Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βρεφονηπιακός σταθμός Πεντέλη Βριλήσσια Χαλάνδρι


Recommended Posts

Καλημέρα , ανοίγω ξανά το θέμα γιατί δεν βρίσκω απάντηση. Ψάχνω ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό που να εξυπηρετεί τις περιοχές Πεντέλης και Ψυχικού με σχετικά οικονομικές τιμές, καλές παροχές  και πούλμαν. Έχω επισκεφθεί αρκετούς αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω βρεις κάποιον που να μπορεί να παίρνει το παιδί απο Πεντέλη και να το αφήνει στο Ψυχικό το μεσημέρι. Γνωρίζεται για τον σταθμό Toboggan κάτι στο Χαλάνδρι; Βλέπω ότι ειναι Ελληνογαλλικός, τα γαλλικά ειναι απαραίτητα ή μπορεί να τα αποφύγει κάποιος; Επίσης απο τους βρεφονηπιακους “τα προσχολικά Χαμόγελα” και «Ζωγραφήζω» στο Χαλάνδρι έχει κάποιος εμπειρία; Οποιαδήποτε βοήθεια ειναι ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


To Τοboggan είναι από τους ακριβούς σταθμούς, έχει καλές παροχές και ναι, είναι ελληνογαλλικός, αλλα μην φανταστείς ότι τα γαλλικά γίνονται σε βαθμό που όντως θα μάθει κάτι το παιδί τελικά. Φίλοι που έστελναν εκεί τα παιδιά τα άλλαξαν για αρκετά σοβαρό λόγο, δεν ξέρω αν αποτελεί δυσφήμιση το να το γράψω δημόσια αφού δε συνέβη σε εμένα την ίδια.

Πολύ καλή φήμη στην περιοχή έχει το Παιχνίδι της  Σοφίας στην ίδια κατηγορία τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Ναι πήρα σήμερα τηλέφωνο και μου φάνηκε εξαιρετικά ακριβό. Το παιχνίδι της Σοφίας όμως ειναι στην Πεντέλη κ δεν εξυπηρετεί η μεταφορά στο Ψυχικό το μεσημέρι. Παρολαυτα θα το κοιτάξω. Για το παιχνίδι της γνώσης στο Χαλάνδρι μήπως ξέρουμε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε και το Σπιτι των παιδιών στο Χαλάνδρι, εγω μεχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένη, (Πάτημα, κοντά στην Ηράκλειτου)  δεν ειναι ακριβός σταθμός αλλα το φαγητο το πας εσυ.  Δεν ξερω αν εξυπηρετεί Ψυχικό παρολαυτα.  Το τηλ αν θες να ρωτησεις είναι 2106004035.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση , ειναι με το σύστημα Μοντεσσορι αυτο σωστά; Με προβληματίζει αυτο κάπως αν και δεν το έχω ψάξει. Πήγα σήμερα στο παιχνίδι της Σοφίας στην Πεντέλη όμως και ξετρελεθηκα , ξέρουμε εντυπώσεις απο παιδάκια εκεί;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , MMaya είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση , ειναι με το σύστημα Μοντεσσορι αυτο σωστά; Με προβληματίζει αυτο κάπως αν και δεν το έχω ψάξει. Πήγα σήμερα στο παιχνίδι της Σοφίας στην Πεντέλη όμως και ξετρελεθηκα , ξέρουμε εντυπώσεις απο παιδάκια εκεί;;;

Εχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια από 2 πρώην γειτόνισσες που είχαν εκεί τις κόρες τους. Επίσης στο παρελθόν είχα γνωρίσει μία από τις νηπιαγωγούς τους (σε ωδειο όπου έκανε orff, όχι από το σταθμό) και ήταν εξαιρετική και σαν παιδαγωγός και σαν άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...