Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χοριακή 68.7 με 13 ημέρες καθυστέρησης και καφέ υγρά.Υπάρχει κίνδυνος αποβολής ? (καφέ, κλειδωμένο)


Maralin

Recommended Posts

Τελικά αδιαθέτησα.Για να δουμε αν θα συνεχιστεί αυτη η κατάσταση.Θέλω να παω και στον γιατρό να με δει ,να δουμε για τα ινομυώματα τι θα κανουμε.Φοβαμαι να χειρουργηθω.Η ιδεα με τρομάζει,δε το εχω ξαναζήσει και φοβάβαι.Σκεφτομαι ομως και θεραπεια να μου δώσει πως αυτα εκει θα παραμείνουν ,μικροτερα μεν αλλά θα ειναι εκει.Ισως καλυτερα να ειναι μια επεμβαση ,να βγουν οσα εμποδιζουν .Μια φιλη μου ελεγε πως ειναι επωδυνο το χειρουργειο ,θα ποναω λεει μετα,θα ταλαιπωρηθω και με τρομαξαν αυτα που μου ειπε.

Μου ειπε οτι σαν θεραπεια προτεινουν καποια διατροφη,τωρα δε ξερω τι θα μου προτείνει ο γιατρος.Θα δουμε.Εχω αγχος.Απο την αλλη σκεφτομαι να το ρισκάρω και να συνεχισω τις προσπαθειες σαν να μην υπήρχαν .Θυμαμαι ομως τα λόγια του γιατρού που ειχε πει οτι δεν εγγυάται για την πορεια της εγκυμοσυνης με αυτα .

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 140
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Maralin αν πιστευεις στον γιατρο σου να κανεις αυτο που σου λεει!

Εγω  με την εμπειρια που εχω θα σου ελεγα να μην κανεις καμια προσπαθεια αν δεν εισαι καθαρη!

Η λαμπαροσκοπξση ποναει μονο τις πρωτες 3- 4 ημερες  και μοιαζει με αυτους τους πονους της χολης που αφαιρεσα.

Αν δεν ξεκινησεις τωρα σωστα  θα κανεις τη μια εξ  μετα την αλλη και θα το μετανιιωσεις!

Εγω εκανα 10 εξ οι περισσοτερες βεβαια ηταν χωρις διεγερση αλλα απετυχαν για ασημαντες αιτιες!

Το ενδομητριο ειχε λοιμωξη φλεγμονες και συμφησεις!

Πρωτα λυνεις αυτα και μετα πας για επομενη προσπαθεια,πως θα γινει εμφυτευση αν εχεις ιννωμοιωματα ή κατι άλλο?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Maralin είπε:

Τελικά αδιαθέτησα.Για να δουμε αν θα συνεχιστεί αυτη η κατάσταση.Θέλω να παω και στον γιατρό να με δει ,να δουμε για τα ινομυώματα τι θα κανουμε.Φοβαμαι να χειρουργηθω.Η ιδεα με τρομάζει,δε το εχω ξαναζήσει και φοβάβαι.Σκεφτομαι ομως και θεραπεια να μου δώσει πως αυτα εκει θα παραμείνουν ,μικροτερα μεν αλλά θα ειναι εκει.Ισως καλυτερα να ειναι μια επεμβαση ,να βγουν οσα εμποδιζουν .Μια φιλη μου ελεγε πως ειναι επωδυνο το χειρουργειο ,θα ποναω λεει μετα,θα ταλαιπωρηθω και με τρομαξαν αυτα που μου ειπε.

Μου ειπε οτι σαν θεραπεια προτεινουν καποια διατροφη,τωρα δε ξερω τι θα μου προτείνει ο γιατρος.Θα δουμε.Εχω αγχος.Απο την αλλη σκεφτομαι να το ρισκάρω και να συνεχισω τις προσπαθειες σαν να μην υπήρχαν .Θυμαμαι ομως τα λόγια του γιατρού που ειχε πει οτι δεν εγγυάται για την πορεια της εγκυμοσυνης με αυτα .

