Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τυπος γιουρτιου


halandritsa

Recommended Posts

Δίνετε σε μωρο 10 μηνών πρόβειο γιαουρτι; Δίνω μονο advance  συμφωνα με τις υποδειξεις της παιδιατρου επειδη ειναι πλουσια σε σιδηρο. Εσεις; Επίσης για απογευματινό αντι γμονο για κρεμα και γιουρτι τι άλλο δίνετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, Sentir...natureza είπε:

Εγω του εδινα μονο προβειο και ακομη τρελαινεται, δεν υπαρχει προβλημα:)

Επίσης μπορείς να δίνεις τοστ με μαύρο ψωμί και κασέρι, φρούτο, βρώμη με μπανανα και πετιμέζι που εχει σιδηρο  ή και φαγητό ακόμη. Βασικά 10 μηνών μπορείς να δίνεις τα παντα εκτός απο αυτά που απαγορεύονται τον πρώτο χρόνο!

Επεξεργάστηκαν by Sentir...natureza
 
Link to comment
Share on other sites

Κ γω μονο κανονικο γιαουρτακι εδωσα.10μηνων δ ετρωγε πολυ φαι οποτε εδινα ξανα λαχανικα,η αυγο,η τραχανα,η λιγο ψωμακι.κ οι κρεμες με βρωμη ειναι πολυ καλη λυση αλλα εμενα δ ετρωγε κρεμες.σπιτικα κουλουρακια με βρωμη κ φρουτο

Link to comment
Share on other sites

Κρεμες με βρωμη δινω..ειτε frezyderm ειτε τις φτιαχνω εγω και προσθετω φρουτο...επισης δινω και λαχανικα  λιωμενα..απλα για το γιαουρτι εχω ακουσει διαφορες γνωμες..οπως το να τα προτιμαμε μετα τον πρωτο χρονο..

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , halandritsa είπε:

επισης δινω και λαχανικα  λιωμενα..

Πλεον μπορεις να δινεις βρασμενα λαχανικα και κομμενα σε κυβακια για να τα μασαει μονος του:)

 
Link to comment
Share on other sites

εγώ του έδινα πρόβειο, αλλά πριν τον 1,5 χρόνο το έκανε εμετούλι.. του πεφτε βαρύ..

Αντ' αυτού άρχισα κατσικίσιο ή αγελαδινό, το κλασσικό με την πέτσα και όλα οκ. 

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Χίλιες φορές κανονικό γιαουρτάκι, πάρα επιδόρπιο γιαουρτιού που έχει ζάχαρη. Εμείς ξεκινήσαμε εισαγωγή με πρόβειο και συνεχίζουμε κάθε απόγευμα με κατσικίσιο, στο πήλινο με πέτσα κανονικά και του αρέσει πάρα πολύ. Μπορείς να δίνεις και πάλι λαχανικά το απόγευμα για περισσότερες βιταμίνες όπως ήδη αναφέρθηκε.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...