Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι μεγεθως ρουχων θα χρειαστει σε 2 μηνες


Recommended Posts

Αποφασησα να ξεκαθαρησω την συρταριερα της μικρης και να δω τι χρειαζεται να παρουμε για το φθηνοπωρο. Να σας πω που βρισκομαστε τωρα, ειναι 10 εβδομαδων και 6,6κιλα το μηκος δεν ξερω αλλα απο εσωρουχακια φοραει 68 και 74 (εξερτατται απο την γραμμη που εχουν). Σε ενα μηνα τι μεγεθως θα χρειαστει αν συνεχηζει ετσι, και σε 2 μηνες; Στο προηγουμενο μηνα επερνε 65γρ βαρος ημερησιως και σε αυτο 35γρ, εχει κοψει ταχητητα  δηλαδη. Να αναφερω οτι θηλαζω αποκλειστηκα (σχεδον ).

Της εχω παρει (οσο ημουν εγκυος ακομα), καποια μακρομανικα αλλα τωρα το βλεπω οτι επεσα εξω (με τα βελουτε στα σιγουρα επειδη ειναι 68 και 74 ). Εχω και μακρομαηκα εσωρουχα 80αρι αυτα θα προλαβει να τα φορεσει;

Γενικως απο ποιο μηνα τους φοραμε μακρια (μενουμε σε περιοχη με νορμαλ θερμοκρασια).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειναι λιγο δυσκολες οι εκτιμησεις.ειδικα αφου δ ξερεις σιγουρα υψος.πιστευω τα 80αρια θα τα βαλετε.μακρυμανικο κατα τον νοεμβριο(εμεις μενουμε σε κρυο,κ ειχα κ την κορη που πανω απο 19βαθμους αναψοκοκκινιζει)

Με τα 74αρια για κανενα μηνα δ θα βγειτε;μετα θα επαιρνα ενα μεγεθος παραπανω,80αρια δλδ

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειναι περιπου 66 εκ αλλα ειναι παχουλη. φοραει 68αρι η 74αρι εσωρουχα. για αυτο δεν ξερω τι να της παρω...και τα μακρια τα βαζουμε απο τον οκτωμβριο;

Link to comment
Share on other sites

Μακρυ φορμακι η φανελακι;

80αρια θα προτεινα να παρεις.γτ εξαρταται κ τη φορμα της καθε μαρκας.αλλα μην παρεις κ πολλα,δες ποσα εχετε κ συμπληρωσε να χεις 7-10.αναμεικτα μεγεθη.για μακρυ παρε 80αρια για οκτωβρη-νοεμβρη κ μετα συμπληρωνεις αν θες κ πιο μεγαλα

Link to comment
Share on other sites

Αγορασε τα οταν τα χρειαστεις. Μπορεί να κάνει ακόμη 2 μήνες ζέστες (ο ένας μου γιος γεννήθηκε Οκτώβριο και δεν υπήρχε περίπτωση να φορέσει μακρύ φορμάκι ή εγώ μακρύ μανίκι εκείνη τη χρονιά για βδομάδες) ή να τα χρειαστείς σε 10 μέρες. Κρίμα να αγοράσεις ρούχα που θα φορεθούν μία φορά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...