 

 

Ξαναεκανες χοριακή maralin?? Ατε μακάρι να λάβει ένα τέλος όλο αυτό. Όσο για το χειρουργείο να μην το φοβάσαι, σκέψου οτι η αφαίρεση θα σου ανοίξει το δρόμο για μια καλή εγκύμοσυνη. Είναι λογικό να φοβάσαι αλλά μπροστά στην ιδέα του να γίνουμε μανούλες οι φόβοι μας πρέπει να διαλύονται. Και εγω έκανα χειρουργειο τον Οκτώβρη αφαίρεσα πολύποδα και πολλές άλλες κόπελες. Δεν θα είσαι μόνη σου θα σε στηρίζουμε όλες!!! Δεν είμαι γιατρός αλλά η αφαιρεση τους πιστεύω θα ειναι η πιο αποτελεσματική θεραπεία παρά η φαρμακευτική αγωγή ή η διατροφή. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Maralin αν πιστευεις στον γιατρο σου να κανεις αυτο που σου λεει!

Εγω  με την εμπειρια που εχω θα σου ελεγα να μην κανεις καμια προσπαθεια αν δεν εισαι καθαρη!

Η λαμπαροσκοπξση ποναει μονο τις πρωτες 3- 4 ημερες  και μοιαζει με αυτους τους πονους της χολης που αφαιρεσα.

Αν δεν ξεκινησεις τωρα σωστα  θα κανεις τη μια εξ  μετα την αλλη και θα το μετανιιωσεις!

Εγω εκανα 10 εξ οι περισσοτερες βεβαια ηταν χωρις διεγερση αλλα απετυχαν για ασημαντες αιτιες!

Το ενδομητριο ειχε λοιμωξη φλεγμονες και συμφησεις!

Πρωτα λυνεις αυτα και μετα πας για επομενη προσπαθεια,πως θα γινει εμφυτευση αν εχεις ιννωμοιωματα ή κατι άλλο?

 

astrogea μου σε ευχαριστώ,έχεις δίκιο.Καλά κάνεις και μου τα λές όλα αυτα.Είναι στιγμές που με πιανουν οι φόβοι μου.Τωρα περιμένω να τελειώσω και να παω στο γιατρό να με δει και να μου πει πως θα πορευτούμε.Σου ευχομαι να πετύχει η επόμενη εξωσωματική και όλα να σου πάνε καλά και να ειμαστε εδω να μας πεις ευχάριστες ειδήσεις.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 22/10/2017 at 3:42 ΜΜ, Elenaki5186 είπε:

Τζενάκι μας ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ !!! Να την χαίρεστε!!! :-):-) αχ τι ευτυχίαααααααααααααααα πώς νιώθεις?? Πώς θα την ονομάσετε?? Χαιρόμαστε πολύ για σένα. Το κοριτσάκι σου είναι παδί του ουράνιου τόξου. Το παιδί μετά τη καταιγίδα δηλαδή :-) κάπου το διάβασα αυτό.

Αθανασια..τησ πεθερασ μου..

Εσυ πωσ εισαι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 9/11/2017 at 9:55 ΜΜ, Elenaki5186 είπε:

Ξαναεκανες χοριακή maralin?? Ατε μακάρι να λάβει ένα τέλος όλο αυτό. Όσο για το χειρουργείο να μην το φοβάσαι, σκέψου οτι η αφαίρεση θα σου ανοίξει το δρόμο για μια καλή εγκύμοσυνη. Είναι λογικό να φοβάσαι αλλά μπροστά στην ιδέα του να γίνουμε μανούλες οι φόβοι μας πρέπει να διαλύονται. Και εγω έκανα χειρουργειο τον Οκτώβρη αφαίρεσα πολύποδα και πολλές άλλες κόπελες. Δεν θα είσαι μόνη σου θα σε στηρίζουμε όλες!!! Δεν είμαι γιατρός αλλά η αφαιρεση τους πιστεύω θα ειναι η πιο αποτελεσματική θεραπεία παρά η φαρμακευτική αγωγή ή η διατροφή. 

