Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κόστος τοκετού με Καπετανακη


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα...... εδώ και καιρό θέλουμε πολύ με τον σύντροφό μου ένα παιδί.... Ο γυναικολος μου που είναι ο κύριος καπετανακης όταν ρώτησα μια ενδεικτική τιμή για την αμοιβή του μου είπε 3.000 το maximum για φυσιολογικό τοκετό και 4.000 με καισαρική..... έχει κάποιος εμπειρία με τον κύριο Καπετανάκη? Για να με βοηθήσει πάνω στο θέμα? Είναι όντως αυτό το ποσό ή δεν κατάλαβα κάτι καλά? Νομίζω πως είναι πολλά τα χρήματα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγω δεν γνωριζω για τον συγκεκριμενο γιατρο, αλλα παρ'ολο που γεννησα σε ιδιωτικη κλινικη και εδωσα αρκετα χρηματα, το 3000 μου φαινεται απιστευτα υψηλο...

 
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!! Ή αλήθεια είναι πως δεν είναι διατεθειμένη να δώσω τόσα χρήματα........ Ίσως απευθυνθώ αλλού!!!! Αλλά είναι ο μόνος γιατρός που εμπιστεύομαι 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

Ο κάθε γιατρός έχει τη δική του τιμή. Προσωπικά μου φάινεται εντελώς εξωφρενικό το ποσό που λες, αλλά έχω γεννήσει 3 παιδιά σε δημόσιο.

Είναι όντως μεγάλο το ποσό... έχω βεβαρυμένο ιστορικό με τα γυναικολογικά και δεν εμπιστεύομαι άλλον γιατρό.... Για δημόσιο φοβάμαι πολύ:( 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Sentir...natureza είπε:

Κι εγω δεν γνωριζω για τον συγκεκριμενο γιατρο, αλλα παρ'ολο που γεννησα σε ιδιωτικη κλινικη και εδωσα αρκετα χρηματα, το 3000 μου φαινεται απιστευτα υψηλο...

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!! Ή αλήθεια είναι πως δεν είναι διατεθειμένη να δώσω τόσα χρήματα........ Ίσως απευθυνθώ αλλού!!!! Αλλά είναι ο μόνος γιατρός που εμπιστεύομαι

Link to comment
Share on other sites

Εχει γεννησει φιλη μου περσυ μαζι του στο Ελενας και έδωσε οτι ηθελε.Μου κανει εντυπωση το ποσο που σου ζητησε. Εχω γεννησει και εγω 2 παιδια σε δημοσιο και εδωσα οτι ηθελα αφου το συζητησα με το γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, halandritsa είπε:

Εχει γεννησει φιλη μου περσυ μαζι του στο Ελενας και έδωσε οτι ηθελε.Μου κανει εντυπωση το ποσο που σου ζητησε. Εχω γεννησει και εγω 2 παιδια σε δημοσιο και εδωσα οτι ηθελα αφου το συζητησα με το γιατρο.

Γνωρίζω ότι κάνει τις γέννες μόνο στο Ιασώ. Εάν μιλάμε για τον ίδιο φυσικά..... το ιατρείο του είναι στο Χαλάνδρι. Καπετανακης Μανώλης λέγεται και ο γιος του λέγεται Βασίλης εξίσου καλός γυναικολόγος. Νομίζω πως μου έχουν πει ότι υπάρχει και άλλος γυναικολόγος με το ίδιο όνομα με ιατρείο στους Αμπελόκηπους. Μήπως λες γι αυτόν?

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Irene kars είπε:

Είναι όντως μεγάλο το ποσό... έχω βεβαρυμένο ιστορικό με τα γυναικολογικά και δεν εμπιστεύομαι άλλον γιατρό.... Για δημόσιο φοβάμαι πολύ:( 

 

Σε δημόσιο βρέθηκα αρχικά όταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη πήγαινε πολύ άσχημα και 4 ιδιώτες μου είπαν ότι πρέπει να επιχειρήσουμε καισαρική στις 28 βδομάδες και ο,τι γίνει, να αφήσουμε το παιδί να πεθάνει ή να πάω για διακοπή κύησης πριν τις 28 βδομάδες (οι 2 ήταν μεγαλοκαθηγητές, ένας άλλος ο τότε πιο "διάσημος" ειδικός στους υπέρηχους στην Αθηνα). Στην απελπισία μου πήγα στο Ελενα όπου είχα ακουσει καλά λόγια. Καταρχήν τα μηχανήματα των υπερήχων και ο γιατρός ήταν κλάσεις πάνω από τα πανάκριβα ιδιωτικά, και είδαν λεπτομέρεις που οι άλλοι δεν έβλεπαν. Κατα δεύτερον με καθησύχησαν, με παρακολουθούσαν στενά και τελικά μπήκα για καισαρική στις 35 βδομάδες, το μωρό έκατσε 40 μέρες μεν στην εντατική, αλλά όταν βγήκε ήταν υγιέστατο και όχι απλά δε ζήτησε κανείς χρήματα, όταν ο άντρας μου πήγε μόνος του να δώσει, κυριολεκτικά τον πεταξε έξω ο γιατρός.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

Σε δημόσιο βρέθηκα αρχικά όταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη πήγαινε πολύ άσχημα και 4 ιδιώτες μου είπαν ότι πρέπει να επιχειρήσουμε καισαρική στις 28 βδομάδες και ο,τι γίνει, να αφήσουμε το παιδί να πεθάνει ή να πάω για διακοπή κύησης πριν τις 28 βδομάδες (οι 2 ήταν μεγαλοκαθηγητές, ένας άλλος ο τότε πιο "διάσημος" ειδικός στους υπέρηχους στην Αθηνα). Στην απελπισία μου πήγα στο Ελενα όπου είχα ακουσει καλά λόγια. Καταρχήν τα μηχανήματα των υπερήχων και ο γιατρός ήταν κλάσεις πάνω από τα πανάκριβα ιδιωτικά, και είδαν λεπτομέρεις που οι άλλοι δεν έβλεπαν. Κατα δεύτερον με καθησύχησαν, με παρακολουθούσαν στενά και τελικά μπήκα για καισαρική στις 35 βδομάδες, το μωρό έκατσε 40 μέρες μεν στην εντατική, αλλά όταν βγήκε ήταν υγιέστατο και όχι απλά δε ζήτησε κανείς χρήματα, όταν ο άντρας μου πήγε μόνος του να δώσει, κυριολεκτικά τον πεταξε έξω ο γιατρός.

Τέλος καλο όλα καλά..... Αφού έχεις τα παιδάκια σου και τα χαίρεσαι... Μετά από αυτά που κου είπες μάλλον θα αναθεωρήσω..... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, Irene kars είπε:

Γνωρίζω ότι κάνει τις γέννες μόνο στο Ιασώ. Εάν μιλάμε για τον ίδιο φυσικά..... το ιατρείο του είναι στο Χαλάνδρι. Καπετανακης Μανώλης λέγεται και ο γιος του λέγεται Βασίλης εξίσου καλός γυναικολόγος. Νομίζω πως μου έχουν πει ότι υπάρχει και άλλος γυναικολόγος με το ίδιο όνομα με ιατρείο στους Αμπελόκηπους. Μήπως λες γι αυτόν?

Ναι, λεω για τον Καπετανακη που ειναι μονο στο Ελενας. Συνωνυμια. Παντως 4.000- 5.000 ειναι πολλα για γεννα. Βρες καποιον καθηγητη σε δημοσιο. Θα δωσεις μικροτερο ποσο και θα εχεις παροχες και ασφαλεια. Ο γιατρος ειναι απο πανω σου συνεχεια και τα δωματια της πτερυγας κονσολα στο Αλεξανδρας δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο τα ιδιωτικα.Γεννησα 2 παιδια στο Αλεξανδρας και δε θα το αλλαζα με κανενα ιδιωτικο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...