Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εύρεση γυναικολόγου!! Σφακιανούδης ή Μπιλάλης???


elc

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!! Είμαι καινούργιο μέλος στο φόρουμ και δεν ξέρω αν ακολουθώ σωστά τη διαδικασία με τις ερωτήσεις...

Ψάχνω ένα γυναικολόγο στην Αθήνα, σωστό επιστήμονα που θα μου δίνει οδηγίες και κατευθύνσεις για διατροφή κτλ, άνθρωπο και νορμάλ στις τιμές!! Που θα τον έχω και στην εγκυμοσύνη μου, η οποία ευελπιστώ να συμβεί σύντομα...Από ψάξιμο στο ίντερνετ και σε φόρουμ βρήκα τον Μπιλάλη...μου φάνηκαν πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες που δίνει στο σάιτ του, η προσέγγιση του σε φυσικές μεθόδους και ότι είναι υπέρμαχος του φυσιολογικού τοκετού και του τοκετού στο νερό!! Δεν τον έχω επισκεφτεί ακόμα γιατί κόλλησα στο οικονομικό για να είμαι ειλικρινής...και στη συνέχεια μου πρότεινε ένας γνωστός μου γιατρός τον Σφακιανούδη για τον οποίο επίσης δάβασα καλά σχόλια.

Θα ήθελα τη γνώμη όποιας έχει σχετική εμπειρία με τους γιατρούς αυτούς ή και να μου προτείνετε κάποιον άλλον με αυτά τα χαρακτηριστικά??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 hours ago, elc said:

Καλησπέρα σας!! Είμαι καινούργιο μέλος στο φόρουμ και δεν ξέρω αν ακολουθώ σωστά τη διαδικασία με τις ερωτήσεις...

Ψάχνω ένα γυναικολόγο στην Αθήνα, σωστό επιστήμονα που θα μου δίνει οδηγίες και κατευθύνσεις για διατροφή κτλ, άνθρωπο και νορμάλ στις τιμές!! Που θα τον έχω και στην εγκυμοσύνη μου, η οποία ευελπιστώ να συμβεί σύντομα...Από ψάξιμο στο ίντερνετ και σε φόρουμ βρήκα τον Μπιλάλη...μου φάνηκαν πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες που δίνει στο σάιτ του, η προσέγγιση του σε φυσικές μεθόδους και ότι είναι υπέρμαχος του φυσιολογικού τοκετού και του τοκετού στο νερό!! Δεν τον έχω επισκεφτεί ακόμα γιατί κόλλησα στο οικονομικό για να είμαι ειλικρινής...και στη συνέχεια μου πρότεινε ένας γνωστός μου γιατρός τον Σφακιανούδη για τον οποίο επίσης δάβασα καλά σχόλια.

Θα ήθελα τη γνώμη όποιας έχει σχετική εμπειρία με τους γιατρούς αυτούς ή και να μου προτείνετε κάποιον άλλον με αυτά τα χαρακτηριστικά??

Γεια σου elc δεν εχω προσωπικη εμπειρία με κάποιον από τους δυο αλλά εχω ακούσει καλά λόγια για τον Μπιλάλη. Εμαθες ότι ειναι ακριβός και λες ότ κόλλησες στο οικονομικό?

Link to comment
Share on other sites

Για τον Σφακιανούδη ξέρω πως είναι υπέροχος γιατρός και άνθρωπος. Για τιμές δεν ξέρω να σου πω, προσωπικά δεν τον γνωρίζω όμως φίλες μου που τον είχαν γιατρό είναι ενθουσιασμένες.

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Μπιλάλη, ξέρω ότι υποστηρίζει vbac οπότε γενικώς προσαρμόζεται στις απαιτήσεις ενός φυσιολογικού τοκετού πολύωρου και πολυήμερου σε ένα μαιευτήριο (πράγμα σημαντικό ακόμα πιο πολύ για πρωτοτόκο, όχι μόνο για vbac), αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία. Πολύ καλό γιατρό και πληροφορίες θα βρεις αν απευθυνθείς στην ομάδα vbac στο fb. Toκετό στο νερό και φυσικό τοκετό υποστηρίζουν επίσης και πολλοί άλλοι στην Αθήνα τουλάχιστον και νομίζω ότι θα βρεις κάποιον που να αντέχει και το budget σου. 

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Μπιλάλης είναι ο γυναικολόγος με τον οποίο γέννησα και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη, είναι έμπειρος, φιλικός και προσιτός.Είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού, αυτό φαίνεται κι από το ότι εφαρμόζει το vbac όπως αναφέρει η Josephine κάτι που ξέρουν να κάνουν λίγοι γιατροί στην Ελλάδα αλλά κι από το ότι οι μαίες που συνεργάζεται είναι της ευτοκίας, το σύλλογο που υποστηρίζει το φυσικό τοκετό. Δεν τον λες οικονομικό, όπως ούτε και τις μαίες αυτές.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 hours ago, maripoz said:

Γεια σου elc δεν εχω προσωπικη εμπειρία με κάποιον από τους δυο αλλά εχω ακούσει καλά λόγια για τον Μπιλάλη. Εμαθες ότι ειναι ακριβός και λες ότ κόλλησες στο οικονομικό?