Ελενακι μ είχα κάνει μια πρίν λιγο καιρό και ειχε δείξει 49 .Έκτοτε δε ξαναέκανα και αδιαθέτησα.Πιστεύω τωρα θα έχει πέσει εντελώς.Σκεφτομαι σε 2-3 εβδομάδες να κλείσω το ραντεβου με τον γιατρό να ξεκαθαρίσει το τοπίο με τα ινομυώματα και αν μου πει για χειρουργείο να το δρομολογήσω μετα τις γιορτές.Έτσι πιστεύω και εγώ,καλύτερα επέμβαση απο θεραπεία.Θα δούμε τι θα μου πει.Αφήνω λίγο ακόμα χρόνο ωστε να πέσει εντελώς η χοριακή ,σε περίπτωση που τωρα που μιλάμε δεν έχει πέσει κάτω απο 25 όπως ηθελε ο γιατρός.Αν και πιστεύω πως πλεον τελείωσε .πέρασε τόσος καιρός.

Επεξεργάστηκαν by Maralin
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Maralin είπε:

Ελενακι μ είχα κάνει μια πρίν λιγο καιρό και ειχε δείξει 49 .Έκτοτε δε ξαναέκανα και αδιαθέτησα.Πιστεύω τωρα θα έχει πέσει εντελώς.Σκεφτομαι σε 2-3 εβδομάδες να κλείσω το ραντεβου με τον γιατρό να ξεκαθαρίσει το τοπίο με τα ινομυώματα και αν μου πει για χειρουργείο να το δρομολογήσω μετα τις γιορτές.Έτσι πιστεύω και εγώ,καλύτερα επέμβαση απο θεραπεία.Θα δούμε τι θα μου πει.Αφήνω λίγο ακόμα χρόνο ωστε να πέσει εντελώς η χοριακή ,σε περίπτωση που τωρα που μιλάμε δεν έχει πέσει κάτω απο 25 όπως ηθελε ο γιατρός.Αν και πιστεύω πως πλεον τελείωσε .πέρασε τόσος καιρός.

Εμένα θυμάμαι παρακολουθουσαμε την χοριακη μεχρι να μησενισει γιατι όπως μου χε πει μια νοσοκόμα φοβοταν για μυλη κυηση..

Όταν ξαναεκανα χοριακη ηταν σχεδόν μηδενική.. Κάτω από 5 μονάδες..( Έχει περάσει κ καιροσ κ δεν τα θυμαμαι καλα)..οποτε δεν το ψαξα κ πολυ τι ηταν αυτοβαυτο το μύλη  κυηση που μου πε η νοσοκόμα που συνάντησα  όταν μου δωσε δώσε τα αποτελέσματα τησ βιοψίασ για το εξωμητριο..

Ρωτά αν θεσ τον γιατρο σου για να αποκλείσεισ κ εσυ ολα όλα τα ενδεχομενα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2017 at 4:41 ΜΜ, tzenaki1982 είπε:

Αθανασια..τησ πεθερασ μου..

Εσυ πωσ εισαι?

Καλά Τζενάκι μου. Να σε ρωτήσω εσυ είχες κάνει σαλπιγγογραφία δεν θυμάμαι τι μας είπες;; Εμένα ο γιατρός την τελευταία φορά που μιλήσαμε μου είπε θα ήταν καλό να κάνω πριν αρχίσουμε ξανά τις προσπάθειες αλλά η απόφαση είναι δίκη μου μου είπε. Τι είναι αυτή η διπλωματική δήλωση? Μπερδεύτηκα δεν ξέρω τι να κάνω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Maralin είπε:

Ελενακι μ είχα κάνει μια πρίν λιγο καιρό και ειχε δείξει 49 .Έκτοτε δε ξαναέκανα και αδιαθέτησα.Πιστεύω τωρα θα έχει πέσει εντελώς.Σκεφτομαι σε 2-3 εβδομάδες να κλείσω το ραντεβου με τον γιατρό να ξεκαθαρίσει το τοπίο με τα ινομυώματα και αν μου πει για χειρουργείο να το δρομολογήσω μετα τις γιορτές.Έτσι πιστεύω και εγώ,καλύτερα επέμβαση απο θεραπεία.Θα δούμε τι θα μου πει.Αφήνω λίγο ακόμα χρόνο ωστε να πέσει εντελώς η χοριακή ,σε περίπτωση που τωρα που μιλάμε δεν έχει πέσει κάτω απο 25 όπως ηθελε ο γιατρός.Αν και πιστεύω πως πλεον τελείωσε .πέρασε τόσος καιρός.

