απογευμα και σημερα ειχα παλι πιο πολλυ αιμα και βλεννες και μου ειπε να αρχισω ustrogestan 200 πρωι-βραδυ και Δευτερα ξανα χωριακη. Να σας πω την πικρη μου αληθεια νομιζω οτι θα δω χαμηλη χοριακη. Και φυσικα με εχει παρει απο κατω. ειχε καμια παραμοια περιπτωση?

Βρίσκομαι σε παρόμοια κατάσταση με χαμηλοτερη ομως χοριακη.Εγω έκανα εμβρυομεταφορα 10/11 δύο βλαστοκυστες 5 ημερων και στις 17/11 ξυπνησα και ειδα αιμα που εξελίχθηκε σαν περίοδος.Πηρα το γιατρό και του είπα να κάνω νωρίτερα τη χοριακη για να σταματήσω τα φάρμακα και να μην ταλαιπωρούμε άλλο αφού ήμουν σίγουρη πως θα ήταν μηδέν (το έχω ξαναπάθει και στην προηγούμενη εμβρ.).Έκανα τη χοριακη 3 μέρες νωρίτερα και ήταν 15,26.Μου έδωσε την ίδια ένεση με σένα, μου είπε ότι υπάρχουν ελπίδες και αύριο πάω πάλι για χοριακη.Εν τω μεταξύ τόσες μέρες πονάω πάρα πολύ.Δεν ελπίζω δυστυχώς σε θετική εξέλιξη μόνο και μόνο λόγω της αυξημένης αιμορραγίας. 

Διαφημίσεις

κι εγω τσι ειμαι δεν ελπιζω πλεον με τοσο αιμα και βλεννες 3 μερες αλλα εμενα απο χθες μου εδωσε και utrogestan ενα πρωι ενα βραδυ ....αυριο θα παω κι εγω αν και σου λεω οτι πλεον ειμαι σιγουρη οτι θα εχω χαμηλη χοριακη.τι να πω δεν ξερω. μπορει να γινει κανενα θαυμα...:) στειλε μου να πεις τα αποτελεσματα αυριο :) καλη επιτυχια!!!

2 hours ago, tzenaki1982 said:

Κορίτσια ευχομαι να πανε ολα καλα κ στισ 2...μακαρι.....

ευχαριστω πολυ!!!!!!

4 hours ago, ariadny85 said:

Βρίσκομαι σε παρόμοια κατάσταση με χαμηλοτερη ομως χοριακη.Εγω έκανα εμβρυομεταφορα 10/11 δύο βλαστοκυστες 5 ημερων και στις 17/11 ξυπνησα και ειδα αιμα που εξελίχθηκε σαν περίοδος.Πηρα το γιατρό και του είπα να κάνω νωρίτερα τη χοριακη για να σταματήσω τα φάρμακα και να μην ταλαιπωρούμε άλλο αφού ήμουν σίγουρη πως θα ήταν μηδέν (το έχω ξαναπάθει και στην προηγούμενη εμβρ.).Έκανα τη χοριακη 3 μέρες νωρίτερα και ήταν 15,26.Μου έδωσε την ίδια ένεση με σένα, μου είπε ότι υπάρχουν ελπίδες και αύριο πάω πάλι για χοριακη.Εν τω μεταξύ τόσες μέρες πονάω πάρα πολύ.Δεν ελπίζω δυστυχώς σε θετική εξέλιξη μόνο και μόνο λόγω της αυξημένης αιμορραγίας. 

κι εγω τσι ειμαι δεν ελπιζω πλεον με τοσο αιμα και βλεννες 3 μερες αλλα εμενα απο χθες μου εδωσε και utrogestan ενα πρωι ενα βραδυ ....αυριο θα παω κι εγω αν και σου λεω οτι πλεον ειμαι σιγουρη οτι θα εχω χαμηλη χοριακη.τι να πω δεν ξερω. μπορει να γινει κανενα θαυμα...:) στειλε μου να πεις τα αποτελεσματα αυριο :) καλη επιτυχια!!!

1 hour ago, lizaki1111 είπε:

Κοριτσια τι κανετε? Ελπιζω να εχουμε καλα νεα:)

Έπεσε η χοριακη μου δυστυχώς.Με τόσο αίμα ήμουν προετοιμασμένη...

Λυπαμαι πολυ κοριτσια μου.Ξερω οτι υπαρχει στεναχωρια αλλα αφηνουμε πισω αυτη την προσπαθεια. Οργανωνομαστε, ψαχνουμε μην μας εχει ξεφυγει τιποτα και ετοιμαζομαστε για την επομενη και τυχερη!

αυτό άρεσε στην/στον 1 person

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα