Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ξαφνική αύξηση Τ4 - 37η εβδομάδα


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες, όλους,

 

Ήθελα να ρωτήσω αν σε κάποια κοπέλα έχει παρουσιαστεί τόσο αργά πρόβλημα με τον θυροειδή. Κάνω εξετάσεις ρουτίνας κάθε μήνα και κάθε φορά οι τιμές ήταν φυσιολογικές. Ξαφνικά στις τελευταίες εξετάσεις, και ενώ μπαινω στην 37η εβδομάδα, εμφανίστηκε ένα Τ4 στο 14,8 ενώ τον προηγούμενο μήνα ακριβώς ήταν 1,02. Έχει συμβεί ποτέ σε καμία τέτοια αύξηση και μάλιστα τόσο αργά στην εγκυμοσύνη; Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, misirllou είπε:

Καλησπέρα σε όλες, όλους,

 

Ήθελα να ρωτήσω αν σε κάποια κοπέλα έχει παρουσιαστεί τόσο αργά πρόβλημα με τον θυροειδή. Κάνω εξετάσεις ρουτίνας κάθε μήνα και κάθε φορά οι τιμές ήταν φυσιολογικές. Ξαφνικά στις τελευταίες εξετάσεις, και ενώ μπαινω στην 37η εβδομάδα, εμφανίστηκε ένα Τ4 στο 14,8 ενώ τον προηγούμενο μήνα ακριβώς ήταν 1,02. Έχει συμβεί ποτέ σε καμία τέτοια αύξηση και μάλιστα τόσο αργά στην εγκυμοσύνη; Σας ευχαριστώ

Αποκλείεται να είναι λάθος του εργαστηρίου; :-\ :-\ :-\ 

Link to comment
Share on other sites

@ΧρύσαΜ όλοι αυτό μου λένε, εμένα μου φαίνεται αδιανόητο σε θέματα ιατρικά στο Ιασώ που έκανα τις εξετάσεις να έχει γίνει κάτι τέτοιο. Τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν μου έχει ξανασυμβεί... Σήμερα θα πάω να επαναλάβω τις εξετάσεις στο εργαστήριο του Πανεπιστημίου Αθηνών που με έστειλε η ενδοκρινολόγος μου. Πάντως ότι έχω διαβάσει όλες οι κοπέλες τους παρουσιάστηκε είτε στην αρχή εγκυμοσύνης τους είτε από πριν και όχι στο τέλος. Τί να πω, εύχομαι να ήταν λάθος η μέτρηση.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, misirllou είπε:

@ΧρύσαΜ όλοι αυτό μου λένε, εμένα μου φαίνεται αδιανόητο σε θέματα ιατρικά στο Ιασώ που έκανα τις εξετάσεις να έχει γίνει κάτι τέτοιο. Τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν μου έχει ξανασυμβεί... Σήμερα θα πάω να επαναλάβω τις εξετάσεις στο εργαστήριο του Πανεπιστημίου Αθηνών που με έστειλε η ενδοκρινολόγος μου. Πάντως ότι έχω διαβάσει όλες οι κοπέλες τους παρουσιάστηκε είτε στην αρχή εγκυμοσύνης τους είτε από πριν και όχι στο τέλος. Τί να πω, εύχομαι να ήταν λάθος η μέτρηση.

Μακάρι να πάνε όλα καλά..

Δεν είναι και απιθανο πάντως να έχει γίνει λάθος.. Άνθρωποι είναι και εκείνοι, μπορεί κατι να τους ξέφυγε :-P πότε με το καλό θα έχεις τα αποτελέσματα;; 

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα κι έκανα εξετάσεις και μου είπαν σε μία εβδομάδα!!!! Μετά πήρα την ενδοκρινολόγο και της είπα οτι σε μία εβδομάδα μπορεί και να έχω γεννήσει και με έστειλε αύριο να κάνω αλλού και θα την ενημερώσουν εκείνοι για τα αποτελέσματα. Μακάρι να εχει γίνει λάθος. Πάντως και η ενδοκρινολόγος μου, μου είπε οτι λογικά είναι λάθος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, misirllou είπε:

Πήγα σήμερα κι έκανα εξετάσεις και μου είπαν σε μία εβδομάδα!!!! Μετά πήρα την ενδοκρινολόγο και της είπα οτι σε μία εβδομάδα μπορεί και να έχω γεννήσει και με έστειλε αύριο να κάνω αλλού και θα την ενημερώσουν εκείνοι για τα αποτελέσματα. Μακάρι να εχει γίνει λάθος. Πάντως και η ενδοκρινολόγος μου, μου είπε οτι λογικά είναι λάθος.

Ναι μωρέ και εγώ αυτό πιστεύω.. Αν όντως ήταν έτσι, δε θα είχες τίποτα αλλαγές, συμπτώματα ή κάτι τέτοιο;;; :-\ 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...