Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συναισθήματα για την αναβάθμιση!


testuser1

Recommended Posts

 

 

Καλησπέρα κ από μένα.

 

Στα θετικά: To φόρουμ είναι πιο εύχρηστο από το κινητό, κ αυτό βολεύει όταν βρίσκεται κανείς σε κίνηση, ή προτιμά έτσι κ αλλιώς να επισκέπτεται τη σελίδα από κινητό ή τάμπλετ. Λογικό κ το να εξυπηρετεί το εκάστοτε πρόγραμμα πρωτίστως τους διαχειριστές της ιστοσελίδας, καθώς αυτοί φέρουν το βάρος της καθημερινής ενασχόλησης ,συντήρησης κλπ.

 

Στα αρνητικά:  Θα συμφωνήσω με τη ravT.  Να προσθέσω ότι κ στο parentscafe που η αλλαγή έχει γίνει από το Νοέμβριο,  υπήρξε μείωση των μηνυμάτων, τουλάχιστον στο τόπικ που παρακολουθούσα. Πρόσφατα οι χρήστριες από μόνες τους παρότρυναν η μια την άλλη να μεταφερθούν στο fb. Έτσι κ έγινε, κ έχουμε μείνει πλέον λίγες αυτές που επικοινωνούμε ενεργά εκεί.  Προσωπικά, με λυπεί αυτό καθώς είμαι μέλος του φόρουμ ακριβώς γιατί θέλω να αποφύγω τη χρήση του fb.

 

 Μιας κ σας ενδιαφέρει η γνώμη των χρηστών, να κάνω μια καλόπιστη κριτική για τα likes παρόλο που δεν τα χρησιμοποιώ. Το να κρίνει ο διαχειριστής για ποιό λόγο έκανε κάποιο μέλος like μου φαίνεται λάθος...Είναι μια υπόθεση των διαχειριστών που θα μπορούσε να είναι υποκειμενική ή απλά λανθασμένη. Όσο για το κριτήριο τύπου ‘έγιναν πολλά likes μαζί’, ελπίζω να μην ‘απαγορεύονται κ οι συναθροίσεις’!!

 

Με φιλική διάθεση από μια χρήστρια του φόρουμ :)

 

Τέλος έχω κ γω θέμα με τα μηνύματα κ τον editor,  φαντάζομαι ότι οφείλεται στο ότι το λογισμικό στήνεται ακόμα, θα τα θέσω τώρα στα τεχνικά ζητήματα.

 

 

Επεξεργάστηκαν by stroll
Vyokp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σχετικά με τα like, να πω ότι  τα φόρουμ δεν εξυπηρετούν ανταλλαγή γρήγορων μηνυμάτων και σχολιασμού ως εργαλείο γενικότερα. Είναι φτιαγμένα για άλλο σκοπό, για ανταλλαγή απόψεων, εμπειριών, παροχή τεχνικής βοήθειας κ.α. Οπότε είναι πολύ λογικό, οι χρήστες που τα χρησιμοποιούν για "παρέα" τελικά να καταφεύγουν σε άλλα φιλικότερα μέσα. Το ίδιο κάναμε και εμείς στο cafe, καθώς και το εργαλείο δε βοηθούσε, και οι πληροφορίες που θέλαμε πλέον να ανταλλάξουμε ήταν ιδιωτικές.

Το parents όμως (και γι΄'αυτό το τόνισα στο πρώτο μου μήνυμα) αφορά πλατφόρμα ενημέρωσης και ως τέτοιο θα πρέπει να αντιμετωπίζεται από όλους τους χρήστες. Ίσως υπό αυτή την έννοια, αν με τη νέα πλατφόρμα αποθαρρύνεται η χρήση για άλλους σκοπούς (για chat, παρεούλα, κουτσομπολιό κλπ) να ξαναγίνει πραγματικά αυτό που θα έπρεπε να είναι, πλατφόρμα δηλαδή ενημέρωσης νέων γονέων και μη. Σε αυτή την περίπτωση, αυτή η αναβάθμιση με χαροποιεί ακόμα περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stroll said:

 Μιας κ σας ενδιαφέρει η γνώμη των χρηστών, να κάνω μια καλόπιστη κριτική για τα likes παρόλο που δεν τα χρησιμοποιώ. Το να κρίνει ο διαχειριστής για ποιό λόγο έκανε κάποιο μέλος like μου φαίνεται λάθος...Είναι μια υπόθεση των διαχειριστών που θα μπορούσε να είναι υποκειμενική ή απλά λανθασμένη. Όσο για το κριτήριο τύπου ‘έγιναν πολλά likes μαζί’, ελπίζω να μην ‘απαγορεύονται κ οι συναθροίσεις’!!

 

 

 

Nα συμπληρώσω πάνω σε αυτό, ότι θα έπρεπε να έχουν αναρτηθεί οδηγίες για την θεμιτή/αθέμιτη χρήση των likes, προτού επιβληθούν κυρώσεις για την κακή χρήση της νέας αυτής δυνατότητας - γεγονός που, παρότι δε με επηρέασε προσωπικά, μου δημιούργησε ωστόσο αλγεινή εντύπωση.

Κατά τα άλλα, βρίσκω αρκετά χρήσιμη την αναβάθμιση. Θα γράψω τις πρακτικές ενστάσεις μου στο θέμα για τα τεχνικά ζητήματα.

Επεξεργάστηκαν by Lisbet
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...