Ναι λογικά θα έχει πέσει. Τι πράγμα και αυτό με τη χοριακή να περιμένουμε να πέσει και αγωνίες. Άντε να δρομολογήσεις το χειρουργείο και τα καλύτερα έρχονται.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, tzenaki1982 είπε:

Εμένα θυμάμαι παρακολουθουσαμε την χοριακη μεχρι να μησενισει γιατι όπως μου χε πει μια νοσοκόμα φοβοταν για μυλη κυηση..

Όταν ξαναεκανα χοριακη ηταν σχεδόν μηδενική.. Κάτω από 5 μονάδες..( Έχει περάσει κ καιροσ κ δεν τα θυμαμαι καλα)..οποτε δεν το ψαξα κ πολυ τι ηταν αυτοβαυτο το μύλη  κυηση που μου πε η νοσοκόμα που συνάντησα  όταν μου δωσε δώσε τα αποτελέσματα τησ βιοψίασ για το εξωμητριο..

Ρωτά αν θεσ τον γιατρο σου για να αποκλείσεισ κ εσυ ολα όλα τα ενδεχομενα..

Και εγω έκανα συνέχεια χοριακή μέχρι να μηδενιστεί. Η προτελευταία φορά ήταν 17 θυμάμαι αλλά ο γιατρός δεν ησύχασε ήθελε να ξανακάνω και την επανέλαβα 2 βδομάδες μετά και έίχε πέσει 2, τότε και μόνο μπορούσαμε να πούμε οτι τελείωσε το θέμα. Οποτε να κάνεις ξανα maralin να βεβαιωθείς ότι έχει μηδενιστέί. Τζενάκι εσυ στην μπέμπα σου έκανες χοριακές?? Αμα προχωρά καλά η εγκυμοσύνη υπάρχει λόγος να γίνεται χοριακή??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου όμορφα!!Ναι θα ξκανακάνω χοριακή σε 2 εβδομάδες ,λίγο δηλ πριν πάω στο γιατρό να με δεί.Το αφήνω ακόμα λίγο γιατί παρατηρώ ακόμα λιγα ροζ υγρα ,πολύ λίγα και σαν ακόμα να καθαρίζω ενω η περίοδος τελείωσε.Το αφήνω λίγο ακόμα,αλλά θα επανλάβω ,να ειμασδτε σίγουροι.Τωρα υατο το μύλη κύηση και εγω πρώτη φορα το ακούω.Αλλά αφου σου πηγαν ολα καλά ,οκ!

Σαλπιγγογραφία ειχα κάνει ,μη φοβάσε Ελενακι δε πονάει .Αμα σου είπε ο γιατρός κανε την .Στα δημόσια νοσοκομεία δε πληρώνεις,μόνο το σκιαγραφικό και την αντιβίωση.Τσαμπα ειχα αγχωθει κ εγω τότε με οσα ειχα διαβάσει.

Το κακό με εμενα ειναι οτι πριν παω για μια εξέταση κάθομαι και παρακολουθώ youtube πως γινεται η ολη εξεταση.Το ιδιο εκανα και με σαλπιγγογραφία και με τα ινομυώματα τωρα,θελω  να ξέρω αλλα αυτο ολο με πανικοβάλει.Μεγα λάθος ,το ξερω.Γιατι πριν απο μια εξεταση η μια εγχειρηση χεριάζεται ψυχραιμια.

Θα τον ρωτήσω να δω τι θα μου πει,Πιστεύω να εχει μαι ξεκάθαρη εικόνα τωρα πια.Για όλα και για τα ινομυώματα.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Elenaki5186 είπε:

Και εγω έκανα συνέχεια χοριακή μέχρι να μηδενιστεί. Η προτελευταία φορά ήταν 17 θυμάμαι αλλά ο γιατρός δεν ησύχασε ήθελε να ξανακάνω και την επανέλαβα 2 βδομάδες μετά και έίχε πέσει 2, τότε και μόνο μπορούσαμε να πούμε οτι τελείωσε το θέμα. Οποτε να κάνεις ξανα maralin να βεβαιωθείς ότι έχει μηδενιστέί. Τζενάκι εσυ στην μπέμπα σου έκανες χοριακές?? Αμα προχωρά καλά η εγκυμοσύνη υπάρχει λόγος να γίνεται χοριακή??

