Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαιευτήριο ΕΛΕΝΑ - ζητείται γυναικολόγος


Ιόλη 31

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια!!!

Πριν 1 βδομάδα μάθαμε οτι θα γίνουμε γονείς και πετάμε απο τη χαρά μας. Φυσικά η χαρά συνοδεύεται απο ζαλάδες/ ιλίγγους και ναυτία αλλά δε πειράζει... κάνω υπομονή. Μόλις φύγει αυτή η ζέστη ελπίζω να νιώσω καλύτερα. 

Αυτό που με απασχολεί είναι η επιλογή του γυναικολόγου. Εγώ έχω τον δικό μου, που έκανα τα απλά pap αλλά για μαιευτήρα δε γνωρίζω τπτ. 

Εχω ανάγκη όμως κάποιον που να μου εξηγεί, είμαι αγχώδης είναι η αλήθεια. Να αφιερώνει χρόνο και να είναι ψείρας αλλά οχι να με πανικοβάλει κιόλας.

Σκέφτομαι το ΕΛΕΝΑ για μαιευτήριο γιατί είναι οικονομικό απο οτι διάβασα σε πολλά blogs. Ο δικός μου γιατρός είναι στο ΡΕΑ, εξαιρετικός αλλά πολύ μακριά και το ΡΕΑ πιστεύω θα είναι αλμυρότατο...

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον καλό και άνθρωπο μαιευτήρα; Έχω βρει κριτικές για τους κυρίους: Σούλο Παναγιώτη, Γιαλέλη Ιωάννη και Αγγελή Παπασταύρου αλλά είναι απο το 2010- 2011 έχετε κάποια πρόσφατη πληροφορία να μου πείτε;;

 

κρέμομαι απο τα χείλη σας!!! <3

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες. Είμαι και εγώ στον πρώτο μήνα και ψάχνω γυναικολόγο στο Ελενα. Διαβάζω πολλά καλα για τον κ. Γαβαρη. Μπορεί κάποια να με ενημερώσει για το σύστημα του μαιευτηρίου; Αν θέλω να γεννησω με τον γιατρό που με παρακολουθεί θα πρέπει να του το πω και κατα συνέπεια να δώσω φακελάκι ; Διαφορετικά γεννας με τον εφημερεύοντα γιατρό ; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, PoPa είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες. Είμαι και εγώ στον πρώτο μήνα και ψάχνω γυναικολόγο στο Ελενα. Διαβάζω πολλά καλα για τον κ. Γαβαρη. Μπορεί κάποια να με ενημερώσει για το σύστημα του μαιευτηρίου; Αν θέλω να γεννησω με τον γιατρό που με παρακολουθεί θα πρέπει να του το πω και κατα συνέπεια να δώσω φακελάκι ; Διαφορετικά γεννας με τον εφημερεύοντα γιατρό ; 

γεια σου!!! αφου σε παρακολουθει συγκεκριμενος γιατρος που ξεγενναει στο Ελενα αυτος θα σε ξεγεννησει δηλαδη θα ειναι ο γιατρος σου δεν χρειαζετε να πειτε κατι θα σε παρακολουθει κ οταν ερθει η ωρα θα κανονισετε για την γεννα. αν συμβει κατι εκτακτο θα τον παρεις στο κινητο κ ειναι υποχρεωμενος να ερθει να σε δει στο νοσοκομειο εφοσον εισαι ασθενης του.... φανταζομαι οτι κ ολες τις μεγαλες σου εξετασεις εκει θα τις κανονιζετε. τωρα για την αμοιβη θα στην πει ο ιδιος κ θα το κανονισετε μεταξυ σας. 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Μεταφέρθηκαν δημοσιεύσεις σε αυτό το θέμα. Κλειδώνουμε το παρόν έτσι ώστε οι συζητήσεις να  συνεχίζονται εκεί. 

 

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...