Ναι γτ μου είπε η γραμματέας του πολλά χρήματα για την κλασική εξέταση στο ιατρείο του...δεν αναφέρω το ποσό γτ δεν ξέρω αν επιτρέπεται από τους κανονισμούς του φορουμ...:?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marakiz said:

Ο Μπιλάλης είναι ο γυναικολόγος με τον οποίο γέννησα και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη, είναι έμπειρος, φιλικός και προσιτός.Είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού, αυτό φαίνεται κι από το ότι εφαρμόζει το vbac όπως αναφέρει η Josephine κάτι που ξέρουν να κάνουν λίγοι γιατροί στην Ελλάδα αλλά κι από το ότι οι μαίες που συνεργάζεται είναι της ευτοκίας, το σύλλογο που υποστηρίζει το φυσικό τοκετό. Δεν τον λες οικονομικό, όπως ούτε και τις μαίες αυτές.

Το διάβασα για την ευτοκία και γενικά μου φάνηκε ενδιαφέρουσα η προσέγγιση του...βασικά βρήκα τυχαία στο ίντερνετ άρθρα της συζύγου του κι έτσι οδηγήθηκα σε αυτόν. Εσύ γέννησες φυσιολογικά να υποθέσω? Μπορείς να με κατατοπίσεις για το οικονομικό μιας κι έχεις πλήρη εικόνα??

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Josephine said:

Κι εγώ έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Μπιλάλη, ξέρω ότι υποστηρίζει vbac οπότε γενικώς προσαρμόζεται στις απαιτήσεις ενός φυσιολογικού τοκετού πολύωρου και πολυήμερου σε ένα μαιευτήριο (πράγμα σημαντικό ακόμα πιο πολύ για πρωτοτόκο, όχι μόνο για vbac), αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία. Πολύ καλό γιατρό και πληροφορίες θα βρεις αν απευθυνθείς στην ομάδα vbac στο fb. Toκετό στο νερό και φυσικό τοκετό υποστηρίζουν επίσης και πολλοί άλλοι στην Αθήνα τουλάχιστον και νομίζω ότι θα βρεις κάποιον που να αντέχει και το budget σου. 

θα το ψάξω στο fb ως vbac αθήνα?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, kotsifikos said:

Για τον Σφακιανούδη ξέρω πως είναι υπέροχος γιατρός και άνθρωπος. Για τιμές δεν ξέρω να σου πω, προσωπικά δεν τον γνωρίζω όμως φίλες μου που τον είχαν γιατρό είναι ενθουσιασμένες.

 

Κι εγώ αυτά διαβάζω...κι έτσι μου τον περιέγραψε και ο γιατρός που μου τον συνέστησε.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, elc είπε:

Το διάβασα για την ευτοκία και γενικά μου φάνηκε ενδιαφέρουσα η προσέγγιση του...βασικά βρήκα τυχαία στο ίντερνετ άρθρα της συζύγου του κι έτσι οδηγήθηκα σε αυτόν. Εσύ γέννησες φυσιολογικά να υποθέσω? Μπορείς να με κατατοπίσεις για το οικονομικό μιας κι έχεις πλήρη εικόνα??

 

Γέννησα με έκτακτη καισαρική λόγω αποκόλληση πλακούντα. Όλα πήγαν καλά όμως και με άφησε να θηλάσω μέσα στο χειρουργείο όπως του είχα ζητήσει. Για το οικονομικό δεν θεωρώ σωστό απέναντι του να το συζητάω με λεπτομέρειες στο ίντερνετ. :)

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, elc είπε:

Ναι γτ μου είπε η γραμματέας του πολλά χρήματα για την κλασική εξέταση στο ιατρείο του...δεν αναφέρω το ποσό γτ δεν ξέρω αν επιτρέπεται από τους κανονισμούς του φορουμ...:?

 

 Μπορείτε να αναφέρετε το ποσό αρκεί να συμπεριλαμβάνει και τον ΦΠΑ και να μην είναι κάποια ειδική τιμή που έγινε μόνο σε εσάς. Δεν επιτρέπονται αναφορές σε τιμές χωρίς απόδειξη κτλ.

 Αυτό που δεν επιτρέπεται σε καμία περίπτωση είναι η δημοσίευση ονομάτων που εργάζονται σε δημόσιο φορέα και ζητούν συγκεκριμένα ποσά κάτω από το τραπέζι (φακελάκι )- για λόγους δυσφήμισης. Στον ιδιωτικό τομέα δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Εγώ είχα τον Μπιλάλη και μαζί του γέννησα τον γιο μου τον Ιουλιο του 2017. ΠΟλυ καλος γιατρος, δεν το συζητω. Απιστευτες γνωσεις. ξερεις οτι εισαι σε καλα χερια και ο,τι κ αν προκυψει θα το αντιμετωπισει. Γεννησα φυσιολογικα. Προσωπικα τον θεωρω ακριβο και ειναι ακριβως κ ο λογος που σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο. Χρεωνει κανονικα τις επισκεψεις κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης (οχι κ λιγα), η αμοιβη του στην γεννα ηταν υψηλη και οταν τον επισκεφτηκα μετα τη γεννα για ελεγχο κ τεστ παπ πληρωσα τα 2πλασια απο απλη επισκεψη (ισως λογω ΠΑΠ αλλα κ παλι τα θεωρω πολλα). Μαιες εχει απο την ευτοκια, οι οποιες ειναι φοβερες αλλα προσωπικα δεν πιστευω να κανουν κατι λιγοτερο απο τις μαιες στη βαρδια του ιδιωτικου! Η αμοιβη της μαιας επισης υψηλη κ εν ολιγης μας εφυγε μια περιουσια για τη γεννα του πρωτοτοκου. Στη δευτερη, να μαστε καλα, θα κανω παζαρι αλλιως θα παω αλλου. 

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...