Κατά την διάρκεια τησ επεμβασησ.ειχα κανει ταυτοχρονα υστεροσκοπηση κ λαπαροσκοπηση ο γιατροσ έριξε υγρό νομιζω για να δει την σαλπιγγα..οποτε δεν χρειάστηκε.. με το που τελείωσε το χειρουργειο μου πε πω η αλλη μου σαλπιγγα ηταν ήταν σε πολύ κατασταση κ πωσ καθάρισε τισ συμφησεισ.

Με τον τωρινο μου τον γιατρο.(.ο άλλος ηταν μονο ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΟΣ.. δεν αναλάμβανε γέννες.)     μου χε προτείνει να κανω σαλπιγγογραφια αλλα οταν θα περνούσε ενασ χρονια προσπαθειών.. του θυμησα  την επέμβαση κ δεν τοξανασυζητησαμε..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, αγαπητά μέλη ,  

έχουμε παρατηρήσει ότι χρησιμοποιείτε το παρόν θέμα  για τις καθημερινές σας επικοινωνίες για την πορεία των προσπαθειών σας και για την μεταξύ σας συνεννόηση

θα θέλαμε όμως να παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε για αυτό το σκοπό, την ενότητα του Parentscafe.gr πχ Θέλουμε να γίνουμε γονείς στο Parentscafe.gr http://www.parentscafe.gr/forum/forum/148-theloyme-na-ginoyme-goneis/  ή 

Είμαι ή δεν έιμαι έγκυος δείτε εδώ(καφέ υγρά, τέστ εγκυμοσύνης)  

http://www.parentscafe.gr/forum/topic/18284-symptomata-egymosunis-prin-tin-kathysterisi-apo-to-parents/

Τιμές Χοριακής δείτε εδώ http://www.parentscafe.gr/forum/topic/18550-times-choriakis/ ]

ή το Καφέ εξωσωματικής http://www.parentscafe.gr/forum/topic/17539-kafe-exosomatikis/  

Μπορείτε εκεί φυσικά να ανοίξετε και ένα νέο θέμα εάν επιθυμείτε κάτι τέτοιο... :-)

 

 Βοηθήστε μας να κρατήσουμε την ενότητα της υποβοηθούμενης ως ενότητα ενημέρωσης και ανταλλαγής πληροφορίας για καλές/κακές πρακτικές, επιστημονικά νέα, εξετάσεις, κλπ. Το  parentscafe.gr  έχει δημιουργηθεί για να ανταλάσσετε τα καθημερινά σας νέα και να δίνετε δύναμη η μία στην άλλη!  ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ! 

Εξαιτίας του ότι δημοσιεύσεις των παραπάνω κατηγοριών λαμβάνουν πολύ μεγάλο χώρο στην βάση δεδομένων και κάνουν την αναζήτηση σημαντικών ιατρικών, παιδαγωγικών κλπ θεμάτων χρονοβόρα και δύσκολη, είναι επιτρεπόμενες μόνο στο parentscafe.gr έτσι ώστε να είναι ξεχωριστές οι βάσεις δεδομένων. 

 

Συγκεκριμένα  

Οι εξής λόγοι συμβάλλουν στην μη ανάρτηση:
- το φόρουμ της ΕΕΕΓ δεν έχει δημιουργηθεί για να υποκαθιστά social media (όπως το facebook κλπ)
- η δεκαετής+  εμπειρία διαχείρισης έχει οδηγήσει στο συμπέρασμα ότι δεν είναι εφικτή η διατήρηση ενημερωτικού περιεχομένου (όπως το ορίζει το καταστατικό) ταυτόχρονα με την ύπαρξη/διαχείριση πολλών μηνυμάτων καθημερινών ανταλλαγών για θέματα που δεν αφορούν το σύνολο των αναγνωστών  (αλλά μόνο τα εκάστοτε μέλη που συζητούν το συγκεκριμένο διάστημα) στην ίδια βάση δεδομένων. 
[ Αυτός ήταν και ο λόγος διαχωρισμού των δυο ιστοσελίδων το 2009 κ η δημιουργία του parentscafe.gr ]
 
