Χορηγία Επικοινωνίας:  Προετοιμάζομαι για Τοκετό & Θηλασμό! 

25/11  Σάββατο από τις 12:00-14:30 π.μ. στo Κέντρο Θηλασμού & Μητρότητας
 Απευθύνεται σε εγκύους μετά τον 5ο μήνα κύησης!

Είσοδος Ελεύθερη 

Πατήστε στην εδώ για να δηλώσετε συμμετοχή

mitrikos_nov17.gif

5 δημοσιεύσεις σε αυτό το θέμα

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ.. ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΕΝΑ ΓΙΟ 2,5 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΗΣΥΧΟΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΝΧΩΝΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΙ ΤΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ Η ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΟΠΟΤΕ ΝΙΩΘΩ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΝΤΑ (Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΟΛΥ) ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΧΩΝΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΕ ΕΝΑ ΦΥΛΟ ΑΠΟ ΔΕΝΤΡΟ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΧΩΘΗΚΑ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΗΤΗΡΙΩΔΗ ΚΑΙ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ...ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΠΙ ΩΡΕΣ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΝΑ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΑΛΛΟ.... ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΑΥΤΟ???(ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ)

Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Χρυσουλιτσα είπε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ.. ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΕΝΑ ΓΙΟ 2,5 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΗΣΥΧΟΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΝΧΩΝΟΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΙ ΤΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΜΕΝΩ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ Η ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΟΠΟΤΕ ΝΙΩΘΩ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΝΤΑ (Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΟΛΥ) ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΧΩΝΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΕ ΕΝΑ ΦΥΛΟ ΑΠΟ ΔΕΝΤΡΟ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΑΛΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΧΩΘΗΚΑ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΗΤΗΡΙΩΔΗ ΚΑΙ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ...ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΠΙ ΩΡΕΣ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΝΑ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΑΛΛΟ.... ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΑΥΤΟ???(ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ)

Το να αγχωνεσαι να μην πάθει κάτι το παιδί σ είναι  απολυτα φυσιολογικό αλλά σε λογικά πλαίσια. Δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι πάντα το κακό. Το παιδάκι κ θα παίξει κ θα χτυπήσει από κάπου αλλα μην φέρνεις την καταστροφή. Θα σε συμβουλευα αν πιστεύεις οτι είσαι όλη την μέρα μέσα στο άγχος λόγω αυτού να συμβουλευοσουν έναν ψυχολόγο. Αυτός εχει τις καταλληλες γνωσεις για να σε βοηθησει να χαλαρώσεις κ ίσως να το ξεπερασεις.:)

Το εχω παθει εγω και ειναι πολυ άσχημο διότι κάθε φορα υπάρχουν 1500 λόγοι να ανησυχείς κι έτσι δεν μπορείς να ζήσεις τη στιγμη με το παιδί σου. 

Δεν εχω συμβουλή να σου δώσω για να το ξεπεράσεις. Ειναι πολυ άσχημο και συμπάσχω. 

Ισως να απευθύνθεις σε κάποιο ψυχολόγο για να κατανοήσεις καλύτερα γιατί το μυαλό σου μπαίνει σε αυτή τη διαδικασία. 

μπορεί να μην έχεις ξεπεράσει ακόμα κάποια πράγματα ή αλλαγές που σου συνέβησαν, κάποιες φορές ακόμα και η γέννα μπορεί να είναι τραυματικό γεγονός που δεν έχει ξεπεραστεί, ή η απώλεια προσωπικής ζωής, όλα αυτά προκαλούν φοβίες μερικές φορές από άγχος, και γενικά συναιθσήματα που έχουν μείνει ως υπόλοιπα μέσα μας. 

ψάξε το, κάθε χώρα έχει κάποιο φορέα ψυχικής υγείας που μπορείς να στραφείς. το σίγουρο είναι ότι αυτό καταστρέφει την ηρεμία σου αλλα και την σχέση σου με το παιδί σου οπότε μην το αφήσεις καμια άλλη μέρα να σε καταβάλλει!!! θα σε βοηθήσουν σίγουρα, είναι άνθρωποι που αφιερώνουν τη ζωη τους να μας βοηθάνε. 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα