Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ενοχλητικη Αίσθηση Χαμηλα στη Κοιλιά


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!!

 

Εύχομαι σε όλες τις υποψήφιες μανούλες να έχουν μια τέλεια εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατάνε τα μωράκια τους αγκαλίτσα!

 

Είμαι 15w+6d και εδώ και 3 μέρες έχω πολύ χαμηλα στην κοιλιά, στην περιοχή της μήτρας, μια ενοχλητική αίσθηση.  Δεν πονάω σε καμία περίπτωση (Ούτε έχω δει αίμα ή οποιαδήποτε υγρα) Αλλά νιώθω σχεδόν όλη μέρα μια αίσθηση σαν  βαρος, σαν  φούσκωμα  και γενικά σαν να πρόκειται άμεσα να μου έρθει περίοδος.  Ακόμα και όταν σηκώνομαι πχ από μια καρέκλα ή το κρεβάτι νιώθω αυτό το βάρος/φουσκωμα χαμηλά και γενικά αυτό το αίσθημα δεν   υποχωρεί παρα ελάχιστα μέσα στη μέρα. Ρώτησα τηλεφωνικά το γιατρό μου αν είναι κάτι ανησυχητικό και μου είπε ότι γενικά δεν είναι κάτι ύποπτο και πρόκειται για τη μήτρα που μεγαλώνει,  αλλα  είπε θα το δούμε και από κοντά σε 3 μέρες που έχω προγραμματισμένο ραντεβού μαζι του. Ωστόσο μέχρι να περάσουν αυτές οι 3 μέρες θα έχω αγχωθεί πολύ... 

 

Ειχε καμία κοπέλα παρόμοια συμπτώματα κάποια φορά?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, MariaStrt είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!

 

Εύχομαι σε όλες τις υποψήφιες μανούλες να έχουν μια τέλεια εγκυμοσύνη και σύντομα να κρατάνε τα μωράκια τους αγκαλίτσα!

 

Είμαι 15w+6d και εδώ και 3 μέρες έχω πολύ χαμηλα στην κοιλιά, στην περιοχή της μήτρας, μια ενοχλητική αίσθηση.  Δεν πονάω σε καμία περίπτωση (Ούτε έχω δει αίμα ή οποιαδήποτε υγρα) Αλλά νιώθω σχεδόν όλη μέρα μια αίσθηση σαν  βαρος, σαν  φούσκωμα  και γενικά σαν να πρόκειται άμεσα να μου έρθει περίοδος.  Ακόμα και όταν σηκώνομαι πχ από μια καρέκλα ή το κρεβάτι νιώθω αυτό το βάρος/φουσκωμα χαμηλά και γενικά αυτό το αίσθημα δεν   υποχωρεί παρα ελάχιστα μέσα στη μέρα. Ρώτησα τηλεφωνικά το γιατρό μου αν είναι κάτι ανησυχητικό και μου είπε ότι γενικά δεν είναι κάτι ύποπτο και πρόκειται για τη μήτρα που μεγαλώνει,  αλλα  είπε θα το δούμε και από κοντά σε 3 μέρες που έχω προγραμματισμένο ραντεβού μαζι του. Ωστόσο μέχρι να περάσουν αυτές οι 3 μέρες θα έχω αγχωθεί πολύ... 

 

Ειχε καμία κοπέλα παρόμοια συμπτώματα κάποια φορά?? 

Νιώθεις κάτι σαν έντονο τράβηγμα;;

Ναι είναι πολύ πιθανό να είναι η μήτρα που μεγαλώνει, αυτές τις μέρες θα πετάξεις σχετικά απότομα κοιλιά..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κι εγώ έχω νιώσει πολλές φορές αυτή την αίσθηση. Είμαι στην 20η εβδομάδα. Δεν ανησύχησα ιδιαίτερα και η γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικό καθώς μεγαλώνει η μήτρα. Και όντως, όπως είπε η ΧρύσαΜ, μετά από κάποιες μέρες έντονης ενόχλησης παρατηρούσα και παρατηρώ να μεγαλώνει απότομα η κοιλιά μου, ακόμα λίγο και ακόμα λίγο. Εγώ απλά αποφεύγω την ορθοστασια και την κούραση τις μέρες που νιώθω έτσι.  Λογικά δεν είναι τίποτα, μην ανησυχείς. Πάνω από όλα πάντα ρωτάμε και ακούμε τον γιατρό μας, αλλά και αυτός δεν το θεώρησε επείγον, οπότε βγάλ το απ το μυαλό σου γιατί έτσι νιώθεις πιο εντονη την ενόχληση. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...