Παράδειγμα και Σύγκριση
Τι επιτρέπεται στο parents.org.gr  vs  Τι επιτρέπεται στο parentscafe.gr  
Ενημερωτικά θέματα vs  Προσωπικά θέματα 
Ιατρικά παιδαγωγικά αναπτυξιολογικά, δημιουργικά, Εγκυμοσύνη vs Είμαι έγκυος ή όχι, Περίοδος, Χοριακή
Παθήσεις, υποστήριξη  vs   Καλημέρα/καληνύχτα, σχέσεις  (θέλω να χωρίσω αλλά δεν ξέρω)
Δημοσιεύσεις δεν σβήνονται  vs  Δημοσιεύσεις σβήνονται ανά διαστήματα
 
Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόησή σας & σας ευχόμαστε καλή διαμονή στο Parentscafe.gr εάν επιλέξετε να το χρησιμοποιήσετε για τις σκέψεις και ανησυχίες σας!
Το θέμα αυτό θα κλειδωθεί εντός μερικών ημερών, έτσι ώστε να προλάβετε όσες επιθυμείτε να δημιουργήσετε λογαριασμούς και να μεταφερθείτε στο parentscafe.gr!
 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Πριν κλείσει αυτό το θέμα θα ήθελα απο καρδιάς να σας ευχαριστήσω όλες κορίτσια μου  όσες σπεύσατε να μου απαντήσετε και  που μου συμπαρασταθήκατε.Για το αστείρευτο ενδιαφέρον σαν για τη πορεία και την εξέλιξη της κύησης και την κατάσταση της υγείας μου.

Μέσα απο αυτη τη δυσκολία σας γνώρισα και δε θα χαθούμε ,εστω και με προσωπικό μνμ θα τα λέμε!

Ευχαριστώ και τους συντελεστές του φόρουμ για τον αγώνα που κάνουν να εχουμε βήμα όλοι εμείς!

Ελπίζω σύντομα να έχουμε όλες ευχάριστα νέα και οι προσπάθειες μας να καρποφορήσουν !Τζένη μας να μας φιλήσεις τη μπέμπα μας!

,με πολύ πολύ αγάπη 

maralin

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστούμε.  Εάν ανοίξετε νέο θέμα ή εάν θέλετε να ανοίξετε νέο θέμα στο parentscafe.gr μπορείτε να τοποθετήσετε εδώ τον σύνδεσμο έτσι ώστε τα μέλη να μπορούν να σας βρούν κ συνεχίσουν εκεί την συζήτησή τους. 

Εάν θέλει μπορεί να γραφτεί κάποιος εκεί με το ίδιο όνομα χρήστη ή και όχι. 

Εάν κάποια-ος χρειάζεται βοήθεια με την σύνδεση μπορεί να στείλει εμαιλ στο administrator(at)parents.org.gr. 

 

 

  • Μου αρέσει 2

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 14/11/2017 at 10:49 ΜΜ, Maralin είπε:

Πριν κλείσει αυτό το θέμα θα ήθελα απο καρδιάς να σας ευχαριστήσω όλες κορίτσια μου  όσες σπεύσατε να μου απαντήσετε και  που μου συμπαρασταθήκατε.Για το αστείρευτο ενδιαφέρον σαν για τη πορεία και την εξέλιξη της κύησης και την κατάσταση της υγείας μου.

Μέσα απο αυτη τη δυσκολία σας γνώρισα και δε θα χαθούμε ,εστω και με προσωπικό μνμ θα τα λέμε!

Ευχαριστώ και τους συντελεστές του φόρουμ για τον αγώνα που κάνουν να εχουμε βήμα όλοι εμείς!

Ελπίζω σύντομα να έχουμε όλες ευχάριστα νέα και οι προσπάθειες μας να καρποφορήσουν !Τζένη μας να μας φιλήσεις τη μπέμπα μας!

,με πολύ πολύ αγάπη 

maralin

 

Κορίτσια ελπίζω να τα πούμε στο άλλο cafe που θα πάμε :-) η κουβέντα μαζί σας μου κάνει καλό. Φιλιά σε όλες :-):-)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...