Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

λίγο αίμα στην εγκυμοσύνη 27η εβδομάδα


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Παρε τηλέφωνο το γιατρό σου. Μπορεί να είναι από απολύτως τίποτα ως κάτι που θέλει προσοχή, δε θα βασιζόμουν σε εμπειρίες άλλων. Μπορεί να καθησυχαστείς χωρίς να πρέπει ή να πανικοβληθείς από το τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι τι ηταν τελικα???

Επαθα κ εγω κατι παρομοιο  το προηγουμενο σβ κο στη 31η εβδομαδα...απο το φοβο μου πηγα νοσοκομειο..με κρατησαν προληπτικα 2 μερεσ..δεν ηταν ουτε αποκολληση..ουτε ειχα διαστολη..καποιο αγγειο εσπασε μου ειπαν..μου συνεστησαν ξεκουραση και να αφησω τη δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μετά από τα καφέ υγρά το βράδυ είδα κόκκινο αίμα κατά το σκούπισμα. Φοβήθηκα πολύ πείρα το γιατρό μου δεν μπορούσε να με δει γιατί έλειπε και με έστειλε νοσοκομείο. Με εξέτασε ο γιατρός και δεν μου βρήκε κάτι ο πλακούντας καλός ο τράχηλος το ίδιο το μωράκι μια χαρά! Με κράτησαν μέσα μια μέρα για προληπτικούς λόγους δεν ξανά είδα αίμα όμως έχω καφέ ακόμα κατά το σκούπισμα. Σήμερα έχω ραντεβού με το γιατρό μου να δω τι θα μου πει. Φοβάμαι πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ntia 80 είπε:

Καλημέρα! Μετά από τα καφέ υγρά το βράδυ είδα κόκκινο αίμα κατά το σκούπισμα. Φοβήθηκα πολύ πείρα το γιατρό μου δεν μπορούσε να με δει γιατί έλειπε και με έστειλε νοσοκομείο. Με εξέτασε ο γιατρός και δεν μου βρήκε κάτι ο πλακούντας καλός ο τράχηλος το ίδιο το μωράκι μια χαρά! Με κράτησαν μέσα μια μέρα για προληπτικούς λόγους δεν ξανά είδα αίμα όμως έχω καφέ ακόμα κατά το σκούπισμα. Σήμερα έχω ραντεβού με το γιατρό μου να δω τι θα μου πει. Φοβάμαι πολύ 

Όλα θα πάνε κατά! Απ' όσο ξέρω το καφέ είναι "παλιό" αίμα, οπότε και να υπήρχε κάποια "πληγή" έχει κλείσει :-) να μας στείλεις τα νέα σου..

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ntia 80 είπε:

Καλημέρα! Μετά από τα καφέ υγρά το βράδυ είδα κόκκινο αίμα κατά το σκούπισμα. Φοβήθηκα πολύ πείρα το γιατρό μου δεν μπορούσε να με δει γιατί έλειπε και με έστειλε νοσοκομείο. Με εξέτασε ο γιατρός και δεν μου βρήκε κάτι ο πλακούντας καλός ο τράχηλος το ίδιο το μωράκι μια χαρά! Με κράτησαν μέσα μια μέρα για προληπτικούς λόγους δεν ξανά είδα αίμα όμως έχω καφέ ακόμα κατά το σκούπισμα. Σήμερα έχω ραντεβού με το γιατρό μου να δω τι θα μου πει. Φοβάμαι πολύ 

Και εγω συνεχισα να εχω καφε υγρα για μερικεσ μερεσ...μετα απο 4 μερεσ καθαρισα ..να μη φοβασαι..σε ειδαν κ στο νοσοκομειο...ολα καλα θα πανε..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όλα μια χαρά! Το μωράκι μια χαρά καθάρισα τώρα. Ο γιατρός μου είπε μπορεί να ήταν  κανένα αγγείο. Όλα φυσιολογικά μου είπε! Μου έδωσε και τη λίστα μου να αρχίσω  να ετοιμάζομαι  σιγά σιγά. Ευτυχώς όλα καλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ntia 80 είπε:

Τζενακι εσυ πως είσαι τώρα;

Μια χαρα κ εγω!!! Και εχω ξεθαρεψει λιγο με την δουλεια...λιγο ομωσ..

τι οδηγιεσ σου εδωσε ο γιατροσ? Σου εχει απαγορευσει κατι? Εμενα μου πε να σταματησω τη δουλεια...γιατι εγω το παραεκανα...

Τι λιστα ειναι αυτη που σου εδωσε??

Τωρα ηρεμησε κ με το καλο να ερθουν τα μωρακια μασ...

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου είπε να προσέχω. Στο σπίτι έιμαι πολύ λίγα πράγματα κάνω. Δουλειά δεν πηγενω από τη μέρα μου έμεινα έγκυος γιατί έκανα εξωσωματική και δεν το διακινδυνεύω είναι δύσκολη η δουλειά μου chef σε hotel είμαι. Η λίστα που μου έδωσε ο γιατρός είναι για το μαιευτήριο για τη βαλίτσα του μωρού και για τα προσωπικά τα δικά μου. Τζενακι να προσεχείς και εσυ! 

Link to comment
Share on other sites

Κ εμεισ ταβερνα εχουμε...οποτε με καταλαβαινεισ κ σε καταλαβαινω.. καλα εκανεσ κ σταματησεσ..κ εγω αν δεν ηταν δικο μασ κ δεν ειχαμε τοσεσ υποχρεωσεισ θα σταματαγα...

Τωρα τελειωνει για μασ η σεζον..μονο λιγεζ μερεσ μειναν..οποτε λιγο συμμετεχω κ πιο πολυ επιβλεπω.. 

Πολλεσ συμπτωσεισ κοριτσι..εμενα ντια με φωναζει η ανηψια μου που μολισ εγινε ενοσ ετουσ..δεν μπορει να πει το ευγενια..και αντι για νια φωναζει ντια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ntia 80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα το πρωί είδα πάλι αίμα κατά το σκούπισμα. Τι να κάνω αγχώθηκα πάλι.

Να παρεισ τηλ το γιατρο και να κατσεισ να ξεκουραστεισ...ηταν αρκετο?κοκκινο? Η καφε??   Κουραστηκεσ? Εμενα αυτο ηταν το 1ο που με ρωτησε..

Link to comment
Share on other sites

Τον πείρα τηλ και μου είπε να μην ανησυχώ είναι επακόλουθο του προηγούμενου που είδα. Ήταν κόκκινο κατά το σκουπιςμα Και μετά καφέ. Τώρα έχω πολύ λίγο καφέ. Αν νιώθω το μωράκι μου να κινείτε είναι οκ μου είπε. Δεν κάνω τίποτα όλη μέρα ξάπλα είμαι 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...