Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναζήτηση παιδικού σταθμου στη Κηφισιά


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! θα ήθελα αν μπορείτε να μοιραστείτε τις συμβουλές και την εμπειρία σας σχετικά με τους παιδικούς σταθμούς της κηφισιας γιατί είχαμε μια πολυ κακη εμπειρία και ψάχνουμε άμεσα να αλλάξουμε! Θα ήθελα τη γνώμη σας για  1. Χαρούμενη πολιτεια 2.επαυλη των πελαργων. 3.χρώματα και μουσικη 4.first steps Ευχαριστώ εκ των προτέρων, η βοήθεια σας θα είναι πολύτιμη 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Την Έπαυλη των Πελαργών και τα Χρώματα και Μουσική δεν τα ξέρω καθόλου. Το first steps το είχα επισκεφθεί όταν έψαχνα, μου άρεσε πάρα πολύ, αλλά ήταν φανερό ότι απευθυνόταν σε οικογένειες διαφορετικής φύσεως από την δική μου και με διαφορετικές ανάγκες, κι αυτό για τους εξής λόγους :

 

α) Είχε πολύ περιορισμένο ωράριο (9.00-13.00 ή 9.00-15.00), προφανώς απευθύνεται είτε σε μη εργαζόμενες μαμάδες είτε σε οικογένειες που υπάρχει στο σπίτι πρόσθετη βοήθεια από τρίτο πρόσωπο.

β) Δεν είχε φαγητό (μεσημεριανό).

γ) Ήταν πραγματικά πανάκριβο για την δική μου τσέπη, με χρήση σχολικού και διευρυμένου (μέχρι τις 15.00) ωραρίου στοίχιζε περισσότερο από το δημοτικό που θα στείλω τον γιο μου!

 

Πήγα τελικά στην Χαρούμενη Πολιτεία, στην οποία συνεχίζει τώρα και το δεύτερο μου παιδάκι. Πρόκειται για ένα πολύ καλά οργανωμένο σχολείο, με παροχές που ανταποκρίνονται στα χρήματα που δίνεις, με προσωπικό που δουλεύει χρόνια εκεί. Δεν είναι ότι δεν υπάρχουν κάποια στραβά, αλλά είναι μειωμένης σημασίας και οπωσδήποτε δεν άπτονται της ασφάλειας των παιδιών, που είναι και το σημαντικότερο σε αυτές τις ηλικίες.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά λόγια έχω ακούσει για τον παιδικό σταθμό  bambineria από γνωστούς μου που στέλνουν τα παιδιά τους εκεί.  Όπου το διαιτολόγιό τουΣ είναι εγκεκριμένο από παιδίατρο. Κάνουν αγγλικά και κολύμβηση . Παρακολουθουνται από παιδίατρο ,οδοντίατρο ,ψυχολόγο . Οι γονείς αλλα και τα παιδάκια είναι ευχαριστημενα αφού οπότε φεύγουν αγκαλιαζουν τη δασκάλα τους και αυτό λέει πολλά!  Μπορείτε να πάτε να το δείτε και από κοντά και αν σας κερδίσει καλώς !:)

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Violetaand είπε:

Πολύ καλά λόγια έχω ακούσει για τον παιδικό σταθμό  bambineria από γνωστούς μου που στέλνουν τα παιδιά τους εκεί.  Όπου το διαιτολόγιό τουΣ είναι εγκεκριμένο από παιδίατρο. Κάνουν αγγλικά και κολύμβηση . Παρακολουθουνται από παιδίατρο ,οδοντίατρο ,ψυχολόγο . Οι γονείς αλλα και τα παιδάκια είναι ευχαριστημενα αφού οπότε φεύγουν αγκαλιαζουν τη δασκάλα τους και αυτό λέει πολλά!  Μπορείτε να πάτε να το δείτε και από κοντά και αν σας κερδίσει καλώς !:)

 

 Παράλειψή μου που δεν το ανέφερα, όποιος ενδιαφέρεται για παιδικό σταθμό στην Κηφισιά, αξίζει να δει και το Βambineria οπωσδήποτε. Τον είχα επισκεφθεί κι εγώ και είχα μείνει με πολύ καλές εντυπώσεις, ήταν και ο σταθμός που πήγε στον "τελικό" μαζί με την Χαρούμενη Πολιτεία, η οποία για μένα κέρδισε στα "σημεία"...κατά τα άλλα και τα δύο σχολεία είναι απολύτως εφάμιλλα και πολύ ποιοτικά.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...